Oficerki

[quote author=ciapek2010 link=topic=211.msg2799127#msg2799127 date=1532634904]
Czy posiada ktos takie oficerki i mógłby się podzielić opinią ? https://www.decathlon.pl/oficerki-jedzieckie-lb500-cza-id_8500525.html

Wlasnie jestem w deku, z ciekawosci obadalam. Przymierzyałm tylko te sznurowane. Były bardzo wygodne i na tym sie koncza plusy. Obie wersje brzydkie jak nieszczescie. Podobno są ze skóry, ale  ja bym tego obrzydliwego tworzywa w zyciu skórą nie nazwała: okropne gumiasto plastikowe szticzne tworzywo.
[/quote]

podlinkowane przez Ciebie oficerki są ze skóry syntetycznej
ja mam z deca oficerki 4 letnie. Tego modelu już nie produkują co mam. Jestem z nich bardzo zadowolona, skóra jest na prawdę przyzwoita. Nadal bardzo dobrze się trzymają, nigdzie się nie rozkleiły, nie zdeformowały. Tyle, że ja nie użytkuję ich regularnie, głównie w wakacje, jakieś przerwy na uczelni, weekendy. Kosztowały chyba jakieś 450zł i uważam, że jak za tą cenę są super
Ja po krótkiej przerwie wracam do poszukiwań oficerek. Wczoraj przeczytałam na jakimś blogu pozytywną opinię na temat Petrie Melbourne. Czy jest wśród nas ktoś jeszcze, kto je użytkuje i mógłby się o nich wypowiedzieć? Najbardziej mnie interesuje, czy dużo opadły i ile się rozciągnęły. Ja mierzyłam ostatnio Tattini Boxer - to były pierwsze oficerki, jakie miałam na nogach, więc wydały mi się super wykonane i wygodne. Niestety już na dzień dobry były na mnie za niskie i za szerokie, więc je odesłałam. I teraz dumam, czy rozmiarówkę u jednego producenta mogę przekładać na innego producenta i skoro w Tattini 34 w łydce było na mnie za szerokie, to teraz 34 innego producenta też będzie za szerokie? Te Petrie przy moim rozmiarze (38) mam do wyboru - normalne (46/34) i wysokie (48/35). Tattini były wysokie na 44 cm i były dla mnie sporo za niskie, więc te Petrie chyba powinnam wziąć 48 cm, ale wtedy łydka ma 35 cm... I tak w kółko 😵

PS. _Gaga - dziękuję za maila :kwiatek:
annet, - niestety, co firma to rozmiar i nie można porównywać, szczególnie wysokości. Jedni mierzą z obcasem, drudzy bez, trzeci od środka, czwarci jeszcze inaczej 😉
annet, Średnio można to przekładać - chyba, że będziesz wiedziała dokładnie w którym miejscu który producent mierzy (no bo chyba centymetr jest wszędzie taki sam....). Najlepiej byłoby, jakbyś przymierzyła.
Ale może być i tak, że trochę się naszukasz, zanim znajdziesz firmę, których oficerki w standardowej rozmiarówce odpowiadają Twoim wymiarom - bo każda firma może mieć inne rozmiarówki (różniące się nawet kilkoma centymetrami).
[quote author=azzawa link=topic=211.msg2800775#msg2800775 date=1533479069]
[quote author=ciapek2010 link=topic=211.msg2799127#msg2799127 date=1532634904]
Czy posiada ktos takie oficerki i mógłby się podzielić opinią ? https://www.decathlon.pl/oficerki-jedzieckie-lb500-cza-id_8500525.html

Wlasnie jestem w deku, z ciekawosci obadalam. Przymierzyałm tylko te sznurowane. Były bardzo wygodne i na tym sie koncza plusy. Obie wersje brzydkie jak nieszczescie. Podobno są ze skóry, ale  ja bym tego obrzydliwego tworzywa w zyciu skórą nie nazwała: okropne gumiasto plastikowe szticzne tworzywo.
[/quote]

podlinkowane przez Ciebie oficerki są ze skóry syntetycznej
ja mam z deca oficerki 4 letnie. Tego modelu już nie produkują co mam. Jestem z nich bardzo zadowolona, skóra jest na prawdę przyzwoita. Nadal bardzo dobrze się trzymają, nigdzie się nie rozkleiły, nie zdeformowały. Tyle, że ja nie użytkuję ich regularnie, głównie w wakacje, jakieś przerwy na uczelni, weekendy. Kosztowały chyba jakieś 450zł i uważam, że jak za tą cenę są super
[/quote]

ja tylko gwoli wyjasnienia: Ta plastikowa skóra, o ktorej ja konkretnie pisałam, była w tych: https://www.decathlon.pl/oficerki-jedzieckie-lb-900-cz-id_8500515.html -  i w sklepie i w internecie mają opis jako skórzane. te niesznurowane tylko pomacałam na szybko: wydawalo mi się że sa zrobione z tego samego 🙂
No i trafiłam!

😍

Trafiłam w ogłoszeniach oficerki, które pasują. Fakt, faktem, w łydkach mogłyby być minimalnie szersze (ale naprawdę minimalnie...), więc pierwszych kilka jazd umierałam, ale mają gumę, więc się trochę ponaciągały (+ olejowałam, żeby się trochę skóra zmiękczyła).
Jeśli ktoś ma pomysł, jaka to może być firma, to chętnie przyjmę sugestie 😀
Kto mi poleci jakies oficerki skokowe dla duzej stopy i chudej łydki? Najchetniej z zamkiem z boku.
Na chwile obecna Ariaty pasuja mi idealnie, ale maja zamek z tylu. Szukam czegos jak Tonics Jupiter , ktore niestety sa na mnie za duze  😕
KaNie, a Brogini sprawdzałaś? Brogini ma rozmiarówkę sporą w każdą stronę, dobrą jakość i ceny też nie jakieś kosmiczne.
Mam Tonics Jupiter od niedawna i są bardzo wygodne. Mam je jako te „wyjściowe”. Obawiam się, że mogą szybko się niszczyć ze względu na delikatną i mięciutką skórkę z której są wykonane. Zobaczymy. Dam znać jak wyglądają po roku użytkowania na dwóch koniach i to raptem góra 2 x tygodniowo.
Moon   #kulistyzajebisty
30 sierpnia 2018 10:54
U mnie jednak stanęło na Hippice. Zamówiłam Extra Gripy z wstawką brązową.

Mierzyłam milion wersji Ariatów w Koniku, wszystkie odstawały na kilometry od mej jakże grubej łydki...  😫 😡 No i stwierdziłam, ze no nie ma siły, ni dudu nie wpasuję się w żadną tabelkę.
Po pomiarze: łydka: szalone 29,5cm obwód nad kostką: 20cm, przy wysokości 46cm. Tadaaaaam!  🤣

Ożeż, ale Ci się wystrzeliło, dziewczyno. 😀 Ja mam jeszcze po pół centymetra mniej w łydce i nad kostką, ale wysokości 38. Jedyne, co na mnie pasowało w GNL oto były (chyba, ręki sobie nie dam uciąć) Mountain Horse, chociaż też były trochę za długie. Może obejrzyj?

EDIT: Tak, to te były. Te ich Extra Narrow były przyciasne nawet na mnie. 😀
Moon   #kulistyzajebisty
30 sierpnia 2018 11:51
Sivrite, Mountain Horse, jeśli miały dobry obwód, to z tego co pamiętam kończyły mi się w połowie łydki... :P
Jeszcze za czasów funkcjonowania okser.pl, mierzyłam u nich boskie Tredstepy, które były na mnie idealne o dziwo. Ale oczywiście nie pamiętam jaki to był model i rozmiar...
Tak czy inaczej, czekam na moje Hippiki.
Nie, w koncu upolowalam na allegro, jakis sklep-krzak wyprzedawał


To Ci się udało bo teraz i ciężko znaleźć i z promocją kiepsko😉
Sivrite, Mountain Horse, jeśli miały dobry obwód, to z tego co pamiętam kończyły mi się w połowie łydki... :P
Jeszcze za czasów funkcjonowania okser.pl, mierzyłam u nich boskie Tredstepy, które były na mnie idealne o dziwo. Ale oczywiście nie pamiętam jaki to był model i rozmiar...
Tak czy inaczej, czekam na moje Hippiki.

Ja też. U ciebie też termin około 8 tygodni?
Moon   #kulistyzajebisty
09 września 2018 05:59
RioBrawo, tak, dostałam info że mogą być nawet w połowie przyszłego miesiąca, bo obecnie mają bardzo dużo zamówień w Hippice.
w GNL obecnie jest promocja na oficerki
Hej, czy ktoś ma moze oficerki zimowe HKM country arctic (takie z miśkiem w środku) i mógłby dać znac jak wypada rozmiarówka/zmierzyć długość wkładki w przypadku rozmiaru 38 lub 39? Bede turbo wdzięczna bo nie mam chwilowo gdzie przymierzyć a czas oczekiwania w pasi to 14dni wiec chciałam mieć pewność ze trafiam w dobry rozmiar  :kwiatek:
Rozmiarówka normalna. Noszę 37 i te termooficerki też mam 37.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
30 września 2018 14:21
Czy ktoś używał oficerek firmy Euroriding?  👀
Ja właśnie dziś odbyłam pierwszą jazdę w życiu w oficerkach, dokładniej BR Vincenza (zastanawiałam się nad modelem Venetia, ale poszłam w zupełny klasyk jednak). Na razie cierpię z plastrami na pęcherze na przyśrodkowej stronie pięty, bo obtarłam się solidnie 😁 ale jak się zgraja moje nogi z nimi to służę opinią. Na razie mogę powiedzieć, że są bardzo ładne, skóra jest miękka (nie chciałam sztywnych, ortopedycznych oficerek), dobrze się w nich chodzi i jeździ 🙂
Mam dość szeroką łydkę i wąską kostkę, bardzo fajna rozmiarówka tych z poszerzoną łydką, pasują idealnie, a nie są zbyt szerokie w kostce.
Jakby ktoś chciał zobaczyć to mogę wstawić zdjęcia 🙂
Ja bardzo chcę zobaczyć. Rozważam dla siebie dokładnie ten model, ale mam baaardzo wąziutką łydkę. To byłyby moje pierwsze oficerki też :-)
Czeggra
I jak tam Twoje Jupitery? Ja zamowilam do sklepu wszelkie mozliwe rozmiary, ktore moglyby mi pasowac i trafilam o dziwo na jeden rozmiar idealny, chociaz bylam pewna ze w lydce beda za duze. Szykuje sie w tym miesiacu do zakupu, chociaz sie waham, boje sie ich delikatnosci, dlatego ciagle zwlekam i jezdze w oficerkach oklejonych tasmą 😉
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
02 października 2018 15:30
Osobiście jeżdżę w Mountain Horse Opus, bardzo fajnie wyprofilowane, wygodnie się w nich jeździ i skóra także pierwsza klasa 🙂
Ale przymierzam się jeszcze na treningi do oficerek BR Flavio- słyszałam mega dobre opinie, ktoś coś?
RioBrawo, tak, dostałam info że mogą być nawet w połowie przyszłego miesiąca, bo obecnie mają bardzo dużo zamówień w Hippice.

Moon moje już są, także czas oczekiwania niecałe 4 tygodnie. A Twoje?
Czeggra
I jak tam Twoje Jupitery? Ja zamowilam do sklepu wszelkie mozliwe rozmiary, ktore moglyby mi pasowac i trafilam o dziwo na jeden rozmiar idealny, chociaz bylam pewna ze w lydce beda za duze. Szykuje sie w tym miesiacu do zakupu, chociaz sie waham, boje sie ich delikatnosci, dlatego ciagle zwlekam i jezdze w oficerkach oklejonych tasmą 😉


Są delikatne, mięciutkie, szybko się rozjeździły, ale niestety już zaczęły się lekko przecierać od wewnątrz łydki. Nie jeżdzę w nich codziennie - wkładam je góra dwa razy w tygodniu. Postaram się nie zapomnieć i cyknąć im jutro zdjęcie.
Są ładne, bardzo wygodne i super prezentują się na nodze - w mojej opinii idealne na zawody. Nie nadają się do codziennego ciurania. Tu Ariaty u mnie wygrywają. No i w Ariatach lepiej mi się autem jeździ 😁.
KonieAMI, nie wiem jak wąską masz łydkę, ale zmierz sobie. Te tabele dobrze pokazują rozmiar, ja mierzyłam i trafiłam z rozmiarem, chociaż but wzięłam nie 39 tak jak zawsze a 40, bo mają ścięty nos i dobre są na długość stopy.
Quanta ma wąską łydkę i wiem, że dla niej były za szerokie.
Moon   #kulistyzajebisty
03 października 2018 07:31
RioBrawo, ja dostałam info, że spaliła im się jakaś maszyna i czy mają anulować moje zamówienie, czy chcę poczekać e... jeszcze z miesiąc 😕
Czyli Twoje pewnie zdążyli złożyć przed awarią, lucky you 😉 Generalnie to nie mam jakiegoś ciśnienia, bo mam w czym jeździć, chociaż nie powiem, że moje obecne hipiki już zaczynają mieć powoli dość, zwłaszcza, że jeżdżę w nich na codzień (no nie potrafię już jeździć w sztylpach!  🤔wirek: Mam wrażenie że mi za "gumiasto" i za dużo luzu mam w kostce - ale złej baletnicy... 8-) )
No więc czekam dalej...  🙄
Czeggra
No to mnie zmartwilas. Jak je przymierzalam to czulam ze sa bardzo mieciutkie. Ale mialam nadzieje ze zachowuja sie inaczej. Ehh. Szkoda bo ja w oficerkach spedzam lekko 90% dnia pracy. I zajade je w miesiac.
Na te ariaty chyba jestem skazana... 🙁
O tych mysle jeszcze... ale one sa takie brzydkieeeeee...  👀
https://www.ariat.com/de/de/VORTEX_W_FOO.html?dwvar_VORTEX__W__FOO_color=BLACK_CALF
KaNie, mi akurat bardzo podobają się Ariaty z Twojego linku. Widziałam na żywo i na nodze wyglądają bardzo dobrze, smukło. Taki trochę kosmiczny wygląd mają, ale mi to nie przeszkadza. 
Sama jeżdzę na codzień w Ariatach o bardziej sportowym wyglądzie - pasuje mi to i są bardzo wygodne i trwałe.
Jupitery są śliczne oraz wygodne i chyba na tym koniec ich zalet 😁. Żałuję trochę, że nie kupiłam klasycznych Ariatów. Byłyby na lata.
Moje nieszczęsne Schockemohle Tonics Jupiter po około 3.5 miesiąca użytkowania góra 4-5h tygodniowo. Słabo wyglądają te moje nowe buty 🤔.
Czeggra
O łeeee, to moje Felixy Buhlery po 4 latach ciorania na kilku koniach dziennie i 4 wymianach zamka wygladaja po wyczyszczeniu lepiej... :/ Jestem rozczarowana i zawiedziona. Bardzo bylam na nie napalona.
No nic kupie te Ariaty. I jak mi zamek w nich pojdzie to bede je wymieniac co chwile na nowe , bo wiem ze jak sie cos z nimi dzieje to wymieniaja w ramach reklamacji zamki albo daja nowa pare 😉 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się