Stajnie w Lublinie

Dzięki bardzo, w takim razie będę dzwonić do skutku. To mój "kowal na receptę" więc nie chciałabym zmieniać... Poza tym nie bardzo jest na kogo, niestety. Wszyscy z pojęciem są tak zarobieni.
To prawda - wszyscy kowale z pojęciem zarobieni.....
Cześć wszystkim, może ktoś mnie poratuje  😡 wiem widziałam 1szy post ze spisem stajni ale nie wydaje się być aktualny.

Szukam jakiegoś przyzwoitego trenera w Lublinie/na zachód od Lublina. Brzmi to pewnie banalnie, problem w tym że nie mam swojego konia, także może powinnam to sformułować - szukam dobrej szkółki. No i oczywiście orientacyjnych cen za taką przyjemność. Jak na razie to konkrety znalazłam tylko w SJ Wieża Domin.

Interesuje mnie tak samo trening ujezdzeniowy (P, N) albo skokowy (LL, L). Treningi przygotowywujące do SOJ też mogą być, ale jazda w zastępie odpada chyba że byłaby to jakaś mała grupa do obskakiwania parkuru.
Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję  :kwiatek:
W Poniatowej albo w Zemborzycach, w obu stajniach masz możliwość treningu skokowego na ich koniach. Poniatowa jest dalej ale maja hale
Stajnia w Bogucinie Cadence? Na północ bardziej, ale blisko. Bardzo solidnie, a i ceny przystępne.
rudziczek   Małe i duże.
17 lipca 2018 09:51
Justyna i Piotr Wierzchowscy prowadzą treningi w Elizówce i mają do dyspozycji konie.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi,

karolina_ a Poniatowa to jeszcze działa? Kiedyś kiedyś to tam się działo ale nie mogę żadnych aktualnych informacji znaleźć, stąd myslalam ze SJ jest zamknięte? Czy może mówisz o innej stajni niż w Kraczewicach?

Muchozol znalazłam, dowiedziałam się i całkiem mi się podoba tym bardziej że akurat jest to obok mojej trasy do domu  🙂

rudziczekznalazłam tylko ich fanpage na facebooku ale nic o treningach? Jak sie nazywa stajnia?

Dziękuję raz jeszcze  🙇
Działa, tylko oni sa nieobecni w internecie. Najlepiej podjechać w tygodniu kolo 15-17, wtedy Ewa prowadzi treningi. Ja tez sie dowiedzialam o tej stajni przypadkiem, a jestem bardzo zadowolona (z pensjonatu, bo nie jezdze skoków wiec nie trenuje z Ewa).

W Zemborzycach trenuje Aga Duszynska i w tej chwili jest mlody fryz do wziecia w dzierżawę (bardziej pod ujeżdżenie) i potencjalnie jeden kon ktory skacze ale aktualnie sie obija, tyle ze nie to juz do dogadania z wlascicielka
rudziczek   Małe i duże.
26 lipca 2018 02:40
chaccoblue Można napisać do nich przez fb i messenger. Stajnia to Aleksander Elizówka- stoją w niej konie, które Wierzchowscy mogą wykorzystywać do treningów pod klientów.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 lipca 2018 13:45
Właścicielka aktualnie nie jest zainteresowana wydzierżawieniem obijającego się konia 😉
ja uczyć się w Poniatowej u Ewy nie polecam. Nabywa się mnóstwa złych nawyków które potem ciężko wypracować.
Wilann, niektore jej dziewczyny naprawde fajnie siedza i ladny obrazek prezentuja. Ale skokow nie oceniam bo sie nie znam
Kastorkowa   Szałas na hałas
04 września 2018 18:31
Prawdopodobnie jednego z naszych koni czeka przeprowadzka do Lublina, więc teraz pytanie.
Polecicie jakiś pensjonat gdzie konie mają wszystko co powinny i naprawdę ludzie o nie dbają. Jakby był wolnowybiegowy to już byłoby całkiem super.
Cenowo no najlepiej do 700zł
Warunki do jazdy na ten moment są mniej istotne, ważne by konie miały dobrze.
Stajnia Arizona - bylam ostatnio dobre kilka lat temu, pozmieniło się coś na plusy ?
Może byc na priw, jeśli ktoś nie chce publicznie pisać. Chcę się dowiedzieć jak najwięcej prawdy.
Kastorkowa, pod tym względem ludzie chwala sobie Enklawe, ale ogolnie w Lublinie ze stajniami jest kiepsko w porownaniu z innymi rejonami Polski
Kastorkowa   Szałas na hałas
04 września 2018 22:14
Decyzja jeszcze nie zapadła, ale poszukać czegoś trzeba. Jakby dało się dojechać jeszcze jakimiś środkami komunikacji byłoby super. Z okolic UP
Oj, do eklawy to chyba tylko autem bo to na zadupiu pod Lubartowem. Nie wiem, czy znajdziecie coś z dojazdem MPK, może jakąś przydomówkę.
Kastorkowa   Szałas na hałas
04 września 2018 22:30
Może być nawet przydomówka.
Ważne jest by konie miały dostęp do siana/trawy, wodę na padokach, żeby ktoś się interesował czy sobie nic nie zrobiły.
Jeśli boksowa to żeby było czysto w boksach a na zewnątrz spędzały jednak większość czasu.
W Lublinie kiepsko z takimi stajniami..
Nie zwracając uwagi na dojazd to polecę Stajnia Promesa  (chyba mają wolnym boks) i Ranczo Arka gdzie sama stoję. Od kilku miesięcy mamy komplet ale pytać się można,  może coś się zmieni. Mamy trzy ujezdzalnie zewnętrzne, hala 20x40, lonzownik, myjka. Konie spędzają czas na zewnątrz pod wiata 24, niedługo zejdą do boksów i wtedy padok cały dzień z nieograniczonym dostępem do siana. Mamy kilka ha pastwisk. Stoję tu ponad 5 lat i nigdzie się nie wybieram 😉
Kastorkowa, zapraszam do mnie, Stajnia w Bogucinie Cadence. Wszystko masz 🙂 I super dojazd busikami (7km od granic Lublina). Kawałek można też dojechać mpk.
Kastorkowa w Enklawie od października akurat zwalniam dwa miejsca 🙂. Jest możliwość chowu wolnowybiegowego cały rok, konie też mają dostęp do siana albo trawy non stop. Dla mojego konia to akurat bardzo ważne.
Ale niestety kawałek jest. Teraz tak mi wyszło z koniem, że muszę być codziennie i w związku z tym zabieram je do stajni usytuowanej bliżej. Mieszkam na północy Lublina (po tej samej stronie co Enklawa) i mam 35 km w jedna strone. Przy dojeżdżaniu codziennie niestety musiałam poszukać czegoś innego. Ale jak Ci na tym nie zależy (a nie jest to zwykła sytuacja) to polecam 🙂.

Aa jeszcze w granicach Lublina i z super dojazdem mpk jest stajnia na Skowronkiwej. Słyszałam dobre opinie i że cena też fajna. Nie mam numeru pod ręką, ale mogę Ci podać. Trzeba by pytać, bo nie wiem czy są miejsca.
Jest też nowo powstała Stajnia Magneto. Też jest tam dojazd mpk, ale nigdy tam nie byłam.
Ja też polecam stajnię Promesa. Przez jakiś czas stał tam mój koń i byłam bardzo zadowolona 🙂
Jest jeszcze Stajnia Drwal w granicach Lublina z dobrym dojazdem mpk. I piszą, że mają siano do woli.
Jest jeszcze Stajnia Drwal w granicach Lublina z dobrym dojazdem mpk. I piszą, że mają siano do woli.


Jak dasz to maja, jest dostepne dla pensjonariuszy ale sami daja raz dziennie, przynajmniej tak bylo ponad rok temu.
Przypomniało mi się, że jest jeszcze Stajnia Kamionka w miejscowości Ciemno (można ją znaleźć na fb).
Kastorkowa zapomniałam o Cadence, Jasnowata zdążyła już opisać. Też polecam, duże przestronne boksy, ujeżdżalnia, czworobok, padoki i pastwiska. Konie zadbane.
A coś z padokami, dobrą opieką i halą? 20-25km w jedną stronę jestem w stanie zrobić (z Poręby, nie wiem która to strona Lublina 😡, ewentualnie z centrum). Fidelius, Elizówka, Piker, Magrad, Gros, Drwal, Wieża, Dakar - to wszystko znam, coś jeszcze mamy w naszych okolicach?
mils Z halą masz jeszcze:
SJ Łąki
Stajnia p. Witka
Equiclub Zamłyniec (dalej niż chcesz)
Ranczo Arka
Bukowa Zagroda
Stajnia w Fajsławicach
Stajnia na Felinie Uniwersytetu Przyrodniczego
Stajnia Ku Słońcu (ma kryty "lonżownik"😉
Stajnia Arizona (też nie za duża hala)
Stajnia w Pszczelej Woli
Stajnia Stanka (za Lubartowem)
Stajnia Marysieńka (Spiczyn Kolonia)
Nie wiem jak w stajni SJ Zawieprzyce, ale podobno coś stoi?

Nie chce się wypowiadać co do opieki, nie znam wszystkich stajni osobiście.
W Cadence hala czy kryty lonżownik jest w planach, ale tutaj niech Jasnowata się wypowie.

Tak, u nas jeszcze w tym roku ma stanąć kryty namiocik (ok. 10x15). Trzymam mocno kciuki, żebym się doczekała 🙂
No niestety takie maleństwa odpadają, chodzi mi o halę, gdzie da się bezpiecznie i sensownie poskakać. Dzięki aien! :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się