Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Ja jestem zdania, że skonsultować czy spróbować nigdy nie zaszkodzi🙂

Fakt, że pogoda jest głupia. Też nie wiem jak dziecko ubrać, bo jak wyjdzie słońce to niby ciepło ale wieje bardzo zimny wiatr.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
26 września 2018 17:30
Pamiętaj, ze Hania jest dwujęzyczna i te dzieciaki potrzebują wiecej czasu. W jakim języku Hania mówi? Gabrys rozumie po polsku ale mówi wlasciwie tylko po niemiecku teraz.

Dzisiaj padłam jak mi powiedział, ze nie jedziemy teraz do domu. Na to ja, to gdzie jedziemy. A gabrys: na urlop mama!  😂 mozna se juz pogadać 😉
Scottie Jak tam u Ciebie? Jest już Kinga na świecie?

My dziś wyszliśmy do domu, jak dobrze być u siebie  🤣
Scottie   Cicha obserwatorka
26 września 2018 19:05
Kinga na świecie od 9 rano, dzięki mojemu super lekarzowi prowadzącemu 😍

U mnie w szpitalu nie tylko wystrój z PRLu, kazali mi w skurczach leżeć na lewym boku i upominali, jak się wiłam jak szatan, kończąc na plecach. Całe szczęście poszło expresowo- 1,5h od odejścia wód.

Jestem mega zmęczona, nie spałam dziś od 1:30 i przeżywałam trwające w nocy porody. Boję się, że jak zasnę na noc to mnie płacz Kingi nie obudzi.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
26 września 2018 19:09
Gratulacje  😅 i szybkiego wyjscia do domu 🙂
Scottie, gratulacje!!
Scottie gratulacje!!! 😍 teraz nie będziesz spała aż nie wyjdziecie do domu. Wtedy zaśniesz jeśli uda Ci się zaufać ze Twój mąż Cię obudzi 😀
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 września 2018 19:28
Scottie, cudownie! Gratuluję. I jej, jak szybko!
Ale się posypały revolciątka <3
Scottie, gratulacje!!!!  😍 Jak duża jest? I jak sam poród poza staroświeckimi warunkami?
Scottie Gratulacje!!! Super że tak sprawnie poszło  🙂 Też się bałam że nie wstanę jak się przebudzi biorąc pod uwagę że w pokoju 2 inne dzidzie ,a moja nie płacze w sumie wcale ale uwierz że wstaniesz napewno 😉
Pięknie, Scottie, gratulacje 🙂  😅 te pierwsze chwile razem są cudne i jedyne w swoim rodzaju, więc są jakieś plusy niespania... 😉 zdrówka dla was!!!
malenstwo poka poka, może być na pw.

Scottie ogromne gratulacje! Jak się czujesz?

Lotnaa u nas w przedszkolu każdy maluch jest/bedzie przebadany logopedycznie w tej pierwszej grupie czyli okolice 3 lat i jeśli jest potrzeba to ma indywidualne zajęcia także śmiało się konsultuj. Z tym, że Iga jeszcze do niedawna też wtracala swoje "slowa" kiedy nie umiała czegoś powiedzieć więc myślę że to jeszcze taki czas ale.sprawdzic warto.
Tak sobie myślę że może weź ja do jakiejs poradni psychologicznej, niech ja poobserwuja i stwierdza czy i jak z tym pracować. Ja wzielam kiedyś Ige na taki "przegląd" przez kilkoro specjalistów od psychologa przez logopede, fizjo itd żeby zobaczyć jak się fizycznie i psychicznie rozwija i w czym potrzebuje wsparcia, fajna rzecz.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
26 września 2018 20:42
Scottie, gratulacje!  😅  Jak się czujecie? Spać to Ty w najbliższym czasie nie pośpisz, a już na pewno nie w szpitalu. Taki już los młodej mamy. Trzymaj się, a poród, no cóż, jeśli będzie następny raz, to szpital będziesz omijać szerokim łukiem.

D+A będąc w Polsce poszłabym od razu, ale tutaj muszę mieć skierowanie od lekarza, którzy z założenia są zdania, że dziecko powinno rozwijać się w swoim tempie. Jeszcze nie próbowałam, ale z poprzednich doświadczeń wiem, że tak łatwo nie jest.

Gienia, Hania w domu mówi tylko po polsku, więc niemiecki jest zdecydowanie słabszy. Bardzo dużo rozumie, ale w sumie to nie wiem, ile potrafi powiedzieć. Niedawno mnie zamurowało, jak ucięła sobie "pogawędkę" z jakąś babcią, która ją zagadała. Jeszcze rok dwa i na pewno będzie lepsza ode mnie  😁

nerechta, no właśnie, czego by o Polsce nie powiedzieć, to wg mnie pod tym względem jest chyba łatwiej, bo jest ogromny sektor prywatny takich usług w przystępnych cenach. A tu jak chcieliśmy iść z Hanią do neurologa prywatnie, to i tak o skierowanie wołali. Jakiś rok temu byliśmy w PL u psychologa i wówczas kobieta po obserwacji była ogólnie zadowolona, nawet jej słabe gadanie chwaliła. A teraz wykupiłam sobie taki pakiet konsultacji przez Whatsup'a z psychologiem dziecięcym, zobaczymy, jak nam pójdzie taka zdalna pomoc  🤔
Scottie, gratulacje!!!
Lotnaa my współpracujemy z logopedą od 2 r.ż.
Scottie   Cicha obserwatorka
27 września 2018 00:08
Dziękujemy!  😍

Kinga ma 48cm, waga 2750 gramów, dostała 10 punktów 🙂

W sumie to pospałam trochę z małą u boku, po KP. Tak to ja mogę nie spać, słuchać tu tylko płacz noworodziów. Czuję się bardzo dobrze, chociaż pobolewa mnie brzuch jak na okres i trochę nie potrafię ogarnąć się w tym połogu. No i szczypie mnie nacięcie, zaczęło puchnąć, pewnie jutro będzie tragedia.
Scottie, trzymałam dziś kciuki, bardzo się cieszę 😀 ekspresowo wam poszedł i poród i ciąża w ogóle, ja się tak szybko nie ogarnęłam 😀
Gratulacje. Mąż pewnie zachwycony 😉?
Scottie   Cicha obserwatorka
27 września 2018 01:28
Dziękujemy 🙂 Też mi to wszystko szybko zleciało, aż za szybko.
Mąż wniebowzięty 😉 zajmuje się córką jak stary wyjadacz, a tuż przed ciążą szedł w zaparte, że nie będzie brał malucha na ręce, bo mu zrobi krzywdę. Chciał być przy porodzie- przyjechał na 3 skurcze normalne (ale bolesne na maxa), jeden party i zasłabł 😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
27 września 2018 01:47
Scottie gratulacje! Właśnie karmię małą, wchodzę na rv i w końcu widzę super wieści od Ciebie!
Scottie Jaka kruszonka w porównaniu z moim kolosem  😉 Ja polecam do higieny w połogu ginexid, siusianie w bidecie lub pod prysznicem ,a na opuchlizne altacet(ulga niesamowita)  mi lekarze ze szpitala przepisali no i po 3 dniach nie czułam już tam nic tylko przy siadaniu czuje że mam szwy.
Scottie gratulacje! Witam moją imienniczkę 🙂 super ze tak sprawnie poszło

A u nas problemy z brzuszkiem... to jest jakaś masakra  😵
Lotnaa   I'm lovin it! :)
27 września 2018 08:41
Scottie, ale kruszynka!!!! Rób jej masę zdjęć, bo urośnie zanim się obejrzysz. Moja też była mała, a teraz już kawał baby z niej.
Scottie, gratulacje 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
27 września 2018 14:04

A u nas problemy z brzuszkiem... to jest jakaś masakra  😵


Nie jesteś sama, moja ma codziennie ok 17 a potem nad ranem ok 4, krzyczy, stęka, kręci się, no można oszaleć. Zaczełam dawać Espumisan podzielony na 4 dawki i jest lepiej, dzieciak się nie męczy. Ze swoją dietą już milion kombinacji robiłam i nie ma to wpływu, ciągle było tak samo.
Scottie, Gratulacje!!! 😅 :kwiatek:
Uf... Jak dobrze, że już po wszystkim, dzidzia na medal i dobrze, że się dobrze czujesz. 😀
Bo niezbyt fajnie się zapowiadało. Niestety, są plusy i minusy tego, że rodziny w szpitalu, nie w polu. 😉
Nie pozostaje nic innego jak skupić się na plusach i na efekcie końcowym. 😉
Napisz więcej jak znajdziesz chwilę.
gunia92, Ty też chyba niewiele napisałaś o wrażeniach z porodu. 😀

No to kto zachodzi w ciążunię? Dwa miejsca mamy! 😀
Scottie   Cicha obserwatorka
27 września 2018 15:15
Może jutro nas puszczą do domu, to opiszę wszystko, bo na tel mi niewygodnie.

Julie, a Gabryś to przypadkiem nie chciał siostry? 😉 Do roboty! 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 września 2018 15:38
Julie, "ciążunię" 😀
Dawno żadne zdrobnienie nie było tak bardzo nietrafione :p
Scottie- gratulacje i ode mnie. Najlepszego dla was.
maleństwo, No zależy jak kto się w tym stanie czuje. 😉

Scottie, Nein, nein, nein! Ja już podziękuję. Pożyczę mu siostrę na kilka godzin od koleżanki i mu przejdzie. Spokojnie. 😁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
27 września 2018 21:03
"Ciążunia"  🤣 it's made my day!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się