Bryczesy

flygirl mogę sie podzielić pierwszym wrażeniem bo jeździć jeszcze nie jeździłam - kupiłam bryczesy anky bo były w mocno promocyjnej cenie - norozmiarówka standardowa jak najbardziej , normalnych ubrań nosze L/40 , kupiłam 40 i są ok i nawet są wystarczająco długie - z innych firm muszę brać wersje przedłużane. Wykonanie bez zarzutu , fajnie się układaja , materiał a'la cieniutki softshell. lej mam zwykły.
A mają troszkę wyższy stan, czy typowe biodrówki?

Bo też trafiłam na mocną promkę i się mocno zastanawiam, bo znalazłam też Horze, z silikonem i z wyższym stanem, na który poluję. I nie wiem, czy nie spróbować tych Horze, a jak mi nie podejdą, to wtedy się szarpnąc na coś droższego.
A mają troszkę wyższy stan, czy typowe biodrówki?

Bo też trafiłam na mocną promkę i się mocno zastanawiam, bo znalazłam też Horze, z silikonem i z wyższym stanem, na który poluję. I nie wiem, czy nie spróbować tych Horze, a jak mi nie podejdą, to wtedy się szarpnąc na coś droższego.


stan wg. mnie średni , na pewno nie są typowo wysokie jak pikeur candela . dla mnie są  fajne a nienawidzę biodrówek  😉
Kupiłam sppoksy.... i się zakochałam  😵

Tak są delikatne ale jakie wyyygodne! Jeszcze sobie wybrałam taki ciulowy w obsłudze kolor, bo beż i i tak kocham. dawno tak wygodnych bryczesów nie miłam.
Tylko ze Spooksami (przynajmniej moim zdaniem) jest problem z rozmiarami. Ja się na przykład newpasowuję w ich rozmiarówkę. S wejdę, ale są tak ciasne, że aż mało wygodne, natomiast w M się dosłownie topię z każdej strony.
Ja trafiłam dobrze. Noszę rozmiar 39 czyli 38 jest małe a 40 za duża.
Spoks L to imho 40, czyli mam luz i lepiej  z paskiem. Ze wszystkimi bryczesami tak mam.
Mi to L (spooksowe) bardzo odpowiada akurat. Ale to pewnie kwestia fasonu także.


Co mi natomiast nie odpowiada po dzisiejszej jeździe to to, że mam siedzisko w korony 😕
Z wszystkimi silikonami tak mam - odciskają się na skórze... a tu nowy silikon i ten wzór b. wyraźny.
... zaraz puszczę fake newsa, że spooks zaczęło siodła produkować (i wstawie fotkę swojego siedziska) pytanie ile ludzi się nabierze  😂
Też mnie to w slikonowych lejach irytuje, że zostawiają wyraźne ślady na siodle. Za każdym razem się zastanawiam czy aby na pewno to zniknie.
czy ktoś mi podpowie jaki to model EURO-STARa ? bardzo cienka tkanina błyszcząca jak kameleon z pełnym lejem tkaninowym w dotyku jak skórka brzoskwini.
Czy miał ktoś może bryczesy HORZE Daniela i mógłby mi podpowiedzieć czy warto kupować? Szukam jakiś fajnych bryczków z wysokim stanem i zastanawiam się właśnie nad tymi.
Ja je mam, ale jeszcze ci nic nie powiem, bo były u krawcowej. Moja mama je przymierzała i mówiła, ze super. 😀 Jak się uda, to będę je testować dopiero w niedziele.
O super, byłabym wdzięczna gdybyś napisała jak się sprawują
anita333 - ja mam Horze Daniela od kilku miesięcy i jestem z nich bardzo zadowolona. Są wygodne, choć materiał należy raczej do tych grubszych i sztywniejszych. Teraz już pamiętam, żeby zanim wsiądę podciągnąć je sobie do góry, bo trochę mi opadają a przez to, że nie są bardzo rozciągliwe to kilka razy wsiadając i przerzucając nogę nad koniem - szturchnęłam go po tyłku. Okazało się, że materiał nie jest na tyle elastyczny, żeby się poddać i bez podciągnięcia ich uprzednio w kroku - brakuje mi tych kilku centymetrów przy unoszeniu nogi. Najpierw nie wiedziałam o co kaman - wsiadam zawsze tak samo i wcześniej nie zdarzało mi się "kopać" konia w zad a tu nagle nowe bryczesy i coś nie halo. Po 2-3 razach już załapałam - trzeba podciągnąć spodnie 😉 Co do ich wyglądu z kolei - to uważam, że są całkiem eleganckie, ładnie się w nich wygląda, myślę, że to ten wysoki stan daje taki efekt. Tak więc ogólnie polecam.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 sierpnia 2018 19:52
Właśnie "skończyły" się moje bryczesy fairplay'a... (wytrzymały 4 lata dośc intensywnego użytkowania) i myślę nad czymś nowym- co będzie lepsze Pikeur, Spooks czy moze Anky?
Pati2012 ja właśnie zanabyłam parę szarych jeansowych Spooksów i są prześliczne!! mogłabym w nich chodzić na codzień 😉 wydają się mega wygodne, ale jak sie sprawują na jeździe, to jeszcze nie wiem, dopiero w weekend testy... Zerknij też sobie na Premier Equine - cena vs jakość całkiem przyjemna szczególnie przy obecnym kursie funta. Mam model Coco Gel Riding Breeches - jakościowo są super, nie łapią brudu (mam ten ciemniejszy beż) i w dodatku są mega ładne, dużo ludzi sie pyta co to za firma bo takie fajne 😀
O Kotexx koniecznie daj znać jak się sprawują jeansowe spooksy bo bardzo mnie korcą. Kupowałaś w pl?
Moon   #kulistyzajebisty
24 sierpnia 2018 18:02
ponawiam swoje pytanie o bryki PE - posiada ktoś? Jak wypada rozmiarówka? Czy "jukejowskie" 36 bardzo dobiega od niemieckiego Pikeurowskiego 36?
Kotbury dam znać 🙂 na razie chodzę w nich po mieszkaniu bo takie piękne  😍 kupowałam bezpośrednio z Niemiec, z oficjalnego sklepu, mają teraz chyba jakąś promocje, że przesyłka za darmo, paczka była u mnie po 3 dniach 🙂
Moon ja Pikeury mam pomiędzy 38 a 40 - jedne ciut sa dużem drugie ciut za małe i PE 10UK są dla mnie idealne.
Moon   #kulistyzajebisty
24 sierpnia 2018 22:06
Kottex, dzięki, a coś o jakości materiałów byś napisała? 🙂
Bardzo mnie kuszą z designu ale nie miałam okazji nawet dotknąć ani zobaczyć ich live
Moon PE to aktualnie mój nr 1 😀 dużo bardziej mi pasują niż wszelkie Pikuery. Materiał jest bardzo fajny, trudno mi go opisać - taki jakby bardziej techniczny/ może w dotyku troche sztuczny ale przyjemny. No i po pierwsze nie łapie brudu, a po drugie nawet w największe upały ten materiał pozostawał tak jakby chłodny, nie przyklejał sie do ciała. Myśle że bardzo wazne żeby trafić dobrze z rozmiarem, bo on nie jest bardzo rozciągliwy. Te moje np na gorze leżą idealnie, ale w kolanach i w łydkach mogłyby być troche węższe, ale mam dość szczupłe łydki  - jak stoję jest lekki luz, ale jak jeżdżę mam zgiętą nogę to wszystko ładnie sie układa i jest bardzo wygodne.
Sylikon jest mega mocny, dla mnie super ale pewnie nie wszystkim może pasować - jak je nosze to nie ma szans żebym przesunęła sie np po krześle, fotelu samochodu choćby o cm, muszę podnieść d... i przestawić 😉 mam je niedługo, ale sylikon wyglada jak nowy.
Wykończenia i detale są mega  😍 te wstawki przy kieszonkach, szlufki do paska - wszystkiego naprawdę piękne i eleganckie.
To co mogłoby być troche lepiej zrobione to te elastyczne wstawki na dole nogawek - przy połączeniu z bryczesami czuć wyraźnie szew, moznaby to było lepiej zszyć, a same wstawki są w sumie tez mało elastyczne, wiec np u mnie troche odstają. Ale ta cześć jest zazwyczaj przykryta oficerką / podkolanówką lub kaloszem wiec mi tak bardzo nie przeszkadza 😉
A mają troszkę wyższy stan, czy typowe biodrówki?

Bo też trafiłam na mocną promkę i się mocno zastanawiam, bo znalazłam też Horze, z silikonem i z wyższym stanem, na który poluję. I nie wiem, czy nie spróbować tych Horze, a jak mi nie podejdą, to wtedy się szarpnąc na coś droższego.


Na www.tophors.pl są mega promki na bryczesy ANKY i Spooks, resztki kolekcji - właśnie większe rozmiary.
Moon   #kulistyzajebisty
25 sierpnia 2018 13:37
Kottex, dzięki za te opinię. Przekonałaś mnie 😀
anita333 wsiadłam dzisiaj w tych Horze i póki co jestem na tak. Tylko, że jednocześnie testowałam siodło skokowe, gdzie swoje podstawowe mam ujeżdżeniowe, więc do końca nie wiem, co było kwestią samego siodła, a co bryczesów. Ogólnie jak tylko wsiadłam, miałam uczucie, że się przykleiłam. 🤣 Także silikon mocno trzymający. Z wyglądu mega, oprócz tego, że łapią wszelki brud momentalnie i wydaję się mocno podatne na wyblaknięcie. Tylko tyle mogę ci na razie powiedzieć. Biorę je ze sobą nad morze, pojeżdżę na różnych koniach w róznych siodłach, to może będę mogła ci powiedzieć więcej.
Kto mnie poratuje i mi powie ktore bryczesy aktualnie maja lej silikonowy i ten silikon jest w ksztalcie gwiazdek? Cavallo ktoreś? Nie moge znalezc, a przymierzalam dzisiaj w sklepie i chcialam zamowic mniejsze  🙁
KaNie Cavallo Casy Grip?

Mam jeansowe Spooksy, skusiła mnie ta darmowa wysyłka i cena - są przepiękne i super trzymają w siodle, ale po raz kolejny mam bryczesy za szerokie w łydce do tego stopnia, że robią mi się fałdki z tego elastycznego materiału i chyba mnie przez to obtarły... Mam dwie inne pary Spooksów ze zwykłego materiału i tam dopasowanie w łydce jest idealne a tu takie nieszczęście. Nie dość że z oficerkami mam problem i nawet wersje slim są za szerokie to teraz jeszcze bryczesy... 😵
Leleiria
Dziekuje Ci dobra kobieto! To wlasnie o te bryczesy chodzilo 🙂
Miałam kupić jakieś bryczesy zimowe ale w sumie nienawidzę zimna i zimy, więc pomyślałam, że zamiast zimowych kupię letnie silikony  🤣 Już praktycznie wszystkie bryczesy, które miałam ze zwykłym lejem sprzedałam, została mi jedna para takich cieplejszych, jesiennych HV Polo i już nie chcę innych, tylko silikony.
Ktoś użytkował Schockemohle tights? Zamówiłam dzisiaj  🙂
Ja mam 🙂 są fajne,  ale mają bardzo wysoki stan
olga96 oj jak mnie ucieszyłaś tym wysokim stanem 🙂 Uwielbiam wysoki stan a na zdjęciach wcale na takie nie wyglądają. A ten silikon fajny? Dobrze się sprawdza?
Nie mam porównania do innych silikonów, ale bardzo je lubię i zastanawiam się nad drugą parą w innym kolorze. Bardzo wygodne, dobrze trzymają, ale nie polecam do jazdy w deszczu, jak mnie w nich złapał w terenie to ślizgałam się w nich jak nigdy jeszcze  🤣
Ja tez lubię wysoki stan i to tez mi się w nich podoba
A to są leginsy czy bryczesy? Mi się bardzo design schocke podoba, ale w leginsach czuje się nie ubrana do końca 🤣

Zainwestowałam w pierwsze silikony, Pikeura i o matko, są super. Rzeczywiście różnica, nawet w stosunku do dobrych bryczesow z klasycznym, elastycznym lejem. Oczywiście trochę luzu w kolanach mam, nawet w młodzieżowych... lepiej leżały na mnie legginsy, no ale to legginsy 🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się