preparaty na stawy

Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
08 lutego 2018 17:29
Ok, wyszukałam o tym Mobility HCC i wychodzi na to, że raczej polecany produkt.
Myślicie że warto go podać teraz przy zmianach pogody i wilgoci? Dziś wilgoć spora i Seniorka odciąża raz jedna raz druga noge (prześwietlamy ją co pół roku i ostatnio na poczatku stycznia nie było jakiś większych zmian od poprzedniego razu) i widać że te stawy jej dokuczają. Będę jeszcze z wetem to konsultować bo jesteśmy w trakcie leczenia wrzodów. Ale strasznie się boje że znowu przypląta się zapalenie stawów, koń mi ledwo chodził 🙁
Jest ktoś w stanie porównać Mobility HCC i Corta Vet? Co lepsze dla seniora ze szpatem?
Porównać nie jestem w stanie ale u nas wszystkie konie stare zwyrodniałe czy młode po operacjach na stawy dostawały obligatoryjnie co jakiś czas serie Mobility HCC i efekty u wielu było widać ogromne. Szczególnie u "zwyrodnialców" 🙂 Preparat szczególnie polecany przez naszego weta.
Robaczek M. właśnie przy takich pogodach dla starszego konia preparaty na stawy mają sens. Ja po HCC widzę różnicę w ruchu i zostawiam go właśnie na taką porę wilgoć, twardo, wtedy kiedy wszystkie zmiany zwyrodnieniowe i reumatyczne lubią się odzywać. Dla seniora zbawienne są też masaże, nawet bardziej niż wszelkie produkty na stawy.
Hey, dziewczyny, czy któraś z was ściągała niedawno lek Pentosan ? Chciałabym go zakupić dla swoje konia.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
26 kwietnia 2018 16:17
Jako że zdrowotnie wychodzimy na prostą zamówione dość dawno Mobility HCC doczekało się testów. Trzeci dzień podaje po 10ml w ramach przyzwyczajenia (nie wiem czy suplementy też się stopniowo wprowadza ale od jakiegoś czasu tak robie) ale chyba chciałabym zrobić taka kuracje terapeutyczną. Według tabelki informacyjnej dla konia o masie 400kg powinnam podawać 20ml dziennie i tak przez 30 dni. Czy po tym czasie zakończyć kuracje czy tą jedna butelke co zostanie podawać w dawce profilaktycznej?
Niby odpukać nic się nie dzieje, tfu tfu ale rano jest sztywniejsza, no i nie kladzie się do spania od prawie roku. Duże nadzieje pokładam w tym suplemencie, nasz wet go bardzo chwalił.
Szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Potrzebuję opinii na temat preparatów z vet-animal, chodzi mi konkretnie o tą firmę http://www.vet-animal.pl/. Znaleźliśmy tam produkt, który ma pozytywnie zadziałać na wigor koni i poprawić ich kondycję, no i ogólnie wpłynąć na wydolność układu mięśniowo-szkieletowego. Stosowaliście? Możecie potwierdzić, że faktycznie ma takie dobre działanie jak to jest opisywane na niektórych serwisach i forach?
Trochę  🚫 ale gdzie zapytać jak nie tu 🙂

Czy ktoś stosował DROMY DLA PSÓW/KOTÓW zastanawiam się czy skuteczność jest porównywalna do wersji końskiej?  👀
Stosuje ktoś EquiPur "MSM"? Jakieś opinie?
A ogolnie podajecie to Mobility z Derbymedu czy tylko to zakupione u dr Golonki? To sa w koncu te same preparaty czy tylko ten Hyalutidin od Golonki jest "właściwy"?
angelika04 Niestety nie mam, ale jakbys miała dojście to daj znac, moze mojemu tez bym powtórzyła kuracje. Jak czesto można powtarzac, wie ktoś?
Na 100% dr. Golonka od dłuższego czasu ma derbymed. Ostatnio nawet mi polecał ten preparat ;-)
Edit. To nawet jest bardzo proste.... animedica zgrupowała wszystko końskie pod brandem derbymed... Czyli nie ma znaczenia która naklejka 😉
Szkoda, że w obu przypadkach skład jest tak wielką tajemnicą, że ciężko porównać, czy to to samo  🙄
No to samo. Firma sobie nazwała serię dla koni derbymed. Nie zmienił się producent tylko nazwa... na wielu suplach nie ma pełnego składu, co nawet tak bardzo mnie nie dziwi...
Czy ktoś z was ma doświadczenie z dłuższym podawaniem boswelli? Chodzi mi o to, czy preparaty z nią jakoś wpływają na układ pokarmowy: podrażniają żołądek, zaburzają pracę jelit itp.? Najchętniej poprosiłabym o opinie na temat Audevard ekyflex nodolox
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
28 sierpnia 2018 10:40
wruda ja cały zeszły rok podawałam boswellie z Dromów i nie odbiło się to na układ pokarmowy (koń traktowany jako wrzodowy, bardzo źle reaguje na czarci pazur, msm), kupy były ok (a przy innych suplementach bywały spore biegunki). Teraz znów podaje od tygodnia i wszystko jest ok.
I nawet nie wiecie jak okropnie się ciesze, że mogę podawać taki delikatny suplement , a koń nadal śmiga aż miło popatrzeć. Już byłam pewna że na zawsze zostaniemy na Hcc mobility, bo jedynie po tym były jakiekolwiek pozytywne i widoczne efekty.
wurda, ja podawalam nodolox przez rok i nie zauważyłam żadnych problemów
Dzięki, właśnie czarciego pazura chciałam uniknąć, a potrzebuję czegoś przeciwzapalnego, bo koń mi już zaczyna słabiej łazić...
:kwiatek:
Moje konie zjadły czy raczej wypiły całą kurację miesięczną Cortavet HA i co ? I nic  😵
Ja tam nie zauważyłam żadnego efektu ....
Wracam do stwierdzenia że pomaga to podane do stawu lub kwas dożylnie i to by było na tyle  🙂
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
28 sierpnia 2018 12:24
A ja na stawowe problemy polecam komórki macierzyste 🙂 mój koń jeszcze nigdy tak nie chodził, rano było przykro patrzeć na sztywność a teraz tak startuje z boksu że się ciepło na sercu robi. Ze stojacego, mało ruchliwego konia zmieniła się w mały robocik, który cały czas gdzieś tupta. Biega, podbrykuje, a największy sukces to podnoszenie tylnych nóg do czyszczenia 🙂 żałuję że wcześniej się na to nie zdecydowałam i gorąco polecamy z Seniorka 🙂
Robaczek M., super to słyszeć.
A kto je robił u Twojej klaczy?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
28 sierpnia 2018 14:01
Perlica u nas był Doktor Kemilew.
Monetka dostała allogeniczne komórki dożylnie biorąc pod uwagę jej wiek i stopień zwyrodnień stawow skokowych, które na bank spowodowały zbyt duże obciążenia dla innych stawów. Pan doktor stwierdził, że skoro ma.aż takie problemy ze stawami skokowymi to z pewnością ma też problemy z innymi stawami tylko jeszcze tego nie pokazuje. No i u nas nie było jak się wbić żeby podać dostawowo, bo te stawy już są pozalewane.
Okropnie żałuję, że nie wpadłam na to wcześniej. Może udałoby się uniknąć takich zniszczeń w tych nogach. Ale i tak się strasznie ciesze, bo mój koń stoi na czterech nogach i nie odciąża co chwile raz jednej, a raz drugiej nogi 🙂
My też chcieliśmy podawać komórki, ale niestety, czerniak nam stanął na drodze. Nie chcemy ryzykować rozwoju raka 🙁
animedica zgrupowała wszystko końskie pod brandem derbymed... 


aniMedica już nie istnieje, teraz jest livisto i zgadza się - ma linię derbymed 😉
Robaczek M., dzięki za info.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
01 października 2018 18:36
Co najlepiej podawać kucykowi, który ma mało mazi w stawach? Są jakieś specjalne suplementy wspomagające jej produkcje czy raczej nie?
Mi fizjo na stawy poleciła Boswellię z Dromy. Żeby naprawdę zadziałało to chyba tylko zastrzyk z kwasu albo ostatnio za namowa weta czytałam o protezie mazi stawowej...
efeemeryda   no fate but what we make.
02 października 2018 11:18
Boswellia działa przeciwzapalnie głównie.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 października 2018 07:17
Dopiero teraz zauważyłam odpowiedzi 🙂
Czyli nie ma nic takiego typowo zwiększającego ilość mazi? A takie preparaty na stawy dla koni mlodych i rosnących?
Troszke się martwie bo nie chce jej "zajechać" tych nóg bo to młody konik. No i mamy nakaz pracy, choroba metaboliczna zmusza nas do codziennego biegania.
Robaczek M., dowolny preparat z MSM, u wielu koni dają top rezultaty jeśli chodzi o smarowanie i wydawane przy łażeniu dźwięki 😉
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 października 2018 17:24
quantanamera o super, te dźwięki to najgorsza tragednia dla moich uszu, brrr.
A możesz jakiś preparat polecić czy wybrać cokolwiek? Patrzyłam tak na szybko i jest np https://animalia.pl/m/pharmacare-msm-600g/szczegoly/23424/ czy lepszy by był ten z glukozamina https://animalia.pl/m/equine-america-glucosamine-12000-plus-msm-ha-900g/szczegoly/16087/ ?
Robaczek M. co to znaczy, ze ma mało mazi w stawach? Zostało to jakoś zbadane czy to takie sformułowanie po prostu?

Żeby odżywić staw najlepesze są suplementy z łączonymi składnikami. Trzeba odżywić całą okolicę okołostawową, bo nie ma 100% recepty na płyn maziowy, ponadto nie wiedomo czego akurat Twojemu kucowi brakuje.

To stężenie glukozoaminoglikanów w płynie maziowym (kwas hialuronowy i siarczany chondroityny) jest odpowiedzialne za lepkość płynu maziowego. Im lepsza lepkość tym lepsza jego jakość i lepiej funkcjonujące stawy.
Niektóre badania wykazują, ze chondroityna jest lepiej przyswajana z glukozaminą.
W odżywianiu stawów istotne jest dostarczanie aminokwasów egzogennych i kwasów tłuszczowych omega-3 i określonych pierwiastków.
Ważny jest także umiarkowany ruch.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się