Konie czystej krwi arabskiej

Ja liczę na treściwe sprawozdanie z użytkowania jak już dostaniesz siodło do łapki. Jestem ciekawa tej marki, chociaż osobiście nie zakupię tego produktu.


Ale to po jakim czasie chcesz opinię, jak miesiąc to mało? :P
😁  To źle doczytałam. Zdarza mi się.
Pośpiech to zło.
😁  To źle doczytałam. Zdarza mi się.
Pośpiech to zło.


A, ok. To nie był żaden przytyk, po prostu w miesiąc przetestowałam je raczej na wszystkie strony i zdziwiłam się, że chciałabyś testować dłużej. 😀
A my się przypomnimy z młodym. "Trochę" się koledze urosło - za 2,5 miesiąca już trzylatek 🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
19 sierpnia 2018 20:36
Kurcze, a niedawno był odsadem  😀 Kiedy zaczyna pracę?
To zależy jaką 😉
Zajeżdżanie planujemy zima /wiosna, zależy, czy do tego czasu dorośnie fizycznie i przede wszystkim psychicznie do tego. Bo na razie jest jeszcze ewidentnie za drobny na jeźdźca, a psychicznie to kompletne dziecko, nijak niegotowy na cokolwiek, co nie jest zabawą.
A resztę to już w zasadzie umie. Siodło przyjął już dawno, ogłowie z wędzidłem zna, na lonży chodzić potrafi.
Witam, czy orientujecie się jak wygląda kwestia badania kupno-sprzedaż przy zakupie konia arabskiego na przetargu w Janowie, bądź w Michałowie? Regulamin mówi, że każdy koń oferowany na aukcji został poddany weterynaryjnemu badaniu ogólnego stanu zdrowia, a nabywca może obejrzeć konia przed zakupem.
My też żyjemy  😉 wczoraj udało nam się zdobyć srebrną odznakę  🥂
Gratulacje!  😅
Witam, czy orientujecie się jak wygląda kwestia badania kupno-sprzedaż przy zakupie konia arabskiego na przetargu w Janowie, bądź w Michałowie? Regulamin mówi, że każdy koń oferowany na aukcji został poddany weterynaryjnemu badaniu ogólnego stanu zdrowia, a nabywca może obejrzeć konia przed zakupem.


Kiedyś rozmawiałam z jedną stadniną państwową na ten temat ( Walewice) otrzyamłam informację,że na zrobienie badań masz 7 dni po zakupie konia( termin odebraniakonia po wygranym przetargu)..Jesli zrobisz badania i okaże się ,że koń nie przejdzie badań Tuv to transakcja jest anulowana. ALe musisz potwierdzić to info w samej stadninie bo tam się teraz kwiatki takie dzieją,że może być jazda bez trzymanki
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
25 sierpnia 2018 08:13
Może byłby ktoś chętny na rocznego ogierka po Moshhu? Siwy, mocnej budowy, szkoda żeby zmarnował się. Mam nadzieję, że modzi nie potraktują jako ogłoszenie :kwiatek:
Jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam na pw.
Może byłby ktoś chętny na rocznego ogierka po Moshhu? Siwy, mocnej budowy, szkoda żeby zmarnował się. Mam nadzieję, że modzi nie potraktują jako ogłoszenie :kwiatek:
Jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam na pw.


Jaaaaaa!!! Dawaj papier i cenę i wszystko na pw, albo na maila ze zdjęciami... Damisowski czy już nie?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
25 sierpnia 2018 16:10
Chyba jeszcze Damisowski. Matka po Arbitrze. Co do ceny musiałabym dopytać, dzisiaj chyba będę się z nim widziała, ale zależy mu na sprzedaży, więc raczej nie duże pieniądze. Ma na sprzedanie jeszcze samego Mossha za 5-6tys.
Jak jesteś zainteresowana to mogę przekazać kontakt
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
25 sierpnia 2018 17:02
Cześć, dawno Nas tu nie było;-)
Siwa Dimer ma już 5 lat i powoli zaczyna regularną pracę .



Chyba jeszcze Damisowski. Matka po Arbitrze. Co do ceny musiałabym dopytać, dzisiaj chyba będę się z nim widziała, ale zależy mu na sprzedaży, więc raczej nie duże pieniądze. Ma na sprzedanie jeszcze samego Mossha za 5-6tys.
Jak jesteś zainteresowana to mogę przekazać kontakt


Jestem.. Szukam konia a na rynku jeden wielki dramat... Mosh raczej nie.. To ma być prospekt rajdowy na przyszłość... A Mossh był ok tatusiem
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
25 sierpnia 2018 21:19
RatinaZ, u mnie w tej chwili przebywa na wypasie kilka arabkow. Jeden 2017 rocznik i dwa 2016 na sprzedaz. Jakies ponoc dobre papiery, kazdy w innym typie. Wlasciciel krzyczy malo, wiec moze warto obejrzec. Blisko masz ;-)
Podeślij.. Zerknę o ile już nie miałam infa o tych koniach... Problem jest taki że wszystkim właścicielom koni arabski na sprzedaż wydaje się że koń będzie do rajdów bo jest arab em... Otóż nie...☹️ I pokazowe papiery i latanie z kita na plecach to minus a nie plus... Szukam konia poprawnie zbudowanego, mocnego, który w perspektywie wyrośnie ok 154...no i to jest spory ból.. Dodajmy do tego fantazje cenowe sprzedających i się robi naprawdę nie wesoło
gajara18 wydoroślała dziewczyna  🙂

RatinaZ przez przypadek ostatnio przewinęło mi się kilka ogłoszeń o sprzedaży arabów i szczerze mówiąc jestem przerażona, bo większość tych koni nadaje się chyba tylko do oglądania na pastwisku... Zastodołowa hodowla zupełnie arabom nie służy  🤔

Wracając do przyjemniejszych tematów: mamy wakacje 😅 więc trenujemy (aż do zaniku szyi  :wysmiewa🙂 i się bawimy  😀

Wiecie co... Bo jak ktoś kupił sobie byle jakie klacze, bo były tanie, i teraz kryje je ogierami zza stodoły od Heńka, z powodu, że blisko i tanio (a Heniek ma tego ogiera też dlatego, że był tani = kiepski), to ciężko się spodziewać dobrego efektu takiej "myśli hodowlanej". Pół biedy, jak to ma być koń dla siebie, nieprzeznaczony na sprzedaż, to sobie można kryć z powodów sentymentalnych co się chce czym się chce. Ale jak to ma być "hodowla"...  😵

Ja mam o tyle problem ze ja szukam konkretnego konia z konkretnymi parametrami. Nie interesuje mnie klus z kita na plecach, maść, piękny pyszczek i takie tam... Koń ma być moc y,  poprawnie zbudowany itd. A ludzie wciskają mi byle jakie krzywe konie, co gorsza kontuzjowane, z chipami, kryjące na dziko za stodoła i jeszcze ceny słuchajcie po 15-20 tys.  😲  albo ktoś mi pisze ze ta i ta osoba ma fajną hodowle.. No tak ma hodowle pokazowa i szczytem tej hodowli jest koń 152 cm
marlin1990, widać, że wakacje Wam służą.  😀

gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
28 sierpnia 2018 11:51
marlin1990 Wreszcie dojrzała ale szyje ma słabiutką :-(
Jak to zrobimy to dopiero będzie fajna :-)
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 września 2018 13:57
Zestawienie z jednego dnia - 8 arabów i jeden folblucik 🙂

Niektórzy nawet uszy potrafią ładnie zfotografować 😉
Witam razem z nowym nabytkiem 🙂 Niestety nie mam fajnego zdjęcia :/

A to, które masz, jest gigantyczne!
Witamy! 🙂
Napisz coś więcej o koniu. 🙂
Coda ( Etogram - Consuela/Pasat ), 15 lat 🙂 Pewnie komuś przewinęło się ogłoszenie które było wprost tragiczne :/ i gdybym nie znała konia w życiu bym się nią nie zainteresowała. Nigdy nie chciałam araba, dopóki nie 4 lata temu nie poznałam tej siwuli :p Jak dla mnie koń idealny  💘  Co podajecie starszym koniom na wzmocnienie stawów ?
Dromy MSM.. nie kupuj tylko tych cudownych cortaflexów i innych bo to jest wyrzucanie kasy w błotko  😉
Na marginesie, 15 lat to w żadnym wypadku nie jest starszy koń 😉
Ja kupowałam którąś mieszankę na stawy od Podkowy, jak mojej strzelało w stawach, pomogła. Tylko nie pamiętam już, która to była.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się