siodło ujeżdżeniowe

Krola, - poruszany przed chwilą Albion SLK. Ja mam konia praktycznie bez kłębu, ale pierwszy koń, na którym spotkałam to siodło miał bardzo wyraźny kłąb. Jest głębokie, nie zakleszczające, ale dające oparcie, miękkie.
Dziękuję za podpowiedzi ;-) Będę testować Adelinkę. Przesiadam się z Lusitano które było głębokie i trzymające więc mam nadzieję, że będzie ok... Oby tylko mojemu pączusiowi pasowało... :-/
Krola na wykłębionych koniach z prostymi plecami sprawdzają się Kieffery i Passiery. Nowe siodła są miękkie, zwłaszcza Kieffer. Generalnie wpisują się w Twoje wymagania, a od Erre są dużo tańsze.
No właśnie kieffera puściłam w świat bo tył piał. Kieffery są fajne na wykłębione konie, ale z prostymi plecami jest już gorzej...
Na wykłębionych koniach faktycznie fajnie leżą albiony (celuj we wspomnianego SLK lub K2), poza tym potwierdzam passiery i niektóre kentaury tez mi się kiedyś udało dopasować (niestety nie pamiętam modelu).
Krola z tymi panelami pewnie zależy też od konkretnego egzemplarza - Kieffer ma dużo opcji do wyboru i chyba niezłą pasowalność. Miałam ostatnio na przymiarkach 4-letniego Lecha, który był właśnie na krótkie i proste plecy.
No zobaczymy. Tak jak Wam pisałam na pierwszy ogień idzie Ereeplus Adeline - bardzo chciałabym żeby to było pierwsze i ostatnie siodło do testowania. Zdam Wam relacje jak już będę coś wiedziała.
Mam pytanie, czy ktoś z was wymieniał przystuły w siodle? Moje są doszyte do nylonowych pasów, które wystarczy odpruć i wszyć nowe. W Equishopie taki zabieg kosztuje ponad 1 tyś., ja znalazłam coś takiego:
https://www.olx.pl/oferta/przystuly-przystula-pasek-do-siodla-kolorow-5-0-5-5mm-15zl-sztuka-CID767-ID7e9lh.html
Mam dość kumatego szewca i myślę że nie miałby problemu z wszyciem. Ciekawe jak jakościowo, może ktoś takie użytkuje?
Słuchajcie, jestem chyba największym szczęściarzem na świecie 🙂 Pierwsza przymiarka i trafione  🏇 Adelinde zostaje u mnie - fajnie leży, wygodna... Minimalnie muszę podnieść przód siodła, ale spokonie sprawę powinna załatwić podkładka, a za jakiś czas odezwę się do ludzi z Erre z prośbą o dopasowanie do mojego gamonia.  To co zauważyłam to, to, że faktycznie jest to siodło mocno narzucające dosiad. Pewnie nie wszyscy to lubią, dla mnie jeźdźca klasy grande priksa  😉 to plus.

Mam też pytanie. Orientujecie się może ile kosztuje dopasowanie siodła w Erre? Wiem, że cena zalez od tego co było robione napewno, ale tak orientacyjnie pytam.
Chyba będziemy musiały w końcu spróbować winteca wide - czy ktoś ma doświadczenie z tym całym systemem cair? 👀
Nie mam pojęcia jak to się sprawdza? Czy w ogóle się sprawdza?
I może wiłaby ktoś pożyczyć miarkę do łęków winteca?  😡
Euphorycznie, - mojemu grubasowi cair bardzo pasował, a to książątko jest 😉 Najlepszą opinie wystawi Ci własny koń, co zwierzak to preferencje. Sprzedałam winteca znajomej jeżdżącej dużo młodych, różnych koni i jest mega zadowolona, konie dobrze w tym pracują.
Caira nie bardzo można modyfikować jakby co?  👀
ushia   It's a kind o'magic
08 października 2018 11:12
zalezy jaki model, jak jest dostep do paneli - albo te dedykowane kieszonki to mozna
ja swojego wymodyfikowalam na dziesiata strone wkladkami z filcu i karimaty 🙂
plus taki, ze mozna to sobie zrobic samemu, minus, ze w gre wchodzi tylko dodawanie wypelnienia, nie ujmowanie i trzeba uwazac zeby nie przegiac, bo sie robi twardo

jak nie znajdziesz gdzies na miejscu to mam miarke
Do tej pory nie brałam go pod uwagę ale wczoraj była u nas Olga Kulesza i zasugerowała mi żeby spróbować na Słonika właśnie wide.
Teraz szukam  😁 Pewnie wezmę z konika bo jest najbliżej mnie a akurat w ogłoszeniach nie ma żadnego.
Jest bates ale 17stka  🙁
Macie jakiś pomysł, które siodło krótkością paneli dorównuje Butterfly 😉? Szukam czegoś na mojego młodziaka, to typ beczkowaty, bezkłębowy, plecy proste, ale b. krótkie. Butterfly fajnie leży,koń fajnie w nim chodzi, ale mam 2 "ale": jak dla mnie poduchy trochę za płaskie i cena... Używek ze świecą szukać. Zastanawiam się czy coś na mojego króciaka da się dorwać z używek innych marek, Prestige X-D1 wydaje się obiecujący, ale nowy jest droższy od Butterfly. Więc tak... Mi odpowiadają głębokie siedziska, miałam Daw Maga Sylwestra i dla mnie był ok, nie potrzebuję klocków, żadnych bajerów, tylko głębokie siedzisko, dobrze sadzające nad środkiem ciężkości. Macie jakieś pomysły czy zbierać na Butterfly'a 🤣?
wruda mam claudie używkę 18" brąz jak coś  😉
wruda mam Stubbena na takiego konia 🙂 panele podniesione +2cm, wygodne i dosyć głębokie
Nie mogę nigdzie znaleźć przełożenia rozmiarówki łęków winteca wide na powiedzmy, prestige.
Ten pierwszy: jasny wrzos : 1-XW to ile to mniej więcej jest na tradycyjną rozmiarówkę?  :kwiatek:
kitty - 18 jest trochę dla mnie za duża 🙁
azazu93 - a jaki model?
Czy ktos może ma siodło robione u u Pana Andersza i chciałby się ze mną podzielić wrażeniami?
Drugie pytanie które modele siodeł mają krótki panel?
Wczoraj mieliśmy robione miary i wyszło że mój koń jest krótki więc potrzebuję panelu jak w 16tce, natomiast nie wiem czy ja się w 16tkę zmieszczę :-/

i mam taki dylemat co robić 🙁
Hekate1 z krótkim panelem - Euroriding Achat (dedykowany koniom z krótkim grzbietem), podobnie Kieffer Inzell i Salzburg, Października Compact
Mi się również sprawdził Prestige Top Dressage (był wyjątkowo krótki)
A teraz mam Equipe Olympia 18" na panelu 17,5"- da się... 🙂
Dziewierz dziękuję  :kwiatek:
Poszukam tych modeli, a rozumiem że tego Eqiupa na krótszym panelu trzeba robić pod wymiar nówkę ?
No niestety....
Pozwolę sobie rozszerzyć pytanie Hekate1: które z syntetycznych siodeł ma krótkie panele? I czy jeżeli Isabelka kołysała się na grzbiecie to czy wielce prawdopodobne jest, że będzie podobnie z Contourblockiem?  :kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
11 października 2018 10:49
ktora izabelka?
starsza jest bardziej lekowata, nowsza wersja bardziej plaska
w ogole nowsze wersje winteca sa bardziej na plasko
contourblock jest raczej juz z tych nowszych - no i mozna sobie poupychac wkladki zeby wyplaszczyc panele
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
11 października 2018 16:35
Widziałam info, że Końskie Zaloty mają testowe siodła ANKY- także jeśli jest ktoś z okolic Torunia to ma szansę przetestować 😉
ooo widzę że temat siodeł Butterfly był poruszany kilka postów wyżej
wruda wygląda na to że mam ten sam dylemat i problem co Ty. Wczoraj pożyczyłam Buttefly od koleżanki i o ile to siodło wydaje mi się najbrzydszym siodłem na świecie  🤣 o tyle mój koń jak by dostał skrzydeł.. i długością mu pasowało, grzbiet podniósł i jakoś nogi mu dalej latały 😉. Byłam naprawdę zaskoczona...bo wydawało mi się że to taki trochę chwyt marketingowy i takie rzeczy nie dzieją się w ciągu jednego treningu.. Wcześniej nigdy się nie interesowałam tymi siodłami, faktycznie używek nigdzie nie widać 🙁. Bo juz pomyślałam że się poświęcę i zniosę ten słaby wygląd dla dobra konia, ale nówka to trochę ponad mój budżet.
Hekate bardzo często jest efekt "wow!" od razu po założeniu pasującego siodła (wiem z własnego doświadczenia :hihi🙂
Niemniej warto pojeździć co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście razy, żeby sprawdzić, czy ten efekt się utrzyma - czasami po kilku jazdach okazuje się, że jednak koniu coś nie pasuje, gdzieś ciśnie, uwiera etc - tego też doświadczyłam z moim kucykiem
ushia   It's a kind o'magic
12 października 2018 12:56
szukaj na ebayu
tylko dokladnie tego co mierzylas, bo one sie mocno roznia miedzy modelami

mnie oprocz specyficznego wygladu od nich odrzuca ciezar - na szczescie moj kon butterflyami gardzi  😂
ushia, haha mój też kiedyś pogardził 😉. Myślałam, że tylko mój taki dziwny 😉.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się