M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

smartini   fb & insta: dokłaczone
05 września 2018 14:53
Meise, spokojnie, u mojej mamy w łazience wisi żarówka od 11 lat :P a tak serio to pojęcia nie mam, sama szukam kinkietu do łazienki nad lustro od roku :/ reszta lamp to Ikea i 'druciaki' także raczej prosto
smartini, dokładnie tego się obawiam.... że zostaniemy z tymi żarówkami na zawsze  🙄

Nie ma wyjścia, mój ma niedługo 2 tyg. urlopu i będziemy go wykorzystywać na wykańczanie mieszkania, a nie egzotyczne wycieczki. Szkoda mi bardzo, ale to jedyna szansa, żeby ruszyć z miejsca....

Bo już mnie to wszystko, bardzo delikatnie mówiąc, denerwuje....

Pokażcie swoje oświetlenia, potrzebuję inspiracji 🙂
ja już nawet  nie patrzę w górę..  🤣

u nas podział sypialni skończony - jeszcze trzeba doprac podłogę i moge wreszcie się wprowadzać i urządzać!
Żarówki są teraz modne 😎

A taśmy commandora mam wszędzie, bo mam masę zdjęć w ramkach powieszonych, nawet obraz na płycie OSB (ciężkiej) wisi od roku na taśmach i wszystko (odpukać) się trzyma.
Meise 😜 😜 Zrobilabym sobie copy-paste twoich schodow 😜 Co do zarowek,to my tez mamy ich kilka.Dlugo szukalam czegos do jadalni i przypadkiem sie znalazly w Bauhaus.W czesci salonowej mamy tymczasowe,modne teraz zarowki na czarnym kablu z Netto.Jak znajdziemy cos super,to sie wymieni.A tak to luzik.
Pandurska, haha, dzięki za te schody, ale ile nas nerwów kosztowały, to się nawet wyliczyć nie da  😉

Ner, pierzesz podłogi? Czy literówka  😀

Popatrzę na te taśmy commandora, ciekawe czy haczyki na zasłony się utrzymają : D W sensie zasłony, bo są dość ciężkie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 września 2018 09:54
A nam w weekend stuknął rok w mieszkaniu :O
w dzień wprowadzenia się


i rok później


jeszcze nieszczęsny front do zmywarki, wymiana stolika kawowego i fotela (czeka na nową tapicerkę i kolor drewna *_*) i jakieś makramki z roślinami <3

Byłam w swoim M 😀 Wydaje mi się ciasne, no ale własne i słoneczne 🙂 Pomierzyłam ściany, więc mogę szukać mebli i planować. Niestety w sypialni zabrakło 10 cm, by zmieścić dwumetrową szafę  🙁 więc będę musiała przemyśleć jak to wszystko poustawiać by mieć odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie. W przedpokoju też niewiele miejsca na szafy, bo tylko metr, więc może w salonie coś wymyślę.

maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 września 2018 18:42
smartini, Twoje mieszkanie jest niezwykłe! Rany, toż to i u mnie zaraz będzie rok!

magda, super, najważniejsze, że własne. Kiedy odbiór?
magda, graaaaty!!! Mam podobnie, miałam kupić 64m2, ale problemy ze sprzedającymi zmusiły mnie do kupna na szybko jakiegoś mieszkania i kupiłam ok. 30m2. Nigdy nie mieszkałam w kawalerce i nigdy nie byłam w dobrze urządzonej kawalerce. Ciągle oglądam jakieś inspiracje, filmiki o kawalerkach... Coś fajnego znajdę to stres, że się nie zmieści i mierzenia po 20 razy czy na pewno będzie dobrze. Tydzień temu jak byłam u notariusza to byłam przekonana, że będę mieszkać tam maksymalnie rok, ale coraz bardziej mi się tam podoba  😍
Nie myślałam o Komandorze? Ja byłam bardzo uprzedzona do nich, ale dla świętego spokoju poprosiłam ich o projekt moich dwóch szaf i jestem zachwycona.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
06 września 2018 18:59
Gratki magda 🙂
Moje to prawie 43 metry, niby nie tak mało, ale jak nie ma mebli to jakieś takie mikroskopijne się wydaje (teraz mieszkam w mniejszym, też dwupokojowym, a wydaje mi się większe 😀). Szafy pod zabudowę na pewno wycenię, choć planowałam PAXa po prostu. Komandor nie jest drogi?
Odbiór... miał być w połowie piździernika, będzie pewnie w połowie grudnia. Kiepski czas, bo święta itd, no ale przynajmniej mam teraz jesień na poszukiwania. W przyszłym tygodniu podzwonię po fachowcach, czas zacząć robić kosztorysy, i szykować się na armagedon  👀
Ja mieszkam na 25,5m2  😁 powiem tak, by to wszystko rozplanować i pomieścić to było myślenia: mam 2 szafy z komandora w zabudowie i mirko kuchnia również na wymiar. Wszystko się pomieścilo i wręcz jestem zaskoczona pojemnością szaf (i ilością rzeczy jak się przeprowadzałam  😵 )
emptyline   Big Milk Straciatella
06 września 2018 19:55
smartini, pokaż koniecznie ten fotel jak już będzie. Ja mam takie dwa, czekają na renowację w schowku w Polsce, ale jeszcze troszkę poczekają. 🙁
Meise, super schody i dalej zachwycam się plakatem. Jest mega. My mamy PRLowską fokę namawiającą do kąpieli.  😍

My też mamy całe 25 metrów, z czego 6 to łazienka i przedpokój. 😵 Oczywiście mieszkanie jest wynajmowane, troszkę na innych zasadach niż w PL więc możemy sobie wiercić, zmieniać etc, ale nie możemy np. montować nic w łazience. Plus jest taki, że można poprosić landlorda o wymianę podłogi i inne tego typu szczegóły co też uczyniliśmy jak się tylko wprowadziłam. Aż z wrażenia pokaże Wam przed i po, bo ta podłoga to był istny koszmar. Niestety podobna guma została mi w łazience, ale niedługo poproszę o wymianę i tej części. Musimy koniecznie ogarnąć jeszcze kuchnie i zabudowę kaloryfera i właśnie nieszczęsną szafę. :/ Nie chcemy ładować w to kupy kasy, więc szafę zrobimy sobie za zasłonką, zamiast drzwi. Jeszcze tyle roboty przed nami...

PRZED:









PO:










Meise co masz na scianie za schodami? To farba? Tapeta? Wyglada jak beton.
Piekne te schody!
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 września 2018 20:38
emptyline, na razie nie umiem wybrac tkaniny... xD
Bardzo sympatycznie Wam to wyszło!!! No i zazdraszczam galeryjki na scianie, cudna! Moja nadal czeka na jeszcze kilka brakujacych mebli.
Jak szafa po kosztach to moze jak u nas w przedpokoju, szyny algot + zaslona na szynie? (Choc zaslona lezy schowana bo nie ma komu kupic i zamontowac szyny.... :P)
smartini i emptyline, macie kapitalne, przeurocze wnętrza. Z duszą, ciepłe i przyjazne. Aż bym chciała tam zamieszkać, tylko... bez moich futrzaków  😁
Naprawdę, przeurokliwe!

smartini, co to za narzuta na fotelu??? Chcę!!  😜

emptyline, muszę przekazać szwagierce i szwagrowi, że plakat od nich tak się podoba 😀 Bardzo się ucieszą  🙂 (my też go uwielbiamy!)

magda, gratulacje! Co swoje, to swoje 🙂

ferra, to farba, a la tynk strukturalny. Są to trzy odcienie, które trzeba odpowiednio nałożyć, a potem się zaciera. Jest z tym sporo zabawy i wychodzi to, co komu fantazja przyniesie 🙂 niestety jest to drogie, na koniec idzie jeszcze lakier, który to wszystko utrwala (można to nawet w łazience zamiast płytek zrobić)
Ale nie żałujemy, bo efekt jest bardzo fajny. Na żywo dużo lepiej się prezentuje niż na zdjęciu 🙂

emptyline   Big Milk Straciatella
06 września 2018 20:59
smartini, dokładnie tak zrobimy. Wnęka na szafę jest kretyńska, bo a 120cm szerokości i 57 głębokości więc nic z gotowców mi nie pasuje, a nie chcę stracić ani centymetra z uwagi na to, że i tak mamy za mało miejsca. Galeryjka się rozrasta cały czas, jeszcze mamy teraz z 5 map i nie za bardzo wiem gdzie je pocisnę, chyba będą dekoracyjnie stały przy ścianie. 🙂

Taka szafa będzie. 🙂


Meise, dzięki! To dalekie do tego co chcę, ale zbyt dużo kasy musielibyśmy władować, żeby dotrzeć do punktu w którym było idealnie - nie warto, zbieramy na zakup mieszkania, wtedy będę szaleć po całości, zaczynając od marokańskiego dywanu.  😍
emptyline, no to pewnie, w zupełności zrozumiałe 🙂
a co to za marokański dywan, bo mnie zainteresowałaś???
emptyline   Big Milk Straciatella
06 września 2018 21:11
Meise, dywan w takim stylu, są dość puchate, nie do końca symetryczne. 😍 Generalnie oboje uwielbiamy orientalne dywany więc na pewno coś przygarniemy.
Zajeeeee**te  😍

Uwielbiam takie 'etniczne' wzory. Szukam zatem takiej narzuty  😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 września 2018 21:21
emptyline, OBOZENIEPOKAZUJMITAKOCHRZECZY!
Algot super sprawa, polecam 😀
U mnie taka gest galeryjka bedzie w sypialni na dwoch z trzech scian ale czekam na nadstawke kredensu, ktora bedzie wisiec na tej trzeciej i robic za biblioteczke a jej dolna krawedz wyznaczy mi dolna linie ramek - beda szly od niej w gore <3

Meise, dziekuje :kwiatek: ja waszym plakatem o schodami tez sie zachwycam. I betonowa szafka pod tv 😉
A narzute chca wszyscy ale ja nie wiem skad ona - mama wyrwala w jakims dziwnym second handzie czy czyms takim. Taka sama tylko w kwadrat (ta jest kołem) ma Penny w Teorii Wielkiego Podrywu, leży na jej kanapie :P

A co doo tynku steukturalnego to mamy w domu cos podobnego... jak sie nasz magik tynkarz dowiedzial co on bedzie robil i ile to kosztuje, to powiedzial ze zrobi nam takie zwyklym tynkiem, szpachla i odcieniami farby... wyszedl kosmos ale czlowiek byl totalnym wirtuozem tynku i wykonczeniowki ;D
Jestem w czarnej d.. byłam już nastawiona na EVERTSBERG z Ikei ale w Agata Meble znalazłam coś takiego: 
Pomocy, który wybrać?





Meise, dziekuje :kwiatek: ja waszym plakatem o schodami tez sie zachwycam. I betonowa szafka pod tv 😉
A narzute chca wszyscy ale ja nie wiem skad ona - mama wyrwala w jakims dziwnym second handzie czy czyms takim. Taka sama tylko w kwadrat (ta jest kołem) ma Penny w Teorii Wielkiego Podrywu, leży na jej kanapie :P

A co doo tynku steukturalnego to mamy w domu cos podobnego... jak sie nasz magik tynkarz dowiedzial co on bedzie robil i ile to kosztuje, to powiedzial ze zrobi nam takie zwyklym tynkiem, szpachla i odcieniami farby... wyszedl kosmos ale czlowiek byl totalnym wirtuozem tynku i wykonczeniowki ;D


Kurde, wystalkuje tą narzutę w internetach, choćbym miała poprzegryzać kable 😀 Jest genialna!
Żałuje, że my nie mieliśmy takiego magika tynkarza, pewnie srogo przepłaciliśmy >:

bawarka, wygodniejszą 😉 mi się zdecydowanie bardziej widzi nr 1.
emptyline   Big Milk Straciatella
07 września 2018 12:59
Meise, spróbuję Ci poszukać tej narzuty, tu jest dość popularna. W PL w secondhandach widziałam ją też 100 razy. Kwadrat i wersję okrągłą.
bawarka, ładniejszy pierwszy.
smaritini, ten dywan to moje marzenie, ale są pieruńsko drogie, więc też odkładamy kasę. Na razie mi się w moim mini mieszkaniu i tak nie zmieści bo chcemy taki spory dość.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 września 2018 13:10
bawarka, te falbanki na dole kojarzą mi się z tymi wszystkimi łóżkami w Irlandii 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 września 2018 13:20
bawarka, 1 wygląda znacznie lepiej, pytanie jak z wygodnością 😀
Meise, spróbuję Ci poszukać tej narzuty, tu jest dość popularna. W PL w secondhandach widziałam ją też 100 razy. Kwadrat i wersję okrągłą.


O masz, ja nigdy nie widziałam takiej ani nawet podobnej 😀
dzięki  🙂

EDIT.
Tych narzut jest dużo! To ludzie je robią wg wzoru tylko różnymi kolorami! Aaaaa, cudo!
[url=https://www.google.pl/search?q=kolorowa+narzuta+w+kwadraty&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiNr96D9KjdAhUGXCwKHXOrDtQQ_AUICigB&biw=1440&bih=703#imgrc=rp-a-Ux9T2U2fM:]klik[/url]
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 września 2018 13:51
Meise, no one dość popularne tylko właśnie pogrzebać trzeba 😀 moja mama dorwała właśnie w jakimś secondhandzie, w którym prócz ciuchów są zasłony i inne tekstylne sprawy
Ajć, zastanawiam się, czy bym sama takiej nie chciała zrobić  😀 😡

Wygląda na pracochłonne, ale.... ile satysfakcji : D
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się