siodło ujeżdżeniowe

Kochani potrzebuje info na temat siodła Kieffer Kur Excelent opinie i średnia cena jaka jestst warte siodlo🙂
EchelonMaja - ja mam Kur Lusitano exclusive z czerwonym znaczkiem ...o takie pytasz ? https://www.kieffer.net/en/saddles/dressage-saddles/14-lusitano-kuer.html
EchelonMaja, jeśli chodzi o Kur Lusitano to miałam jest wg mnie bardzo wygodne, dość mocno trzymające więc nie każdemu pasuje. Cena jak we wszystkich siodłach zależy od stopnia zużycia. Za mniej niż 2000 zł nie widziałam w dobrym stanie.
Jakie siodło polecacie do max 6 tyś. najchętniej z możliwością konfiguracji dla danego konia. Mam Batesa ale na obydwu koniach leży bardzo słabo 🙁 Jeden jest słabo umięśniony - leci na łopatki, drugi ma mięśnie ale bez podkładki z futra (w żelu) siodło opada na kłąb...

Edit. przede wszystkim wielki minus dla siedziska - w Batesie siedzi mi się jak na krześle może przez to że jest szerokie, dlatego szukam czegoś węższego, żeby noga mogła swobodnie opadać, a nie czuć blokadę co skutkuje ciągłym zadzieraniem pięty


ErrePlus Freestyle 🙂 bardzo bardzo polecam  😍  lekkość, dopasowanie, swoboda ruchu i totalny brak poczucia blokady nogi, dla mnie siodło petarda.
Które cyfry w siodłach ujezdzeniowych Stubben oznaczaja rok produkcji?
Wigorrr, szukaj siodła możliwie najbliżej ideału, na wełnie a resztę zrobi pasowacz. Jest już kilka osób w Polsce, które robią to dobrze. Nie ma znaczenia czy bierzesz siodło za 2 czy 6 tysięcy, o ile jest proste i nieuszkodzona konstrukcja. Reszta ceny to raczej efekt wizualny na zużytej skórze.
Wigorrr, szukaj siodła możliwie najbliżej ideału, na wełnie a resztę zrobi pasowacz. Jest już kilka osób w Polsce, które robią to dobrze. Nie ma znaczenia czy bierzesz siodło za 2 czy 6 tysięcy, o ile jest proste i nieuszkodzona konstrukcja. Reszta ceny to raczej efekt wizualny na zużytej skórze.


Ja się nie zgodzę troszkę z taka opinia.
Chodzi mi o kwestię dopasowania do konia. Są siodzła z terlicą bardziej dla łopatek jakby to powiedzieć płaskich i dla bardziej równoległych i pełno wariantów. Pasowacz spasuje "rozmiar' i przyleganie do grzbieu - ale profilu siodła nie zmieni. dlatego każde siodło jest na jednego konia pasowalne a na innego nie.

kotbury, przeczytaj pierwszą część pierwszego zdania mojej wypowiedzi, a potem się zgadzaj albo nie 🙂
ok, ja to odczytałam, że ma szukać ideału- ale pod swój tyłek...
kotbury, nic takiego nie napisałam. Ja wychodzę z założenia, że ideał ciężko znaleźć. Więc prościej znaleźć coś co "prawie pasuje" i przepchać czy zmienić lekko rozmiar łęku.
No dobra, a z jednej strony to czy jest sens robić siodło na miarę dla 4 latka? Oglądam ofertę Prestige i zastanawiam się nad Dressage Dream ora nad Stubbenem Virginia D. Co lepsze? Jest ktoś kto robił siodło na miarę dla młodziaka, czy to ma sens?
Wigorrr ja mam na miarę szyte siodło od HB Contact dla młodziaka, ale fakt faktem że wzięłam się za to gdy skończył 6 lat. Wcześniej był drobnym koniem i wiedziałam, znając rodziców, że będzie to późno dojrzewający koń. Zamawiając siodło na miarę w HB mam ten komfort, że zawsze jest możliwość zrobienia poprawek, gdy pod wpływem treningów i czasu koń się rozbuduje  😉
A jak to wygląda finansowo w HB Contact?
Mój 4 latek wydaje się osiągnął już swój "w miarę" docelowy wzrost. W ciągu roku co prawda bardzo nabudował plecy i łopatki i trochę się wydłużył, ale zdecydowanie nie jest typem późno dojrzewającym, wygląda jak 6 latek 🙂
No dobra, a z jednej strony to czy jest sens robić siodło na miarę dla 4 latka? Oglądam ofertę Prestige i zastanawiam się nad Dressage Dream ora nad Stubbenem Virginia D. Co lepsze? Jest ktoś kto robił siodło na miarę dla młodziaka, czy to ma sens?


Zawsze jest sens jeździć na dopasowanym siodle. Młodziakowi powinno być możliwie komfortowo przy nauce "używania" swojego ciała pod jeźdźcem.
W ciągu 4 lat zamawiałam, dla mojego Vimto, siodła szyte na miarę (ja akurat Voltaire Design - francuskie siodła z super sprawnie działającym serwisem) już dwa razy. Tak była potrzeba. Nietypowa budowa, szybko się nabudowywał, przebudowywał i jeszcze nie ma zamiaru przestać 😂.
Ujeżdżeniówka od HB Contact to 10tys zł.
Siodła są szyte na indywidualne zamówienie, projektowane wraz z klientem i w 100% dopasowane zarówno do jeźdźca jak i konia.
Wigorrr, generalnie w zależności od "materiału wyjściowego" koń może się zmieniać wolniej lub szybciej, o drobne korekty (tego samego siodła) albo spektakularnie i będzie wymagał zmiany siodeł.
Ja w ciągu roku mam 2 przypadki intensywnej przebudowy. Oba konie odstawione od pracy. U pierwszego wpierw poszerzanie łęku, później nowe siodło (ryzyko pęknięcia terlicy przy kolejnym poszerzaniu).
Drugi koń mocno oklapły przyszedł i w 3 miesiące zmienił się z 32 na 34. Robota + jedzenie.

Z zasady jak koń się rozrasta to lepiej brać siodło ciut większe i jeździć z podkładką grubszą. Jak się nabuduje to wyjmujesz. Tak można "oszukać:" o 1 rozmiar. Ale dalej pozostaje poszerzanie, a w międzyczasie jeszcze zabawa z wypełnieniem.
Generalnie pasowanie siodeł to zabawa niemal bez końca przy koniu wdrażanym do pracy. Później jak się nabuduje to osiągnie jakiś constans.
Ostatecznie umówiłam się z przedstawicielką stubbena na testowanie siodeł, przeraża mnie 2 miesięczny okres oczekiwania na siodło 🙁 Bardzo fajnie na obrazku wygląda model Virginia, może ktoś w nim siedział?
Czy zdarzyło się Wam sprzedać siodło na raty?  👀
Mam mieszane uczucia.
Wigorrr ja jeździłam kilka dni w Virginii. Generalnie testowałam kilka modeli stubbenów i żaden mnie nie zaczarował. Mój koń ewidentnej odmówił współpracy w Virginii, mnie też się kiepsko siedziało. Ale ja jestem dość drobna i niska. Te siodła zdecydowanie są dla osób wysokich, długonożnych. W standardowym modelu nie dosięgałam nogami do klocków, nie mogłam dobrze usiąść. Dla mnie absolutnie bez szału.
Livia   ...z innego świata
07 września 2018 08:51
Euphorycznie, ja sprzedawałam niedawno siodło na raty, kupowałam kiedyś również w ten sposób 🙂
domcia406 umówiłam się z przedstawicielką stubbena w sobotę za tydzień. Ja mam 172 cm i dość długie udo, głównie zależy mi na tym żeby swobodnie puścić nogi w dół i siedzieć na środku. Moje dotychczasowe siodło to trochę "kibelek" jest szeroki przez co siedzę albo na prawej albo lewej stronie, co za tym idzie czuję lekką blokadę w udach i przez to cały czas stoję na palcach w strzemionach. Widziałam, że Luiza Rutkowska bardzo poleca Stubbeny. Ja mam nadzieję, że coś dla siebie wybiorę i żę mój koń również się na coś "zdecyduje" 🙂
a btw. czemu twój koń średnio chodził w Stubbenie?
Ja miałam zagadkę czy celować w tańsze modele Prestige czy w Stubbena. W Prestige zniechęciły mnie ceny, które wzrosły ponad 1 tyś zł na każdym siodle. Ceny na stronie internetowej nie są podobno aktualne. Oraz to że Prestige tylko dopycha panele i ew wydłuża tybinkę na swoich podstawowych modelach. Stubben szyje siodło od podstaw wg uwag saddlefittera.
Euphorycznie, ja sprzedawałam niedawno siodło na raty, kupowałam kiedyś również w ten sposób 🙂


Napisałam na facebboku  :kwiatek: boję się trochę tak sprzedać...
Ja bym na raty nie sprzedała, zaproponuj że możesz wystawić na allegro - tam może kliknąć "kup na raty" wtedy ty od razu dostajesz całą kwotę na konto, a kupiec spłaca raty
o widzisz, i to jest pomysł.
Czy ja coś płacę Allegro za sprzedaż za ich pośrednictwem?  👀 Bo w kwestii allegro też zielona jestem...
płacisz tylko prowizję od sprzedaży, reszta Cię nie interesuje. Ewentualnie jest opcja wystawienia raz 0%, dopłaca się jakieś 20 zł
ushia   It's a kind o'magic
07 września 2018 12:38
Wigorrr - to tez zalezy od konia, moj np mega kijowo chodzi w prestige, wiec ja wole jakiegokolwiek stubbena niz prestige
zreszta osobiscie mam takie wrazenie ze te siodla sa mocno przereklamowane i jada na tym ze sa w Pl modne, jak eskadron, ktory robi mocno sredni sprzet a idzie jak woda i to w wysokiej cenie, bo lud kupuje na slepo po metce a nie uzytecznosci
Wigorrr nie umiem Ci powiedzieć co mojemu koniowi nie odpowiadało w tej Virgini, ale był bardzo mało aktywny, nie chciał puścić pleców, bunotwał się- może to kwesta średniego dopasowania testówki, ale ewidentnie był na nie. Miałam jeszcze Eupforie i w niej chodził bardzo fajnie, bez porówniania do wcześniej wspomnianej Virgini. Niestety jeździłam kilka dni i ja nie byłam w stanie się wjeździć w to siodło. Jak mówiłam, mam dość krótkie nogi, i z tybinek stubbena wystawała mi stopa i jakieś 10 cm nogi nad kostą  😁 W Aramisie jeździło mi się najgorzej, to siodło mi wręcz przeszkadzało, a koń był ok-ani gorszy ani lepszy niż w Olympii którą wtedy miałam. Miałam też jeden model Philippe Fontaine- niestety nie wiem który (jakiś jednotybinkowy z klockiem wysoko). Tybinki również bardzo długie, więc absolutnie nie dla mnie, ale jeżdziło mi się najlepiej z tych 4 modeli  😉
Ty jesteś sporo wyższa- ja mam 164cm, więc możesz mieć zupełnie odmienne wrażenia. Na pewno warto potestować. Co koń i jeździec to inna opinia. Za to jakość skóry tych siodeł jest bardzo fajna- jedna z tych testówek była starsza i absolutnie tego nie widać. Żadnych dziur/przetarć. Widziałam kilka kilkuletnich siodeł prestige i tak fajnie nie wyglądały.
Domcia406  Aramis jest siodłem dedykowanym dla wysokich osób z długim udem . miałam na próbę używkę  i było mega wygodne tylko niestety za mały rozmiar
Dzięki za opinię, również uważam że osoby kupujące Prestigea robią to tylko dla znaczka, dla szpanu. Słyszałam dużo opinii, że Prestige szybko się zużywają. Equipe podobno są super ale już poza moim budżetem. Wracając do Prestigea to zniechęcił mnie również ich przedstawiciel, wiadomo że chciałam się dopytać o szczegóły czy siodło jest "pasowane" w cenie itd... Odpowiedzi były jak do przysłowiowego słupa, a jeśli nie dopytałabym o cenę to pewnie nie raczyliby powiedzieć, że ceny na stronie to tylko wakacyjna promocja i model Dresssage Dream nie kosztuje 8900 tylko 9900, a w styczniu to już wgl będzie kosztował 11. Wyczuwałam, że Pan coraz bardziej chce mnie zniechęcić i udowodnić że to siodło jest poza moim zasięgiem 😀 To już nie pierwsza dziwna historia z Equishopem...
W Stubbenie natomiast właścicielka sklepu bardzo miła, wyjaśniła wszystko na spokojnie, następnie zadzwoniła pasowaczka siodeł i kontakt również był super, Pani bardzo miła. Dlatego tu wielki plus ode mnie za kontakt, mam nadzieje, że z siodłami będzie równie dobrze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się