ciąża, wyźrebienie, źrebak

Byłam w sklepie i kupiłam młodemu zwykły kantar pony. I tak jest na drugiej dziurce od góry. 😁

tajnaa to nieźle, Haru dopiero zaczyna wyrastać ze zrebiecego.
Halo, halo... a nam stuknęło już pół roku... kiedy?? 🤔
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
11 października 2018 08:45
Niesamowite jak szybko z patyczaków wyrastają miniaturki koni  😍
To straszne  jak się pomyśli o tym, jak czas szybko leci. Dopiero co pisałam o cyckach kobyły, a za 11 dni i mój źrebol skończy pół roku.
W przyszłym tygodniu odstawiam go od matki. Rzadko już ją cycka, poza tym jest taki wielki i je tyle co duzy koń,  że nie potrzebne mu cycusie mamusi.


tajnaa, ale piękne to Twoje rude! 😍
Bo rude z założenia jest piękne! 
To prawda  😜
tajnaa Ile już ma wzrostu, on garbanosy się robi  😍 

saganek Ale piękności wyrasta  😍


Moja jutro ma 5 miesięcy, wzięłam ją na stajnie żeby coś tam ją uczyć i się trochę zdziwiłam jaka ona niedobra  😤  Matka przewodzi stadem, mała robi co chce i myślała, że ona ze mną też może.  Tak mnie wkurzyła, że wylądowała na noc na sznurku, dziś super kochany konik normalnie miodzio  😁 
Młoda ma już 140cm.
monia, nie robi się garbonosy, tak jakoś wyszedł. Ma prosty profil.
Ile ma wzrostu nie wiem, duży jest.
monia dzięki... młoda zawczasu zawstydziocha złapała... 😂 Chciałabym,żeby została, ale... no właśnie jakieś ale się u nas pojawiło i teraz życie zdecyduje czy zostanie czy nie...
saganek   To trzymam kciuki za lepsze zmiany. 
Moj dzis pierwszy raz zostal sam w boksie a matka poszla na lonze, jestem w szoku jacy oboje byli grzeczni  😍
Mój źrebak matki się nie trzyma wcale, on z ciotkami łazi. Do matki idzie dopiero pocyckać i to też niezwykle rzadko.
Ale moj mlodszy, z czerwca. I ciotka byla w boksie obok, nie z nim, takze byl dzielny :-)
Hej. Dziewczyny zamierzam młodą odsadzić... Niby nic wielkiego, ale zawsze pakowałam klacze do przyczepy i wywózka na min. 2 tygodnie, teraz chciałabym zrobić to stacjonarnie... Da się? Źrebak będzie się z nią widział, bo mam obok padoki i czy to nie utrudni sprawy?? Jakieś rady? Czy może po prostu wywózka??
Saganek jeśli masz możliwość to wywieź i to najlepiej kobyłę. Będą wariować i się nawoływać, a wiadomo padoki są różne i pomysły też źrebaki mają różne.
Ja odsadzałam i miały możliwość widywania się. Poszło bezproblemowo.
Tajnaa a czy dawałaś kilka razy ściągnąć mleko? Od wczoraj są osobno i dwa razy dałam młodej ściągnąć mleko, bo klacz miała tak nabrzmiałe wymię, że mnie piersi bolały 😂. Najgorsze jest to, że matka musi stać w boksie, bo mamy areszt założony przez weta, bo mamy nieszczęsny międzykostny uszkodzony... Także nie mamy jak nawet rozchodzić wymienia...
Odkąd źrebak był odsadzony cycek nie był tknięty. Nic a nic, żeby nie pobudzać laktacji.
Ale nie miałaś zamkniętej klaczy, nie?? Ruch dużo pomaga, a my jesteśmy go pozbawieni... Odstawiłam treściwe zupełnie matylko siano i wodę. Pomyślałam, żeby przez dwa dni dawać ściągnąć mleko co 12 godz potem tak co 15 aż dojdę do 1x i w końcu zostawię w spokoju... Jak myślicie sprawdzi się to?
Nie miałam zamkniętej klaczy, ale ona nie jest typem uwielbiającym chodzić, stałaby i ciągle żarła.
Możesz spróbować zdajać do raz rzadziej, powinno się sprawdzić. Przynajmniej sprawdziło się w odstawiniu mojego dziecka od cycka  😁
Tajnaa, dobre... W końcu co ssak to ssak...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
14 października 2018 14:55
Dawno mnie tu nie było 🙂 Ale dzisiaj znalazłam w końcu trochę czasu aby ruszyć te moje czterokopytne i porobić fotki Brego 🙂
Młody idzie 7/8 miesiąc.
Jest małym chodzącym tornadem. Takim samym jak mamusia.
Za nami pierwsze szczepienie, trzecie werkowanie ( robimy na raty), zamykanie w boksie.
W tym miesiącu, od przyszłej soboty będziemy rozdzielać - póki co w boksie.
Rozmawialiśmy z weterynarzem o wycięciu- planowo straci jaja na koniec stycznia.
Delikatnie wprowadzamy mu również wysłodki z witaminami i kredą. Później dojdzie garść owsa, siemię lniane od Podkowy, otręby pszenne.
Brego jest cholernie kontaktowy. Bardzo lubi być głaskany, czochrany, drapany- co bezczelnie wykorzystujemy przy robocie kopyt czy ogólnym obrządku itp itd. Ułatwia nam to zycie, jemu chyba też 😂 🏇 Jedna rzecz co mnie bardzo cieszy- nie pcha się na człowieka za wszelką cenę. Raz został ustawiony i zapamiętał lekcję bardzo dobrze.
Poza tym żartowniś z niego - tydzień temu ,,ratował" matkę z nałożonych ochraniaczy- w sensie odkleił pyskiem rzepy i latał  z jednym po padoku jak wariat.
Kombinator po mamusi, która w wieku 11 miesięcy potrafiła  ,,ratować" inne konie z uwiązów, zamknięć do boksów itp itd.
Co ja będę dużej pisać- to istny klon Iskry, tylko profil pyska ma prostu jak od linijki i widoczną skarpetkę na TP.
A tak nawet ,,pierdolnik" na czole identyczny. 😁
zabeczka my już po 4 struganiu. Masz fajne dwa klony, Bobek całkowicie inny od mamy. Również za drapanie zrobi wszystko. Te rozpieszczone maluchy takie są 🙂.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
14 października 2018 18:41
Ale słodki ten Twój Bobek 😀 pięknie się prezentuje  :kwiatek:

Mój młody póki co , jest taki jakim sobie go wymarzyłam- czyli czysta mamusia. Mam ogromny sentyment do mojej Iskry i chciałam mieć po niej klona- i się udało  😁 💃
My od niedawna strugamy na raty - Brego jeszcze nie umie trzymać kopyt zbyt długo, więc praktycznie co tydzień delikatnie szlifujemy, albo skrobiemy kąty.
On się cieszy, bo raz, że go drapią, dwa coś się dzieje. Tylko trwa to jeszcze zbyt krótko, by obskoczyć wszystkie kopyta na raz.
Ostatnio trzymał tyły na koziołku-  za marchewkę  😁 pazerny jak matka 😎
Wesoło jest z nim  😁
Ostatnio zastanawiałam sie nad jego wzrostem i w sumie dałam spokój.
Nie będę gdybać, ani kombinować ze specjalnymi witaminami, bo kucyka już przerósł  😁
A sumując, wystarczy że osiągnie wzrost matki- 159 cm i będę zadowolona. 😍
Dziękuję.
U Nas zaprocentowało różne podłoże na pastwisku - rowy, górki i inne nierówności. Jak chodzi 24h to musi złapać tą równowagę. Dzięki temu udaje nam się zrobić wszystkie kopyta na raz. Zasługa też doświadczonego i cierpliwego kowala, który rozumie że to dziecko i czasami może mieć dość stania 🙂
To ja sie pochwale swoim :-) ostatnio byl nawet w myjce bez mamy

https://photos.app.goo.gl/bwWEWKhQEtrpbKLw9
Mój nawet w największy upał nie dał się zmoczyć wodą.

Jutro gałgan kończy pół roku  😉




Jest jakiś sposób na sprawdzenie riu, bez badania usg oraz bez ogiera?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się