wrzody żołądka

Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
18 lipca 2018 11:53
Bentonit było mowione że lubi przytkać, ona ma do tego skłonności i nie wiem czy się odważe. A probiotyki mogą być w proszku? emy w taka.ciepła pogode śmierdzą mi podejrzanie po kilku dniach i ciągle się stresuje czy nie podałam zepsutych.
Reaguje na fronty burzowe i zmiane pogody z ładnej na deszczową lub wietrzna. Ma tak od ok 7 lat
Gillian   four letter word
18 lipca 2018 12:08
odstawiłam bentonit - koń wyraźnie po nim nie czuł się dobrze. Nie wiem czy to wina samego preparatu czy po prostu przypadek, ale na wszelki wypadek nie daję już. Mam całe opakowanie na zbyciu 😉
daję za to omeprazol od zeszłego czwartku i widzę poprawę, nie było problemu z niedojadaniem posiłków na zawodach, jest żywszy i mniej "smutny". Przed nami jeszcze jedne bardzo ważne zawody a potem chyba zdecyduję się na kontrolną gastroskopię, minęły 4 lata od kliniki.
Robaczek M. - jeśli boisz się podawać samodzielnie bentonit to możesz w gotowych preparatach.
Tu masz taki preparat na wsparcie jelit:
http://lexapasze.pl/produkt/digest/
my dla wrzodowca używamy tego:
http://lexapasze.pl/produkt/gastro-akut/
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
18 lipca 2018 12:46
zielona_stajnia a nie przesadze z tymi preparatami? Bo podaje cały czas Ulcosan. Czy to raczej nie koliduje jedno z drugim?
Robaczek klacz teraz jest wyraźnie przeczyszczona, stąd propozycja czegoś absorbującego i wiążącego toksyny.
Probiotyk wg mnie najlepszy to  Biogen K - jest w proszku.
Meteopatia u ludzi w kontekście żywienia - trzeba zwrócić uwagę na podaż magnezu (masz przeliczoną dietę? Stosunek wapnia do magnezu macie ok?), witamin z grupy B, jodu i witaminy D. Ich niedobory zwiększają podatność na zmiany pogody. Myślę, że warto skontrolować te parametry Twojej klaczy. No i wrzody też oczywiście.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
18 lipca 2018 13:49
Dziękuje bardzo za podpowiedzi 🙂 zdecyduje się chyba na ten probiotyk w proszku.
Diety nie mam przeliczonej, miała robiona pełną morfologie na początku czerwca i wszystko wyszło ok poza standardowym lekkim niedoborem selenu.
Wrzody bardzo bym chciała skontrolować bo leczymy w ciemno. Chciałam robić gastroskopie ale Pani Blanka po zrobieniu ekg i wykryciu arytmii nie chciała się podjąć i zleciła leczenie w ciemno.
Poza tym jak reaguje na zamiany pogody wszystko jest ok, ma apetyt, nie chudnie i już się nie złości przy czyszczeniu.
Dziś pogoda już troszke lepsza to i kupy mniej wodniste.
Jak karmić konia w pierwszych dniach po ataku wrzodowym? Słyszałam, że dobrze jest podawać mesz, tylko w jakiej ilości i jak często? Czy można go podać w południe?
Jak jeżeli chodzi o pasze - Brandon XS- i wyslodki?
Z góry dziękuję za pomoc
Czy zakupy na kilkaset USD w Ablerze trafiły komuś w agencji na sprawdzanie i doliczyli mu dodatkowe koszty jak VAT czy cło?
Czy zakupy na kilkaset USD w Ablerze trafiły komuś w agencji na sprawdzanie i doliczyli mu dodatkowe koszty jak VAT czy cło?

Moja paczka była na cle ale nie doliczyli nic. Abler wysyła zawsze pare paczek. Po 250szt zazwyczaj, żeby się właśnie nie dowalili na cle.
[quote author=kivik link=topic=1307.msg2797943#msg2797943 date=1532114380]
Czy zakupy na kilkaset USD w Ablerze trafiły komuś w agencji na sprawdzanie i doliczyli mu dodatkowe koszty jak VAT czy cło?

Moja paczka była na cle ale nie doliczyli nic. Abler wysyła zawsze pare paczek. Po 250szt zazwyczaj, żeby się właśnie nie dowalili na cle.
[/quote]

Dziękuję za info. Dobry pomyslz kilkoma paczkami🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
22 lipca 2018 08:45
kivik,
ja raz zapłaciłam cło.
Z informacji z Urzędu Celnego:
bez cła można ściągnąć towary z USA do równowartości 150 euro.
Myślałam, że chodzi o jedną paczkę (w sensie, że jedna paczka max. ok. 600 pln)
ale wychodzi mi, że "w roku", bo zamawiałam odrobaczniki na wiosnę i zmieściłam się w limicie
a drgą "jesienną" paczkę mi oclili :/ .

Powyżej tego doliczają cło. 
Co sądzicie o trawokulkach dla koni wrzodowych?
Ja podawałam bo moj kon mial w nosie wyslodki. Zreszta trawokulki tez przetestowalam te tansze z div feed i droższe, najsmaczniejsze okazaly sie z eggersmanna, http://healthyhorse.pl/sieczki-objetosciowe-itp/37-heu-cubes-wellness-20-kg-eggersmann.html?search_query=Heu&results=1&cate= fajnie po nich przytyl i musialy byc na prawde dobre :p robil sie z nich taki fajny mesz w konsystencji i mialy swietny zapach 🙂 zamiane ustaliliśmy z dr. Biazik
Dziękuję za odpowiedź 🙂 A w jakiej ilości podawałaś?
Podawalam 2 razy dzienie wymieszane z marchewkami i lucerna jako dodatkowy posilek. Na 1 porcje ok 300 gram suchej masy, mocno pecznieja 😉 jak dla mnie super sprawa jak jest problem z sianem. Przy zmianach bel siana podawalam wlasnie wiecej tego zeby zdążyła sie przyzwyczaić do nowej beli
Rozumiem, dzięki 🙂 U nas właściwie problemu z sianem nie ma, ale nie mamy dostępu do trawy i pomyślałam, że mogłoby to być fajne dodatkowe źródło włókna.
A jak jeżeli chodzi o śrutowany jęczmień dodawany w małej ilości do paszy? Mamy odstawiony owies, czy takie ziarno będzie odpowiednie dla wrzodka?
Gillian   four letter word
24 lipca 2018 08:13
Dobrze, że odstawiłam bentonit bo okazuje się, że mam go w paszy  🤔wirek:  ziemia okrzemkowa, drożdże, algi i węglan wapnia  😅
Koń je jak szalony, przemycam w tym omeprazol i wchodzi jak złoto  😅 
W związku z przeprowadzką mojego seniora pani doktor zaleciła nam pełna dawkę abprazolu tydzień przed wyjazdem i tydzień po. Później suplement. Jest jakiś godny uwagi produkt w przystępnej cenie? Ostatni który stosowałam to dromy.
Dziad generalnie dobrze zniósł przeprowadzkę, ale wybrzydza trochę przy jedzeniu treściwego,niedojada, siano tez pobiera w małej ilości. Mamy aktualnie bogate pastwisko.
A może zamiast suplementu to pasza? Mój zjada Gastro + z Havensa i już 3ci rok od kuracji omeprazolem mamy spokój. Mieszam to z jego podstawową paszą, nie skarmia się tego dużo. Myślę, że cenowo może wyjść lepiej niż suplement.
Dziad jest na gastro+, Healthy Tummy (którym aktualnie gardzi) i wysłodkach. Co 3 dni glut na kolacje z wysłodkami. W marcu miał gastro (po kolce), początkiem lipca skończył kuracje abprazole.
Aha, to twój koń widać jakiś poważniejszy przypadek, nam gastro+ załatwia sprawę i nie muszę podawać nic ekstra. Więc niestety nie pomogę, bo żadnych supli na wrzody nigdy nie skarmiałam.
Murmel a probiotyk podajesz?
Ktoś miał do czynienia z p. Jolantą Szłapką z zespołu Hippovet w kwestii gastroskopii?
Gillian   four letter word
15 sierpnia 2018 11:58
https://www.mksklep.pl/audevard-ekygard-flasch-60-ml-p-2960.html

dawaliście taką pastę kiedyś? czy zostajecie tradycyjnie przy omeprazolu w granulkach tylko?
famka   hrabia Monte Kopytko
17 sierpnia 2018 09:39
Gillian, ta pasta to szybki ratunek w sytuacji kryzysowej, dawałam i bardzo polecam
Gillian   four letter word
17 sierpnia 2018 10:10
Ooo! Dobrze wiedzieć 🙂 dziękuję 🙂
Na zawody jak znalazł.
famka   hrabia Monte Kopytko
21 sierpnia 2018 10:43
pamiętaj tylko żeby dać stosunkowo wcześniej,  pasta ma działanie 24 h jak dobrze pamiętam
Gillian   four letter word
21 sierpnia 2018 22:43
Czy zatem można powiedzieć, że kwas hialuronowy działa dobrze na żołądek?
famka   hrabia Monte Kopytko
22 sierpnia 2018 06:46
na pewno w tej paście ma działanie powlekające osłaniające a czy dobrze no chyba w jakiś sposób tak w tym przypadku 😉
Gillian   four letter word
22 sierpnia 2018 08:28
A gdyby podawać koniowi kwas hialuronowy w płynie? Hmm. Ciekawe czy coś to daje 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się