strzyżenie / golenie koni

Witajcie 😀
Miał ktoś styczność z tą maszynką? https://www.basspolska.com/maszynka-do-strzyzenia-koni-i-bydla.html
Polecacie? 🙂
PATRYCJA10822 u nas w stajni jest. Strasznie głośna i podczas golenia nią sierść masz wszedzie
A ja nią ogoliłam trochę koni i tylko na rekach kudły miałam, kwestia wprawy myślę 🙂
Mam pytanie do was odnośnie camry.  Potrzebuje regularnie golić szczotki u konia. Tam włos jest twardszy niż sierść.  Czy ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie?musze dodać że miałam maszynkę bass te 35w i padła po 3 razach.

Nie pomogło kupno nowego ostrza.  Stąd moje pytanie odnośnie camry.

Miałam dokładnie te maszynkę https://www.basspolska.com/maszynka-do-strzyzenia-psow-35w.html
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 marca 2018 17:55
Sucha takie fryzowe szczoty?
Biczowa tak, aczkolwiek są one wstępnie obcięte nożyczkami chodzi o dogolenie ich do skóry.
Kastorkowa   Szałas na hałas
26 marca 2018 18:34
Ja mam adlera do zwierząt (podobny do camry) dał sobie radę na zarośniętym hucule, i trochę mniej zarośniętym drugim koniu. Z nogami też nie miał problemu jak goliłam nim nogi konia znajomej dość zarośnięte. Więc myślę, że camry da sobie radę.


Dziękuję.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 marca 2018 21:08
Koleżanka camry goli wręcz mamucio zarośnięte konie, nogi też wygoliła połowie stajni co prawda nie wiem jak maszynka by się na fryzich szczotach zachowała bo ich zasadniczo nie tykamy poza umyciem ale powinna ogarnąć zwłaszcza jak są wstępnie już przycięte.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
05 kwietnia 2018 08:27
Mam pytanie do was odnośnie camry.  Potrzebuje regularnie golić szczotki u konia. Tam włos jest twardszy niż sierść.  Czy ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie?musze dodać że miałam maszynkę bass te 35w i padła po 3 razach.

Nie pomogło kupno nowego ostrza.  Stąd moje pytanie odnośnie camry.

Miałam dokładnie te maszynkę https://www.basspolska.com/maszynka-do-strzyzenia-psow-35w.html


Ja golę szczotki fryza tą maszynką i daje rade

Mam za to inne pytanie. Gdzie kupić ostrza do bassa ? Jakiejś innej firmy pasują?
Ja też golę fryzie szczoty Camry. No może raczej podgalam nadgarstki i pęciny od dołu  Do samej skóry co prawda nie udało mi się nigdy dogolić, ale poza tym jest spoko i żyje u mnie już hmm możliwe że ze 2 lata.
Dziewczyny czy jest sens ogolić konia teraz? Zimą nie goliłam, bo nie miałam po co, ale teraz temperatury wysokie dosyć, a mój jeszcze zimówki ma sporo i chyba mu gorąco.. Ulżyć mu czy zaczekać po prostu aż sam zgubi?  :kwiatek:
Kastorkowa   Szałas na hałas
22 kwietnia 2018 08:13
Ja uważam, że tak. Moje goliłam częściowo na początku marca i potem stopniowo dogalałam coraz więcej wraz ze zmianą pogody ( jesteśmy w wolnowybiegówce od marca) I nie wyobrażam sobie patrząc na to jak się potrafią spocić na treningu teraz ogoleni żeby byli dalej w futrze.

Wczoraj znajoma też ogoliła swoją z zimówki, i od razu lepiej się koń czuje.
Też tak uważam, szczególnie, że ocieplenie przyszło gwałtownie i temperatury nie są wiosenne, a momentami iście letnie. Moje się nawet ogolone pocą pod kantarem podczas spaceru czy czyszczenia lub pod maską na padoku, także nawet nie chce myśleć jakby było gdyby były z futrem.
Kastorkowa   Szałas na hałas
22 kwietnia 2018 08:45
U nas wczoraj było w słońcu 30'C jak koło 17 wzięłam młodego na lonżownik pobiegał chwilę i był mokry jak po kąpieli. No a on ogolony a to co było zostawione na plecach też już zgubił.

Więc ja bym się nie zastanawiała.
Ja również wczoraj golilam konia na lato 🙂
Ja mam jakiś wysyp chętnych na golenie teraz, pewnie w związku z nagłym ociepleniem, znacznie więcej jest chętnych niż na jesieni, więc chyba jest sens. Akurat moje pd października specjalnie nie odrosły i na szczęście nie musiałam na gwałt ich golić, wystarczyło zdjąć derki 🙂.

Czy ma ktoś też tak, że jak na zewnątrz temperatura wysoka, to maszynka bardziej się grzeje? Goliłam ostatnio w chłodny wieczór i jeden koń poszedł cały bez problemu, pod koniec była trochę nagrzana, chwila przerwy i kolejny, zimą dwa pod rząd dało by radę, a teraz w dzień przy ponad 20 stopniach bardziej zarośniętego ledwo daję radę całego na raz ogolić 🙁
Mi się zdecydowanie szybciej jedna maszynka grzeje w lecie niż w zimie, co ciekawe ta nowsza i niby lepsza.
W lecie jak konia golę z nogami i głową to pod koniec już jest gorąca, zimą nie ma tego problemu.
Dziewczyny czy jest sens ogolić konia teraz? Zimą nie goliłam, bo nie miałam po co, ale teraz temperatury wysokie dosyć, a mój jeszcze zimówki ma sporo i chyba mu gorąco.. Ulżyć mu czy zaczekać po prostu aż sam zgubi?  :kwiatek:


Jak najbardziej. Wiele osób teraz goli, bo konie jeszcze nie zdążyły wylinieć, a wysokie temp. się zrobiły. Też się wezmę po weekendzie za golenie, bo koń mokry jak szmata po treningu 😉
Czy istnieje jakaś maszynka z tych mniejszych która goli na taką długość jak większe maszynki?
Kupiłam Camry i mimo ustawienia na 2mm goli prawie na zero, używałam też kiedyś tego małego Heinigera i też różnica była widoczna w porównaniu do noży 1-2mm w dużym Heinigerze.
somebody, przeciez to od ostrza zalezy. Ja mam podobna maszynkę z Juli i używam do niej noży Ostera o różnej długości golenia i wszystko gra.
No tak tylko, te ostrza które miałam miały niby ciąć na tą samą długość a jednak tak nie było, a w Camry chyba nie da się wymienić samych noży?
A jaką masz dokładnie maszynkę?
somebody, mam dokładnie tę: klik i w niej są ostrza snap-on, tak jak na przykład w Osterach. Wydawało mi sie że Camey ma tak samo, ale pewnie w niej trzeba wymieniać całą głowicę?
Mnie się wydaję, choć pewna nie jestem.. Że ostrza w nożach typu snap-on są bardziej zagęszczone niż te duże noże, co może wpływać na efekt po goleniu mimo ustawienia tej samej długości golenia..
Czy na początek mojej przygody z goleniem jednego konia ta Camry CR 2821 da radę? 😀 pytanie czy od razu kupić głowicę dodatkowa, ostrze również się do niej kupuje dodatkowo?
Alexiss
Ja na takie mini własne potrzeby bardzo polecam, spokojnie mi wystarczyła. Kupowałam już jakiś czas temu, ale wydaje mi się,że wszystko co było potrzebne na początek było w zestawie.
alexiss

Na początek to moim zdaniem fajna maszynka i tania  😉 Ja od razu zamówiłam dwie głowice na wymianę, bo to jedna wysyłka (w Camry wymienia się całe głowice)
alexiss

Na początek to moim zdaniem fajna maszynka i tania  😉 Ja od razu zamówiłam dwie głowice na wymianę, bo to jedna wysyłka (w Camry wymienia się całe głowice)


Ja właśnie wezmę maszynkę i narazie jedna głowice bo do użytku własnej na jednego konia powinna starczyc
Hej dziewczyny, potrzebna pomoc  🤣
Czy miał może ktoś taką maszynkę https://www.groomershop.pl/pl/p/Andis-FHC-ShowEdge-maszynka-do-strzyzenia-koni-i-bydla/4626
lub może czy możecie polecić maszynkę nie grzejącą, porządną, cichą do powiedzmy "profesjonalnego" strzyżenia w podobnym przedziale cenowym??
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
30 sierpnia 2018 00:03
W moje ręce wpadła maszynka Waldhausen Maverick. Dość stara chyba, bo nigdzie nie mogę znaleźć ani jednego zdjęcia. Do maszynki może kiedyś były noże, ale zostały zgubione. Maszynka powinna mieć półokrągłe noże i teraz pytanie: czy ktoś spotkał się z takowymi? Może uda mi się spasować jakieś do niej...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się