Kącik Rekreanta (część XI) 2018

Moon   #kulistyzajebisty
25 sierpnia 2018 15:00
Hermes, geneza ksywki Kula jest długa i zawiła, więc może oszczędzę Wam epopei... :P W każdym razie, każdy się dziwi jak się dowie jak się naprawdę nazywa xD

Burza, tak myślałam, jeszcze model w moim ulubionym połączeniu kolorków granat + camel... ajajaj  😜 Do gniadego klasyk!  😍
wątek zamknięty
Burza, kupiłam go, pojezdzilam ze dwa miesiące i okazało się, ze wyszły grube kwiatki z jego noga 🙁 tłumacze sobie, ze cierpliwość popłaca i na razie mam ładnego..pieska na spacerki 😁

Hermes, niefajnie z rudym, ale tak to niestety z końmi bywa. Mam nadzieję, że jednak będzie dobrze!
Moon, z tym imieniem kula to rzeczywiście jest śmiesznie, ja przez długi czas nie wiedziałam jak ma na imię. Zajrzałam dawno temu do górnej stajni i czytam na tabliczce Nobis Colorado i pytam co to za koń, jakiś nowy? 😂

lusia722, ile twoja księżniczka ma już lat? Na zdjęciach taka poważna już się robi. Ślicznie razem wyglądają!
galopada_, nie marudź na brak zdjęć, te które wstawiasz są obłędne.  💘
charlieeee, piękne zdjęcie sesyjne, brakuje mi takich (ale też nie mam czasu na takie sesje niestety).

Dumna jestem z młodego, byliśmy na 1 dzień na regionalnych konkursach podczas Baltica Summer Tour, oczywiście dojechaliśmy spóźnieni, nie miałam okazji obejrzeć parkuru przed startem. Mimo to udało mi się nie pomylić trasy, w L długi parkur pokonaliśmy na czysto zajmując 7 miejsce, w P zrobiłam zrzutkę na jedynce (uwielbiam błędy na jedynce...) potem było elegancko. Koń nie przejął się otoczką zawodów, kolorami, cieniami itp. Film z Lki :


I fotki z P:




wątek zamknięty
Hermes, o masz! Ale my z Duniem jesteśmy przykładem, że nawet dla beznadziejnych przypadków jest nadzieja :kwiatek: i to nie na spacerki po lesie, ale i całkiem sensowne treningi :kwiatek:
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
25 sierpnia 2018 19:24
anai, cały czas podziwiam Was na fb! „Mały” strasznie Ci zmężniał i wyglada meeeega apetycznie 😍
amnestria, dziękuje :kwiatek: odkąd z Rudym to wszystko trwa (od stycznia) to czytałam sporo na rv o bardzo złych przypadkach, które wychodziły na prosta i mam nadzieje, ze tak będzie i z nami. Jakoś za tydzień mamy kontrole, nie pogardzę mocnymi voltowymi kciukami :kwiatek:
wątek zamknięty
Ufff, wpadnę do Was jak Filip z konopii... ale doba ma stanowczo za mało godzin!

Burza, To już 16?! Chyba 6.... 😉 😀 Wszystkiego Najlepszego!! Sto lat! 😍

Hermes, Ojoj, zdrówka dla konika. Trzymam kciuki za pozytywną rekonwalescencję :kwiatek:

anai, Elegancko! 😀 Ohhh, zazdroszczę możliwości startowania bez fraka... Muszę sobie sprawić jakiś przewiewny 😁

Moon, No, no, no, powodzenia w dalszych startach! 🙂
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 sierpnia 2018 01:06
Burza a ja ładnie proszę o jakieś Wasze fotki z jazdy, bo je uwielbiam 😍
Hermeso rety, trzymam kciuki za powrót Rudzielca 😅
anai miło było spotkać Was w Ciekocinku, Księżniczka w listopadzie skończy 6 lat 🤔 😜
Powoli zaczynamy myśleć o regularnych treningach dla niej, ale ciężko to pogodzić z rehabilitacją, wizytami u specjalistów, a jeszcze dochodzi przedszkole/zerówka.
Jeśli nadal będzie chciała i wykazywała entuzjazm w tym kierunku, to chyba będzie trzeba jakieś kroki podjąć.
wątek zamknięty
Sankaritarina, 6 to już prehistoria... 🙂
lusia722, nie ma komu robić jak się ma jeden wolny dzień w tygodniu to cięzko sie umówić... a juz wieczorami ciemno!
wątek zamknięty
kasztankaija   Love you more and more and more.
27 sierpnia 2018 10:52
A ja przyszłam przedstawić moje dziecko. Zawsze myślałam, że kolejnym koniem będzie tylko i wyłącznie kasztan, ale po śmierci Rudej wyszło jakoś tak, że nie potrafiłam oglądać rudy h koni, więc trafiłam na takie oto cos 🙂

Zdjęcie gigant znowu!
wątek zamknięty
kasztankaija, odmiana konkret jest 🏇
gratuluję i cieszę się, że podjęłaś taką decyzję. Powiedz coś więcej 🙂
wątek zamknięty
kasztankaija   Love you more and more and more.
27 sierpnia 2018 11:38
Od dwóch miesięcy już wałach, kupiłam go jako ogiera  😵 nazywa się B-Prestige i jest 2.5 letnim slazakiem. Charakter dokładnie taki jakiego szukałam, siła spokoju 🙂
wątek zamknięty
Ps. zmniejsz szybciutko zdjęcie :kwiatek: :kwiatek:


No to jeszcze raz gratulacje! Dzieciak 😀 Dawaj do młodych koni 🙂 Jakie plany na zajazdkę?


A my się przypomnimy :kwiatek: Trochę niefortunne zdjęcie, bo Duszku schowany, ale robiłam tę fotkę sama 😁 Z płota, opierając telefon o zraszacz. Chwilę później komórka spadła mi na ziemię 😁



I takie, o, padokowe
wątek zamknięty
kasztankaija   Love you more and more and more.
27 sierpnia 2018 12:14
Dzięki, ale mogę zmniejszyć z domu bo na telefonie nie ogarniam takich rzeczy  🤣

W lutym kończy 3 lata, więc pewnie w tych okolicach zaczniemy powoli wsiadac, póki co zanim wsiadziemy musimy zrobic trochę grzbit bo z tym licho u niego.
wątek zamknięty
Amnestria Dlaczego ty nie opowiadasz co u was, co jezdzicie i w ogole?!  🤬 🤬 🤬 Masz szczescie ze takiego Piknego Duszka wstawilas  😍
wątek zamknięty
Amnestria dawaj jakieś foty z jazdy! Super twój koń wygląda  - dobra ujeżdżeniowa praca dodaje koniowi urody 😍
wątek zamknięty
kasztankaija gratuluję ale nie ma zdjęcia, dodasz jeszcze raz?  :kwiatek:
wątek zamknięty
kasztankaija, Gratulacje zakupu!
PS: dodasz zdjęcie jeszcze raz? Nie widać. Tylko zmniejszone, żeby nie rozjeżdżało forum.

Burza, Ciii, wy jesteście wiecznie młodzi! 😀

amnestria, to się nazywa "Selfie w trudnych warunkach" 😉 😁
Fajny Duchu!
wątek zamknięty
faith :kwiatek: u nas jakoś powoli do przodu, ale bez fajerwerków 🙂 z przyczyn osobistych musiałam zawiesić jeździectwo na jakiś czas i w zasadzie w taki sensowny trening to oboje wróciliśmy jakoś 1,5-2 miesiace temu. Dalej rzeźbimy z naszą najlepszą Natalią i z treningu na trening jest coraz lepiej. Z końcem września przeprowadzamy się do Centuriona, więc zimę zaczynam solidnie przepracować 🙂 Dziękuję za miłe słowa 😍

Dziewierz, dzięki! zgadzam się! Pięknieją konie dresażowe 😍 Mojemu daleko, my jesteśmy rekreacją, ale co mogę to robię 🙂 Fotek z jazdy nie mam jak :/ Chyba, że znów "selfie"

Sankaritarina, hahah dokładnie! Weź tu człowieku w 10 sekund ustaw telefon, odsuń się, ustaw konia 😜 Nie powiem ile było podejść 😂
wątek zamknięty
amnestria oooooo Pani! to bedzie grane ujezdzenie dopiero, ale super 😀 Na dlugo sie przenosicie? A jakies starty planujesz?

My sie wzielismy do roboty, kon chodzi 5-6 razy w tygodniu, ja spinam posladki te 3-4 razy a martva 2 - no i rzezbimy!
Ostatnio na tapecie kontrgalopy... a miedzyczasie poprawa jakosci stepa, lopatki, ustepowania i oczywiscie przejscia, przejscia przejscia...
Ale raz w tygodniu obowiazkowo teren, nie ma to tamto 😀

Pozdrawiamy z chlopakiem!

wątek zamknięty
Faith, na jak długo to nie wiem, zobaczę jak nam tam będzie 🙂 Oby jak najlepiej, wtedy będziemy tam możliwie jak najdłużej. Mam tam Trenerkę na miejscu, więc będzie zupełnie inaczej niż teraz - gdy jest dojazdowo. Natalia chce, żebym jeszcze w tym roku coś pojechała, więc plany są 😁
Na razie ostro trenujemy 😉

Fajnie, że sobie tak elegancko ułożyłaś! Kontrgalopy to jedno z moich ulubionych ćwiczeń, pomaga zarówno mi, jak i koniowi 🙂
wątek zamknięty
Ja chyba też nieśmiało mogę się budzić. Moje konie miały tyle przygód, że nie ma co się rozpisywać, ale wracam do pracy z Cayenne i Czesiem.

Narazie powoli budujemy mięśnie to na lonżach, to na jazdach. Jeżdżę z Moniką Olejniczak i mam nadzieję, że moje i koni zdrowie pozwoli na długą i niezaburzoną współpracę 😉





No i duże nadzieję wiąże z tym Panem:


Pierwsze wsiadanie za nami, powoli ruszymy z pracą.
wątek zamknięty
Atea, Suuper! To życzę owocnego powrotu :kwiatek:

faith, Ach ten przystojny kawaler.... 🙂 W ogóle - nie zeszczuplałaś przypadkiem...? Wprawdzie widziałam to już wcześniej, ale jakoś nie było okazji skomentować :P Świetnie wyglądasz.

amnestria, Hahaha, wierzę w milion podejść 😂
Ano, jest inaczej, kiedy ma się trenera na miejscu.... Przede wszystkim - nie ma opieprzania się, bo nigdy nie wiesz z której strony trener wyjdzie 😉 😉 I nagle usłyszysz coś w stylu "no ale galopuj, a nie spacerujesz!"
A tak serio - to jest fajna sprawa. Prawie jakby człowiek był pod opieką trenerską 24h 😀

A my już po zawodach. Nie mogę się doczekać kolejnych, pomimo faktu, że stresowałam się jak nigdy 😀



Jak widzicie - z duetu beztalencia i nielota też czasem da się coś wycisnąć.... 😂
I takie śliczne zdjęcia dostałam, więc grzech się nie pochwalić :kwiatek:

wątek zamknięty
Sankaritarina, fantastycznie się rozwinęliście i pięknie wyglądacie 🙂
wątek zamknięty
Amnestria dziekuje 🙂 nooo, ja tez mam problemy dosiadowe do odrobienia, niestety w ujezdzeniowce znow rozwalilam sobie miednice i w ramach obrony przed bolem - przyblokowalam to i owo :/ no i teraz musze odpracowac... no ale nic to, powoli powoli do celu 🙂

Atea Caaaayka  😍 😍 😍 niezmiennie jest moja ulubienica wsrod twoich koni 😀 ciesze sie ze wracacie do pracy, dawaj znac koniecznie co u was 😀

Sankaritarina ojej, dziekuje  :kwiatek: zycie samemu, zlamane serca i stres w robocie czynia takie cuda  😜 nie no, tak zuplenie serio to jak tak zawsze wazylam za mlodziaka poza okrese narzeczenstwa i malzenstwa 😉 takze powiedzmy ze wrocilam do siebie. ale bardzo mi milo! a kawaler tak, oczko w glowie mamuni 🙂 Ale jaki ten twoj Złociszon wyględny! i jak on sie technicznie poprawil, dzizas krajst! no szacun, naprawde! kiedy nastepne zawody?? 🙂
wątek zamknięty
faith, Hm. Jednym słowem - małżeństwo szkodzi.... 😉 😉 😉 Serio, wyglądasz świetnie. 😀
Dziękujemy :kwiatek: Następne zawody pewnie jeszcze w tym miesiącu, ale muszę doczekać 10-tego, żeby sobie wydatki poukładać...😁
Uhhhhh, zachciało się zawodów, więc "im dalej w las, tym więcej drzew", ale... ale..... to takie piękne no. Jeździectwo jest takie piękne....

Burza, Dziękujemy! :kwiatek:  :kwiatek:
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 września 2018 21:02
wątek zamknięty
Strzyga, i jak wrażenia z jazdy na panu G? 🙂A do Wawy z Gdańska to tylko 45 min samolotem 😉
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 września 2018 20:12
Cricetidae, baaardzo cierpliwy. Ogólnie mega propsy i fajna zabawa 🙂 Ale na cotygodniowe podróże samolotem do Wawy nie mam ani kasy ani czasu 🙂
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 września 2018 05:50
lusia722, Martusia z Księciem to najsłodszy obrazek na świecie, mega do siebie pasują, a Księcio chyba ma do niej słabość 😍
kasztankaija, jaki przystojniak! Owocnej współpracy :kwiatek:
amnestria, o człowieku, kitrasz tak tego Duszka, a tu takie ciasteczko 😜 jak ogarnę swoje życie, milion prac itp to wpadnę Was odwiedzić i uwiecznić 😎
faith, ależ on ma śliczną mordkę 💘
Atea, ależ mi się to Rude podoba 😍
Sankaritarina, Twój sierść podoba mi sie chyba odkąd go zobaczyłam na rv 😍 on jest tak piękny i widać, ze kawał roboty zrobiliście, bo wygląda jak ciasteczko do schrupania 💘
Strzyga, ujeżdżenie jest...suuuper 😎 i mówi to zagorzały skoczek odkąd posadziłam dupę w siodło 😁 a treningu zazdraszczam, bo chętnie bym się do Quanty przejechała, żeby na mnie pokrzyczała 😍 A tak całkiem poważnie to nam skoczkom mega ujeżdżenie pomaga. Ja odkąd się lekko przestawiłam, teraz praca skokowa z innymi końmi jest taka..przyjemna. Większa świadomość własnego tyłka chyba i taka lepsza równowaga chyba. 

Ja wczoraj sama męczyłam kuca, trenerka wyjechała, więc mam czas, żeby się z Kluchą trochę zgrać. Fajne to konisko i cieszę się, że mam możliwość dalej brnąć w to ujeżdżenie, ale po 15 minutach jazdy kłusem jestem mokra jak ściera, chyba ostatnia przerwa odbiła się mocno na mojej kondycji 😁

wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 września 2018 08:35
Strzyga o proszę jak ładnie z Gilkiem się prezentujecie 😍
I fajnie, że mogłaś zobaczyć inną stronę pracy z końmi. Inne są odczucia na dobrze ujezdzonym koniu, co nie?  😉
Zawsze możesz wpaść do nas, chociaż droga zajmuje tyle co lot do Wawy 😁
Atea a co to za koniaki, ten ostatni jegomość?
Hermes Koncycja szybko się odbuduje i za chwilę nie będzie śladu po przerwie.
Co do maluchów to zdecydowanie  Marta cieszy się specjalnymi względami Księcia. Do mnie takiej cierpliwości nie ma 😜
Robią postępy i coraz lepiej Martusia radzi sobie na koniu Klik
wątek zamknięty
amnestria dlaczego piszesz, że przerwujesz, a wstawiasz zdjęcie, na którym wyglądacie jak pro ujeżdżeniowcy w stałym treningu, coś tu nie pasuje. 👀 😀
Sankaritarina przypakował porządnie, co? Kojarzę, pewnie jakieś stare i z innego wątku, jego zdjęcia i to taki szczypiorek był. Ale niezmiennie piękny i chwytający za oko.

Ja dostałam kolejne zdjęcie z czerwcowej sesji. 😍

Ależ mi się za nim tęskni już. Raz w tygodniu to nie to samo jednak. Ale już niedługooo. I wracamy do treningów ujeżdżeniowych i zaczynamy skokowe. 😅

A tak dzisiaj spędzałam swój poranek.
https://www.instagram.com/p/BnYD-QugN1R/?taken-by=isfolket93
Jutro też tak i co więcej, biorę współlokatorkę z rowerem i wciskam jej mój aparat. Jedziemy w mało osób i ugadałam się na pojedyncze galopy, także mam nadzieję, że jutro tu znowu przyjdę z pięknymi fotami galopu brzegiem morza. 🏇
A konika, na którym dzisiaj byłam, ochrzciłam vel "kulka mocy". No dawno nie miałam pod tyłkiem czegoś tak małego, a z taką drzemiącą w środku siłą. No ale maleństwo skacze spore wagony, to co ja się w sumie dziwię. 😀
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.