Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

ikarina a czeszesz mokre cyz suche po myciu? Ja czesałam mokre i wyywalam sporo, od jakiegos czasu sie pilnuje, rozczesuję przed myciem, myję delikatnie rozwodnionym w pudelku szamponem, ewentualnie wczesuję odżywkę, po myciu tylko wyciskam w ręcznik z mikrofibry bez poierania i czeszę jak podeschną  -wyrywam znacznie mniej i bez kołtunów🙂
Testuje wlasnie maske arjuwedyjska, czekam az wlosy wyschna  😎
Ciekawa jestem okropnie, poki co pachnie oblednie i ma swietna bogata konsystencje 🙂
ja zrobilam wielkie zamowienie w napieknewlosy.pl będę testować polecaną wcierkę banfi i maskę marokańską w końcu🙂😉 a teraz siedzę z ziółkami na głowie (cassia🙂 i jestem bardzo ciekawa czy jakiś efekt będzie po pierwszym razei.
Gillian   four letter word
20 września 2018 11:08
Skusiłam się na kremową hennę do włosów. Poczytałam opinie, wszystko fajnie. Mam włosy naturalnie ciemne plus siwe już niestety, nie w koszmarnych ilościach no ale są i je widać. Konsystencja dramat, jakbym nakładala błoto. Smród ledwo do wytrzymania. Ręce zielone, bo zapomniałam o rękawiczkach 😉
na opakowaniu zalecenie trzymać do pół godziny, ale z lektury neta wynikło, że minimum dwie dla efektu. Potrzymałam dwie, jakoś zniosłam ten cudny zapach. Henna ze skóry głowy wymyła się bardzo dobrze, włosy były spuszone tylko trochę na końcach a poza tym w bardzo dobrej formie, błyszczące i miękkie. Kolor wyrównany, siwe kłaki zniknęły. Cieszyłam się tym efektem całe 7 dni...  😵
O pani!

To nie za dlugo...ale wyplukala sie zupelnie?

Ja po testach maski PO Arjuwedyjskiej  - jest ZARĄBISTA.
Bardzo bogata, gęsta, mega odzywcza, na moje włosy jak miód 🙂 W koncu mialam przez nastepne 2 dni piekne, niepuszace sie koncowki 🙂

Acz, obawiam sie ze na delikatniejsze moglaby byc przyciezka 🙂
Gillian   four letter word
20 września 2018 11:40
Wypłukała się. Nie wiem co jest grane. Chyba, że moje złote mydło ją zneutralizowało 😀 btw, nadal je uwielbiam i jest moim najlepszym zakupem ever  💘
Gillian Ostatnio sporo czytałam hennowe grupy i z tego co kojarzę to początkowo moze sie wypłukiwać i trzeba nakładać kolejne warstwy w zależnosci od porowatosci wlosow i ich kondycji z jednych wypłukuje sie syzbciej z innych wolniej ale w pewnym momencie powinna przestać i wtedy wystarczy tylko robic glossy na odrosty.

A moja paczka juz w drodzee🙂😉

Ja zrobiłam sattve jasny blond tam jest cassia plus inne ziółka amla, rumianek itd. Zielone błoto ale mi nie przeszkadzało, zapach kojarzy mi się.. ziołowo jak yerba mate dla mnie pachnie wiec tez do przeżycia. Trzymałam 3h i jest fajnie! Tzn chciałam przede wszystkim przestać farbować i liczyłam, że dzięki cassi uda mi się zatrzeć odrobinę roznice między odrostem a tymi farbowanymi i fajnie wyszło, na pewno będę powtarzać, bo teraz chce mi się bardziej naturalnego koloru.
Witam wszystkich,
ponieważ już dość długo podczytuję i korzystam to w końcu zebrałam się na odwagę, aby się oficjalnie przywitać w wątku. 😉
Po decyzji o zapuszczeniu dzięki forum i paru blogom zostałam początkującą włosomaniaczką i moje włosy są mi wdzięczne.  Mam nadzieję, że mnie przygarniecie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 września 2018 21:04
Magdzior, mi się to hennowanie wydaje strasznie trudne.
Strzyga To tylko w teorii, ja też czytałam o tych wszystkich miksturach, zasadach itd i zwariować można ale jak juz sie robi to naprawdę dość sprawnie moim zdaniem, trzeba opanować technikę żeby nie popaćkać wszystkiego. Te gotowe mieszanki są fajne bo nie trzeba się martwić dodatkami specjalnie zakwaszać czy coś. Ja po prostu rozrobiłam wieczorem połowę prosku z ciepłą wodą, dodałam trochę miodu bo działa rozjaśniająco a przy okazji nawilża i następnego dnia na umyte szamponem z SLS i EDTA nałożyłam błotko. Nie bardzo mam zdęcia efektów bo w sumie to niewiele widać, bałam się bo casia daje żółte refleksy żeby jakiś kurczak nie wyszedł ale spokojnie przynajmniej na moich to bardzo subtelna różnica a ponoć jest szansa na pogrubienie włosów więc mam w planie powtarzać.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 września 2018 15:36
Strzyga są już do kupienia gotowe henny za 3-10zl.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 września 2018 15:47
lusia722, a podrzuciiiiiisz jakąś <3
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 września 2018 22:34
Proszę klik
Gillian   four letter word
22 września 2018 07:59
No właśnie tą kładłam i wielkie gucio 😀
Tzn tego producenta 🙂
🤔wirek: a ja nie rozumiem o co chodzi w tej mieszance przecież henna nigdy nie jest bezbarwna henna zawszw ma czerwony barwnik

edit: a juz widze w składzie jest casia czyli to co ja kładłam a nie henna to zupełnie co innego🙂 obie działają fajnie ale casia ma  barwnik żółty i blondom może nadać jasne refleksy
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 września 2018 17:50
Chętnie bum je rozjaśniła, bo teraz sa raczej mysie.
Hej dziewczyny, polecicie mi jakiś specyfik na zagęszczenie włosów? Mam długie włosy, baaardzo szybko rosnące ale niestety są mega rzadkie. Nie wypadają jakoś szczególnie, nie męczę ich syfiastymi szamponami, odżywkami, nie prostuje, staram się jak najrzadziej suszyć. I jak zrobię kitke to widać, że są tak rzadkie, że aż przykro...
Czy istnieje coś co je poprawi? 🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 października 2018 07:49
Kobiety po chemii bardzo często stosują maski biovaxu. Ja używam ich od 5 miesięcy i efekt widzę. Jedyny minus to przy włosach farbowanych szybko ściąga kolor. Brałam kiedyś Biotebal i również miałam mnóstwo bejbików, ale też paznokcie szybciej rosły i częściej musiałam chodzić do kosmetyczki.


Ja dziś idę na keratynowy botoks, odżywianie włosów właśnie dla cienkich i delikatnych. Ma je odbić od nasady, wygładzić na długości. Już się nie mogę doczekać 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 października 2018 08:52
Sonkowa, jak masz z natury liche to nic ich nie zagęści. Jest dużo wcierek, najpopularniejsza jest chyba ta z jantaru, jest jeszcze piloxidil 2% czy loxon 2%, do tego na przykład picie drożdży, pokrzywy, czy łykanie calcium pantothenicum.
Dziewczyny, polecacie jaką naturalną, delikatną maskę, która nie będzie podrażniać skóry głowy, a może nawet ją uspokajać i nawilżać? Na stronie napieknewlosy.pl jest tych masek prawie 200.. Ogólnie moje włosy nie potrzebują dużo więc nie szukam jakiejś super odbudowującej maski czy coś, raczej coś lżejszego. Włosy nawilżane są olejem. Obecnie mam jakąś tanią maskę z marketu i wszystko było by ok tylko skład taki sobie, alkohol na drugim miejscu w składzie i trochę szczypie mnie w skalp 🤔 Polecacie coś konkretnego?  👀
JARA której konkretnie maski z biovaxu używasz?

Moja znajoma miała bardzo rzadkie włosy, używała jakiegoś specyfiku i jak ją zobaczyłam po roku to efekt byl mega woow. Pamiętam że to był jakiś płyn stosowany raz w tygodniu i cholernie drogi. Niestety nie wiem gdzie to zapisałam a z nią raczej nie mam kontaktu żeby się jeszcze raz zapytać 🙁
gllosia, maski z Planeta Organica 🙂
Mi polecono maske Wax, ktora jest zalecana wlasnie osobom po chemioterapii. Mam chora tarczyce, sporo wlosow mi wypadlo. Uzywam od miesiaca, wiec ciezko mi powiedziec jeszcze czy cos rosnie czy nie. Lykam tez biotyne od kilku miesiecy i to pomaga na pewno.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 października 2018 11:54
JARA której konkretnie maski z biovaxu używasz?


Miałam 3 maski: do włosów przetłuszczających, z lipidami mleka i pogrubiającą i zagęszczająca. I ta właśnie ostatnia razem z szamponem micelarnym robiła najlepsza robotę.


https://www.ceneo.pl/43402574
Ja jeszcze z biovaxu dorzucę tę z serii Botanic z maliną i olejem z róży, kupiłam ostatnio na promocji i jest godna polecenia  😉
Miałam maskę Wax i byłam bardzo zadowolona, teraz kupiłam henna Wax ponownie 🙂
Kupię tą z Biovaxu, bo przez Letrox zaczęły mi wychodzić włosy garściami 🙁

Jara - pokaż efekt!
Gillian, dzięki! Wyglądają nieźle choć byłabym w pełni szczęścia gdyby nie było w składzie "parfum". Ale chyba za dużo wymagam, bo jeszcze na żadną odżywkę nie trafiłam bez tego czegoś w składzie..
A jakie działania mają balsamy? Nie ma nic w opisie oprócz składu, czy to po prostu odżywka tylko lżejsza?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 października 2018 19:56
gllosia jak nie masz wymagających włosów to kieruj się w stone EO Laboratorie, które maja zrównoważony skład PEH.
Jest ich spory wybór ja niezmiennie polecam Laminujaca lub Keratynowa? Nawilżająca tez mam jest super.
Zobacz tez maskę OMIA z siemieniem lnianym.
Planeta Organica przynajmniej Ajuwedryjska i toskakańska są bardzo treściwe i przy mało wymagających włosach mogą się okazać zbyt ciężkie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 października 2018 20:52
Hej dziewczyny, polecicie mi jakiś specyfik na zagęszczenie włosów? Mam długie włosy, baaardzo szybko rosnące ale niestety są mega rzadkie. Nie wypadają jakoś szczególnie, nie męczę ich syfiastymi szamponami, odżywkami, nie prostuje, staram się jak najrzadziej suszyć. I jak zrobię kitke to widać, że są tak rzadkie, że aż przykro...
Czy istnieje coś co je poprawi? 🙁

ja mam z natury bardzo cienkie włosy w małej ilości i pomagał mi revalid. I to jedyne po czym były zauważalne efekty, a wypróbowałam chyba wszystkie sposoby - wcierki, maski, metody mycia, włosów nigdy nie suszyłam. Parę dobry lekkich kosmetyków (tołpa, fitomed, alterra) i te tabsy zdecydowanie ratowały moje włosy z opresji 🙂 ostatnio nic nie wypada nadmiernie i rośnie sporo baby hair, więc przerzuciłam się na tańszy vitapil. Dobrą sprawą jest też peeling skóry głowy raz w tygodniu - włosy mają się dobrze.
A revalid nie ogarniacza jedynie wypadania włosów? Ja nie mam z tym problemu. Po prostu chciałabym je zagescic..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się