M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

smartini   fb & insta: dokłaczone
11 września 2018 10:05
Averis, ja większość dzieciństwa spędziłam w Chałupach, więc nie takie oczywiste 😁
Tatry są chyba trochę ciekawsze jednak (nie, że ogólnie, tylko ten plakat 😁 ). A Bałtyk Ci się nie podoba? :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 września 2018 10:23
amnestria, kurcze, jakoś mi umknął D: a też fajny...
Chyba sobie wydrukuję łopatologicznie na drukarce i przyłożę do ściany, bo serio, od kilku miesięcy nad nimi rozważam i nie umiem wybrać 😀
Tatry fajne ale nie wiem czy nie pogryzą się z 'blobami' na tapecie, hel sentymentalny i kolorystycznie pasuje tylko nie wiem czy nie za surowy, z Bałtykiem ciut się obawiam wprowadzenia czarwieni... dylematy :P serio, druknę i przykleję do ściany na testy 😀
Na pewno do galeryjki w sypialni będę chciała dorzucić jakąś ładną mapę Torunia <3
emptyline   Big Milk Straciatella
11 września 2018 10:25
smartini, o boże, uwielbiam te plakaty, sama też chcę i te nie możemy się zdecydować! 😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 września 2018 10:26
emptyline, właśnie znalazłam je w formie pocztówek! 😍
Chyba w takim razie będzie ich więcej wisieć w mieszkaniu :P
smartini, Plakaty Ryszarda Kai są meeeega, mam Słupsk, muszę dokupić jeszcze Sopot i będą wisiały w mieszkaniu- rodzinne miasta moje i mojego męża  😍 do łazienki jeszcze mnie korci "ZADUPIE"  😂
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 września 2018 11:41
Oooo tak, plakaty są genialne  😍
Ostatnio podczas mojej sesji w centrum handlowym zobaczyłam całą wystawę w ramkach na ścianie i neon z nazwą (link do fotki, gdzie je widać: ) i się zakochałam... Gdzie można dostać wydruki tych plakatów online?
emptyline   Big Milk Straciatella
11 września 2018 21:05
Ja chcę na pewno Mazowsze i chyba też Zadupie. Nie wiem, za dużo fajnych. Bardzo chciałam Warszawę, ale najmniej mi się podobają jak na złość.

edit: aż z wrażenia zamówiłam oba plakaty w formie pocztówek. 😅 Większe się na razie nie zmieszczą. 😕 I jeszcze Polskę z łosiem dla naszej fotograf ślubnej też przygarnęłam, bo ona kocha łosie.  😂

Jeden za duży.
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 września 2018 08:07
emptyline, <3
Plackowata, chociażby w Galerii Plakatu 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
12 września 2018 08:23
Libella, zdradzaj gdzie sznurki!  😍
Niestety ostatni weekend miałam  zap... racowany i nie miałam totalnie czasu, ale najbliższy mam zamiar dać czadu z dzierganiem 😜

smartini, a ić ty, a właśnie wczoraj miałam rozkminę co by zmienić w moich ramkach w pokoju...  😍
O, kurczę, ale obłędne te plakaty, czuję, że popłynę...
Jak ktoś lubi fajne grafiki to mogę polecić prace Marka Jędrcha https://www.facebook.com/marekjedrychmalarstwo/ ja uwielbiam za dopracowane detale i niesamowite kolory..
Kastorkowa   Szałas na hałas
12 września 2018 17:13
To jak już jesteśmy w takich klimatach to ja za to muszę w końcu coś od Albina przytulić na ścianę  😍

Albin Talik ART
asds   Life goes on...
14 września 2018 21:52
smartini

Witam w klubie Pana Ryszarda - też planuję zakupić plakat z Tatrami i Chałupami.

Do WC korci Zadupie 🙂.
Dziewczyny hilfe! Jakie oświetlenie główne do takiej kuchni?
ja mam punkty i jestem bardzo zadowolona. Jest bardzo jasno i przejrzyście. Lampy to.o tyle problem ze zawsze światło jest ograniczone, no i ciężko coś wybrać  (dlatego wszedzie poza kuchnia i łazienka wiszą żarówki  😁 )
Ja własnie zamieniłam dwupokojowe mieszkanie na 18m2 kawalerki. Wszystko nówka, tylko jest jeden problem - pralka 😉 Mam tam teraz taką przenośną wirnikową praleczkę, woda nalewana i spuszczana ręcznie. Obawiam się jej strasznie, jeszcze nie robiłam w ten sposób prania. Czy to będzie faktycznie taka udręka, jak myślę?
Póki co mieszkam sama, jakby się do mnie luby wprowadzał to już raczej zmienimy mieszkanie na większe. Ale na razie na moje potrzeby jest ok, tylko ta pralka... Mają w 2019 robić przyłącze i wstawić automatyczną ale na razie będę musiała się przemęczyć, zresztą w przyszłym roku to już może wcale tam nie będę mieszkać.

Jeszcze jedna sprawa, są gdzieś jakieś tanie wieszaki na drzwi ale od strony framugi? Bo jak znajduję, to tylko takie za 200-300 zł, o zgrozo... A bardzo potrzebuję no i średnio widzi mi się tyle płacić za wieszak. To się nazywa dokładnie "Wieszak na drzwi przylgowe":

KLIK

Za duże zdjęcie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 września 2018 11:34
aawers, ikea ma chyba takie 😉
No właśnie nie mają. Mają na stronę drzwi nie od framugi, a ja muszę mieć właśnie od framugi. Muszą być specjalne, bo inaczej drzwi się nie zamkną
No, to ja przychodzę znowu, już pewnie będę relacjonować często dość i pytać, pytać i jeszcze raz pytać. Otóż, z mieszkaniem wyszedł taki sajgon, że finalnie do kupna nie doszło. Dzisiaj natomiast odbieramy klucze... domu. No taki rollercoaster mi życie funduje ostatnio, że aż szok. 😜 Konkretny remont się szykuje, więc na razie szukamy inspiracji w jakie wnętrza chcemy pójść i już nas to przerasta. 😁 Wszystko byśmy chcieli najlepiej. 😵
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 września 2018 11:58
mils,  👍 👀 😜 mów wincyj! Jaki metraż? Masz fotki?!
smartini już wszystko wie przy okazji psowych rozmów na IG. 😁 Dzisiaj był architekt i już poważniejsze rozmowy na temat rozbudowy domku. 😀 Oby papierologia poszła w miarę sprawnie, to pod koniec zimy zaczniemy działać na całego.
[CIACH] - sio ze spamem.
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 września 2018 14:59
Zośka Zochna Zochusieńka, taki trochę spamik 😉
Przychodzę po pomoc, pomysły... Gdzie umieścilibyście szafę w której zmieściłby się mop z wiadrem? 🙂 W planie jest wanna, w przedpokoju w szafie tego nie zmieszczę, i tak jest mała.
magda, mamy dosyć podobny rozkład mieszkania, tylko ja na razie musiałam zrezygnować z oddzielnej sypialni i tam gdzie Ty masz sypialnie ja na ten moment mam kuchnię. Jednak w tak małym mieszkaniu kiedy nie masz wszystkiego pochowanego zaczyna się robić "tłoczno". Ja wzięłam sobie dwie duże szafy, w jednej na moje ciuchy (i 1/20 szafy dostał mój facet 😁 ) i drugą szafę przy wejściu gdzie mam miejsce na wszystkie buty, kurtki i kawałek na gospodarkę, czyli mop, odkurzacz i nawet suszarka na ciuchy się zmieści. Aktualnie szafy "się robią" (jak to projektant powiedział) i jak widzę tego mopa w łazience (na razie mam między umywalką, a prysznicem i teoretycznie nie przeszkadza, ale chcę tam szafkę wstawić lub zrobić wieszaki, jeszcze nie wiem  🙄 ) albo odkurzacz w korytarzu to mnie k*** strzela. Może jednak warto znaleźć ten metr kwadratowy dobudować do szafy i mieć zamknięte te wszystkie gospodarcze rzeczy, które nie oszukujmy się szpecą mieszkanie? Ja mam głębokość ok. 80cm., ale jest wysoka, bo do sufitu i metr szeroka, więc zaprojektowaliśmy tam sobie jeszcze półeczki by mieć na wszystkie środki czystości, fajne rozwiązanie, bo przy mopie będę miała płyn do mycia podłóg, szmatki, rękawiczki, itd., a wszystkie końcówki od odkurzacza nie będą się walać nie wiadomo gdzie tylko będą przymocowane do ściany szafy przy samym odkurzaczu. 

Edit: teraz się trochę przypatrzyłam i nie masz żadnej dużej szafy na korytarzy na kurtki itp? Ja bym zrobiła obok kuchni taką szafkę, bo to i tak zamknięte, albo na przeciwko na końcu ściany, ale to już dziwnie mogłoby wyglądać.  Najlepiej tam przy drzwiach do łazienki i wyjściowych.
czemu w przedpokoju nie zmieścisz? Na tej ścianie 110 cm wejdzie.Ci metrowa szafa, spokojnie wciśniesz wiadro z mopem.
Tam gdzie jest szerokość 110, za drzwiami wejściowymi - będzie szafa na pewno. Tylko że to jest zaledwie 100 cm szafy, głębokość pewnie 60... Tam się ledwie kurtki, buty i jakieś szaliki itp pomieszczą. W sypialni 190 cm szafy, ale ja mam śpiwór, matę, ciuchy, szpej do wspinu, jakieś pierdoły od koni i masę innych rzeczy które trzeba tam pomieścić. Więc też nie ma opcji. Myślałam że w kuchni zmieszczę taki słupek wąski ale blatu mało z kolei.
Swoją drogą to też nie wiem, gdzie moje 2 rowery wstawię.. Teraz w mniejszym mieszkaniu pomieszkuję, mam współlokatorkę i wszystko się mieści, a tam to nie wiem jak ja sama się pomieszczę 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
26 września 2018 20:44
magda, masz 5,6 metra ściany... tam to się i krowa zmieści. 🙂Ta kuchnia ma kretyński rozkład, ja bym tam dodała jeszcze wąską wyspę - od razu więcej blatu będzie.
Marzy mi się kuchnia w U ale nie z typową wyspą a blatem co można odstawić od ściany, obniżyć i mieć stół. Wysłałam do stolarza prośbę o wycenę czegoś takiego. Typowych wysp nie znoszę. Od okna idąc musi się zmieścić drapak (jakieś 50-70 cm) i kanapa/sofa z szezlongiem. Nie widzę tam miejsca na szafy, a z drugiej strony też nie widzi mi się to wizualnie, choć tu akurat nie mam totalnie pomysłu co zrobić i jak. Teraz mi znajoma podpowiada, by nad pralką zrobić w szafce część wąską na mopa i miotłę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się