... ślub :) ...

Mam pytanie - jakie miałyście żakiety/narzutki/futerka/sweterki do sukienek na wszelki wypadek nagłego zimna? Bo nie mam kompletnie pomysłu.
pokemon, ja miałam komin, nawet się przydał ale na chwilę tylko. Było 13 stopni i słońce.
emptyline   Big Milk Straciatella
24 sierpnia 2018 21:26
pokemon, a kiedy ty masz ślub? No i jaka kiecka w końcu? :kwiatek: Ja miałam sweter. 🤣 Ale też mój ślub specyficzny był.

Jej, właśnie oficjalnie zmieniłam nazwisko w Szwecji (w PL jeszcze dużo papierków do ogarnięcia) i strasznie mi dziwnie!
emptyline, wczoraj pierwszy raz użyłam nazwiska nowego i też mi jakoś dziwnie było, a przecież mam podwójne! 😁 Także w pełni rozumiem!


Nasz fotograf chyba nie mógł się doczekać fotek z Wiednia, bo kilka dostaliśmy już obrobionych 😜
Pierwsze to zdecydowanie moje ulubione! 😍 😍






Martita   Martita & Orestes Company
25 sierpnia 2018 09:01
Doubler Jakie Ty masz włosy  😜 A zdjęcia magiczne!
Nadal się zachwycam Waszymi uśmiechami. Jesteście tak radośni na tych zdjęciach, że aż sama się uśmiecham jak patrzę. Pięknie!
Włosy to raz, ale jaka figura, jaka talia!


Sivens,
jak modele! Fotograf musiał mieć dużo przyjemności pracując tak fotogeniczną parą.
pokemon, a kiedy ty masz ślub? No i jaka kiecka w końcu?


27.04 - teoretycznie może nie być nic potrzebne, ale lepiej mieć.
Krawcową odpuściłam, jest poza moim zasięgiem czasowym.
Poluję na mój rozmiar tej z zalando:
https://www.zalando.pl/little-mistress-suknia-balowa-ivory-lm121c0fh-a11.html
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 sierpnia 2018 11:17
Dziewczyny, pomocy! Ile w rodzinie w pl na wesele sie daje? Chodzi o kuzynkę mojego m, myśleliśmy ze damy 200 euro, moja mama powiedziała, ze to za mało...  😲
Dodam, ze nie jedziemy na wesele, bo nie mam urlopu. Zaproszenie oczywiscie mamy, No ale niestety odmówiliśmy.
Gienia-Pigwa, jak nie jedziecie na wesele, to 200 euro (ok. 850zł), to jest wg mnie duża kwota (jak się jest, to też dużo)
Na moim ślubie nie oczekiwałam żadnych prezentów od osób, których nie było.
Gienia-Pigwa, 200e to dużo nawet jak się jest obecnym na weselu 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 sierpnia 2018 12:12
Gienia-Pigwa, 200 e to bardzo dużo, jak na nieobecność na weselu.
U nas się daje "na talerzyk" czyli np.ok 500-600zł za dwie osoby jeśli się idzie za jeden dzień, a jeśli odmówi to prezent za 100-200zł 🙂 to na Śląsku 🙂
Martita, Ascaia, dzięki dziewczyny! :kwiatek: Takie rzeczy się mega miło czyta! 😜

Gienia-Pigwa, od kuzynów za dwie osoby to spokojnie tak jak Bacik90 napisała - 500-600 zł max. A już nie idziecie to już w ogóle! Dla mnie to jednak niespotykane dawać kopertę, jeśli nawet się nie idzie na wesele, mimo że z dwoma takimi przypadkami  na naszym weselu się spotkałam. 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 sierpnia 2018 15:21
Dzięki dziewczyny!  :kwiatek: bo juz serio pomyslałam, ze jestem kosmitka i narobimy siary  😡
Doubler, dobry buddo, az musze sie odezwac, jacy Wy piekni!  😜 Cudne zdjecia, trzecie to istny majstersztyk, jak Ty hipnotyzujaco wygladasz!  😍
emptyline, mialas cudne wesele, bardzo w moim stylu! Przepieknie wygladalas!  😅
Gienia-Pigwa, moim zdaniem 200e to bardzo duzo, zwazywszy na to, ze Was nie bedzie. Szczerze mowiac, myslalam, ze w takim wypadku raczej nie ma cisnienia na dawanie prezentow. Ludzie poszaleli juz w kwestii kopert.  😵
emptyline   Big Milk Straciatella
25 sierpnia 2018 20:22
Doubler, o rany, faktycznie, jakie ty masz włosy! Oddałabym cycki za nie! Wyglądasz przepięknie w rozpuszcznych!
Sivens, fajne, naturalne zdjęcia!
buyaka, dziękuję! :kwiatek: Strasznie chcę już zdjęcia od fotografa!
Gienia-Pigwa, zgadzam się, że 200e to zdecydowanie wystarczająca kwota.
buyaka, emptyline, o rany dzięki dziewczyny! 😍 Co do włosów: one były trochę wspomagane przez fryzjerkę, bo najpierw były spięte (widać na kilku fotkach) i potem je rozpuściłam, więc miały trochę większa objętość niż zazwyczaj... ale fakt faktem naturalnie i tak mam długie, kręcone, gęste. 😁
Ale takiego komentarze to jeju! 😜
Gienia-Pigwa, ja nie idąc nie dałabym koperty. To raczej taki zwyczaj pokrycia kosztów własnej zabawy. Wysłałabym kartkę z życzeniami i jakiś prezent np. parę ładnych filiżanek.
emptyline   Big Milk Straciatella
25 sierpnia 2018 22:42
bera7, ale po co komu filiżanki? Ja tam np. nie miałabym co z nimi zrobić. 🤣 Jeśli Gienia chce dać prezent, to moim zdaniem kasa lepsza, albo jakiś bon do sklepu etc. Chyba, że wiedzą co konkretnie młodzi potrzebują.
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=34.msg2804975#msg2804975 date=1535206899]
Dzięki dziewczyny!  :kwiatek: bo juz serio pomyslałam, ze jestem kosmitka i narobimy siary  😡
[/quote]. To duża kwota jak dla dalszej rodziny i bez wesela. Nie wiem skąd mama czerpie info o kwotach.
desire   Druhu nieoceniony...
26 sierpnia 2018 23:22
dziewczny podrzućcie jakieś stronki z futerkami/ładnymi kurtkami/płaszczami (?) na zimowy ślub dla panny młodej  🙇 🙇



U nas się daje "na talerzyk" czyli np.ok 500-600zł za dwie osoby jeśli się idzie za jeden dzień, a jeśli odmówi to prezent za 100-200zł 🙂 to na Śląsku 🙂


Bacik90 na Śląsku?! No to chyba z innego Śląska jestem (a moja rodzina wywodzi się z mocno śląsko-niemieckiej tradycji  :icon_rolleyes🙂, to chyba teraz takie idiotyczne zwyczaje z tym rozdawaniem kasy i prezentami jeśli ktoś ma być nieobecny. Po to rozdaje się zaproszenia na tyle wcześnie żeby "zapełnić luke" albo zmniejszyć liczbę osób na sali..

Gienia-Pigwa sorry, nie ma mnie to nic nie daje.  🤣



Doubler, przepiękna sesja!

Jednak co fotograf, to fotograf!

Ja tez się pochwalę, jestem bardzo zadowolona z efektów pracy naszego fotografa:

KLIK

Fotka gigant!
WOW! Do oprawienia 😍 😍
Ja też pierwsze słyszę żeby dawać cokolwiek jeśli nie przychodzę na wesele. 🤔
Spotkałam się jedynie z drobiazgiem albo kwiatami jeśli ktoś przychodzi tylko do kościoła. Ale kasa??? 👀
Ce_dra, dziękujemy! Fakt, fotograf pierwsza klasa! 😜 To Wasze zdjęcie też świetne, tak jak pisze amnestria - do oprawienia!
emptyline   Big Milk Straciatella
27 sierpnia 2018 18:00
Ce_dra, o rany rany, w rameczkę koniecznie!
Przepraszam, ze zdjecie za duze, u mnie wyswietlalo sie male.

To moze bezposredni link?
KLIK

I pewnie zostanie oprawione 😉

Gienia-Pigwa, ja swiezo po weselu i ze swojego doswiadczenia moge powiedziec, ze taka kwota to sporo nawet, jak sie idzie na impreze. Chyba, ze to ktos bardzo bliski, wtedy mozna sie pokusic na wiecej.

(przepraszam za brak polskich znakow)
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 sierpnia 2018 07:25
Można też tak: http://buzz.gazeta.pl/buzz/7,156947,23829928,goscie-nie-chcieli-placic-po-5-tys-zl-za-wesele-panna-mloda.html#Z_BoxDesImg&a=158&c=93 . Aż nie chce się wierzyć, że ludzie są tak... głupi?  😵 Chociaż to chyba bardziej nadaje się do "Nie ogarniam...".
Gienia pierwsze słyszę, żeby dawać kopertę jeśli się nie idzie na uroczystość ! Wysłałabym kwiaty i kartkę okolicznościową jeśli już
Lanka_Cathar, a nie pomyślałaś, ze to fikcyjna historia? Czymś trzeba strony brukowców zapełnić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się