Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

kasztankaija   Love you more and more and more.
15 sierpnia 2018 08:54
Wiesz co, konia kupiłam w maju to jego ojciec stał wtedy jeszcze w stajni obok mojego, na pewno mówimy o tym samym Promie? 😀
Były 2 Promy z licencją oba z matek po Palant, jeden po Hutorze a drugi po Rubinie.  😎
Wiesz co, konia kupiłam w maju to jego ojciec stał wtedy jeszcze w stajni obok mojego, na pewno mówimy o tym samym Promie? 😀

fakt, ja mam na myśli Proma po ogierze Hutor 🙂
parę dni minęło, więc post pod postem 😉 jakaś relacja z kwalifikacji do ZT ogierów? kto był i może powiedzieć coś więcej, może macie już jakiś faworytów? chętnie posłucham, tym bardziej, że zakwalifikował się nasz były wychowanek 🙂
Nawet Bonus się zakwalifikował, a pochodzi on od tego samego hodowcy co moja klacz i są po tym samym ogierze. Nie spodziewałam się, że ktoś będzie chciał go zrobić ogierem kryjącym. Będzie jedynym 5-latkiem z ogierów śląskich.
Bonus to akurat fajny ogier, moglby miec jedynie troszkę wiecej kośća i obwodu, a tak to niezwykle "smaczny" ogier.
A są gdzieś zdjęcia z kwalifikacji?
to ktoś opowie coś więcej, może jakieś fotki macie? niestety nie mogłam być, a ciekawość mnie zżera 😵
Witamy wszystkich serdecznie ,od tygodnia jestesmy posiadaczkami klaczy slaskiej  😀

Tess po Bohun sl. od Timona sl. urodzona 2009
ilona1479 gratulacje! czekam na jakieś fotki 🙂
mi się w końcu udało trafić przed obiektyw z moimi dziewczynami i jestem w szoku, jak powyrastały 😂


Nasza Tess pierwsze dni u nas

Foty giganty!
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
20 września 2018 19:46
borkowa., cudne  😍  Jestem fanką obu, ale gniada szczególnie mi wpadła w oko.
ilona1479, duża [s]śląskości[/s] radość życzę 😉 Jak kobyłkę znajdujesz? Nie pisz posta pod postem, bo mod cię zje  🍴 Zdjęcia też za duże. Można wrzucać przez http://re-volta.pl/galeria/moja dodane same się zmniejszą.
No to jeszcze raz tylko przez galerie 🙂
[quote author=Na_biegunach link=topic=99.msg2810827#msg2810827 date=1537469161]
borkowa., cudne  😍  Jestem fanką obu, ale gniada szczególnie mi wpadła w oko.
[/quote]
coraz bardziej się do niej przekonuję, ale martwi mnie, że jest niska 🙁 kara jest młodsza o rok, a jest jej wysokości 🙄
Ilona1749. Bardzo mi się podoba. Jaki charakter?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
26 września 2018 17:50
borkowa., myślisz, że ile docelowo będzie mieć?
Zaźrebiłam kobyłkę Arlo (Ara-Lokan). Czekam na majową niespodziankę 5/8 ślązaka ^^ Z nadzieją, że za wysokie nie będzie. Idealnie byłoby 165 jak mamuśka, ogier ma 167/8.
Na_biegunach matka ma 168, ojciec 164, a bardzo bym chciała, żeby dobiła choć do 163, bo takiego mamy najniższego konia w stajni, zawsze marzyłam o wysokim wierzchowcu, a tu słabiutko 🙁
One potrafią długo rosnąć.
Mój wałach miał 160cm jak go kupowałam, a miał wtedy 4,5 roku. Myślałam, że to będzie już jego docelowy wzrost i nieźle się zdziwiłam jak go teraz zmierzyłam i wyszło 165 (wiek 8,5 roku).

Teraz też mam taką niedużą klaczkę i liczę, że jeszcze urośnie. W styczniu będzie miała 3 lata i mierzy około 158 (rodzice koło 165 i 170)
Tyle samo ma już młodsza dwuletnia, więc liczę, że ta przynajmniej będzie większa.

Persja prawie 3 lata


Liza 2 lata





elita17 mam nadzieję, że podskoczy jeszcze 🙂 a Persja piękna, już się nią zachwycałam wcześniej, naprawdę w moim typie 😜 💘
A ile ma w tej chwili  i w jakim jest wieku?

Z Persją już trochę trenujemy, na razie chodzi w teren jako luzak  😉 , ale za kilka dni odbieram maratonówkę, więc nie będzie "zmiłujsię" i zaczynamy chodzić już w parze z Intruzem

RioBrawo hmm no wiec charakterek to ona ma  🙂 W obejsciu milutka ale probuje czasem rzadzic ogolnie to wychowawczo zaniedbana .Ma 9 lat a prawie nic nie umie ,nogi ledwo podaje na 2-3  sekundy  a ponoc kopyta tylko przy uspokajaczu.Mamy ja od 2i pol tygodnia i powoli wszystkiego uczymy.

Powodzenia więc.
elita17 jest z kwietnia 2016, więc ponad 2 lata 🙂
Edit. Zmierzyłam, starsza 157cm, młodsza 159cm
Czy mamy kogoś ze ślązakami/ślązakiem z okolic: Ciechanów, Glinojeck, Raciąż, Płońsk, Maków Mazowiecki. Może znacie kogoś kto w tamtych okolicach ma? Będę przez 3 miesiące w tamtych okolicach bywać często i chętnie bym obejrzała konie :-) Jakieś zdjęcia porobiła.  👀
Niedaleko Płocka to hodowlę ma Gancarz Sławomir, miejscowość Juryszewo. Ma koło 60 ślązaków w całym przedziale wiekowym, więc jest co oglądać.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
28 września 2018 20:53
Ja mam w tych okolicach klacz z przychówkiem  😀
Jeśli ktoś chciałby obejrzeć ogiery podczas wczorajszego testu obcego powożącego w ZT Książ - http://www.peckiel.pl/slazaki/ksiaz-2-pazdziernika-2018/
[hr]
8. Ogier TROJAN-Ś (Ramzey – Troja po Impuls), ród pełna krew angielska, ur. 2015-05-28, bonitacja: 14-4-13-7-7-7-7-7-13=79 pkt, wymiary: 163-204-23,5, typ stary
18. Ogier LIM (Libero – Luna po Santiago), ród Edelmann/Evento, ur. 2016-03-26, bonitacja: 13-4-14-6-7-7-6-8-13=78 pkt, wymiary: 169-197-23,5, typ stary
Dzień dobry, mam wielką prośbę do znawców tematu.
Proszę o polecenie jakichś hodowców/ handlarzy z  Dolnego Śląska i województw ościennych, mających jakieś fajne ślązaki na sprzedaż.
Znajomy pilnie potrzebuje kupić ślązaka.
Wymagania to:
- płeć: wałach lub ogier ( z myślą o kastracji), ale lepiej wałach.
- wiek: 4 - 6 lat
- umiejętności: może być surowy lub objeżdżony na tyle aby poruszać się w trzech chodach. Koń ma być pod siodło.
- zdrowy! bez kontuzji, chorób, zwyrodnień czy wad postawy, nie opas z komórki 😉
- ładny, koń ma łapać za oko i być reprezentacyjny.
Mi do głowy przychodzi tylko pan Śmichura i tam oczywiście skieruję znajomego, ale proszę o polecenie innych osób zajmujących się hodowlą i handlem końmi rasy śląskiej. Może być tu, może być na priv.
Z góry dziękuję za odpowiedź  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Zdjęcia z Książa - http://www.peckiel.pl/slazaki/ksiaz-12-13-pazdziernika-2018/ Zapraszam  🙂
[hr]
23. Ogier RAMZES II (Luksus – Roksana po Literat), ród Rufer, ur. 2014-03-01, bonitacja: 14-4-13-7-7-7-7-8-14=81 pkt, wymiary: 163-193-23,0, typ stary, wynik: 88,5 pkt, ocena: bardzo dobra, miejsce: 1/24
13. Ogier BONUS (Berdysz – Bella po Litawor), ród Gido, ur. 2013-08-26, bonitacja: 13-5-13-6-7-7-8-7-14=80 pkt, wymiary: 163-189-22,0, typ nowy, wynik: 83,5 pkt, ocena: bardzo dobra, miejsce: 5/24
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się