Styl western (dawniej kącik)

Mam nadzieję, że to dobre miejsce na takie pytanie - szukam padu pod siodło west (nie mam o tym zielonego pojęcia, ale dobre chęci owszem
Mam nadzieję, że to dobre miejsce na takie pytanie - szukam padu pod siodło west (nie mam o tym zielonego pojęcia, ale dobre chęci owszem



[font=Verdana]JAKO MODERATOR - 3 x ten sam post = prosze uważać i nie dublować postów!![/font]

Jako westowiec = PADy są różne, zależą od preferencji jeźdzcca, kasy jaką chce przeznaczyć, od siodła, oraz od konia - niektórzy mają średnio dopasowane siodło i należy nabyć PAD korekcyjny.
Pady są:
= neoprenowe - tzw gumowe, łatwe w utrzymaniu czystości (umyje się)
= filcowe - wiadomo kłąki wchodzą w filc, pot wchodzi w pad
= filcowo/neoprenowe - czyli mix
= baranki (brudzą się, nasiąkają potem)


Ja mam pady:
WON PAD - ludzie sie zachwycają... drogi i ponoć super - ja nie lubię i nie jeźdzę na nim, pomimo ochów i achów
Neoprenowy zwykły - jeżdziłąm długo ze względu na uitrzymanie czystości
Baranka korekcyjnego - i na nim jeżdzę, pomimo, ze przepocony, zakłaczony itd. Najbardziej lubię go.

Pokaż konia z siodłem bez padu, określ jaka kasa, czy lubisz czyścić sprzęt, prać pady itd. To na pewno coś się doradzi.


EDIT - tu filmik Karoliny Rusak o padach

Post był dużo dłuższy, ale go obcięło i próbowałam edytować orax 3 razy dodać, ciągle obcinało po pierwszym zdaniu.

Ale wracając do tematu. Zrobię zdjęcie i wrócę z nim. Tymczasem tak - fajnie byłoby się zmieścić w 200-300 zł. Może być używany. Chciałabym żeby był trwały, a nie po 10 jazdach wyglądał jak szmata. Przemawiają do mnie pady z kanałem na kręgosłup (cieńsze w tym miejscu).

https://ogloszenia.re-volta.pl/pad-west/o/133651/?szukaj=Pad+western&sortowanie=0
Czy ten wygląda ok? Producent Challenger, w Polsce nie widzę takiego, na amazonie ok 60$
Z takimi nie mam doświadczenia
.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Całkowita edycja postu
GabiJamal, no ale w jakim sensie 'czanka sportowa'? Co to takiego dla Ciebie? ;D


Nie wiem,nie znam się,moze do ogona przyczepia się 😉
Dzięki za pomoc
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 października 2018 09:07
GabiJamal, no kurcze, pytasz o coś, co w zasadzie nie funkcjonuje w namenklaturze a teraz się obrażasz? 😉
Nie wiadomo czego szukasz bo nie wiadomo co to 'czanka sportowa'. Ja w każdym razie nie wiem co to a trochę postartowałam 'w sporcie'.
Sportowa to ozdobna - show z grawerowanymi czankami? Sportowa to z portem i długością czanek dopuszczonymi przez rulebooki aqha/nrha?

W Polsce jest spory wybór czanek, w europie to już w ogóle od groma więc naprawdę nie wiem czego nie możesz znaleźć
[quote author=smartini link=topic=27.msg2812355#msg2812355 date=1537999038]
GabiJamal, no ale w jakim sensie 'czanka sportowa'? Co to takiego dla Ciebie? ;D


Nie wiem,nie znam się,moze do ogona przyczepia się 😉
Dzięki za pomoc
[/quote]

też nie wiem co to CZANKA SPORTOWA

są różne czanki, chodzi o konkretny model? - używany w danej dyscyplinie? Dozwolony przez przepisy?

Jak napisała smartini - nie ma czegoś takiego jak czanka sportowa/niesportowa profesjonalna/amatorska

Dlatego smartini zadała KONKRETNE pytanie - CO MASZ NA MYŚLI.
Bo ja też nie wiem co.

Przecież wątek jest po to by doradzić, skonsultować. Ale pytanie zadane tak, że nie wiadomo o co chodzi i jeszcze Twój bulwers/dąs/foch.

smartini   fb & insta: dokłaczone
01 października 2018 10:17
Tak między słowami chciałam tylko dać znać - dziś smutny dzień dla reiningu.
W drodze powrotnej z Italian Prefuturity i Maturity ciężarówka z końmi miała wypadek na autostradzie w efekcie którego stanęła w płomieniach. Nie znalazłam jednoznacznych informacji ale najprawdopodobniej 7 z 10 koni nie żyje, 3 udało się wyprowadzić z płonącego koniowozu 🙁
o żesz kurna...  😲 😲 😲
jaka tragedia
Nie obrażam się tylko napisałam krótko,bo nie chce bezsensownie się rozpisywać.NIE SZUKAM konkretów!
Potrzebuje wędzidła westernowego z czapkami i portem.Czy czanki będą krótkie/długie/pomalowane złotem na prawdę nie obchodzi mnie to,mogą być zardzewiałe.Port-wygięcie sciegierza miło by było łamane/zaokrąglone,jak w popularnych baby correction,czy correction bit;ale tez nie przymknie oka o ile ktos posiada z ostrym portem dla przykładu model FG Brushed Cathedral  🤔
Także wracając do początku,jedynie co ma znaczenie to długość sciegierza 14cm
Jezeli ktos takie posiada to super,moze się dogadamy,jezeli nie to proszę dalej nie komentować.... 😲
Niestety 8 koni nie przeżyło  🙁

na fejsie, na grupie sprzedażowej takie fajne siodło za naprawdę GODNE pieniądze
https://www.facebook.com/groups/442903789169225/  (ogłoszenie Martyna Rozmus)

może ktoś szuka? bo to mega okazja
Cześć, czy ktoś może polecić jakieś miejsce / stajnie / ośrodek, do którego można się wybrać powiedzmy na dwa - trzy dni, żeby spróbować swoich sił w weście a przy okazji trochę odpocząć? Miejsce nie ma znaczenia, chociaż im bliżej Polski centralnej tym lepiej. Bardziej chodzi o to, żeby można było umówić się na przykład na 2 treningi dziennie pod okiem kogoś doświadczonego - żeby nie była to jazda klasyczna w siodłach westowych, czy wyjazd w teren. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 października 2018 22:08
MarianM, Roleski Ranch (Tarnów), Janiowe Wzgórze (Rzeszów), EZ Ranch (Wawa) tylko tu raczej bez noclegu z tego co wiem. Ale wszystkie 3 stajnie prowadzą czynni zawodnicy z polskiej czołówki - RR i JW reining, EZ konkurencje techniczne
EZ Ranch jak najbardziej z noclegiem 😉
Do EZ Ranch dzwoniłem jakoś niedawno w sprawie regularnych treningów - dostępny był jeden koń dla takich jak ja, a pewnie nie byłem jedyny zainteresowany, więc taki intensywniejszy weekend raczej odpada. Zadzwonię dziś do Janiowego Wzgórza i zobaczę tam jakie są możliwość 🙂 Dziękuję bardzo.
W prawdzie nie centralna Polska, bo pod Wrocławiem ale warto też rzucić okiem na Wasiewicz Western Horses 🙂 i tu też z możliwością noclegu na parę dni.
Treningi prowadzi wielokrotna Mistrzyni Niemiec i Polski
Edit.: konkurencje techniczne
Jestem kompletnie zielona w tym temacie, ale tak to się robi w weście? Czy to nie west, tylko westowe siodło?

https://www.facebook.com/MetaRanch/videos/329354664527148/
Marek jeździ reining na dość wysokim poziomie, ma sporo nieźle jeżdżących uczniów. Na pewno to nie jest tylko westernowe siodło :-)
natomiast ten film to chyba mu sie nie udał...też mi sie niezbyt podoba ale trzeba wziąć poprawkę że to młody koń.
Mój własny film na surowym koniu tez wywołał na fb falę krytyki kiedyś więc hmmmmm
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 listopada 2018 18:10
Prawda, Marek jezdzi reining ale ja osobiscie nie jestem fanką ani stylu ani metod. Widać że mlodziutki koń ale może tez to wyglądać lepiej. Jesli kon wyjątkowo trudny i nieogarniety to raczej nie nadaje sie na film promujący zajezdzanie
Jako, że z zajeżdżaniem jestem trochę na bieżąco, to jakby to tak miało wyglądać, to ja bym takiego konia później nie chciała. Przede wszystkim można zacząć od sidepulla (na którym na szczęście będzie zajeżdżany mój koń). No i komuś kogo tak rzuca po siodle dać zajeżdżać konia to też średnio.
widzisz a ja zajeżdżam generalnie na wędzidle (chyba że sa jakies przeciwwskazania albo fizyczne albo treningowe)
Faktycznie uważam, że powinno sie to robić w dosiadzie odciążającym ale spotkałam się u westernowch trenerów z jazdą od razu w pełnym siadzie
Pamiętaj że generalnie nie da się siedzieć ŁADNIE na młodym koniu, mi tez zarzucono że się miotam! Oraz że głaskam konia po szyi to chyba było najlepsze!
No dobra, ale Pan z filmiku nie ma równowagi, wali mu cieżarem po nerach, szarpie za pysk. Mi się to nie podoba. I jak dla mnie brzydki obrazek. Nie musi być ładnie, ale z jak najmniejszą krzywdą dla konia (bo jak wiadomo sama jazda im szkodzi 😉).
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 listopada 2018 18:37
Magda Pawlowicz, no wysiedzenir jakkolwiek bardzo surowego konia bywa trudne. Ba, czasem ukladanie sie w siodle tak, by surowemu koniowi bylo wygodnie z zewnatrz wyglada malo korzystnie, wlasnie jak miotanie sie. Nie mowie o tym konkretnym filmiku bo ani konia nie znam ani to wystarczajacy material ale generallnie zajazdka czarno biala nir jest i czasem dziwnie wyglada
właśnie to mniej więcej miałam na myśli :-)

Muchozol mi sie akurat co innego nie podoba ale zostawmy to, jak chcesz dyskutować o zajazdce to zapraszam do moich filmów
albo na pw
Wędzidło w ogóle mnie nie kłuje w oczy. Na młodych i niestabilnych koniach jeździłam sama i oglądałam wielu jeźdźców na podjezdkach. Ale tylko w klasycznym stylu. Byłam ciekawa, czy obrazek zaprezentowany w filmie jest normalny w west. Swoją drogą tak się wszyscy czepiają rollkuru i przeganaszowania u klasyków. Niesprawiedliwe!  😀
Mnie wędzidło też nie 😉. Ale sposób jego użycia już tak.
Widziałam różne zajeżdżania - można w miarę przygotować i wsiąść. A można dać koniowi tyle czasu ile potrzebuje i efekt jest super. Jasne, że zawsze zdarzy się jakaś "czarna owca", ale jakoś mniej jest przy tej drugiej możliwości.
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 listopada 2018 19:05
KonieAMI, no ja na tyle zajazdek ile widzialam i w ilu bralam czynny udzial to moge jedynie powiedzieć, że nie jest to najlepszy obrazek i zwykle wyglada to znacznie lepiej, spokojniej i... zwiezlej 🙂
smartini rozumiem  :kwiatek:
Mam jeszcze jedno zielone pytanie. W stylu klasycznym na początku raczej się konia nie puszcza zbyt nisko i okrągło. Ale w west jeździ się tylko tak (tak z tego co oglądałam filmy i zdjęcia; wiem, moje doświadczenia jest porażające  :lol🙂. Rozpoczyna się zajazdkę od takiego ustawienia? Jak konie to przyjmują?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się