dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
17 sierpnia 2018 17:37
Ja za to bym chętnie spytała o dobre żelazo :kwiatek: Mamy znowu lekką anemię i tym razem nadmiar magnezu do kompletu (znowu, bo pare lat temu miał i nigdy żalazo wysokie nie wychodzi, taki typ 😉 na oko koń wieczna kulka i bardzo nie anemiczny). Wszyscy w około pchają magnez w konie, a mój sobie nazbierał na zapas chyba z powietrza 🤣


https://sklep.hippovet.pl/produkty/hesta-plus-zelazo-1-kg/
Muszę zakupić jakieś suplementy na strzykające stawy. Może ktoś pomoże  :kwiatek: znalazła poki co te https://sklep.hippovet.pl/produkty/movicur-10-kg/ https://equiland.pl/suplement-wspomagajacy-i-regenerujacy-stawy-dla-koni-EQUIMINS-Flexijoint-Cartilage-Supplement.html Może ktos stosował i jest w stanie się wypowiedzieć.  :kwiatek:
[quote author=Madźź link=topic=78.msg2803273#msg2803273 date=1534502066]
A tak odchodząc od tematu elektrolitów - możecie polecić jakiś praparat na wsparcie ścięgien z kwasem hialuronowym i kolagenem? :kwiatek:
Jest jakaś reguła co do tego, że np. preparat w formie płynnej jest lepiej przyswajalny?
[/quote]
Madźź ja polecam mieszanki od podkowy. Używamy https://podkowa.eu/pl/p/Mieszanka-na-stawy-Flexi-typ-II/1466 + https://podkowa.eu/pl/p/Kolagen-hydrolizat-plyn/625 od miesiąca ale moim zdaniem już widać efekty. W smaku chyba też nie są najgorsze bo mieszam z bardzo małą ilością wysłodków i koń wsuwa aż się uszy trzęsą 😉
strawberry - dzięki  :kwiatek: też się zastanawiam nad suplementem od podkowy. Używaliśmy wcześniej mieszanki od nich na zamówienie i też konie jadły bez żadnego "ale". Pytanie jeszcze czy takie środki stosujecie jako terapię (kilka msc) czy na stałe? I czy ten kolagen można dolewać do paszy przygotowanej na kilka dni w przód w pojemnikach? Czy nie "wietrzeje" jakoś?
Jakie polecacie odpiaszczenie?
Stosowałam wcześniej Makane i mieszankę z podkowy, szukam czegoś co zadziała i jednocześnie nie zrujnuje portfela  👀
Doradźcie mi proszę, bo mam ciężką rozkminę  :kwiatek:

Powypadkowy koń (pisałam w temacie potrzebujących pomocy), 2 letni także wiadomo, że nic nigdy nie robiła. Czy istnieje jakiś suplement, który mogłabym jej bezpiecznie dawać w celu wzmocnienia mięśni? za wiele ruchowo nie zdziałamy, pracujemy w stępie i to w dodatku w ręce (nie na lonży).
Dbamy o mięśnie jak możemy jeśli chodzi o fizjoterapię, ale przydałoby się coś co by nas wspomogło od wewnątrz....
Nie to, że chcę zrobić z konia pudziana, po prostu mamy lekkie zaniki mięśni w miejscach gdzie są nam bardzo potrzebne, a nie wypracujemy tego stricte pracą.
Znajdę coś takiego?
Doradźcie mi proszę, bo mam ciężką rozkminę  :kwiatek:

Powypadkowy koń (pisałam w temacie potrzebujących pomocy), 2 letni także wiadomo, że nic nigdy nie robiła. Czy istnieje jakiś suplement, który mogłabym jej bezpiecznie dawać w celu wzmocnienia mięśni? za wiele ruchowo nie zdziałamy, pracujemy w stępie i to w dodatku w ręce (nie na lonży).
Dbamy o mięśnie jak możemy jeśli chodzi o fizjoterapię, ale przydałoby się coś co by nas wspomogło od wewnątrz....
Nie to, że chcę zrobić z konia pudziana, po prostu mamy lekkie zaniki mięśni w miejscach gdzie są nam bardzo potrzebne, a nie wypracujemy tego stricte pracą.
Znajdę coś takiego?


Poleciłabym Ci Equivite Body Builder, ale jest już niedostępny w Polsce. Podobnych suplementem, stosowanym teraz w ramach jego zamiennika jest M Power z firmy NAF. Equivite było suplementem stricte dla koni młodych, budujących masę, najczęściej stosowanym u koni pokazowych, które nie robiły wiele, a miały nabrać mięśni. Sprawdziłam i rzeczywiście dawało efekty. M Power jest dla koni pracujących, ale przez żywieniowca jest polecane w tym samym celu, co wcześniej Equivite - dla młodych koni wyścigowych do nabrania mięśni.
Jakie polecacie odpiaszczenie?
Stosowałam wcześniej Makane i mieszankę z podkowy, szukam czegoś co zadziała i jednocześnie nie zrujnuje portfela  👀



wybierz sobie coś z tej strony: https://www.badapak.pl/orzechy-pestki-i-ziarna/ziarna-2 babka płesznik, jajowata, lub same łuski babki.
koszt dużo mniejszy niż "końskie" preparaty 😉
keirashara na anemie jest super Equina Haemoxil. Stosowałam u swojego – ładnie go to wyprowadziło. Weci to od nas też biorą i chwalą. Cena nie powala, co ez jest istotne.
A magnez podwyższony… hmm.. suplementujecie się? Albo pasze podajesz suplementowane? Tutaj może mieć duże znaczenie czas pobrania krwi w odniesieniu do podawania paszy/supli. Zwykle wecie ni zwracają na to uwagi, a ma to duże znaczenie w interpretacji wyników.

rox  poszło pw
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 sierpnia 2018 11:45
Ja również polecam na anemię Equina Haemoxil lub Equistro Haemolytan.
Gillian   four letter word
22 sierpnia 2018 12:12
Equistro Haemolytan, polecam bardzo gorąco.
Sivrite, dziękuję. Ten Equivite Body Builder faktycznie brzmiał sensownie.. Szkoda, że niedostępny u nas 🙁
k2arola,  :kwiatek:
rox, a Eggersmann Aminoral?
Aminoral faktycznie tak odwala robote?
Tycie- tak, rozluźnienie- wielka poprawa, w związku z czym piękny przyrost mięśniowy dzięki łatwiejszej i chętniejszej pracy. Wiele osób sobie nim chętnie pomaga. Ja w ogóle uważam, że suple Eggersmanna są niedoceniane 😉
W sensie - przepraszam za trochę zoltodziobowe pytanie... - to jakos odkwasza i poprawia regeneracjie miesni?
[quote author=Wigorrr link=topic=78.msg2804028#msg2804028 date=1534837475]
Jakie polecacie odpiaszczenie?
Stosowałam wcześniej Makane i mieszankę z podkowy, szukam czegoś co zadziała i jednocześnie nie zrujnuje portfela  👀




wybierz sobie coś z tej strony: https://www.badapak.pl/orzechy-pestki-i-ziarna/ziarna-2 babka płesznik, jajowata, lub same łuski babki.
koszt dużo mniejszy niż "końskie" preparaty 😉
[/quote]

Tylko, że łuski babki płesznik tam nie dostaniesz  🙂
To naprawdę rzadkość na rynku bo jej pozyskanie wcale nie jest proste a zmielenie ziaren niewykonalne. Równie dobrze można próbować kamienie mielić
Mam pytanko używaliśmy Equistro  MegaBase i dawał super rezultat, jedynie podawanie było uciążliwe. Szukam zamiennika w postaci peletu, lub innego gotowego granulatu. Może ktoś coś polecić?
pytanie około suplementowe:
pompka do Chevinala 5l? gdzie? bo cena 59 zl w animalii mnie rozbawiła....
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 września 2018 10:18
mewa nowe chevinale chyba mają już pompki
mewa, Takie coś z allegro? 🙂
mewa,potwierdzam, też mnie to denerwowało (akrobacje ze strzykawką i Chevinal wszedzie naokoło), ale ostatnio kupowałam w kwietniu, już z pompką.
już dzwoniłam do animalii i rzeczywiście pompka jest już w komplecie  💃
dzięki wielkie za info! 🙂
Mam pytanie - KOn w okresie zimowym - a ten juz wkrotce- bryka pod siodlem- w lecie tego nie ma tytlko w zimie i najczesciej przy wiekszej ilosci koni na placu i szukam jakiegos dobrego uspokajacza na okres zimowy- ktos cos?
Ruch?
Dokładnie. Mój ma to samo. Pastwisko i latanie po pagórkach jednak robią swoje- nawet jak stoi i nic nie robi to mu się nie grzeje tak pod kopułą. W zimie jak zamarznie wszystko i nie da się jeździć i stoi tylko pod paśnikiem, bo nawet same nie bardzo ruszają się po grudzie- no cóż trochę mu się styki palą  😁 Trzeba przeżyć 😉
reins2006 na zimę zmodyfikuj dawkę pokarmową na mniej energetyczną. Jeśli oprócz brykania koń staje się nerwowy (płochliwy, nadreaktywny) to możesz dodac suplementy wspomagające układ nerwowy /wyciszające.
Potrzebuje porady:

obecnie używam Marstall Force
https://animalia.pl/marstall-force-20kg/szczegoly/20489/#sklad

ale w moje oczy wpadły inne witaminy:
https://hoeveler-sklep.pl/hoeveler/73-hoveler-original-reformin-plus-25-kg.html

Wg informacji producentów w Hoveler Reformin jest mniej magnezu oraz kwasu foliowego. Zaś pozostałe są na ogól w dużo wyższej proporcji niż w Marstall.

Mam klacz 11 laetnią, źrebną, termin wyźrebienia druga połowa października. Obecnie wykazuje pełny chillout, jednak pod siodłem bywa dośc elektryczna. Dobrze wykorzystuję paszę. i marstall stosuję juz od ponad 2 lat.

Zastanawiam się, czy jest sens zmieniać witaminy, przede wszystkim ze względu na ciąże, ale też jak to jest z tym zapotrzebowaniem na magnez i kwas foliowy?
Kwas foliowy to witamina B6, konie ją syntetyzują w jelicie grubym, jeśli koń nie miał zabiegów chirurgicznych w jamie brzusznej, nie był na terapii antybiotykowej czy też z innych przyczyn flora bakteryjna nie została zaburzona to zwykle nie występują niedobory. Ponadto np. z zielonką koń pobiera więcej niż zapotrzebowanie na ta witaminę. Sporadycznie zdarzają się niedobory w chowie alkierzowym. Z drugiej strony bardzo dobrze toleruje nadmiar, wiec nie ma się czym martwić. Jeśli chodzi o magnez - jeśli nie żywisz ogromnymi dawkami pasz z dużą zawartością fosforu (zboża, otręby) to nie trzeba go uzupełniać w jakichś wielkich dawkach.
zielona_stajnia kwas foliowy to witamina B9. B6 to pirydosyna  😉

Faktycznie witaminy z grupy B sa sntetyzowane w jelicie grubym, i moznaby przyjąć, że to wystarczy gdyby to był koń nie pracujący (choć uważam, że w okresie pozapastwiskowym warto je dostarczać z pożywieniem).
Żywieni klaczy źrebnych to inna historia.
Generalnie temat witamin z grupy B jest u koni bardzo słabo przebadany, mało wiadomo na ten temat. co wiadomo, to że koeni maące odstęp do pastwisk mają więcej tych substancji we krwi. Można stąd wysnuć wniosek, że jednak pobieranie ich z pożywieniem ma znaczenie.

Mada masz klacz na ostatniej prostej przed wyźrebieniem, zaraz czeka ją laktacja,  która jest dla organizmu niezłym maratonem (i to pozapastwiskowa), lepiej wybierz coś co jest dedykowane właśnie tej grupie koni.
Nei wiem jak wygląda Wasze żywienie poza suplementacją, ale upewnij się że klacz dostaje wapń i fosfor w odpowiedniej ilości (zapotrzebowanie na magnez w ciąży wzrasta nieznacznie, dopiero w czasie lakacji szybuje w górę, ale wtedy nie tylko magnez). W suplementach podawanym koniom hodowlanym powinny znajdować się aminokwasy (o ile nie są podawane w inny sposób). A przynajmniej lizyna.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się