Ochraniacze

Jak rozmiarowo wypadają ochraniacze Lorenzini ? Jak Veredus czy są mniejsze ?
No i czy warto w ogóle, czy dać sobie spokój i kupić equicki bądź kolejne Veredusy ? Potrzebuję czegoś dobrego i ładnego na zawody na potężne nogi mojego Smoczyska, które w większości ochraniaczy się w ogóle nie mieszczą.
Klami, Ja bym pominęła Lorenzini. Może są trwałe, mogą się podobać, ale są tak sztywne, że aż mnie szokło jak je macłam  😁
Puma, o, dobrze wiedzieć. Dzieki za opinie. Daruje je sobie. A equick? Warto czy iść w klasykę i kupować kolejne Veredusy?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
13 października 2018 22:37
A czy spotkał się ktoś z tymi ochraniaczami https://konik.com.pl/ochraniacze-stajenne-nelson-master-tech-tyly-granat-torpol mniejszymi niż full? Wszędzie widze ten rozmiar, a ja potrzebuje poniaki albo coby.
Klami, Tutaj nie pomogę, bo z equickami nie miałam styczności. A Zandony oglądałaś?
Robaczek M. napisz bezpośrednio do Torpolu, wtedy możesz zamówić dowolny model w potrzebnej rozmiarówce i dodatkowo wybrać kolor jaki cb interesuje  😉
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
14 października 2018 12:29
O super, nie wiedziałam 🙂 a nie orientujesz się jaki jest mniej więcej czas oczekiwania? Taka dość pilna sprawa
Czyli dostępne w sklepach produkty są tylko w takich rozmiarach? Nie produkują bez zamówienia innych rozmiarów?
Oczywiście są inne rozmiary w standardzie, w sklepach różnie to bywa bo kwestia tego co mają na magazynie i czy w ogóle mają  😉 z tego co się orientuje to najczęściej i tak sklep składa zamówienie w Torpolu. Realizacje są dość szybkie, ja zamawiałam dwa lata temu właśnie bezpośrednio u producenta (chciałam inny kolor niż granat z białym, a kolorystyka jest rozbudowana do wyboru) i paczka przyszła bodajże po tygodniu.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 października 2018 12:48
Klami wszystkie skorupy podobne różnią się designem i trochę materiałami. No i gdżetamk tytan w Lorenzini, carbon w Veredusach i żel w Equickach. Equicki sama rozważałam, ale w wersji z czarnym żelem, jednak ostatecznie zakupiłyśmy Kentucky 😍
Puma, oglądałam Zandony i nie przypadły mi do gustu. Odstają moim zdaniem wykonaniem od np Veredusa.

lusia722, equicki rozważam tylko te w czarnej wersji, to niebieskie mnie drażni. W Kentucky te z ala skórki celowałam, ale nie byłam w stanie ich zapiać. 🙁
Klami, u Was mi się ciągle widzą carbon gele ze złotymi wstawkami, tylko one nie za duże są.
Jaki rozmiar eskadronow z futerkiem dla konia cob o chudych nogach? Zwykle mamy M na przód i L na tył, ale wolę się upewnić.
anai, miałam ostatnio w ręku L z tego modelu i są mniejsze od klasycznych, ale bez dramatu. Myśle, ze by dały radę. Zreszta tez mi się podobają, ale obecnie będą mi pasować jak przysłowiowa pieść do nosa. Czarny sprzęt ze srebrnymi sprzączkami, czarny kask, frak itp. Wszystko ze srebrnymi wstawkami i świecidełkami. Także te złote elementy ochraniaczy nijak mi będą pasować do czegokolwiek.
Klami, a Prestige? One mają srebrne dodatki. Tylko nie wiem czy Twój koń wejdzie w L
O takich myślę, lub takich

Albo te Veredusy colored z szarym?  😜
Puma, te Prestige miałam. Zady się kręciły zaś przodow nie mogłam zapiąć.
O Veredusach właśnie myślę. Albo tych czarno-szarych właśnie albo zupełnie czarnych. Tylko veredusy mam już x lat x sztuk i tak się rozglądam za czymś innym. Acz coś czuję, że na kolejnych Veredusach się chyba skonczy.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 października 2018 06:56
Klami a CWD,oni mają chyba X-Full
Klami equicki są produkcji gościa który projektował ochraniacze veredusa, który się od veredusa odciął i poszedł  w swoją stronę. Są dlatego trochę ulepszone 🙂 sama mam veredusy od lat, ale jeśli miałabym wymieniać to na equicki właśnie. To niebieskie (bądź czarne) w środku ma tez swoje zadanie - absorbuje uderzenia i odciąża ścięgna. Zajrzyj na https://tophors.pl/firm-pol-1528197067-eQuick.html - są darmowe zwroty jakby coś się okazało za małe i przesyłka darmowa od 500zl.
m0niSka, z całym szacunkiem do Equicków, ale jak płyn z tyłu platikowej skorupki może odciążać ściegno?
Puma, słuszna uwaga - chciałam napisać o ochronie, a nie odciążeniu. Klepiąc całymi dniami opisy produktów człowiekowi się już przy wieczorze wszystko miesza  🤔wirek:
m0niSka, nie to nie Twoja wina.. tylko zastanawia mnie jak ten płyn może działać na ścięgna będąc na skorupce z tyłu.
W opisie każdych z nich jest, że "chroni ścięgna", ale kurde.. każdy ochraniacz chroni ścięgna no  😁
Dla mnie to taki dizajnerski look po prostu  😉
Puma, tak naprawdę musiałyby być wykonane jakieś testy, konia w podobnej (bądź nawet takiej samej) sytuacji narażonego na uraz z normalnymi ochraniaczami i z equickami. Działanie płynu - z opisu strony producenta. Pęcherzyk powietrza w tej skorupce porusza się wraz z ruchem kończyny w tymże ochraniaczu - coś na wyobraźnie działa. Faktem jest, że porównując je do veredusow - ochraniacz wydaje się bardziej chronić tylną część nogi, jest po prostu trochę grubszy z przez to co się dzieje z tylu ochraniacza, nie tracąc przy tym na lekkości samego ochraniacza.
Equicki stają się na pewno coraz bardziej popularne  - widziałam chociażby osobiście na CHIO w Aachen - łatwo było zwrócić uwagę przez wspomniany niebieski płyn 🙂

Jednym słowem - fajne, porządne, zbliżone do veredusow, chociaż jeśli przyjrzeć się detalom - wydają się trochę bardziej dopracowane.
Czy ja wiem czy takie lepsze od Veredusa.
Zwykłe tyły equicka bardzo się rysują w miejscu żelu, szybko robią się brzydkie.
Przody wyglądają na nodze trochę "bananowo", tył jest mocno wypukły.
Mamy jeszcze w użyciu zaciski które nam za każdym razem obcierają konia na pęcinie.
Ja osobiście wolę jednak Veredusy, Zandony i Eskadrony.
Ja wiem, też je widuje i nawet było mi dane obmacać 😉  Dla mnie jeśli dorównają trwałością Veredusom to mogą być nawet i z tym niebieskim żelem  😁
I tak wybrałabym kolejne Veredusy przy zakupie nowych. 
Czy ktoś spotkał się z opinią, że gdy koń na skokach wyrzuca mocno zadnie nogi do tyłu to nie powinien mieć ochraniaczy tego typu  https://goo.gl/images/rct3uf tylko takie zwykłe skorupy tylko od wewnątrz? Jakiś powód dlaczego?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
19 października 2018 11:26
Ponawiam pytanie o Anky climatrole 😉 czy można w nich robić coś poza jazdą na czworoboku? :p  np. praca w terenie, małe skoki?
lusia722, ale są chyba tylko skórzane ? Dobrze myslę? A skórzane mój koń szybko zniszczy.

Puma, i tak chyba się skończą moje rozterki, kolejnymi Veredusami.

m0niSka, dzięki za info.
Nie wiem czy powinnam tu - czy może w wątku ogonowym..... Ma ktoś może do polecenia jakiś fajny ochraniacz na ogon? Kupiłam i.... koń mi się obtarł 👿 ohhh....
Sankaritarina, do transportu?
Kiedyś przyszła mi do głowy samoróbka, ale potem nie miałam okazji wypróbować.
Bierzesz (choćby z chińczyka) matę pod talerze, sztućce itp. Nawet są teraz takie w Biedronce.
Taka ażurowa mikropianka czy inny neopren.
I do tego rzepy, przekładane przez nacięcia.
Ma ktoś może te ochraniacze klik i jest w stanie coś o nich powiedzieć i wrzucić zdjęcie na nogach?
Prosz https://imgur.com/a/CTndZiS
Tylko na fotkach są L, które były za duże, także wymieniłam na M i oprócz tego, że przody nie są domknięte, to pasują super. Mam je już 3 lata i były intensywnie użytkowane przez pierwsze dwa, skakałam w nich nawet czasem i mają trochę zadrapań i neopren przy pęcinie zaczyna się przecierać. Są super i jak w końcu umrą, to kupię kolejne, tym razem również z tyłami.
Tylko ja mam chyba HKM dance akurat, ale w rękach miałam obie firmy i różnicy nie było żadnej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się