... ślub :) ...

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
28 sierpnia 2018 13:31
Yegua, mam nadzieję, że to fake news, ale biorąc pod uwagę, że nawet w tym wątku przewijało się nie raz, że wypada "zwrócić" za talerzyk, albo, że goście dali tyle, że wesele się nie zwróciło, to w sumie chyba nie bardzo zdziwiłabym się, gdyby jednak to była prawda. :/
Lanka_Cathar, bez przesady, to że ktoś uważa że wypada jemu samemu jako gościowi dać tyle, żeby ten przysłowiowy talerzyk był, to nie znaczy że na własnym weselu będzie wymagał od gości niestworzonych prezentów...
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
28 sierpnia 2018 16:30
Nas nie ma na weselu ale to jest przeciz bliska rodzina. Jednak wydawało mi sie zawsze, ze norma jest dac prezent wtedy. Bo wlasnie ja nie wychodzę z założenia, ze prezent to zapłata za talerzyk 😉 No ale ja chyba nie znam realiów w pl juz 😉

emptyline   Big Milk Straciatella
28 sierpnia 2018 16:33
Gienia-Pigwa, na pewno nie musisz, ale jeśli chcesz to nie widzę przeszkód, żeby dać prezent, czy to kasę, czy kwiaty czy gadżet.
Gienia-Pigwa, zgadzam się z tym co napisała emptyline - nie musisz dawać, ale jeśli tylko chcesz to czemu nie? Dostaliśmy trzy koperty od osób których nie było na weselu (szefowie z firmy M., ciocia z Wiednia która nie mogła przyjechać - mimo że korzystaliśmy z noclegu u niej z fotografem jak byliśmy na sesji - i teściowie mojego szwagra, którzy pilnowali wtedy wnuków :hihi🙂 - ale niezależnie od pokrewieństwa osób nie spodziewałabym się od nikogo prezentu, gdyby go nie było na weselu. 😉 Także to jest tylko kwestia chęci gościa. 😉


Dziewczyny, Rzym jest taki piękny! 😜 Spędzamy tu tydzień w ramach pierwszej części podróży poślubnej i ja jestem po prostu zachwycona! 😍
Doubler, a gdzie dalsza część podróży? My w tym roku Toskania, właśnie siedzimy na Elbie 🙂
Gienia-Pigwa ja też nie spotkałam się z tym, żeby dawać prezent, jeśli nie ma mnie na weselu. Zdecydowanie nie powinnaś się przejmować kwotą, moim zdaniem w ogóle dawanie prezentu w tym przypadku będzie wyjątkowo miłe i wychodzące ponad standardy 🙂

Ce_dra obłędne zdjęcie 😜

Mi zostały 24 dni do ślubu i chyba pierwszy raz łapie mnie stres, że nie ogarnę  😲 Mam aktualnie taki cyrk w innych aspektach życia, że ślub schodzi na drugi plan, nawet nie mam kiedy sprawdzić co jeszcze jest do zrobienia 😉 Powiedzcie, że nawet jak czegoś nie ogarnę, to będzie ok...?  🤣
emptyline   Big Milk Straciatella
28 sierpnia 2018 22:24
Libella, kochana, ja Ci mogę obiecać, że na 100% będzie okej! My nie ogarnęliśmy POŁOWY rzeczy i było git. 🙂 Także głowa do góry i się nie martw!
Upolowałam sukienkę na Zalando tą co chciałam  💃 właśnie do mnie idzie. Za całe 367 zł.
Jak przyjdzie to się pochwalę.
My również dostaliśmy prezenty od osób,których nie było,ale takich,które bardzo chciały ale nie mogły.Od tych które wiedzieliśmy ze na pewno nie przyjdą to nie,ale absolutnie tego nie oczekiwaliśmy.My z pewnych względów na wielu weselach w przyszłości nie będziemy,ale prezent na pewno damy.Większość tych osób było u nas,więc nawet było by mi głupio się tak "migać".
Cricetidae, a to dopiero w przyszłym roku jakaś zagraniczna super plaża, all-inclusive i totalny chillout  😜

Libella, jasne że będzie świetnie! 😁
Libella, dziękuję 😉 Nie przerażaj się tymi przygotowaniami, na pewno wszystko się uda (i mówię to ja, która 2 miesiące przed ślubem zaczęła tak panikować, że chodziłam po suficie i wszystko latało 😀). Powodzenia 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
30 sierpnia 2018 15:39
Dostałam foteczkę. 😍

emptyline, 😍 😍 😍
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=34.msg2805572#msg2805572 date=1535470228]
Nas nie ma na weselu ale to jest przeciz bliska rodzina. Jednak wydawało mi sie zawsze, ze norma jest dac prezent wtedy. Bo wlasnie ja nie wychodzę z założenia, ze prezent to zapłata za talerzyk 😉 No ale ja chyba nie znam realiów w pl juz 😉


[/quote]

Mi się wydaje to OK - w końcu "koperta" to prezent na start w wspólną przyszłość pary, a przynajmniej tak mi się wydaje... Dopiero później doszły rozważania ile dać, by faktycznie się "dołożyć" do łatwiejszego wejścia na nową drogę czyli tzw. podejście "żeby się za talerzyk zwróciło".

Dziewczyny, podglądam Was regularnie i przepięknie wyglądacie  😍, strasznie zazdroszczę i mam nadzieję, że moja druga połówka nawróci się w temacie ślubów 🤣

emptyline, chyba pierwszy raz widzę pocałunek pary na zdjęciu, który nie sprawia, że czuję się niekomfortowo. 😡 I zakochana jestem w Twoim looku - wyglądasz niesamowicie dziewczęco i wdzięcznie 😍
Doubler, niesamowicie piękna sesja, pochwalisz się kto robił zdjęcia?
emptyline, przecudowne zdjęcie! 😍

Czy ja dobrze pamiętam, że dzisiaj (no dobra, wczoraj) miała ślubować dziewczynka? 👀
emptyline   Big Milk Straciatella
31 sierpnia 2018 06:08
Maea, dziękuję! My tak bardzo nie chcieliśmy zdjęć z całowania, ale jakoś się to tak naturalnie działo, że aż zapomnieliśmy. 🤣 Poza tym, paradoksalnie, jakoś luźniej się czuliśmy przy fotografce. 😁
Achaja, mundialowa, dzięki! :kwiatek:
emptyline, wyglądałaś pięknie! 🙂

pokemon, gratulacje! 🙂 ja wiedziałam że muszę mieć z gorsetem...

U nas zostało 7 dni  🤔 😵 mam wrażenie, że nic nie jest ogarnięte i wszystko się zawali 🙁 mam już potężnego stresa i zaczynam się na wszystkich wydzierać, aż mi za siebie wstyd  😡

Nie mam podziękowań dla Rodziców, ustaleń z DJ nadal, spódniczki na poprawiny, końcowych ustaleń z florystą i generalnie ogarniętego tego dnia. Wszystko organizowaliśmy sami od A do z, a w zasadzie x bo jeszcze trochę zostało. Do tego nie mamy wykupionej żadnej wycieczki. Myśleliśmy nad Dominikana bo teraz sa super ceny, no ale i wzrosła możliwość huraganów. Za to Hiszpania czy Grecja jest droższa niż Karaiby...

Niech już będzie po!
Emptyline, umarłam 10 razy! Kocham cały Wasz weselny koncept, styl, Was, tę naturalność i "niewymuszoność" 😍 O ile nigdy nie miałam marzeń o weselu i białej kiecce to taki ślub mogłabym mieć choćby już! Wszystkiego dobrego dla Was 🙂
Tak rzuciło mi się w oczy, jeśli ktoś szuka sukni w niskiej cenie, to H&M ma fajne kronkowe:
[url=http://m2.hm.com/m/pl_pl/productpage.0619175004.html?utm_medium=unpl&utm_source=facebook&utm_campaign=Dynamic+Prospecting&utm_content=performance&utm_term=pl&utm_id=5b5603b0a10018130b20d874]Taką[/url] i [url=http://m2.hm.com/m/pl_pl/productpage.0622106001.html?utm_medium=unpl&utm_source=facebook&utm_campaign=Dynamic+Prospecting&utm_content=performance&utm_term=pl&utm_id=5b5603b0a10018130b20d872]taką[/url]  😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
31 sierpnia 2018 11:02
Doubler, ale zjawiskowo! I zdjęcia, i wy! A Ty jaka piękna!!!  💘

emptyline, cudnie!!!

amnestia, a was to ja widzę w jakiejś górskiej scenerii, na jakimś szczycie w zwiewnej kiecce czy coś  😜
Żebym chyba zapocona na ryju była 😂 Ale u nas raczej nic do przodu w tej kwestii nie pójdzie 😉 A że nad tym ubolewam to sobie chociaż ładne ślubaski pooglądam 😍
Emptyline cudne zdjęcie 😍 w ogóle ten Wasz ślub... Jak z Pinteresta 😉
Astra chill, to ma być frajda, a nie nerwówka 🙂 Pomyśl sobie, że za parę dni ten fajny dzień minie. Szkoda energii, ciesz się tym 🙂
Amnestria jak chcesz ślubu, to może jakoś jednak uda się to ogarnąć? 😉 Ja byłam sceptyczna, a nawet mnie to teraz kręci trochę 😉

Ja dziś w końcu znów czuję, że się ślub zbliża - miałam dziś przymiarkę kiecki (kocham ją niezmiennie   😜 ), zaliczyłam makijaż próbny, jeszcze tylko fryzjer i mogę iść spać 😉
Z makijażem w pierwszej chwili miałam obawy, że jest trochę za mocny, a chciałam naturalnie, ale chyba się przekonuję:

emptyline   Big Milk Straciatella
31 sierpnia 2018 14:03
Astra, Lotnaa dzięki! :kwiatek:
amnestria, aaaa dzięki! 😍 :kwiatek: No luz był taki, że nie wyglądało to jak ślub. 🤣 Nasz urzędnik się tym chyba bardzo stresował. 😁 Generalnie polecam!
Libella, dzięki, trochę mu zabrakło do Pinteresta, ale nie narzekam. : kwiatek:
Ładny ten makijaż, ale do Twojej sukienki i reszty jednak zamieniłabym usta na bardziej nude, albo bordo - ten cyklamen jest trochę z innej bajki moim zdaniem. :kwiatek:
Tak, tak, zdecydowanie. Usta będą w bardziej zgaszonym kolorze, taki brudny róż 😉 To był trochę eksperyment i wyszły za bardzo jaskrawe.
emptyline, łoooo, extra! Super romantycznie! 😜

Maea, dziękujemy! 😍 Zdjęcia wykonał najlepszy z najlepszych, Maciej Gas (tu link do FB). 😜

Astra, będzie dobrze, nie stresuj się! Trzeba się tym cieszyć, a i tak nikt nie będzie przecież wiedział, jeśli coś nie wyjdzie. 😁

Lotnaa, dziękuję! 😍

Libella, kolor ust jest extra, ale chyba faktycznie nie do sukienki. 😉



Kto by chciał więcej naszych zdjęć z narzeczeńskiej to zapraszam na stronę fotografa - tam "Client Area" i wpisać:
login: AM2018
hasło: love
Tam też pojawią się 20 listopada wszystkie ślubne, ale to jeszcze się przypomnę. 😁
emptyline   Big Milk Straciatella
31 sierpnia 2018 15:01
Libella, no to będzie pięknie! Żeby nie było, ten kolor mi się mega podoba, z chęcią bym taki nosiła na co dzień, ale do Twojej całej oprawy po prostu ciut nie ten kierunek. :kwiatek: Ja to w ogóle próbnego nie miałam. 🤣
Doubler dzięki!  😍
PS: fajnie zdjęcia z tej sesji, ale mnie tak dramatycznie irytują galerie flash na stronach, że nie jestem, w stanie przewijać tych zdjęć, żeby zobaczyć całość,a bardzo bym chciała. Jeśli masz jakiegoś facebooka gdzie je będziesz wrzucać to z chęcią przytulę album.  :kwiatek:
emptyline, raczej tylko kilka będzie, ale w takim razie przemyślę wrzucenie wszystkich na dropbox - lepiej? 😁 Tylko to przyszły tydzień jak już wrócimy. 🤣
emptyline   Big Milk Straciatella
31 sierpnia 2018 15:41
Doubler, ahahah, nie no spokojnie, nie musisz z uwagi na jakąś wariatkę z forum! 🤣 😍

PS: Astra, spokojnie, nawet jak o czymś zapomnisz to wszystko będzie git. :kwiatek: Mówię Ci to ja, która zapomniała bądź nie zdążyła z wieloooma rzeczami, włącznie z sesją foto.  😵 😂
Żebym chyba zapocona na ryju była 😂 Ale u nas raczej nic do przodu w tej kwestii nie pójdzie 😉 A że nad tym ubolewam to sobie chociaż ładne ślubaski pooglądam 😍


Ale wiesz, że re-volta jest "magiczna". 😉 Tak z moich obserwacji to, co któraś napisze, że by chciała to chwila-moment i partnerzy się ogarniają w temacie.
😀 😀 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się