strzemiona

malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
26 sierpnia 2018 12:17
Czy jest jakaś możliwość wzięcia strzemiona Winderena na próbę? Jestem po sporym urazie kolana i na razie mam zwykłe Compositi Relfex i mam ochotę odciąć sobie nogę od kolana w dół po jeździe...  😕

Generalnie lubię trochę cięższe strzemiona, ale kusi mnie ten system amortyzacji w Winderenach.

Natrafiłam jeszcze z takich amortyzujących na Metalab Air System  👀

Patrzyłam na Jiny, ale stopka wydaje się zbyt mało przyczepna, chyba nie chcę wydawać 850 zł na coś takiego. Ew. Freejump, ale te wyglądają jak zwykłe plastiki i również nie jestem przekonana co do inwestowania w nie. Coś jeszcze na co mogę rzucić okiem?

EDIT: A ktoś może miał Premier Equine? https://www.premierequine.co.uk/pesaro-aluminium-performance-stirrups-c2x25346027
majeczka   Galopem przez życie!
26 sierpnia 2018 19:14
Ja Ci moge pożyczyć jak chcesz. Apropo compositi to jezdze teraz do konia ktore ma siodlo z takimi strzemionami, po mojej kontuzji dramat, nie da sie w tym jezdzic.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
10 września 2018 06:54
Ja Ci moge pożyczyć jak chcesz. Apropo compositi to jezdze teraz do konia ktore ma siodlo z takimi strzemionami, po mojej kontuzji dramat, nie da sie w tym jezdzic.


:kwiatek: odezwe się w tej sprawie

A Freejumpy są ciężkie czy lekkie?  👀
malinowaa, Freejumpy są z tych cięższych 😉
Używa ktoś pokrowców na strzemiona?
Wygodne to, czy raczej zbędny gadżet?
Mam profilowane strzemiona Kavalkade Balance i zastanawiałam się nad zastosowaniem jakiś pokrowców chroniących siodło...  🤔
Ja używam, ale tylko dlatego ze zmieniłam puśliska na których nie można podciągnąć strzemion do góry i ciagle wiszą, a w  lorenzini strasznie lakier się rysuje  🙄 wcześniej nie widziałam potrzeby.
Pomóżcie mi, strasznie bolą mnie kostki jak jeżdżę. Mam obecnie lorenzini titanium, może jakieś sugestie? Do skoków
[quote author=_Gaga link=topic=10443.msg2809519#msg2809519 date=1537086581]
Używa ktoś pokrowców na strzemiona?
Wygodne to, czy raczej zbędny gadżet?
Mam profilowane strzemiona Kavalkade Balance i zastanawiałam się nad zastosowaniem jakiś pokrowców chroniących siodło...  🤔
[/quote]
Bardzo dobrze się sprawdzają pokrowce. Mam i polecam.
Pomóżcie mi, strasznie bolą mnie kostki jak jeżdżę. Mam obecnie lorenzini titanium, może jakieś sugestie? Do skoków

Lorenzini mają stopkę pod kątem i dlatego zapewne bolą cię kostki. Spróbuj w czymś innym pojeździć. Mam podobnie, uwielbiałam moje Lorenzini, do momentu skręcenia kostki. Od tego czasu, ból paskudny. Szczególnie przy skróconych sttzemionach. Od dwóch dni mam windereny, wczoraj przejechałam dwa długie parkury i nic, zero bólu. Także Lorenzini pójdą na sprzedaż.
larabarson, które?
Gaga ja kupiłam w jakiejś grupie na Facebooku. Kiedyś jakaś dziewczyna się ogłaszała, że szyje w różnych kolorach. Taniocha, bo dałam za nie chyba 30 czy 35 zł z wysyłką, zrobione z polaru, bardzo dobrze się trzymają, porządnie uszyte. Gdybym pamiętała nazwisko, to bym dała Ci namiar. Może znajdę gdzieś w starych wiadomościach to ci podrzucę 😉
Będę wdzięczna
Póki co i tak nie mam siodła , zatem się nie spieszę 😵
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 października 2018 12:13
Czy te strzemiona Winderen można gdzieś przetestować?
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
02 października 2018 15:18
Widziałam, że w Karinie w Warszawie można przetestować podkładkę, to może i strzemiona mają testowe 🙂 warto spytać 🙂
Wie ktoś może czy te koszyczki pasują do strzemion compositi profile premium?

EDIT: Po przegrzebaniu połowy google grafiki już wiem, że pasują  😁
Wiem, że pewnie taki wątek już był, ale chciałabym się dowiedzieć czym się różnią strzemiona Prestige Silk od ich podrób i czy waszym zdaniem warto kupić silki albo ich podróby? Jakie inne strzemiona polecacie? Prestige Silk czy Free Jump? Czym się różnią te dwa strzemiona? Raz jeździłam w Free Jumpach i szczerze mówiąc jezdzilo się tak jak w zwykłych za 70 zł. Czy w silkach podobnie się jeździ?
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
03 listopada 2018 22:25
Ja mogę śmiało polecić Tech Stirrups, to jedne z lepszych, jak nie najlepsze strzemiona w jakiś jeździłam 🙂 Mega lekkie, wyprofilowane, noga się w nich nie ślizga- mega! Teraz słyszałam, że weszła opcja z amortyzacją  😍
Jaki bezpieczne strzemiona polecacie? po dzisiejszej akcji gdzie oba puśliska mi się wypieły przy rodeo muszę pozamykać zamki w siodle na tym koniu, a jedyna opcja żeby to w miarę bezpiecznie zrobic to strzemiona z tą gumką. Wolałabym żeby nie były za ciężkie.
Wiecie może, czy da się gdzieś dokupić te wkręty do koszyczków rajdowych? Podczas terenu gdzieś mi się jedno zapodziało
Ma ktoś strzemiona Flex-on, jakieś opinie ? One są ciężkie / lekkie ? Wygodne ?
Klami, Klami, nie mam, ale miałam okazję testować przy okazji testu siodla
Strzemiona są średnie - tj ani ciężkie ani lekkie. Dla porównania - jeżdżę aktualnie w Kavalkade Balance i moje są sporo cięższe, za to poprzednie zwykłe Kieffery były lżejsze od Flex-on'ów.
W tych Flex-on'ach które miałam przy siodle testowym nie podobała mi się wkładka. Kaleczyła podeszwy oficerek 🙁
Nie czułam jakiejś mega amortyzacji, ale ja generalnie nieczuła jestem. A że siodło mi nie pasowało, to pewnie i w strzemionach doszukiwałam się minusów
Aa z plusów: ciężko je zgubić, bo się przyczepiają do oficerka (kosztem dziurek). I generalnie są w miarę wygodne. Jednak wolę swoje Kavalkady 😉
Czy ktoś ma może zamienniki wkładek metalowych do bow balance? Nie chce wydawać 99 zł na nowe wkładki...
Klami.. ja miałam flex ony przez ostatnie 2 tygodnie jako strzemiona testowe i zakochałam się w nich bez pamięci. Do tej pory miałam Sprengery Bow Balance i różnica jest jak dla mnie ogromna. Strzemiona są  lekkie i mocno amortyzujące. Nie zauważyłam jakoby kaleczyły buty a miałam wkładkę z kolcami.  Paweł Klaliciński jest ambasadorem i ma dwie pary strzemion na testy. Być moze podeśle. Ja swoja parę już zamówiłam  😍
Ja też mam flex-ony i jestem zachwycona. Nie kaleczą podeszwy, dają pewne oparcie i amortyzacja jest niesamowita. Nie czułam większej różnicy dopóki sobie nie w nich nie poskakałam 💘 Jedyny minus jest taki że zbiiera mi się błoto na stopce ale to nieuniknione.
Moon   #kulistyzajebisty
18 grudnia 2018 07:11
Też mnie ciekawią Flexy no i Windereny - zwłaszcza, że nie mam żadnych okołokostkowych i stawo-skokowych historii, nie bolą mnie raczej nogi (kiedyś, kieeeedyś kolana, ale obecnie nic) więc jestem ciekawa czy byłby też taki "efekt wow".
Szkoda tylko, że oba typy strzemion wizualnie są przepaskudnie okropne i oczy mi krwawią jak na nie patrzę  😵 🤣

fizjo-duda, błoto to się zbiera w Silkach, w tej perforowanej wersji stopki... Nawet piasek z hali trzeba czyścić ryżówką 😁
Moon a widziałaś Flex-ony Huntery? Są trochę ładniejsze od zwykłych flexonów.
Moon   #kulistyzajebisty
18 grudnia 2018 08:14
cervus, o, faktycznie, wyglądają trochę bardziej klasycznie i aż tak nie ranią mi oczu ;-)
Jeździłam w WINDERENACH  🙂 🙂 🙂 🙂 🙂  Są warte każdej złotówki jakie trzeba za nie zapłacić...Sa boskie i to co jest o nich napisane na stronie jest 100% prawdą!!!! Mówi się ,że "więcej sprzętu niż talentu" ale powaga one dodaja 50% do talentu . Kwestia niwelowanie obciążeń jest super,naprawdę nie czuję się że cokolwiek daje po kolanach ,nie drętwieją stopy nawet po kilku km galopu w półsiadzie..Polecam mega,mega i zgłaszam potrzebę produkcji do tych strzemion koszyczków.
darolga   L'amore è cieco
26 grudnia 2018 15:32
Jakieś tanie plastiki polecacie? Potrzebne do siodła zajazdkowego i na młode, więc nie muszą być super hiper, byleby nie pękły w trakcie roboty  😁 😁  Compositi? Coś innego?
Jakieś tanie plastiki polecacie? Potrzebne do siodła zajazdkowego i na młode, więc nie muszą być super hiper, byleby nie pękły w trakcie roboty  😁 😁  Compositi? Coś innego?


Ja mam Yorki za 70 zł od trzech lat, ekonomiczne i solidne  😁 😁 😁
Kentaur miał kiedyś dosyć tanie plastiki z szeroką stopką z tarką. Nie wiem tylko czy są jeszcze do dostania.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się