PSY

W sobotę są w Łodzi targi Puppy Love może tam coś ciekawego znajdę.

Edit: ja muszę wozić psy w bagażniku, bo jednak dwójka dzieci i do tego psy, to już tłum w aucie. A że mam małego peugeota 208 to mało miejsca. W bagażniku wyjęłam tylko deskę i jest gites.
majek   zwykle sobie żartuję
16 października 2018 12:05
Jara, myslalam, ze sie stalas szczesliwa posiadaczka jedynki 🙂
Moja tez grzecznie siedzi, na przednim siedzeniu zreszta, bo by ja dzieci zameczyly z tylu.

Tak sobie musialam wtracic 3 grosze, moze komus sie moje (a wlasciwie mamy) doswiadczenia przydadza.  😁

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 października 2018 12:48
Jara, myslalam, ze sie stalas szczesliwa posiadaczka jedynki

No już prawie się stałam, ale matę będę potrzebować na już, jak tylko w końcu kupię to auto.
W bagażniku chciałabym wozić, ale nie wiem czy aby na pewno tam wejdzie mój pies  😁
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
16 października 2018 18:31
ja odkąd mam klatkę w bagażniku już nie wyobrażam sobie inaczej, w poprzednim aucie miałam psa na tylniej kanapie 🙂
Czy mamy na forum jakiegoś hodowcę  lub właściciela charta polskiego lub rosyjskiego ?  😉
Byłabym wdzięczna za info  :kwiatek:
AnetaW ma borzoja na pewno 🙂 a Alvika polskiego.
Pokrowiec dla psa do auta kupiłam w Biedronce, o ile mnie pamięć nie myli, w momencie sezonowych akcji artykułów dla zwierząt. I tak już trzy lata mi towarzyszy, sprawdza się. Ekonomicznie nie zabolało, aczkolwiek ceny na tą chwilę nie pamiętam.
Lilu również wożę w bagażniku. To jej przestrzeń. Kładzie się i całą drogę psa nie ma. Za chwilę Kirę będę uczyć, chociaż jest podobna do "siostry" i nie powinno być problemów.
Kastorkowa, dziękuję  💘
Uderzę na pw.
desire   Druhu nieoceniony...
16 października 2018 21:12
Ja mam to: https://allegro.pl/pokrowiec-pikowany-mata-do-przewozu-psa-140x160cm-i6776386973.html
Jest mega i pare dlugich wypadow wytrzymalo, a Tola lubi sie powiercic i ogladac 😁
Maja tez troche drozsza opcje z zakryciem boczkow drzwi
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 października 2018 21:15
Ogladalam dzisiaj bagaznik i pies jednak bedzie tam jezdzil, wiec szukac bede maty do bagażnika, ale nieco tanszej niz 250zl. 😉
Jaką polecacie karmę mokrą dobrej jakości dla psa w średnim wieku?  Tylko taką, gdzie można kupić w sklepie, a nie tylko przez neta.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 października 2018 08:40
Wartusia, w dobrze wyposażonym zoologicznym kupisz i Carnilove, i Brita, i Dolinę Noteci. Bozita też często jest i akurat mokre ma bardzo dobre 🙂
Dolina Noteci jest nawet w Auchanie  🙂 Co prawda wybór mniejszy niż w zoologach, ale jednak w moim są zawsze ze 2-3 wersje smakowe, te najbardziej standardowe.
Wydawało mi się, że jakiś czas temu padło pytanie o krople na zaćmę, ale teraz nie mogę go znaleźć. Moja staruszka, lat 12, zaczyna mieć problem ze wzrokiem. Nasza wetka powiedziała, że to starość i że nie za bardzo jest co z tym zrobić. Z kolei wczoraj nasz fryzjer, który jest też wetem, polecił krople Catalin lub Quinax (lub Lanomax, ale to podobno jakaś nowinka niedostępna w PL). I teraz pytanie - warto się w to bawić, czy to bardziej pic na wodę? Zdaję sobie sprawę oczywiście, że prędzej czy później mi psina oślepnie, ale pytanie czy te krople mają realną szansę jakoś opóźnić zaćmę?
Nie.
Dzięki dziewczyny :kwiatek:
A ja wrócę z tematem, który się przewijał, ale tych firm i produktów tyle teraz powstaje, że nie sposób nadążyć... Potrzebuję fajnego legowiska. Takiego że "ścianami" (nie sama poducha), zależy mi na zdejmowanym pokrowcu. Ktoś coś?
Moon   #kulistyzajebisty
18 października 2018 07:24
FurryMouse, mam w sumie trzy z www.e-legowisko.pl dla Diuny i Nero - dwie sofy i jedno prostokątne. Wszystkie mają zdejmowane pokrowce, które można też dokupić (jak Ci się np wizja kolorystyczna zmieni :P) piorą się spoko, jedyne co, to wypełnienie Nerusiowej sofy się deko uklepuje (ciężka doopcia :P) ale wystarczy "umościć" wkład pod pokrowcem i wraca do "puchatych" kształtów. 😉

edit. Nawet przekopałam na szybko instagrama i mam fotki obu legowisk :P







Również polecam e-legowisko.pl
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 października 2018 08:15
ja takich nie mam bo mój pies gardzi legowiskami, ale Heart Chakra testowała jakieś polskie z terapeutycznymi wypełnieniami, jeden miała właśnie z rantami 🙂
https://myheartchakra.pl/2018/03/legowiska-wiko/
Dziękuję! Myślę, że wybór padnie na e-legowisko tylko teraz trzeba wybrać między super wysoką i milutką kanapą, a wygodną w utrzymaniu w czystości skórzaną sofą 😀
Siedzę w robocie i czekam na info jakiego rozmiaru mamy klatkę - podejrzewam, że to ułatwi podjęcie decyzji 😀

Dzięki raz jeszcze  :kwiatek: :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 października 2018 12:19
czy są tu jacyś psiarze z Bielska-Białej? Chcę pojechać na socjal do centrum handlowego i nie wiem jak to jest w Sferze (w sensie, czy nikt nie goni) 👀 a internet nie mówi nic. Plus, czy kojarzycie jakąś psiolubną knajpkę?  :kwiatek:
madmaddie ja jestem z B-B  🙂 Wydaję mi się, że raczej w ,,starej,, sferze nie ma problemu i chyba kiedyś znajoma wchodziła ze swoimi na socjal tam (chociaż głowy uciąć nie dam). Nie wiem nawet czy przed Sferą nie wisi tabliczka, że centrum jest przyjazne dla psów...Jeśli chodzi o psiolubne knajpy to jedynie w Ustroniu kojarzę, w Bielsku mi się nie zdarzyło wchodzić z psem w takie miejsca  😉
madmaddie podpytałam znajomą i do Sfery zasadniczo nie można wejść z psem. Wyjątkiem jest pies przewodnik lub ewentualnie jakiś kieszonkowy trzymany na rękach.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 października 2018 07:34
dzięki! pomyślę nad tą sferą. Na razie, ze sprawdzonych info, to do Decathlonu można z pieskiem, jakby ktoś pytał 😉
madmaddie, potwierdzam, wczoraj zaszłam podczas spaceru na chwilę do Decathlona i nikt nie miał problemu. Dodatkowo, z tego co sama sprawdziłam, to we wszystkich marketach budowlanych typu Obi też można.

Z BB masz już całkiem blisko do Ostravy, a tam do Avion Shopping Park też możesz wejść z psem. Jeżeli chodzi natomiast o polską stronę, to ostatnio we Wrocławiu byłam w galerii przy placu Grunwaldzkim i tam też sporo sklepów miało naklejkę na szybie, że są przyjazne psom 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 października 2018 07:42
Wiesz, na pewno można do Silesii City Center i Supersamu w Kato, ale my z małą jeszcze nie przerabiałyśmy takich tłocznych miejsc. Bielsko mimo wszystko jest spokojniejsze i od niego chciałam zacząć 😉

Dzięki za info wrocławskie, jak się ogarniemy, to chcę się kopsnać na wycieczkę do Wro. Zwłaszcza do sklepiku Dog Ahead  😀
madmaddie mi w Supersamie gość z ochrony zwrócił uwagę, że mogę ale tylko w kagańcu. Z tego co wiem w SCC też był taki wymógą. Także ja zostałam grzecznie wyproszona. Inna sprawa, że nie znalazłam na necie regulaminu żadnego, a na drzwiach Supersamy jest tylko obrazek psa na smyczy.
FurryMouse, ale zgodnie z przepisami pies w miejscu publicznym powinien być na smyczy i w kagańcu, więc tyczy się każdego sklepu, chyba że wewnętrzne przepisy mówią inaczej.


Perlica, akurat przepisy np. Wrocławia (ale i większości miast) mówią o tym, że pies ma być na smyczy (za to nie musi być w kagańcu) ale sklepy, dworce itp to wbrew pozorom nie są miejsca publiczne jako takie (w rozumieniu, że państwowe czy samorządowe) a tereny prywatne i faktycznie w zdecydowanej większości jeśli psy w ogóle wpuszczają to na smyczy i w kagańcu. Generalnie trzeba właśnie pamiętać że taka galeria handlowa czy dworzec to teren prywatny i obowiązują przepisy właściciela a nie miejskie - co zaskakuje zawsze większość ludzi 😉.

Z drugiej strony mamy takie miejsce we Wro (tereny parkowo-rekreacyjne) i co jakiś czas słychać tam opieprzanie od spacerowiczów, że psy na smyczy powinny być - a jest to teren prywatny i na ogromnej części tego terenu właściciele zostawili przestrzeń na której psy mogą biegać luzem i są na to specjalne znaki 😉.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się