koniarze z opolszczyzny-łączmy się!

Ja też Namysłów. Witam. Ktoś wcześniej pytał o stajnie w łącznach pod Namysłowiem, jest taka nawet nie wiedziałam 🙂 znacie jakieś stajnie z pensjonatem w okolicy Namsa gdzie będę w stanie trenować skoki?
Cześć,niedawno przeprowadziłam się do Opola,a teraz planuje ściągnąć tu moje konie (sztuk dwa). No i pojawił się problem,poszukuję dobrej,niedrogiej(max 600zł-szt) stajni z pensjonatem w okolicach Opola(max 20 km od Opola). Mam pewne oczekiwania co do stajni,jednak chyba nie są zbyt wygórowane. Zależy mi na tym,żeby stajnia posiadała dość spore trawiaste pastwiska,dysponowała boksami o w miarę rozsądnych wymiarach(nie muszą być normy EU po prostu nie klitki 1x1). Zależy mi też na tym,żeby konie uczciwie były wypuszczane na dwór i nie kisiły zadków w stajni 20/24h. No i o uczciwe karmienia,a nie oszczędzanie na sianie i dawanie go po garstce. 🙇

Znam stajnie w Zawadzie,obie. Jednak w jednej nie mają miejsc,a w drugiej mają padoczek 5x5m,przez co konie wychodzą na raty.
Interesują mnie stajnie głównie w stronę Kluczborka.
Znalazłam kilka oficjalnych stron stajni,ale interesują mnie też jakieś przydomowe pensjonaciki,które nie koniecznie gdzieś się ogłaszają.
Może pytanie już się powtarzało,ale informacje będą już dość przeterminowane zważywszy na to,że w większości są to posty z 2015 r i później.

Jest tu ktoś z Opola,posiadający własnego konia/konie? Chętnie poznam kogoś 'z branży',powymieniam się doświadczeniami,może poklepie razem tyłek w teren?
Ruszmy trochę z tym tematem bo aż WSTYD! :P

EDIT:
Przy okazji,czy może ktoś z okolic Opola ma,lub wie gdzie wynająć przyczepę dwukonną? Potrzebuję na 16-17.04.
Cześć,
Jakich macie sprawdzonych wetów i kowali,którzy opiekują się Waszymi końmi w Opolu?

1.Dostępny od ręki,nie zdziera,ale doświadczenie dopiero zdobywa-dobry do prostych rzeczy,wymagających szybkiej pomocy typu małe rany czy odrobaczenie itp.

2.Dobry,doświadczony weterynarz,umawiać należy się z miesięcznym wyprzedzeniem,jak wystawi rachunek to o suchym chlebie do końca miesiąca,za to poskłada konia z najtrudniejszych do wyprowadzenia sytuacji.

Wiem,że jest wątek ze spisem kowali i weterynarzy,ale jest on na tyle mało precyzyjny,że nie do końca wiem,który wet czy kowal stacjonuje w okolicach Opola,a niekoniecznie uśmiecha mi się dopłacać za dojazd,lub czekać nie wiadomo ile,jeśli na miejscu jest ktoś godny polecenia.
Reyline, odpowiem na starszego posta - moja kobyła stała w Kotorzu Wielkim, stajnię prowadzi Witek Kała i byłam zadowolona 🙂 Wszystkie Twoje wymagania które wypisałaś byłyby spełnione. Nie wiem jak aktualnie jest z miejscami, ale spróbuj się skontaktować jeśli w ogóle Twoje poszukiwania są dalej aktualne 🙂
Madness,dzięki za odpowiedź 🙂 Na szczęście ja już znalazłam miejsce w Stajni Grom,w Gierałcicach 🏇 Nieco dalej niż zakładałam,ale za to konie mają świetne warunki,ja mam również świetne warunki,w ogóle świetna stajnia i szefostwo też świetne 😍 😍
LatentPony   Pretty Little Pony :)
06 października 2017 17:27
Nieśmiało odkopuje wątek. Za 4 dni przeprowadzam się z mazowieckiego na stałe do SK Moszna, tkaże dołączam do grona koniarzy z opolskiego 🙂
LatentPony obawiam się,że temat umarł śmiercią naturalną 🙁 Też przeniosłam się tu z Mazowieckiego,jednak Opolszczyzna jest jakoś mało rozmowna  🤔 🤔
Na forum mało się udzielają, za to w stajniach na żywo zawsze można pogadać :P
Ja już niestety nie z opolskiego, ale Moszna spoko miejsce, zazdroszczę crossu 😍
LatentPony,  do pracy, czy z koniem prywatnie?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
08 października 2017 05:02
kare_szczescie, i jedno i drugie 🙂
LatentPony, opowiadaj coś więcej 🙂 może być na pw
Kayra   Kucusiowy wariat :P
08 października 2017 19:17
LatentPony, super, super. Jak coś też zapraszam na pw. Co jakiś czas pojawiam się tam na zawodach 😀
O i widzicie - wszyscy narzekają, że wątek trup, bo zamiast tu popisać głupoty, to tylko pw i pw :P
LatentPony   Pretty Little Pony :)
23 października 2017 07:37
Przepraszam za odkopanie wątku, a potem brak odzewu ale jak to z przeprowadzkami bywa - milion spraw na głowie, rozpakowywanie i inne cuda, konia trzeba ruszyc,  do tego już następnego dnia po przyjeździe rozpoczęłam pracę. Praca ciężka, ale w takim miejscu dająca niesamowite możliwości rozwoju jeździeckiego, a na tym zależało mi w życiu najbardziej.
Dodatkowo mój myszaty kurdupel za nic miał ogrodzenia stadninowe, zwiewał, więc ostatki finansów musiałam poświęcic na pastucha i po godzinach zamiast odpocząc, grodziłam łąkę :/ Zachciało mi się prymitywa...  😵
LatentPony,  Ty się przyznawaj co to za praca ☺
LatentPony   Pretty Little Pony :)
23 października 2017 08:41
W Stadninie Koni Moszna 🙂 Na razie dyżur popołudniowy jako masztalerz + prowadzenie jazd.
LatentPony, to trzymaj się dzielnie i dbaj o siebie! 🙂 Może  kiedyś na siebie wpadniemy 😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
26 października 2017 22:34
Takie momenty wynagradzają nawet najcięższą pracę  😍

Kayra   Kucusiowy wariat :P
27 października 2017 09:59
LatentPony, zazdroszczę Ci na maxa! Pragnę jakiegoś terenu, tu gdzie kucu stoi to kiepsko 🙁
A gdzie stoicie ze swoimi końmi,lub gdzie jeździcie(jeśli swojego nie macie)? Chętnie dowiedziała bym się czegoś o lokalnych stajniach,klubach i stajenkach.
Napiszcie co sądzicie,czy Wam się podoba\podobało. Zalety,wady i ogólnie opinie.
Czy gdzieś w okolicy odbywa się w ogóle tradycyjny,ganiany Hubertus?
Dopiero co był w Ostrodze hubertus :P W mniejszych stajniach są hubertusy, ale raczej dla mocno lokalnych, także ciężko się dowiedzieć, jeśli się nie ma styczności z ów stajnią.
budyń no właśnie dlatego zadałam pytanie o stajnie. Ja nie jestem stąd,okolice są mi kompletnie nieznane,a może w taki sposób dowiem się czegoś o lokalnym końskim światku 😀
Nie wydaje mi się,żeby było tu tego aż tak strasznie dużo,na pewno 90% z tych stajenek dało by się odkryć,jak ktoś by się podzielił informacjami 😀
Ja z kolei mam do Opola z 50 km, więc też nie pomogę :P Na revoltowej mapce pewnie jakieś będą, zawsze to coś.
Witam
Czy na trasie Księzy Las- Szymiszów- Otmice- Nakło są jakieś stajenki lub gospodarstwa gdzie można by zatrzymać się z 2 końmi na postój/nocleg pod namiotem, świetnie by było gdyby znalazła się ogrodzona łączka i dostęp do wody  :kwiatek:
ansc co prawda nie wiem nic o tamtych okolicach,jednak jak zawędrowalibyście do Zagwiździa to służę łąką,wodą,owsem,sianem,cieniem i kawałkiem podłogi 😀
Świetnie, Zagwiździe jest na mojej trasie, chętnie skorzystam z zaproszenia  :kwiatek:
Pisz śmiało na priv to się umówimy co i jak 🙂
Dziękuję  :kwiatek:
kasztankaija   Love you more and more and more.
19 sierpnia 2018 06:53
Cześć,

Czy ktoś kojarzy stajnię w Strzelcach Opolskich - Stajnia Koszyce, wiec coś na temat hodowli koni w tej stajni bądź kupił tam konia?
kasztankija, znajoma zaźrebiała tam swoją klacz śląskim ogierem Prom, urodziła się zdrowa klaczka. Poza tym niestety o hodowli nic nie wiem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się