M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

A ja bym przedłużyła ciąg kuchenny o wąskie cargo, niskie albo aż do sufitu, zależnie od potrzeb.
Tzn. u góry mogłyby być półki.
Nad pralką dobrze mieć szafkę, ale "szkoda" jej na mop.
A ja bym ścięła fragment sypialni z drzwiami.
abre, też tak chciałam, ale skutecznie mi to z głowy wybili - jakbym skróciła tą ścianę i przesunęła drzwi to zyskuję przestrzeń, to fakt, ale zmniejsza mi się ściana przy której mogę coś postawić. Ten minus przeważył.
magda, niby tak. Ale zyskujesz optyczną przestrzeń i miejsce na ewentualny słupek roboczy. Ja bym skróciła tę ściankę między salonem a sypialnią a do sypialni dałabym drzwi przesuwane chowające się na ścianie graniczącej z łazienką.
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 września 2018 08:37
Też bym skróciła tą ściankę, zabiera optycznie przestrzeń a wcale tak dużo miejsca do postawienia czegoś nie daje 😀
Ja mopa, odkurzacz itp mam w przedpokoju w szafie w systemie Algot Ikei - docelowo 'zamykać się' ją będzie zasłoną ale nie mamy czasu szyny zamontować 😉 wygodne, dużo się mieści, można zostawić miejsce na podłodze na odkurzacz/wiadro a przy ścianie na suszarkę na pranie,m mopy i miotły 😉

A w kuchni dałabym wyspę na kółkach
majek   zwykle sobie żartuję
02 października 2018 11:06
czy ktos ma ew widzial u znajomych piecyk typu `koza` na gaz?
Rzuciły Wam się gdzieś w oczy rolety dzień-noc na standardowym, najprostszym mocowaniu w wielu kolorach do wyboru?
A jesteś pewna, że ten typ rolet to dobry pomysł? Ja je wspominam fatalnie 🙄
fin tak  🙂 Już mam takie rolety, tylko chcę zmienić kolor. Mi się sprawdzają świetnie, bo ja i tak cały czas siedzę przy zasłoniętych, więc jak mam ochotę na odrobinę światła dziennego to nie muszę odsłaniać ani trochę szyby.
Kiedyś w domu rodzinnym miałam zwykłe rolety i to był dopiero dramat, bo siedziałam przy zasłoniętych więc miałam ciemnicę w pokoju. A już największym dramatem były plisy, które też kiedyś miałam.
Ja też bardzo lubię te rolety. A standardowe powinny być w każdej Castoramie czy w Liroy Merlin od ręki. Jak ostatnio przechodziłam przez oba te sklepy, to wydaje mi się że w Castoramie były tańsze.
infantil, a, no to w takim przypadku rozumiem 😀 ja z kolei jestem bardzo światłolubna, więc cały czas miałam je podniesione (bo w opcji "dzień" było mi nadal za ciemno), a w nocy były całkowicie opuszczone, także nie zaprzyjaźniłam się z nimi 😀
Kochane  dwa pytania:

1. Czy ktoś z Was ma może kuchnię modułową z BRW lub Bodzio meble? Jak się sprawują?
2. Czy ktoś z was robił zabudowę balkonu w systemie Lumen bezramowym przesuwnym? Warto?

:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

Tam gdzie jest szerokość 110, za drzwiami wejściowymi - będzie szafa na pewno. Tylko że to jest zaledwie 100 cm szafy, głębokość pewnie 60... Tam się ledwie kurtki, buty i jakieś szaliki itp pomieszczą. W sypialni 190 cm szafy, ale ja mam śpiwór, matę, ciuchy, szpej do wspinu, jakieś pierdoły od koni i masę innych rzeczy które trzeba tam pomieścić. Więc też nie ma opcji. Myślałam że w kuchni zmieszczę taki słupek wąski ale blatu mało z kolei.
Swoją drogą to też nie wiem, gdzie moje 2 rowery wstawię.. Teraz w mniejszym mieszkaniu pomieszkuję, mam współlokatorkę i wszystko się mieści, a tam to nie wiem jak ja sama się pomieszczę 😀


Masz balkon czy parter? Zawsze można zabudować sobie balkon/taras w systemie Lumon (ja tak planuję zrobić z swoim balkonem) to będziesz mieć dodatkową całoroczną przestrzeń do przechowywania.
asds, my mamy Bodzio, co prawda nie modułowe, tylko zamawialiśmy części wg mojego projektu.
Niespecjalnie miałam opcję innej firmy, bo z seryjnych tylko z Bodzia dało się skomponować sensowny układ,
mocno chodziło o głębokość szafek, nie mogło być pełne 60.
No i tylko szafki, blat zamawialiśmy oddzielnie.
Jak na cenę - to zacnie się prezentują.
Ale. Po kilku latach odpadły rolki od szuflad załadowanych ciężkimi rzeczami.
I osłabły teleskopy w jednej szafce.
Jakoś nie znaleźliśmy czasu, żeby to wymienić.
A to jest zaleta Bodzia - że można tanio kupić "części zamienne".
Dzięki halo.

Jadę w weekend do ich salonu obejrzeć kuchnię i może z tego programu 3D skorzystać.  🙂

O BRW przy okazji też planuję zachaczyć ale tu już chodzi o meble do przedpokoju/salonu.
Działa Wam Kitchen Planner na stronie Ikei?

Wchodzę, loguję się a potem tylko biała ściana i nic więcej nie mogę zrobić? Ściągnęłam nową Javę i dalej nic, na explorerze i na chromie dokładnie to samo 😵
a pilnie potrzebuję dostać się do projektu kuchni który mam tam zapisany.
Czy robił ktoś imitację cegły? Jak lepiej to wykonać DIY - gładzią szpachlową, czy lepiej kupić arkusze do przyklejenia?
Wigorrr, zależy o jak porządną imitację chodzi. Z gładzią byłoby strasznie dużo roboty, bo "cegłom" trzeba by nadać fakturę.
Masz możliwości od tapet po panele z ciętymi cegłami.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 października 2018 07:22
to chyba dobry wątek
chcę kupić kołdrę w prezencie. To ma być najlepiej kołdra wełniana. Taka, żeby poprawiała krążenie i nadawała się dla mega zmarzlucha. Wymiary 220x200. Wełna najlepiej owcza, produkt polski. Gdzie mogę taką kupić? Nie dysponuję ogromnym budżetem, chciałabym się zmieścić w 500zł, o ile to możliwe. Internet jakoś mi nie pomaga, a chciałabym pewne źródło. Może też być stacjonarnie, o ile Południe Polski - do godzinki od Katowic/Krakowa/Bielska-Białej.
:kwiatek:
Działa Wam Kitchen Planner na stronie Ikei?


Kombinuj na różnych komputerach. My planując kuchnie mieliśmy w domu 3 komputery a planner działał tylko na jednym ;-)
rtk Kombinowałam na różnych komputerach i w różnych przeglądarkach i nie działało. Napisałam maila do Ikei i odblokowali w 2 dni.
wełniane kołdry są ciężkie i nie da się nimi fajnie opatulic, ja bym wolała gruba pierzyne  🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 października 2018 14:46
serio? ja dopóki się nie wyprowadziłam z domu spałam pod wełnianą, ze względu na alergię, i była zdecydowanie fajoska. Nigdy nie czułam, żeby była ciężka. Ale to była kołdra zrobiona z wełny naszych prywatnych owiec, dlatego nie mam pojęcia skąd teraz wziąć podobną 😉
madmaddie, kiedyś w klasztorze Św. Katarzyny (świętokrzyskie) siostry zakonne Szyły kołdry (mam taką).
Można obczaić gręplarnię, tam kupić zgręplowaną wełnę - i dać do uszycia, niekoniecznie u sióstr zakonnych.
Pokryciem (wsypem) kołder wełnianych jest zwykle adamaszek, ale mikrofaza też powinna dać radę.
Jak swoja to na pewno inna niz te kupne. Moja mama dostala kiedys dwie owcze i jak dla mnie sa straszne 🙂 Tyle ze jestem o tyle specyficzna, ze nie moge byc przykryta czyms ciezszym bo od razu bola mnie biodra, lubie tez byc opatulona z kazdej strony a tymi sie nie dalo. Zdecydowanie jestem pierzynowa, choc przy alergii rozumiem ze sie nie da.

Dziewczyny jakiego materialu szukac na zaslony? Jakiej gramatury najlepiej, zeby byly w miare dobrze zaciemniajace? A moze orientujecie sie gdzie kupic jakies ladne gotowe zaslony 3 - 3,5m dlugosci oprocz ikei?

i czy ma ktoras z was sztuczna choinke z ichoinka.pl ?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 października 2018 19:17
nerechta, ja co prawda ie z i choinka, ale mam choinkę z Pe, taką, co udaje prawdziwą, i kilka osób się nabrało, polecam.

A BTW, jak u Was pracę, pokaż to cudo!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 października 2018 19:25
Ja miałam koldre z wełny owczej i była cudnie ciepła, jednocześnie nie była ciężka. Niestety psa mam alergika, więc koldre musiałam zmienić 😉
Za to od dziecka hejtuje pierzyny, nienawidziłem ich. Były zimne i trzeba było je ciąglestrzepywac, bo inaczej pierze zostałow jednym miejscu.
malenstwo idzie strasznie powoli, w zasadzie żadne pomieszczenie nie jest skończone.. Nie ma co pokazywać bo wstyd  🙂
Mamy już wstępny projekt! 😅 Będzie się działo, jak to wyjdzie wszystko to z naszej kosteczki powstanie naprawdę fajny dom! No i mamy idealną przestrzeń na sypialnię, łazienkę i garderobę - 55m2. Nie będzie ani ciasno, ani za dużo przestrzeni i uczucia pustki. 😍
Rozrysowałam sobie kuchnię w Ikei żeby sprawdzić koszty. Będę pisać też do stolarzy i zastanawiać się co wybrać. Kuchnia bardzo prosta, jeśli ktoś ma uwagi co poprawić to śmiało 🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się