Ogłowia

Jak ja wpisywałam KAWAŁ w wyszukiwarkę to wyskakiwały mi jakieś posty o kawałach kotletów 🤣 Dziękuje za pomoc, ja teraz czekam na swoje (Belisama z naczółkiem LUNA :kocham🙂 i mam nadzieje, ze będę zadowolona 🙂


Musisz najpierw wejść w konkretny temat, a dopiero potem użyć wyszukiwarki. 🙂
Sirvite, to by dużo wyjaśniało 🤣 O tym nie wiedziałam, dziękuje za podpowiedz!
[quote author=Sankaritarina link=topic=39.msg2805133#msg2805133 date=1535312213]
Sivrite, Hmmm. nie widzę w opisie skośnika. 🙂 😉


Kurde! Ktoś przeczytał i poprawił. 😀 Jestem pewna, że było, bo aż pokazywałam chłopakowi, żeby wymyślił, co autor miał na myśli. Widocznie któryś pracownik Animalii wyhaczył na forum. 😀 To już wszystko jasne. 🙂
[/quote]

Właścicielka Animalii jest wśród nas 😉
Tak, wiem, stąd właśnie sugestia, że może któryś z pracowników (lub może właśnie właścicielka) dorwała mojego posta. 😀

EDIT: A tu jeszcze Scar w KaWalu, trzy dni przed jego dezintegracją.

Windziakowa wstaw proszę zdjęcia na koniu jak dojdzie  :kwiatek: Też się zastanawiam nad tym konkretnym zestawieniem (Belisama + Luna)
Madźź, na zdjęciu powyżej masz praktycznie właśnie Belisamę, tylko z innym naczółkiem, więc na nachrapnik też możesz rzucić okiem. 🙂 Złożyłam to ogłowie z części u Kawal, ale to ten sam czarny, nielakierowany szwed.
anetakajper   Dolata i spółka
30 sierpnia 2018 06:43
Koń obciera się od dolnego paska od micklema. Założyłam od szwedzkiego ogłowia podkładkę i obtarcie jest jeszcze większe  😵  Macie jakieś sposoby na takiego "wycierusa" ?
Może misia założyć w to miejsce? Albo jakaś podkładka żelowa?
Oficjalnie melduję się z moim ogłowiem 😍 Jestem zakochana, jest bardzo miękkie, SZEROKIE i super się prezentuje. Chyba śmiało mogę powiedzieć, że to idealne ogłowie dla Nas 😀
anetakajper wcześniej się nie obcierał?
anetakajper   Dolata i spółka
31 sierpnia 2018 12:48
Zawsze mi się obcierała. Wymieniałam zawsze micklema na szweda bez dolnego paska jak była już dość mocno obtarta. Przez  szweda przełożyła sobie parę razy ozorek przez wędzidło i się trochę boję znów wymienić, zwłaszcza że na micklemie tak fajnie chodzi. Obciera się tylko z prawej strony. Z prawej strony miałam sprzączkę i myślałam, że to jest powód. Zmieniłam na nowego micklema gdzie przechodził tylko pasek...to się dopiero obtarła  😵
Wczoraj założyłam misia, po jeżdzie było suche różowe, nie sączyło się. Może ja za lekko to ogłowie zapinam? Tylko, że nie mam potrzeby zapinać mocniej.
anetakajper, moja siwka tak się obciera sezonowo od różnych rzeczy, na przełomie zimy i wiosny od wędzidła w jednym kąciku, latem od popręgu ma miejsce do obcierania się (nawet z czyściutkim, wyczesanym mattesikiem). Bardzo działa u nas smarowanie neodermą veredusa. Przed jazdą i po 😉
anetakajper   Dolata i spółka
31 sierpnia 2018 13:29
Nirv Dzięki. Pierwszy raz widzę taką maść 🙂
anetakajper, jest super, pare razy od kolezanki pozyczylam, mega szybko sie po tym goja wszelkie obtarcia 🙂 jest droga, ale wydajna na szczescie
anetakajper, Można jeszcze spróbować zwykłym Alantanem albo maścią arnikową - a co do futerka, to polecam po prostu naturalne 🙂
I Sudocrem? Czy jakoś tak to się zwie. Też działał na Siwke dobrze, ale po tym Veredusku to takie turbo gojenie i nawet sierść odrasta powoli 🙂
Kiedyś była w stajni zytuacja, ze koń obtarł się od kantara sznurkowego na kości nosowej. Bardzo niefajnie to wyglądało. Smarowaliśmy kilka razy dziennie tym balsamem i efekt był naprawdę WOW  😲 w ciągu tygodnia odrastała już nowa sierść.
Zamówiłam to z Veredusa.
Futerko naturalne działa tylko wtedy jak założę jej powyżej szpary paszczowej bo nie zdąży się zsunąć. Z jednej strony zadziałało za to z drugiej lekko obtarło  🤔  Mam długie futro, na potylicę -wygląda z tym jakby miała dwie brody  😂

Czy to futro mam prać codziennie? bo jest tak zaślinione i wyciamkane :/ Parę razy i po futerku będzie ehh
Czy ktoś zamawiał na miarę szyte ogłowie z tmd? Lub w ogóle miał z tą firmą styczność? w wątku znalazłam bardzo niewiele :kwiatek:
Ja mam od tmd puśliska ujeżdżeniowe. Bardzo fajne, mięciutka skórka. Na razie mam je ze 3/4 miesiące, używane 3 razy/tydzień i nie widzę zużycia. Do tego bardzo przyjemny kontakt 🙂
kontakt faktycznie jest super, szukam teraz tylko info czy faktycznie opłaci mi się wydawanie koło 9 stów na szaleństwa które sobie wymyśliłam 😜
Czy ktoś z Was posiada ogłowie Horze Constance, brązowe ? Czy skóra po nasmarowaniu ciemnieje i naczółek i nachrapnik przestają być jaśniejsze od reszty ? 🙄
JSBach, w puśliskach wszystko mi pasuje- haczyki- H chodzą super, szycia, mięciutka skórka, funkcjonalny ochraniacz na zapięcia, pętelka na zamki solidnie przyszyta i mocna. Za to jak widziałam wygląd tych ogłowi w ogłoszeniach tmd to jakoś niekoniecznie mi podchodzą.
Wygląd ma być 100% kontrolowany przeze mnie, więc bardziej mi faktycznie chodzi o jakość. Dzięki za opinię, chyba zamawiam 🙂
Kojarzy ktoś rozmiarówkę tego ogłowia https://animalia.pl/waldhausen-oglowie-x-line-dressy-czarne/szczegoly/33648/ ? Kantarki ma coby Eskadrona, brac coba czy fulla?
Olson,
raczej coba. Mam inny model Waldhausena z tej serii w rozmiarze full i o ile reszte ogłowia da się dopasować do drobnej głowy mojego konia, o tyle nachrapnik jest niestety trochę za duży (kantar nosi w rozmiarze cob).
Witajcie
Jestem dopiero przed pierwszym kupnem konia i staram się powoli kompletować sprzęt i zbierać opinie. Jak z siodłem nie miałam problemu tak z ogłowiem mam ogromny.
Polecacie jakieś marki?
Na razie przykuły moją uwagę Ogłowie Harry's Horse "Luxury" , Ogłowie Premiere "Nanterre" i Harry's Horse "Crystal"
Nie ma dla mnie znaczenia czy będzie to ogłowie zwykłe czy meksykańskie. Zależy mi by było ze średniej półki, nie kosztowało nie wiadomo ile ale i by wytrzymało trochę.
Znacie te firmy? ktoś jest w stanie wypowiedzieć się na ich temat ?
Jestem otwarta na nowe propozycje 🙂


Z góry dzięki 🙂
gaba987, nie miałaś problemu z zakupem siodła bez opcji przymiarki na konia? To jak kupiłaś siodło? 🤔
To samo dotyczy ogłowia - w jakim nachrapniku chodzi koń, którego kupisz? Jaki ma rozmiar ogłowia?
Firm jest multum. Osobiście lubię ogłowia Kieffer, ale ja mam już konie i znam ich potrzeby i rozmiary.
gaba987, konie tak jak ludzie mają różne rozmiary.

Jeśli chodzi o siodło to sprawa jest dużo bardziej złożona i czas pokaże czy dobrze kupiłaś.

Jeśli chodzi o ogłowie, to dla dużych koni są w zasadzie 3 rozmiary czyli cob, full i xfull, z czego cob i full są bardziej popularne. W skrajnych przypadkach na konia z większą głową cob będzie zawsze za mały a na konia z mniejszą full zawsze za duży. Część koni zmieści się gdzieś pomiędzy. I naprawdę masz 50% szans, że nie trafisz z rozmiarem. Mam dwa konie, niemal w tym samym wieku i tego samego wzrostu. Ale mocno zbudowany wałach ma głowę cob i full jest za duży, a klacz ma full i cob jest za mały.

Zdecydowanie doradzam najpierw kupić konia, sprawdzić rozmiar na czyimś ogłowiu i dopiero jechać do sklepu po ogłowie. Tym bardziej, że widzę ze jesteś estetką, więc jak kupisz ogłowie w nieodpowiednim kolorze to też może być klops. Ja mam jednego konia, który w czarnym wygląda słabo i w dodatku ma inny rozmiar niż pozostałe chabety, więc musiałam mu kupić brązowy sprzęt w innym rozmiarze bo nic od reszty nie pasowało.
Moje drogie 🙂
Koń ma 4 lata i dopiero zacznie chodzić pod siodłem, więc chce kupić winteca bym mogła go dopasować w każdej chwili gdy tylko koń mi się nabuduje. W wiadomości nic o tym nie pisałam, ze kupiłam już siodło i do tego bez przymiarki. Na razie wiem jaki chce model i po zmierzeniu całego grzbietu dam wymiar, który na początkową fazę będzie spełniał normy, a potem będę go zmieniać w zależności od zmiany mięśni, grzbietu ect. (jednak siodło zostawmy w spokoju)
Jeśli chodzi o ogłowie, nie chodzi mi tu o rozmiar. Konia znam 2 lata i mam możliwość pojechania do niego i zmierzenia. Długo z nim współpracuje i właścicielem dogadałam się, ze odkupie ją od niego. Bo dogadujemy się (ale tu też nie o to chodzi )
Nie chodzi mi o to jak dopasuje do konia, o to się nie martwcie 🙂 Z tym sobie poradzę
Pytanie było tylko jeśli chodzi o znajomość marki (bo każde ogłowie - praktycznie każde) mogę kupić we wszystkich rozmiarach i regulować, jeśli nie będzie pasowało to kupie inne) chodzi o to jakie znacie marki, jakie polecacie, by ogłowie zaraz mi się nie rozpadło, by nie obcierało (ale też nie chce z futerkiem). Wiem, że wiele osób narzeka na premiera, ze potrafi się rozlatywać po pewnym czasie. Rozumiem, że wszystko zależy od dbania o sprzęt, nie chce kupić sprzętu za który główną część pieniędzy zapłacę za same jego reklamy i markę np jak czapraki escadron, czy spodnie picker, chociaz akurat picker ma dobrą jakosc dopasowaną do ceny. Jednak nie chce mieć sytuacji gdzie wydam pieniądzę, a w tej samej cenie lub o 50 zł droższe będę miała coś o wiele większego jakościowo. Może sie okazać, że marka którą podałam jest dobra w ochraniaczach, a na ogłowiach się nie zna, ale za to firma którą znacie jest dokładniejsza w temacie ogłowi niż podkładek pod siodło.
Na razie zbieram informacjie i stwierdziłam, że napisze tutaj, bo opinie sklepowe takie jak "najlepsze na świecie, nie zamieniłabym na nic innego" sorry, ale u mnie nie przechodzą
Reasumując prosiła bym o podanie co polecacie, od czego się bronić, czy ktoś natrafił na marke harry's horse lub znajomy ją ma i będzie w stanie mi coś o niej powiedzieć.
BR

mam 2 ogłowia, starsze ma prawie 5 lat i wygląda jak nowe. Świetna skóra, bardzo dobrze się czyści - ja po każdym użytkowaniu przecieram CarrDayMartin do skór.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się