strzyżenie / golenie koni



Mam za to inne pytanie. Gdzie kupić ostrza do bassa ? Jakiejś innej firmy pasują?


Udało Ci się znaleźć jakieś zamienniki bo Bassa? Bo walczę teraz z tym samym tematem. Teoretycznie Heinigery mają ten sam wymiar i rozstaw dziurek do mocowania, ale są zupełnie inaczej wyprofilowane.
Angeel, ale ja Heinigera jak najbardziej używałam do takiego Bassa: https://www.basspolska.com/maszynka-do-strzyzenia-koni-i-bydla.html
epk Angeel podeślijcie proszę zdjecia waszych konikow ogolonych baasem 😀 Czy tylko ja mam problem z 'paskami' bardzo widocznymi przy goleniu tą maszynką?
PATRYCJA10822, nie mam 😉. Szczerze mówiąc nie mam też maszynki bo mi się rozleciała. Generalnie wkurzało mnie, bo której bym nie miała to szlag ją trafiał średnio po 5 koniach. Paski robiła trochę - ale niknęły po kilku dniach więc się nie przejmowałam. No i nie były jakieś wielkie - jak masz bardzo widoczne to raczej kwestia wyregulowania docisku ostrzy.
epk Ja wlasnie mam bassa od sezonu, ogolilam 6 <?> koni jak dobrze pamietam i jeszcze nie doszlam do wprawy z tymi paskami 🙁 Najgorzej na siwych  🙁 Teraz tez wysylam ostrza do ostrzenia bo to tez moze ich wina?
Goliłam Bassem kilka lat i nie pamiętam abym miała jakiekolwiek paski a ja gole szybko i konkretnie o estetykę nie dbam specjalnie bo szkółkę głównie golę żeby się nie pociła tak mocno.
Bass był ciężki i głośny ale golił bez zastrzeżeń tylko mankament, że golił tylko idealnie pod włos pod innymi katami zapomnij 🙂
I dałam go kiedyś do ostrzenia to Pan powiedział, że są to ostrza raczej jednorazowe. Nie wiem czy tak dalej jest ale jak ja my mieliśmy Bassa trzeba było kupować nowe ostrza koszt ok. 50zł za komplet i wieczny problem z komunikacją z firmą w tej sprawie...
BlueHorse, a to ja swoje ostrzyłam, choć trzymałam je jako zapasowe bo jako podstawę miałam Heinigera do mocno ofutrzonych koni. Mi golił raczej pod różnymi kątami bez większego problemu. Aczkolwiek w zeszłym roku wymieniłam na inną i cieszę się jak dziecko. Wreszcie nic mi się nie grzeje, wszystko działa jak działało i nie zastanawiam się czy mi przypadkiem nie padnie w połowie golenia 😉.
Ja kupilam z 4 ostrzami takze na razie problemu nie mam :P tylko pomieszlaam wszystkie i nie wiem ktore ostre a ktore nie  😡  Tearz mysle jeszcze nad jakas malutka do golenia w okolicach popregu, przy glowie i itp. bo ciezko mi jest dojechac tak duza maszynka. Poleca ktos cos?
epk a na jaką zmieniłaś? Szukam czegoś do 1200zł porządne, ciche i nie grzejące się. Ktoś coś?
A co do Bassa to poniżej daje zdjęcie zaraz po ogoleniu 🙂

Za duże zdjęcie.
Angeel, ale ja Heinigera jak najbardziej używałam do takiego Bassa: https://www.basspolska.com/maszynka-do-strzyzenia-koni-i-bydla.html


A bo ja kiedyś założyłam Heinigery do niej, ale mi... wypadły 😀 Ale może po prostu je źle dokręciłam, nie wiem nawet. To było lata temu :P W takim razie spróbuję jeszcze raz 😉

Patrycja10822 - szczerze mówiąc to z miliona zdjęć ogolonych koni nie jestem w stanie stwierdzić ani przypomnieć sobie, które było robione Bassem. Ale też nie przypominam sobie, aby robiła paski "większe niż zwykle". A to i tak po paru dniach zupełnie znika. Gdzieś czytałam artykuł, że to reakcja skóry, a nie wina maszynki.
Ale faktem jest, tak jak pisałą BlueHorse , że tnie tylko i wyłącznie idealnie pod włos.
Jak zaopatrujecie się na derkowanie przed goleniem??? Wsadzilam swojego już przeciwdeszczowa derkę 0g, głównie ze względu na spadek temp i fakt że był golony latem.  Chcemy się golić w październiku- pewna osoba zaleciła mi rozderkowac konia i nie przykrywać do ogolenia - podobno musi zarosnac bo jak nie to będę musiała go golić co chwilę.  prawda to??
a.kaminska jak dobrze zaderkujesz to nie powinien zarosnąć w ogóle 😉 Zawsze się tak staram robić, ale w zeszłym roku ciągle mi w stajni konia rozbierali "bo za ciepło" i zarósł (ale i tak mniej niż jakby stał na golasa). Goliłam pod koniec października i już nie musiałam drugi raz golić. Więc z tym zarastaniem to zdecydowanie kwestia osobnicza danego konia i też kwestia tego jak derkujesz. 
Myślałam, że to rozderkuję ale mamy 8 stopni i deszcz, szkoda konia!  🙄
Nie wydaje mi się żeby zakładanie, lub nie, derki teraz miało wpływ na częstość golenia.
Jak ogoli się konia w trakcie zmiany sierści, bardzo szybko odrasta.
No własnie, raczej moment golenia, jak goliłam moje końcem września/październik to jeszcze trzeba było powtórzyć co najmniej raz do wiosny. Niemniej zaderkowane grube futro gorzej się tnie, zwłaszcza na zadzie, pod derką się "ubije".
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
26 września 2018 20:59
W moje ręce wpadła maszynka Waldhausen Maverick. Dość stara chyba, bo nigdzie nie mogę znaleźć ani jednego zdjęcia. Do maszynki może kiedyś były noże, ale zostały zgubione. Maszynka powinna mieć półokrągłe noże i teraz pytanie: czy ktoś spotkał się z takowymi? Może uda mi się spasować jakieś do niej...


Przepraszam, że się wcinam, ale nikt nic?  👀
Potrzebuję kupić małą maszynkę. Ma ktoś coś do polecenia w niskiej cenie?
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
27 września 2018 06:52
PATRYCJA10822 polecana była camry, taka dla psów, ale bardzo dobrze sprawdza się przy koniu  😉
Potwierdzam, u mnie dzielnie służy już kilka lat do golenia szczot i mamuciej brody 🙂
Też polecam Camry,  daje sobie na spokojnie radę.
Mój kucor już zarósł pomimo derkowania  🤔.  Teraz zaczął nam się pocić nawet w padokówce 0gram. Chyba maszynka poleci w ruch, tylko zastanawiam się w co to ubrać po ogoleniu?? Koń w typie hucuła, więc momentalnie zarasta, w stajni jest koło 10-15stopni a na zewnątrz z rana koło 3 i później wzrasta do tych 10-15. Ktoś ma jakiś pomysł w co go ubrać??
Dałam się namówić i zamówiłam camry 😀 Już chcę ogolić swojego  🏇
Czy ktoś posiada maszynkę z linku i może wyrazić opinię? 🙂
https://sklep.bergo.pl/AESCULAP-XT407-BaseCut-Maszynka-do-strzyzenia-konia-
w stajni jest koło 10-15stopni a na zewnątrz z rana koło 3 i później wzrasta do tych 10-15. Ktoś ma jakiś pomysł w co go ubrać??


Chyba 100g to najlepszy pomysł.
[quote author=a.kaminska link=topic=36.msg2813218#msg2813218 date=1538377816]
w stajni jest koło 10-15stopni a na zewnątrz z rana koło 3 i później wzrasta do tych 10-15. Ktoś ma jakiś pomysł w co go ubrać??


Chyba 100g to najlepszy pomysł.
[/quote]


To mnie pocieszyłaś  😀 bo chwilowo nie mam nic na polarze 🙂 no to golimy chłopaka na zero i pod setkę  😎
Dziewczyny golące, jeszcze jedno pytanie. Zmieniacie ostrza w maszynce w trakcie golenia? Żeby się nie nagrzały? Jak często? Chodzi mi o duże maszynki.



Niemniej zaderkowane grube futro gorzej się tnie, zwłaszcza na zadzie, pod derką się "ubije".


Serio? Ja dużo bardziej wolę golić już długie i "miękkie" futro zimowe, niż ledwo ledwo zarośnięte konie we wrześniu.


Angel Nie zmieniam noży w trakcie golenia, jeśli się zdarzy, że się za mocno nagrzeją to robię chwilę przerwy, ale zazwyczaj w zimie nie ma takich problemów.
Przyszła mi wczoraj cammry, dzisiaj siwe poszło od razu pod maszynkę, i zakochałam się w Niej  😅
Gdybym miała tylko ciut więcej czasu to całego konia bym nią ogoliła, zamiast trzymać dużą ciężką maszynkę  🏇
Kayra   Kucusiowy wariat :P
04 października 2018 20:39
PATRYCJA10822, ja mam adlera, dla dużych psów 😀 W zeszłym roku ogoliłam nią kuca mamuta. Będziesz zadowolona 😀
czy ostrza do maszynki cammry są wymienne? czy cała głowice się wymienia? i gdzie ją dostać?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się