M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Cricetidae robię 😉
JARA fajnie, że się podobają 🙂 to jest dość proste (tylko czasochłonne), więc żaden problem - na YT jest pełno tutoriali, można się na spokojnie samemu nauczyć 🙂
mils   ig: milen.ju
13 sierpnia 2018 11:50
Libella cudne mieszkanie!
smartini Twoje 4 kąty to dla mnie mistrzostwo świata, zdecydowanie. 😀

Myślałam, że jeszcze dłuuugo nie zawitam do tego wątku, ale życie układa się tak różnie... To jednak jestem zdecydowanie szybciej niż się spodziewałam. U nas na tapecie w sumie samo urządzanie, mieszkanie kupione z rynku wtórnego i w sumie zbyt wiele remontowo do zrobienia nie ma. Niemniej, samo szukanie mebli na ten moment mnie przerasta. 🤣 Największy problem mamy ze znalezieniem łóżka i stołu do jadalni. Jak będę znowu w mieszkaniu, to zrobię zdjęcia, to uśmiechnę się o pomoc jak do tego czasu nic nie wymyślimy. 😁
mils, gratulacje. LBN czy OLN?
mils   ig: milen.ju
13 sierpnia 2018 12:13
Ascaia Lublin, Lublin. Wywróciło się u mnie wszystko dosłownie do góry nogami, totalne szaleństwo. Niemniej, chyba szczęśliwsza nie byłam, ale to już OT. 😀
Jak jesteś szczęśliwa to najważniejsze.
Zdradzisz, która dzielnica?
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 sierpnia 2018 14:11
Ascaia, rozumiem rozumiem, tez się zakochalam w mieszkaniu Libelli !!! Cudo, fajne kolorki i te roslinki!

My zakupilismy wreszcie(!) drzwi do PAXa więc będzie montowanie, może dzisiaj? Od razu część sypialniana nabierze wyrazu.
Byłam za to ostatnio w domu, obgadalam meblowe sprawy z mamą... będzie czad! Dojdzie biurko-kennel z osb na ktory w koncu wpadl mi pomysl do glowy i juz sie doczekac nie moge, bedzie do kompletu szafka do 'salonu' a do sypialni wjedzie... biblioteczka ze starej nadstawki kredensu *-* takiej z zaokrąglonymi bokami. Nie mogę się doczekać :O

Libella, wyslalabys mi na pw jakis przyblizony cennik? Ile byś chciała za makramy na doniczki? 😀iabeł:

mils, dziękuję! :kwiatek:
No i gratulacje mieszkanka, chwal się! 3🙂

Mały opdate: są drzwi do PAXa <3


Jutro albo w czwartek pozostałe dwa karnisze!
Smartini poszło PW 😉
Pax spoko, ale ten podest pod łóżko to jest moc 😜 Z czego masz zagłówek?
smartini, mam prawie takiego samego PAXa, ciekawe jak go sobie w środku zorganizowałaś, bo to niezła zabawa 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 sierpnia 2018 21:24
Libella, odpisałam <3
PAXem się jaram, bo był bez drzwi od... września zeszłego roku :P zupełnie inny odbiór przestrzeni teraz!
Podest uwielbiam, to była jedna z najlepszych decyzji przy urządzaniu tego mieszkania. Zagłówek to zwykłe OSB 22mm pomalowane tą samą zielenią co ściany i 'drzwiczki' poniżej wysokości materaca a powyżej naklejona tapeta ścienna od White Fox 🙂

Cricetidae, mogę pstryknąć fotę ale wbrew natłokowi dodatków do wnętrza mamy dość prosto 😀 po 3 koszoszuflady od dołu, potem szuflada drewniana na bieliznę, półka, pałąki na wieszaki i znowu półka na samej górze i tak dwie sekcje 100cm, lewa 50tka z półką na dole i na górze + pałąk na długie sukienki 😉
Libella może już to gdzieś tu pisałaś  😡 ale co to za podłoga?  😍 masz bardzo przytulne gniazdko!  :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
16 sierpnia 2018 18:44
Ascaia otóż to! 😀 A mieszkanie w Śródmieściu. 🙂
smartini no, jak już podpiszemy umowę to będę się chwalić, a raczej pytać o rady. 😜 Na razie powiem, że gdyby to było "mieszkanko" to byłoby łatwiej, ale metraż mamy spory i trochę mnie to już przytłacza. 👀
O, to coś ze starego budownictwa w kamienicach?
I pewnie "za rogiem" mojej pracy. 😉

smartini   fb & insta: dokłaczone
16 sierpnia 2018 20:59
mils, oh, duży metraz mieszkaniowy super sprawa, zazdrosze bo ja nie mam miejsca na wiekszosc moich pomyslow xD pewnie jeszcze całkiem wysoko? 😉
mils   ig: milen.ju
17 sierpnia 2018 13:54
smartini 2 piętro, w bloku są 3. Ale wysokość pomieszczeń ponad 3m. 😍 A Twoje pomysły chętnie przygarnę. 😁 Mnie to o tyle cieszy też, że D. chce dużego psa, więc komfortowo się pomieścimy. Wiem, że pies w domu odpoczywa i nie potrzebuje miliona metrów kwadratowych, ale mimo wszystko jakoś tak mi psychicznie lepiej jak pies ma dla siebie miejsce na komfortowe wylegiwanie się. 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 sierpnia 2018 14:11
mils, będzie miejsce na legowiska 😁
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
17 sierpnia 2018 15:20
Hej!
Wpadam z szybkim pytaniem - wynajmuję kawalerkę od x miesięcy i.. zaczynają mnie już dobijać białe + gołe ściany (mam co na nich wieszać, ale nie mogę naruszać ściany 'wgłąb', wiadomo). Czy są jakieś zawieszki, które można przykleić(?) i utrzymają lekki obrazek/kalendarz itp. drobne ozdoby, a jednocześnie łatwo dadzą się ściągnąć (nie naruszając farby)? 👀
majek   zwykle sobie żartuję
17 sierpnia 2018 15:35
4 kg bym nie wieszala, ale w domu, ktory kupilismy wszystko wisialo na takich rzepach, co sie nazywaja command.
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 sierpnia 2018 21:02
Ktoś z Was montowal samodzienie zmywarke nieikeowska do ikeowskiej kuchni? Z okazji urlopu wykanczamy co sie da i przyszla kolej na ta nieszczesna zmywarke. Nie powiem, przerazona ciut jestem D:
Falletta dzięki 🙂 to zwykłe panele, z VOX, tylko na zdjęciu wyszły wyjątkowo ładnie  🤣
smartini, Podepne się pod pytanie 🙂 W przyszłym tygodniu montujemy kuchnię, w Ikei zwrócili tylko uwagę żeby kupić ta taśmę zabezpieczającą blat i że nie mają już w sprzedaży prowadnic więc trzeba montować na sztywno. 
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 sierpnia 2018 13:16
Qaida, my całą kuchnię zamontowalismy tylko wlasnie ta prowadnica mnie przerazila, odpuscilismy i o, prawie rok pozniej wracamy do tematu :P *wsyd*
Dzisiaj byla wizyta po uchwyt i... wlasciwa instrukcje do szyny, bo w pudelku nie bylo a w internecie milion wersji ...
mówicie o froncie do zmywarki czy o czym? jakie prowadnice?
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 sierpnia 2018 19:52
nerechta, Ikea ma/miała (zależy od źródła) zpecjalne szyny do mocowaniaa frontów do zmywarek nie bedace z systemu Ikei 😉 tak więc do zmywarki mocuje się specjalne panele, do frontów szyny i tak łączy się je razem a nie jak zwykle (front na sztywno bezposrednio do zmywarki). Z tego co wiem wynika to z tego, że standardowe zmywarki nie są dostosowane do nietypowej wysokosci kuchni ikeowskiej (88cm) 😉
smartini Co to za krzesło? Jestem na etapie kupna biurka i krzesła i właśnie w takim stylu mi pasuje do mojej wizji ale zastanawiam się czy jest wygodne? Chcę coś pomiędzy krzesłem a fotelem, niekoniecznie typowo biurowe, te z ikei plastikowe jakoś średnoi mi podchodzą i właśnie szukam i szukam a Twoje wygląda extra!

Może ma ktoś ochotę doradzić w kwesti doboru kolorów?🙂 Korci mnie przemalowanie wynajomowanego pokoju, 2 lata w jednym bez zmian to za długo i chcę go odświżyć. Nie jest jakiś bardzo duży więc nie chcę go przytłoczyć, ale zastanawiam sie nad dwoma kontrastowymi kolorami i tu jest problem bo mam za udżo wersji. Dwie ściany są oświetlane przez okno i dość jasne - tutaj chciałam coś ciemnego najchętniej granat/ciemny morski, zaś dwie to taki ciemny kąt więc chciałabym na nie coś lżejszego, jaśniejszego. I teraz myślę czy iść w dwa odcienie tego samego koloru np granat i zimny chłodny błękit, albo ciemny głęboki morski (taka butelkowa zielen z niebieskimi tonami) z miętą czy też dwa zupełnie inne np granat z jasnym, lekkim zielonym.
Może macie jakieś sprawdzone kombinacje? Dodatki mam biało-czarne i pomarańczowe więc do większości powinny pasować.

Virdila Super są taśmy firmy tesa z haczykami! Wieszam na nich kalendarze, ramki ze zdjęciami, wieszaki na torby przez rok nietknięte🙂 A i usuwane da się sciagnąć bez śladu bo ciągnie się za taśmę w dół i ona robi się taka gumowa i stopniowo odkleja, magia!🙂
Virdila Super są taśmy firmy tesa z haczykami! Wieszam na nich kalendarze, ramki ze zdjęciami, wieszaki na torby przez rok nietknięte🙂 A i usuwane da się sciagnąć bez śladu bo ciągnie się za taśmę w dół i ona robi się taka gumowa i stopniowo odkleja, magia!🙂


Hm, zaintrygowałaś mnie. Jaką to ma wytrzymałość? Ja mam jakąś taśmę, co niby 50kg utrzyma i gucio. Odkleja się, jest beznadziejna.

Na mnie raz spadło lustro przyklejone na taśmach. A nawet go nie dotknęłam. Tylko się przeglądnęłam  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 września 2018 10:24
Magdzior, Magdzior, moje jest właśnie z Ikei 😉 brakuje mu kółek ale jak się nie siedzi bite 8h 'w pracy' to jest spoko. Służyło mi na studiach, służy teraz 😀 ale nie widzę go w ofercie 🙁
Meise Mam takie są różne rodzaje jesli chodzi o haczyki i naprawdę trzyma dobrze, wszystko poniżej zawieszone właśnie na nich, a samej taśmy było więcej i mam na niej haczyki takie do przykręcania bo nie chciałam wiercić w szafkach i też trzyma.


A i warto patrzeć w auchan bo bywają wtedy odchodzą koszty przesyłki.

smartini No właśnie ikeowskie przeglądam i nie widzę w takim stylu, no nic będę szukać,
Mam Auchan pod domem, bardzo chętnie się przejdę.
Nie cierpię wiercenia w ścianach, szukam alternatyw, ale ostatnio przykleiłam coś do ściany i odpadło....

Będę wieszać takie fotografie w sypialni nad łóżkiem, mam nadzieję, że nam na łeb w nocy nic nie spadnie  😀
ja kupiłam z Commandora ale jeszcze nie wieszalam więc nie wiem jak z wytrzymałością. w teorii jeden pasek wytrzymuje bodajże 4 kg. Upolowalam w.biedrze za pół normalnej ceny.
O, sprawdzę ner, dzięki 🙂

Jak już tu jestem to się pochwalę:

Mamy w końcu zasłony w sypialni i póki co tylko tam  🙄


I uwaga, uwaga.... po 11 mcach (w tym 6 mcy opóźnienia) mamy skończone schody. Ten uczuć... nie do opisania  🤣



Polećcie mi błagam jakieś sklepy z niebanalnymi lampami/żyrandolami/kinkietami. Bo ja już jestem załamana. Mojemu nic się nie podoba i zaraz minie rok, a u nas dalej wszędzie żarówki wiszą. Masakra jakaś....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się