żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Właśnie o taką antyreklamę mi chodziło. Jeśli produkt jest dobry i warty swojej ceny sam się obroni. Niedługo sprawdzę jak się obroni na moich koniach :-) kuszą kolory... Ale chyba do czarnego sprzętu wybiorę klasykę.
Czy ktoś ma lub oglądał tę podkładkę: https://cavalloshop.pl/produkt/podkladka-eskadron-platinum-glossy-faux-fur-black.html. Jakie opinie?
Szukam jakiejś naprawdę cienkiej podkładki, bez żadnej korekty, zależy mi tylko na tym żeby choć trochę amortyzowała. Możecie coś polecić?
larabarson, akton.
O kurka, cena mnie zaskoczyła  🤔 🤣 Chociaż jak czytam opinie tutaj, to widzę same pozytywne. Szkoda, że nie można sobie potestować przed zakupem 🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 października 2018 09:22
A Acavallo ten zwykły? Za gruby?
zembria szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy Acavallo, bo żadnego takiego żelka nie oglądałam nawet w sklepie. Mam w tej chwili zwykłą podkładkę z Decathlonu (tą piankową) ale mam wrażenie, że jest za gruba (natomiast bardzo fajnie amortyzuje, czuję ogromną różnicę w porównaniu do jazdy bez podkładki), szukam czegoś możliwie najcieńszego ale jednocześnie skutecznego.
Akton za 300zl wisi w voltowych ogłoszeniach  😉
http://ogloszenia.re-volta.pl/zel-pod-siodlo-akton/o/135568/
Mam pytanie do użytkowników Winderena, czy wersja comfort bardzo/nie bardzo zawęża siodło?
Zupełnie nie. Powiedziałabym zwęża o pół rozmiaru może?
Blondek ten efekt jest raczej marginalny, bo Winderen ma głębokie wycięcie pod przedni łęk. Poza tym ma swój kanał i leży na plecach płasko, bez wciągania w kanał siodła, więc przestrzeni między panelami też nie powinien zwęzić.
Bardzo nie zwęża, trochę jednak tak, moje siodło np. przez Winderena zaczęło lecieć odrobinę w tył i muszę korzystać z wkładek korekcyjnych pod tylne panele, żeby zachować równowagę.
Dzięki laski za ekspresowe odpowiedzi  :kwiatek:
Może i ja się wypowiem na temat winderena 😉
Podkładkę zakupiłam początkiem roku, więc trochę czasu już miałam żeby ją przetestować. Powiem tak - gigantycznego szału na mnie nie zrobiła, koń jak chodził tak chodzi 😉 Więc albo chodzi na tyle luźno, że z podkładką czy bez, nie ma to dla niego większego znaczenia, albo jestem aż takim laikiem który jest ślepy na to  🤣
Mimo to wrażenie na mnie zrobiła pod innym względem. Koniuch ma o niebo lepiej rozbudowane plecy niż kiedyś! Naprawdę, w życiu nie miał lepszych mięśni pleców niż teraz i tu akurat nie przesadzam. Fizjo z pleców zadowolony a co jak co, dla nas jest to najważniejsze, ze względu na to że konio ma KSS, pomimo którego jest luźniutki jak guma i który w niczym mu nie przeszkadza 🙂 Jedynym wyznacznikiem KSS były właśnie słabo rozwinięte mięśnie pleców. Teraz może się pochwalić najlepiej rozbudowanymi plecami w jego życiu 🙂
a czy rozbudowa pleców rozpoczęła się właśnie od czasu rozpoczęcia użycia podkładki? Czy okres ten nie zbiegł się również z rozpoczęciem np intensywniejszej pracy lub zmiany systemu ćwiczeń?
Dokładnie, ja również zauważyłam rozrost mięśni. U mnie plecy zawsze były jak stół, ale koń miał dziury za łopatkami i słabo rozwinięte mięśnie przy kłębie. Aktualnie po miesiącu dziury są dużo mniejsze, koń bardzo chętnie używa szyi, jest mega luźny i otwarty.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 października 2018 06:31
A czy ktoś z was ma realne porównanie między Winderen Comfort, a Slim? No tyle wiem, że cieńsza jest 😉 Ale jak z odczuciami? Jak konie reagowały na jedną i drugą? Konkretnie się zastanawiam nad tą podkładką, a na mój budżet jest to spory wydatek więc średnio mam możliwość wziąć na testy obie. Siodło mam Wintecka wiec łęk można zawsze poszerzyć, ale szerokość miedzy panelami mam już na styk, tego nie poszerzę, stąd pewnie bardziej by mi pasowała cieńsza, jednak jak mam zapłacić tysiaka i mieć "pół" efektu, to tak średnio :/ No i mam problem 😵
Dokładnie nad tym samym się zastanawiam. Mam siodło dopasowane idealnie pod konia ( na ten moment... ;-) ) i bardzo bym chciała podkładkę o zwykłej grubości, żeby jak najwięcej z niej wyciągnąć, boję się jednak, że może mi zwęzić siodło na tyle, że przestanie pasować. Ta cienka jakoś do mnie nie przemawia, nie wiem czemu...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 października 2018 09:25
No właśnie 🙄 Najlepiej by było wziąć na testy obie na raz i sobie porównać. Gorzej jak koń się postanowi nagle rozrosnąć potem 😉
Kurczę czy ktoś mi może powiedzieć co wpływa na glutowanie się acavallo?
Kupilam w bliskim odstępie czasu dwa- jeden z korektą przodu, inny bez. Użytkowane tak samo, w tej samej szafce trzymane i ten z korektą cacy a ten bez już się lepi!!!
kotbury, wypierz ręcznie w ciepłej wodzie z odrobiną płynu do naczyń. Powinien się znów lepić.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 października 2018 11:39
Gaga ale kotbury chodziło chyba o to, takie klejenie się wskazujące na zużycie się już żelu.
Hm mi się Acavallo lepią póki są czyste
One się nie lepią inaczej chyba... (?) Są jednorodne w całej objętości , więc nie mają się z czego lepić...
_Gaga, jak są bardzo zużyte to się zaczynają glucić i lepić w taki niefajny sposób. Jak zaschnięty kisiel...Bleh.. I tego stanu już się raczej nie da uratować.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 października 2018 11:47
Jak już mają swoje lata, to zaczynają tak flaczeć, mięknąć i się lepić mocno, nawet wtedy na palcach zostawiają taką jakby powłokę jak się je pogniecie w ręku. Mi się tak zrobiło też z jednym w miejscach w których wystawał poza siodło, przypuszczam, że słońce przyspieszyło ten proces w tych miejscach.
epk, zembria, dzięki. Nie miałam pojęcia że one w taki sposób się zużywają...
Ciekawe czy to tylko Acavallo czy wszystkie "gluty"  ❓
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 października 2018 13:20
Przypuszczam, że wszystkie gluty, a Acavallo to raczej te bardziej trwałe są.
_Gaga, ja to obserwuję we wszystkich glutach. Prędzej czy później wszystkie niestety tak kończą 🙁
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
11 października 2018 17:29
A czy ktoś z was ma realne porównanie między Winderen Comfort, a Slim? No tyle wiem, że cieńsza jest 😉 Ale jak z odczuciami? Jak konie reagowały na jedną i drugą?

Też się podepnę pod pytanie bo rozważam zakup.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
11 października 2018 17:31
_Gaga u mnie gluty inne niż Acavallo żyją około 2 lat, bardzo intensywnego użytkowania. Właśnie jestem na etapie wymiany, bo stare się nie trzymają i nie można ich już domyć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się