Warszawskie voltopiry :)

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2018 19:08
Wielkie dzięki laski!  :kwiatek: 😅
Dziewczyny, polecacie jakieś miejsce z dobrym dojazdem z Pragi Południe (samochodem, ale żeby nie było trzeba przebijać się aż na Bemowo 😁 ) na taki porządny dzień z psem? Chodzi mi o miejscówkę, gdzie jest woda, miejsce żeby usiąść i poczytać książkę, dużo zielni na spacer, takie klimaty.
Myślałam o Świdrze, ale nie wiem na ile to nie jest przereklamowane miejsce. Jak macie jakąś taką miejscówkę to będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:
Może Urle nad Liwcem?
Infantil Zalew Bardowskiego jest bardzo blisko. W tygodniu nie powinno być za dużo ludzi, jest woda (co prawda taka większa kałuża, ale psu powinno wystarczyć 😉), las, miejsce na kocyk, nawet da się zjeść gruzińskie jedzenie. Mi się tam zdarza z książką posiedzieć 🙂
Świder jest spoko, ale bardzo dużo ludzi. Trzeba się nieźle nakombinować, żeby znaleźć ciszę i spokój przy takiej pogodzie, jak jest teraz.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
26 lipca 2018 21:03
infantil, Ciszyca. Co prawda to wciąż Wisła ale jaka  😍
Dziękuję za odpowiedzi!  😍 Posprawdzam!
Scottie   Cicha obserwatorka
27 lipca 2018 08:15
Ciszyca jest po drugiej strony Warszawy, skoro nad Świder Ci blisko, to sprawdź z tej strony: ujście Świdra do Wisły, plażę przy promie w Karczewie (kiedyś była, nie wiem teraz jak ze zwiększonym stanem wody- w razie czego można promem przepłynąć na drugą stronę do Gassy i tam też są piękne plaże, tylko trzeba uważać na węża 😁 ) oraz plażę w Nadbrzeży- moje ukochane miejsce. Samego Świdra nie polecam, przy takich upałach jak teraz jest tam mnóstwo ludzi o każdej porze dnia.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 lipca 2018 16:14
Uff, wróciłam właśnie z Warszawy, było bardzo gorąco i bardzo mokro 😉

Odwiedziłam CKN, taras widokowy PKiN nocą oraz Niewidzialną Wystawę! Czad!  😍


Będę tu znów za miesiąc, tym razem na półmaratonie praskim (start błonia stadionu narodowego), w jakich okolicach (osiedla) szukać mieszkania żeby było blisko z buta lub ewentualnie bezpośredni dojazd (najlepiej 2-3 przystanki) komunikacją miejską ?
Saska Kepa. Blisko do stadionu i ladnie.
Ewentualnie Gocław. Będzie taniej niż na Saskiej Kępie a dojazd świetny - milion autobusów, jeżdżą co chwilę, dojazd pod Stadion zajmuje 10 minut.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 lipca 2018 16:38
Dzięki dziewczyny!

Powiem wam, że jedna rzecz jaka mnie zaskoczyła to jak bardzo warszawiaki nie znają miasta albo jak dużo u was słoików  😁
Pierwszy raz w stoilcy (tak żeby połazić, pojeździć rowerem itp) byłam rok temu, na dwa dni. I pamiętam, że mieliśmy after party na plaży pod stadionem i wracałam stamtąd dosyć pijana, o 2 w nocy. Szłam do metra. W ubiegłą sobotę musiałam pokonać tą samą trasę, z tej samej plaży do stacji metra, bo miałam najbliżej do domu na Nowolipkach. Czas mnie naglił, bo musiałam jeszcze lecieć na Mokotów na zawody. Wiedziałam, w którą stronę do metra, ale nie wiedziałam, w którą dokładnie ulicę mam skręcić, żeby nie błądzić, nie wracać się, bo czas mnie naglił, a telefon rozładował. Więc między Poniatowskiego, a Sokolą spotkałam dosłownie 12 osób i żadna nie wiedziała gdzie metro.  😁


Macie super skomunikowane to miasto, przynajmniej tam gdzie ja bywałam i klima działa w tramwajach  😁
Warszawiacy znają stolicę, gorzej ze słoikami 😉 ja po 40 latach życia w stolicy przeniosłam sie na wieś. Zaglądam tam czasem slużbowo. Ostatnio jednak przejechałam się pospacerować po Krakowskim Przedmieściu, Starówce i czułam się jak w europejskim mieście 😉 mało kto ze spacerowiczów rozmawiał w języku polskim 😉 ogólnie Warszawa wypiękniała od jakichś 10 lat
Tak, Warszawa wypiękniałą, też tak sądzę 🙂 Jak korzystałam z komunikacji miejskiej długie lata to była super, teraz w wakacje trochę mniej jeździ autobusów, ale też daje radę. Szkoda, że tyle mamy korków 🙁
Słuchajcie, może podpowiecie jakieś fajne miejsce na zorganizowanie tacie urodzin-niespodzianki. 20-40 osób, jakiś mikrofon/nagłośnienie, bo ma być ze śpiewankami turystycznymi dla starych repów. Jakiś alkohol (albo sami dostarczymy), coś do zjedzenia na ciepło, przekąszenia na zimno... No i raczej tanio, mama po drogiej operacji a głównie chodzi o ludzi i żeby mogli się spotkać. Raczej lewa strona Wisły, od centrum na południe. Na koniec września, więc super dużo czasu nie ma. Ktoś coś podpowie  👀
Podbijam, naprawdę nikt nic mi nie potrafi doradzić?  👀 Mama nie ogarnie, choć od zawsze w stolicy a ja nie mieszkam tam już od wielu lat i nie bardzo wiem w co uderzać.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
03 sierpnia 2018 21:47
Mi ciężko cos doradzic, nigdy takich imprez nie organizowałam 🙁

Kochani! Mój ojczym wrócił do polski, powolutku rozglada sie za praca. Mieszka na Imielinie, potrzebuje czegoś siedzacego(początkowe fazy stwardnienia, ból nie pozwala na fizyczna prace juz), najlepiej jakas ochrona obiektu, placu, parkingu, coś takiego zeby mógł siedzieć wiekszosc czasu. Czy kojarzycie jakies miejsce gdzie może poszukać/odezwać się? Sam na wlasna rękę już szuka, także w posrednictwie pracy, ale każ podpowiedz będzie cenna :kwiatek:
Słuchajcie, może podpowiecie jakieś fajne miejsce na zorganizowanie tacie urodzin-niespodzianki. 20-40 osób, jakiś mikrofon/nagłośnienie, bo ma być ze śpiewankami turystycznymi dla starych repów. Jakiś alkohol (albo sami dostarczymy), coś do zjedzenia na ciepło, przekąszenia na zimno... No i raczej tanio, mama po drogiej operacji a głównie chodzi o ludzi i żeby mogli się spotkać. Raczej lewa strona Wisły, od centrum na południe. Na koniec września, więc super dużo czasu nie ma. Ktoś coś podpowie  👀


Ponowię pytanie, muszę to w najbliższych dniach dograć. Naprawdę nikt nie poleci jakiegoś fajnego miejsca  👀
Hej. Rzuć sobie okiem na to:
http://www.przystanekmilosc.com.pl/
Niestety nie wiem jak tam z kosztami. Za to samo miejsce jest super 🙂
Dzięki, zaraz napiszę i podpytam.
Warszawiacy pomóżcie... Szukam do wynajęcia kawalerki w zachodnich stronach Warszawy, Błonie, Pass od września... Gdzie najlepiej szukać? olx etc przeszukane...
Saganek możesz mieć ciężko, bo chyba wszystko co było w rozsądnej cenie to wynajęli pracownicy z Ukrainy. W Lesznie są TBS i tam czasem coś mają do wynajęcia, ale czy w rozmiarze kawalerki? Sa na FB lokalne grupy Free Leszno i chyba ogłoszenia Błonie.
Będziesz teraz warszawsko-zachodnia?
Small Bridge no właśnie widzę, że jest cienko z ofertami... Ja warszawsko-zachodnia na razie nie, mąż dostał ofertę pracy właśnie tam, także ten... zobaczymy jak się mu ułoży, zresztą średnio widzę na dziś przeprowadzkę tam z całym naszym zwierzyńcem... 3 psy, 3 konie, kot... Ceny nieruchomości mnie przerażają tam... Ale co w życiu wyjdzie... wolę nie martwić się na zapas... Może na początek szybciej jakiś pokój się znajdzie? Trzeba szukać, bo czas nagli...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 września 2018 19:43
Wiem, ze odbywaja sie w weekendy śniadania na trawie tj targ śniadaniowy. Jeden na Mokotowie, drugi na Żoliborzu. Ten targ odbywa sie w sobotwe w jednym miejscu, a w niedziele w drugim? Czy w oba dni w obu lokalizacjach?
Bischa   TAFC Polska :)
05 września 2018 16:39
W którym miejscu na zachodnim stają autobusy, które kończą bieg w Warszawie? Stanowiska z tyłu za tym starym budynkiem, skąd odjeżdżają w Polskę, czy z przodu? Rzadko korzystam z zahodniego i jak już to ruszam w Polskę stąd, nigdy też nie odbierałam nikogo. Koleżanka przyjedzie Polonusem, ja niestety mam zepsuty telefon i nie będę jak mieć się skontaktować z koleżanką gdzie stoi po wyjściu z autobusu 🤔
emptyline   Big Milk Straciatella
05 września 2018 17:16
To się z nią umów w hali głównej? Chyba da rade dojść? 🙂 Polonus zatrzymywał się kiedyś z przodu, ale kto go tam teraz wie.  🤣
Hej. Chcę sobie wyrobić kartę warszawiaka. Mam spersonalizowaną kartę miejską, pit do okazania razem ze skserowaną pierwszą stroną i wniosek. W internecie nie mogę znaleźć informacji czy muszę mieć ze sobą zdjęcie. Moja siostra mówi, że jak sobie wyrabiała kw to przyszła ze zdjęciem mimo, że miała spersonalizowaną wkm. Jak to jest?
hej. Pilnie potrzebuje namiarów na jakieś tanie lokum do spania w okolicy Instytutu Matki i Dziecka (Wola, ul. Kacprzaka 19 a), dziecko brata będzie tam operowane i brat musi mieć gdzie się tam zatrzymać. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
Mieszkałam tam 2 lata i tam nie ma noclegów jako takich (może jakieś apartamenty co najwyżej). Rozejrzyjcie się na airbnb.
Kiedyś było coś takiego: http://hostelkarolkowa.pl/ Raczej słabe, ale tanio. Jeśli istnieje to na przekimanie jest to jakaś opcja.
Ps. Kasprzaka będzie teraz rozkopane, taka uwaga.
Nieaktualne
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się