Ogłowia

Ja też mam Premiere, gdzieś ze 2-3 lata już będzie, nic mu się nie dzieje totalnie. Od siebie polecam.
gaba987, tu musisz się zastanowić, co ten koń potrzebuje. Czy jakieś ultra miękkie, czy po prostu jako młody koń potrzebuje zwykłe mocne ogłowie do ciorania na co dzień.

Najdłużej kiedykolwiek służyło mi zwykłe ogłowie z Pleszewa. Po 15 latach wysłałam je na emeryturę i wpięlam w nie hackamore, którego rzadko używałam tylko dlatego, że się pojawiły nowe i fajne ogłowia a nie dlatego, że cokolwiek się zepsuło.

Teraz jako coś podobnego wzięłabym Kavalkade. Jako zwykłe w miarę trwałe ogłowie do pracy na co dzień.

Ja jeżdżę w Kiefferze ultrasoft, ale to ze względu na to, że mi się koń obciera i w ogóle lepiej chodzi w miękkich ogłowiach. Po 2 latach ten Kieffer nie wygląda jak nowy. Dobrze, ze kupiłam go w jakiejś mega promocji niemalże w cenie Kavalkade. Ale jeśli chodzi o tego Kieffera to ogólne wrażenia z użytkowania bardzo dobre.

Bardzo dobre doświadczenia miałam z ogłowiami Felix Buhler. Są porządnie zrobione z dobrej jakości skóry. Bardzo mało w Polsce popularne. Też z 10 lat w takim jednym jeździłam i jedyne co się stało to ktoś mi zgubił skośnik.

Harry’s Horse nigdy nie miałam, wiec się nie wypowiadam.

Bardzo fajne ogłowia ma Schockemohle ale mam je na zapasie i używam tylko od święta więc o trwałości Ci nic nie mogę napisać.
Teraz jest dużo dobrych i ładnych ogłowi.
Mam Dy'on, mam HKM... oba służą dobrze.
Oprócz wspominanego Kavalkade jako "robocze" warto rozważyć Horka, zwykle są z bardzo "zdrowej" skóry.
Bo to są dwie osobne marki, Premiere i Premiera 😉

Premiere treningowo mam i używam dla kilku koni. Moje zwierzaki śmigają w BR. Bardzo dobrą skórę mają też niektóre ogłowia Horze.
WH są ładne, trwałe, ale skóra jest średnia. Busse ma moja klientka i nie znoszę w tym ogłowiu zapinać cokolwiek, palce sobie można pourywać, a rozpięcie skośnika to wyczyn :roll:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
17 września 2018 21:45
Pytanie za 300 pkt. czy dostanę na rynku od ręki brązowy, opadając (profilowany) naczółek bez świecidełek - najchętniej gdyby był z czarnym podszyciem?

Czy raczej z takimi pomysłami należy się udać do Pana Marka z Ursusa?
Nie polecam tej firmy, w ubieglym roku zapłaciłam za zrobienie ogłowia. Nie dostałam ani ogłowia ani pełnego zwrotu pieniędzy. Sprawa trafiła na policje
NataliaMikołajczak jakiej firmy?
Właściciele kopytnych z szerokim czołem- zdradźcie proszę, gdzie kupujecie długie naczółki 43-44cm? 👀
czerwona.sofii, kawal i schockemohle mają długie fulle, resztę przedłużyłam u rymarza.
czerwona.sofii na moim wielkołbie porządnie opadający jest Kavalkade xfull
Czy ktoś może ma ogłowie KaWal Anatomic ?
http://ogloszenia.re-volta.pl/oglowie-kawal-anatomic-choco-laq-maya/o/132326/
Ogłowie jest warte tej ceny ? Paski wydają się dosyć szerokie na zdjęciach, czy to tylko moje wrażenie?
Czy ktoś może ma ogłowie KaWal Anatomic ?
http://ogloszenia.re-volta.pl/oglowie-kawal-anatomic-choco-laq-maya/o/132326/
Ogłowie jest warte tej ceny ? Paski wydają się dosyć szerokie na zdjęciach, czy to tylko moje wrażenie?


Paski od anatomików są trochę szersze niż standardowe. Bo standardowe masz 2 - do nachrapnika i do wędzidła, tutaj one się łączą w jeden.
Jak dla mnie cały KaWal jest wart swojej ceny, jeśli masz taki budżet.
a te ogłowia KaWal anatomic wypadaja spore wielkościowo czy takie standardowe? Bo np moj koń schockemohle powinien miec cob, za to to ogłowie milickan rambo pasuje mu full i ma dosc sporą regulacje.
a te ogłowia KaWal anatomic wypadaja spore wielkościowo czy takie standardowe? Bo np moj koń schockemohle powinien miec cob, za to to ogłowie milickan rambo pasuje mu full i ma dosc sporą regulacje.


Podejrzewam, że mają tę samą rozmiarówkę, co ich klasyczne ogłowia, więc są dość spore. Mój ma klasyczny Cob, potylica miała jeszcze dużo miejsca wszędzie, i do wędzidła i do nachrapnika i do podgardla, a w nachrapniku wręcz musiałam dorobić dziurę.
Sivrite własnie się zastanawiam między KaWalowym a oryginalnym Micklemem, bo KaWal ma fajną cene i stąd moje pytanie🙂
Ja mam Kawał Anatomic od marca i nadal niezmiennie polecam 🙂 zupełnie nic nie dzieje się ze skórą.
Ale rozmiarówka jest dziwna. Ze zwykłym wędzidłem mam nachrapnik a la hanower i luźnawe podgardle. Przy wielokrążku zaś podgardle ciasno a nachrapnik wysoko. Jakby troszkę gdzieś zabrakło 🙂
Gillian a jaki wziełaś rozmiar i jaki rozmiar masz innych firm ? Bo mój niby kawał konia a full to zawsze na ostatnie dziurki mam, a w cobach znowu za krotki naczółek  😵
Mam full i łeb jak wiadro 🙂 standardowe fulle pasują 🙂
Gillian a jaki wziełaś rozmiar i jaki rozmiar masz innych firm ? Bo mój niby kawał konia a full to zawsze na ostatnie dziurki mam, a w cobach znowu za krotki naczółek  😵


azazu93 jak koń nosi mały Full, to raczej Cob bym polecała z Anatomica, a jak szerokie czoło, to zestawić z naczółkiem Full lub nawet Full/XFull zależy jaki model i jak mocno opadające naczółki lubisz - można takie zestawienia bez problemu tworzyć.  W razie pytań polecam kontakt przez facebookowy profil 😉
anai, Dziewierz przejrzałam i wybrałam, dzięki!  :kwiatek:
czerwona.sofii A co wybrałaś, jeśli to nie tajemnica? 😉
https://www.psofsweden.com/en/bridle_retailers/high-jump
Orientuje się ktoś w takich ogłowiach? Dla konia noszącego duży cob/mały full jaki rozmiar wybrać?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 października 2018 10:55
Na ich stronie jest podana tabela z wymiarami dla poszczególnych modeli i można sobie wszystko pieknie wymierzyć
Dziewierz wybrałam przepiękny naczółek Kawal Stardust https://kawalhorses.pl/pl/p/Naczolek-Stardust/69  Delikatnie opadający, zobaczymy jaki wyjdzie 😉
czerwona.sofii ładny 😍
Pokażesz jak przyjdzie :kwiatek:
Na ich stronie jest podana tabela z wymiarami dla poszczególnych modeli i można sobie wszystko pieknie wymierzyć

Szukam i nie mogę znaleźć. Gdzie jest ta tabela?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 października 2018 16:52
Proszę klik
lusia722, dziękuję!
Dziewierz jak będzie dobrze się prezentować, to pokażę z przyjemnością 🙂
JSBach Czy może zamówiłaś ogłowie TMD?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się