kącik zaprzęgowca

Dzięki wielkie!

himbusiowa Aaa, musiało być pięknie 🙂 Też paru znajomych startowało, teraz się wszyscy chwalą pięknymi fotami na fejsie  😍
Filmik z ogłoszenia  😲
możne służyć jako szkoleniowy - jak nie należy postępować przy zaprzęganiu konia  😉  😉  😉

http://ogloszenia.re-volta.pl/wszechstronna-klacz-fryzyjska/o/121885/?&strona=4
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
30 lipca 2018 15:10
To nie celowo? "Anielski koń dla amatora" Faktycznie złota kobyłka
nawet jeśli celowo to ktoś trochę przesadził. Można pokazać że koń jest spokojny ale to jest proszenie się o wypadek...
Może i być celowe, ale kręcenie takich filmów może powodować, że inni też zaczną się w ten sposób bawić. Doceniam, jako szkoleniowiec, spokój konia, ale działanie bardzo nierozsądne.

Jestem pewna, że wszystkie nasze konie mogłabym zaprzęgać tak samo i nie mrugnęłyby okiem, pytanie tylko: po co prosić się o wypadek? I, co ważniejsze, po co dawać zły przykład?
.
Czy przy parze kuców mini (>85 cm) to "normalne" , że dyszel czasami jest zaledwie 20 cm na ziemią? uprząż leży ok, dyszel podłączony do pierścienia (przeprasza, brakuje mi jeszcze fachowego słownictwa) maksymalnie ciasno, a dyszel potrafi dość znaleźć się na tyle blisko ziemi, że miewam stres, że jak będzie większa nierówność to zaryjemy.
A jak wygląda w stój? Dyszel nie opada w dół? Pokaż zdjęcie
Szukam uzdy bez klap, najlepiej z rudej skóry. Do 350 zł. Widział może ktoś?  👀
Albo wie ktoś w którym sklepie szukać?
elita - też delikatnie opada - zdjęcia nie mam bo znowu mam dętka poszła. Jednak chyba moja martonówka w wersji mini nie jest stworzon dla teściów ze Stanów... :/
.
himbusiowa A jak się z nimi kontaktowałaż? Bo ja w tamtym roku miałam problem i zrezygnowałam. Czekałam ponad dwa tygodnie i nie doczekałam się.
.
Ja tam kiedyś kantaroogłowie zamawiałam to nie odczułam jakichkolwiek utrudnień jeśli chodzi o kontakt...(na początku mailowy, potem telefonicznie) Termin realizacji zamówienia też nie odbiegał od wstępnie ustalonego
no, ale to było już ze 3-4 lata wstecz? Więc w sumie mogło się coś pozmieniać
Mam pytanie czy sprzedawał ktoś bryczkę na raty? Jak sformułować umowę , aby być zabezpieczonym przed ewentualnym brakiem płatności.
Przyszłam sobie popuchnąć z dumy: założyliśmy taką nie całkiem mądrą kobyłę po ponad rocznej przerwie i szła całkiem normalnie! Boczyła się i płoszyła ale szła dobrze, ładnie ciągnęła, cały czas posłuszna! Jestem szczęśliwa!
No to super Magda  😉 Też bym chciała mojego "gupka" założyć i żeby tak poszedł 🙂
a twój był oprzęgnięty? Bo ta moja pracoweała wcześniej, tylko teraz ponad rok przerwy miała, ztn chodziła pod siodłem. I ciągała oponę po placu :-)
Czy znacie kogoś na śląsku zajmującego się zajeżdżaniem koni zaprzęgowych?
Bartłomiej Kwiatek MISTRZEM ŚWIATA W ZAPRZĘGACH JEDNOKONNYCH!!!
a drużyna w brązie  😅 🏇 😅
oddam na miesiąc-dwa kuca z "osprzętem" do zajeżdżenia w bryczce 🙂 woj.pomorskie. Jeśli znacie taką osobę piszcie bo to nie moja branża i niestety nie znam nikogo 🙂
Z pomorskiego do nas niedaleko, zapraszam do kontaktu.
Czy do zwykłego pasa zaciskowego da się założyć szekle?
I jak w maratonkach sprawdza się ruchoma linka, zamiast orczyka?
Można założyć specjalny adapter, widziałam na ebayu.
Lub nawet samemu zrobić - kawałek rurki - długość równa szerokości  pasa pociągowego, dospawać ucho.
Wtedy pas zaciskowy jest założony na tę rurkę, a szeklę zapina się za ucho.
Bardzo dziękuję za pomoc, bo myślałem że będe musiał kupić drugi komplet pasów. :kwiatek:
Tu masz oryginalny adapter

Nam właśnie w ten weekend pękła linka, więc generalnie polecam orczyk  😉

W ogóle wszelkie nowości polecam baaaardzo dokładnie sprawdzać i przeanalizować, bo producenci bryczek często dążą za modą z zachodu nie zastanawiając się nad realnymi korzyściami z tego płynącymi.

A długo wytrzymała? I jaka jest różnica między linką a orczykiem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się