Siodło skokowe

To już zależy od Ciebie. Ja nie mam zdania. Można - bo koń będzie miał dopasowane siodło (w zamyśle oczywiście), które pewnie będzie można serwisować w zależności od zmiany budowy (może do pewnego momentu, ale zawsze) - a można i nie kupować ze względu na te zmiany budowy, które też da się "ogarnąć" serwisem nienowego siodła albo po prostu zmianą siodeł. Zależy co tam się komu opłaca....

Hmm. Trafiłam na siodło, które dobrze leży na moim koniu bez żadnych podkładek. Przyznam, że trochę przypadkiem.
Nadal nie mogę wyjść z szoku.
Devoucoux Biarritz zostaje  😍
Bardzo fajne siodło, miękkie siedzisko, świetne poduchy. Miękka skórka. Bezpiecznie się czuję w skoku, a po płaskim mogę spokojnie "usiąść". To moje nie jest nowe (powiedziałabym nawet, że bardziej starsze niż nowsze), a nie wygląda na sfatygowane - a raczej dosyć solidnie....
Póki co, nie żałuję zakupu.
Czy po numerze seryjnym siodła Presige da się rozszyfrować rok produkcji?
Gillian   four letter word
22 sierpnia 2018 09:00
Tak
już znalazłam w wątku Prestige.
Prestige Roma Jump - wart testowania? Bo już głupieję 🙁
_Gaga, meredith moja koleżanka ma dobrych pieniądzach, dziś zamieściła na fb
Perlica, gdzie na FB?
Pelica dziś zamieściła? czy 3 dni temu? jeśli tak to mam je właśnie na testach  😁
pestka, tak, tak właśnie to co masz chyba, bo koleżanka odpisała, że jest na testach.
Ale mi sie dziś wyświetliło  dopiero.
Livia   ...z innego świata
22 sierpnia 2018 11:57
Gaga, miałam Romę Jump, aczkolwiek tylko w tereny. Fajne siodło, choć naleśnikowe dość dla mnie (ja wolę bardziej trzymające). Jakbyś miała jakieś pytania to pisz na pw 🙂
No to do piątku mam je na testach, jeszcze nie siedziałam, na pierwszy rzut oka siodło fajne, nie zniszczone, ale widać, że używane, wg numerów seryjnych 10-letnie. Niestety ciemno brązowe, ale jestem w stanie to przeboleć  😉 Mam 2 konie do sprawdzenia, jeśli na którąś będzie pasowało, to zostaje
Perlica, jak wróci z testów to coś z nim nie tak, jak nie wróci... to nie wróci 😁
Ale dziękuję i polecam się na przyszłośc 🙂 :kwiatek:

Livia, napisałam 🙂
Wcześniej wspomniana Meredithka ze mną zostaje. Jestem absolutnie prze zakochana 😍 jak dla mnie siodło idealne, szkoda ze mam dwie tak różne grzbietem baby bo bym najchętniej już w żadne inne siodło nie siadała 😜
pestka, w nos się ugryź 😁
Teraz wiesz dlaczego szukam Mereditki  👀
_Gaga dla tego siodła jestem zdecydowana ugryźć się nawet w nos  😜

na temat tej Meredith-ki rozmawiałaś z Panią Pasoń lub jej kolejnym wcieleniem?


Ja też z nią mailowałam, u mnie to była Wiki Terlecka, zgodziła się nawet mi ją sprzedać za 2800zł ale uporczywie nie chciała podać numeru telefonu, a potem zobaczyłam ogłoszenia na fejsie i re-volcie o tym, że to oszustka.

Tą teraz już moją wyhaczyłam na fejsie w mniej niż godzinę, od wstawienia ogłoszenia, do tego okazało się, że mamy wspólnego znajomego a po siodło pojechałam osobiście bo miałam tylko 100km, jest na pewno starsze i w gorszym stanie niż siodło z ogłoszenia Pani Pasoń i za większe pieniądze, ale i tak uważam, że warto 😍
Niee, "moje" siodło od Pasoń miało zdjęcia na Mattesie i rzeczywiście było dziwnie tanie. 3500 wyjściowa czy 3700... jakoś tak
A że to był mój początek poszukiwań to się prawieże dałam nabrać...
Odkopuję
Nadal szukam. Zwariuję niedługo... jako że chwilowo jestem trochę kontuzjowana to koń chodzi na ląży ale to jakby nie rozwiązuje problemu braku siodła.
Znalazłam fajną Mereditkę w Wawie, konkretnie to mi ją Gillian, podlinkowała, ale jest problem z przesyłką na testy i z przesyłką za pobraniem. Mam wrażenie że w ogóle jest jakiś problem i... generalnie znów nie mam pewności czy to siodło istnieje. Jest tu ktoś z Wawy, kto by to ew sprawdził? :/
Gaga a gdzie i kto?
BaŚ, Łomianki mi się pokazują
Konkretnie to ogłoszenie.
To niestety nie moje rejony, ale widzę, że trenuje z forumową Koniczką, może jej zapytaj?
_Gaga, Ola Wołkowycka to nasza klientka i normalna, rzetelna dziewczyna, tak jak pisze Baś zagadaj do Koniczki 🙂
Dzięki dziewczyny!!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Już piszę do Koniczki na FB  😀

Edit: chyba się dogadałam , przynajmniej co do ceny i terminu wysyłki (przyszły tydzień spędzam na zawodach w Sopocie, więc trochę mam klopot). Siodło powinno byc u mnie 11/12 września. Mam nadzieję, że to w końcu będzie TO siodło
Trzymajcie kciuki proszę!!!
Ps. Specjalne podziękowania dla Koniczki za pomoc  :kwiatek:
_Gaga, Trzymamy!!! 😀
Witam
Mam dwa pytanka.
1. Jest tu ktoś kto użytkował siodło Equipe Emporio Jumping i mógłby się o nim wypowiedzieć? Zalety i ewentualne wady?
2. Czy możliwe jest odświeżenie koloru siedziska (brąz) tak by kolor nie puścił i nie wylądował w bryczesach? Jeśli tak to jaki może być koszt i kto w Polsce tym się zajmuje tak żeby nie żałować?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje
Dupa, dupa, dupa
Jestem rozczarowana kolejnym siodłem
"Super stan" to poprzecierana lamówka (chyba od napierśnika) i ok 2 cm dziury, poprzecierane od puślisk tybinki do poziomu "szorstkiej skóry", jakby ktoś używał starych, twardych puślisk 🙁
Siodło dla mnie wygodne (bez efektu wow), na koniu leży bez szału. I pytanie, czy łęk w Mereditce mógł się jakoś "rozklepać"? Bo skoro siodło z łękiem 33 leży ok, a teraz testowane 32 jest trochę za szerokie, to albo łęk wymieniony , albo?? Nie wiem sama...
Dziś dzień konia, bo mam trochę do pozałatwiania, jutro będę kombinować z podkładkami bo mam trochę dosyć poszukiwań siodła 🙁 ale sama nie wiem czy brać i czy nie przepłaciłam. Zmierzę też fizycznie łęk i prównam do tego 33 (w ogóle obczaję Prestige w stajni bo jest ich trochę i te łęki porównam)
Ile może być warta 8 letnia Mereditka (nr 1732/5210410 6 1) z łękiem raczej nie 32 ale nie wybitą zmianą, z dziurą w lamówce ok 2 - 2,5 cm i wyraźnymi śladami po puśliskach (sprzedaję 8 letniego DawMaga i tybinki są w 100% lepszym stanie)... wiem że ciężko podać cenę ale może rząd wielkości? Dodam, że wymiana łęku w serwisie to ok 400 zł (z kurierem), nie wiem na ile wycenić poprawki rymarskie, pewnie z 300 - 400 zł będzie trzeba dodatkowo wsadzić.

Kolejna znaleziona Mereditka (znów w Wawie) nie ma opcji przymiarki 🙁  😵
Niestety dziury w tybinkach w siodłach prestige są dość częste. Equischop wymienia tybinki za 1500zł. Też kiedyś wzięłam na testy Parisa z dziurami ale się nie zdecydowałam bo kobitka z ceny nie chciała zejść ani trochę.
Moon   #kulistyzajebisty
13 września 2018 08:55
_Gaga, ajjjjj kurdę, szkoda 🙁
takie przetarcia od puślisk (pytanie jak naprawdę są głębokie i czy dałoby się to jakoś zregenerować chociaż wizualnie) by u mnie przekreśliły decyzję o kupnie, ale też to zależy od finalnej ceny za nie.

Sarenka, użytkowałam Emporio - fajne, miękkie siodełko, mocno przyjazne końskim plecom (przynajmniej u mojego konia - i też zaznaczam że nie jest to jakiś wyjątkowy typ jeśli chodzi o dopasowanie. Łęk standard M był idealny) ale przesiadłam się w Delgrange i nie mam zamiaru zmieniać 😉
Rudzielc_23, nie, no tybinki są poniszczone ale bez dziur. Pooglądam jeszcze dokładnie jutro (zdjęcia może zrobię)
Dziura jest po jednej stronie w lamówce tam, gdzie dopinasz napierśnik. Nie było o tym słowa w ogłoszeniu i nie widać na zdjęciach...
Finalna cena za to siodło to 4 700 zł... ale to była cena, zanim zobaczyłam te wady i teraz to już nie wiem
No i - jak pisałam - coś jest nie tak z rozmiarem łęku, skoro 33 jest ok a tu 32 za szeroki 🙁
_Gaga no ja bym nie dała tyle za zniszczone siodło, a jak jeszcze coś z łękiem nie tak to bym chyba sobie odpuściła. Musiało by mi być mega pod dupą i super koniowi że postanowiła bym je naprawić.
Sama od dwóch lat już szukam skokówki i dupa blada 🙁
Od 2 lat? To mnie nie pocieszyłaś 🙁
Zrobię jutro zdjęcia i wstawię w sobotę... mam czas na decyzję do końca weekendu...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się