termobuty

Livia   ...z innego świata
27 lutego 2018 20:19
Ja właśnie wyciągnęłam swoje Country Arctic - są cieplutkie, ale niestety za wysokie. Jest szansa, że siądą jakoś bardziej po rozchodzeniu?
Livia, moje siadły  🙂.
Livia   ...z innego świata
27 lutego 2018 20:29
akselka, uff 🙂 W takim razie będę w nich chodzić i mam nadzieję, że w miarę szybko siądą - bo tak poza tym to są świetne 🙂
dziewczyny czy ktos moglby mi zmierzyc dlugosc wkladki wewnetrznej w country arctic rozmiar 38 albo 39? Zazwyczaj nosze buty w ktoryms z tych roizmiarow i mam zagwozdke ktore zamowic...
nemaya, wiem, że  🚫 , ale jak mi źle, że zostają odkopywane takie wątki... Mówmy jeszcze trochę na temat przewiewnych, letnich oficerkach  👿
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
27 września 2018 05:41
ah termobuty, jestem totalnie nie w temacie obecnie więc polecicie coś wygodnego?

w miarę ciepłe termobuty, dla dość niskiej osoby wiec nie za długie i wygodne do całodziennego dreptania po stajni ?
derby, niezmiennie hkm country arctic. Ja mam 158 cm jakoś i buta 37 i są spoko, przez pierwszy rok je mega sobie chwaliłam i w sumie dalej chwalę, tylko moje siadły tak niefortunnie, że zamek z tyłu mi okrutnie szoruje przy ścięgnie za kostką. I chyba nic z tym nie da się zrobić, chociaż może szewc mi coś zaradzi 🙄
derby, jeśli nie muszą to być długie termobuty to polecam HKM Alaska. Do łażenia po stajni sprawdzają się świetnie, a można w nich też jeździć (jeśli kous nie przeszkadza odkryta łydka).
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
27 września 2018 11:21
dzięki dziewczyny, sprawdzę- bo w Szwajcarii może ciut.... być zimno 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2018 11:31
Ja z to kompletnie NIE polecam tych http://kariwo.pl/pl/p/BUSSE-Termobuty-POLAR/960 Ciepłe owszem, bardzo, ale trwałość tragiczna. Używam wyłącznie do jazdy i to nie jakoś intensywnie, po dosłownie kilku jazdach miałam już lamówki przy suwaku wytarte, z każdą jazdą coraz więcej było takich wytarć i zmechaceń. Szkoda kasy.
A jeśli chodzi o takie do łażenia zimą przy koniach to z czystym sumieniem polecam te: https://www.grene.pl/buty-spirale-trekking-rozmiar-41.html Katuję takie już 4? 5? rok i fakt trochę się już miejscami popruły, ale przy moim użytkowaniu wszystkie poprzednie buty tego typu umierały po 1 sezonie zimowym. Najczęściej pękała guma, tu jest wszystko cacy 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
27 września 2018 11:42
Ja z kolei do prac w stajni, łażenia po śniegu zimą polecę te: https://www.decathlon.pl/buty-zimowe-turystyczne-arpenaz-100-damskie-id_8316962.html
Jestem stopowy zmarźluch, a o dziwo w tych butach daję radę mieć czucie w palcach :P Przy -20 wsiadałam w nich też, nałożyć sztylp się na nie nie da, ale w strzemię normalnie wejdą.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
27 września 2018 12:14
ooo, może dechalton nawiedzę! dzięki!

i te powyżej też całkiem fajne
Ja z Decathlona do chodzenia polecam te, wsiasc tez sie da tylko sa do poł łydki wiec nie beda super trzymać przy ambitniejszych zadaniach. Uratowały moje stopy zeszłej zimy na porannych treningach przy -15 stopniach na termometrze, gile zamarzały ale w stópki ciepło  🏇

https://www.decathlon.pl/buty-sh500-x-warm-damskie-id_8344516.html
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
27 września 2018 16:34
zdecydowanie zakupy w decha będą 😀

i tak muszę się wybrać i tak więc za jednym zamachem się obkupię 🙂

Ja mam co roku w użytku i te co podlinkowała Moon i te co podlinkowała nemaya - polecam 🙂
Rzuciły się komuś w oczy HKMy country arctic taniej niż 475 zł?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
16 października 2018 17:25
Ja z Decathlona do chodzenia polecam te, wsiasc tez sie da tylko sa do poł łydki wiec nie beda super trzymać przy ambitniejszych zadaniach. Uratowały moje stopy zeszłej zimy na porannych treningach przy -15 stopniach na termometrze, gile zamarzały ale w stópki ciepło  🏇

https://www.decathlon.pl/buty-sh500-x-warm-damskie-id_8344516.html


napaliłam się na te z decha i nicccc, pojechałam 120km i jak się okazało nie mieli zimowego asortymentu , wrrr

no i kupiłam jakieś ala podobne śniegowce w deichmannie- oby nie zawiodły 😀
Decathlon ma wiecznie darmową wysyłkę i korzystne formy zwrotu czy wymiany wymiaru chyba też bez ponoszenia kosztów. Polecam korzystać 🙂
Oczywiście wiadomo, że zawsze lepiej pomacać i przymierzyć 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
17 października 2018 11:43
Blue będąc w Polsce nie raz zamawiałam, ale jestem w CH i tu wysyłka to ok 300zł 🙂
Czy ktoś używał termobutów York - tych https://www.gnl.pl/termobuty-york-izo.html  ?

Opinie ?
dziewczyny czy ktos moglby mi zmierzyc dlugosc wkladki wewnetrznej w country arctic rozmiar 38 albo 39? Zazwyczaj nosze buty w ktoryms z tych roizmiarow i mam zagwozdke ktore zamowic...


Ja też noszę 38/39 ale oba okazały się za duże i skończyło się na zakupie rozmiaru 37 które leża idealnie.
Nie rzuciły się komuś w oczy Yorki Aktea w rozmiarze 37? Najlepiej na szeroką łydkę  :kwiatek:
[quote author=nemaya link=topic=66.msg2812220#msg2812220 date=1537967973]
dziewczyny czy ktos moglby mi zmierzyc dlugosc wkladki wewnetrznej w country arctic rozmiar 38 albo 39? Zazwyczaj nosze buty w ktoryms z tych roizmiarow i mam zagwozdke ktore zamowic...


Ja też noszę 38/39 ale oba okazały się za duże i skończyło się na zakupie rozmiaru 37 które leża idealnie.
[/quote]

To ciekawe. Ja noszę 37, country arctic mam 37 i są dobre.

Wniosek: trzeba mierzyć. nie można się sugerować tym, co komuś innemu pasuje/nie pasuje. 
U mnie dobór rozmiaru w Country Arctic tak jak u MonioRek, z tym że noszę 39/40, a po przymiarkach i wymianach wyszło mi 38.  Ale zastanawiam się nad odesłaniem ich, bo mają dziwnie wysoką cholewkę (a ja raczej z tych długonogich). Przy zgięciu nogi to przeszkadza, próbowałam z podpiętką, trochę lepiej, ale z kolei w podbiciu ciasno się robi  😵 Ktoś miał podobny problem?
DJka, a mogłabyś zmierzyć wysokość cholewki i ile masz od ziemi do zgięcia kolana? Ja mam odwrotny problem, większość wysokich butów sięgali do połowy łydki ;-)
DJka, one są zdecydowanie dla długonogich, ale trochę siadają
Nawet dla mnie - a nogi mam do samej ziemi - nowe są odrobinę przydługie.

Ja właśnie stoję przed dylematem: kolejna para Country Arctic, czy Valencja Teddy... Miał ktoś te drugie w łapkach?
Szukam najlepszego rozwiązania na zimę 😉 co Wam się lepiej sprawdza? Termobuty skórzane czy sztyblety z futerkiem i zwykle sztylpy?
episode, to już mega indywidualna sprawa
Ja np nie lubię sztylpów, jeżdżę w oficerkach i termooficerkach. Ponownie kupiłam HKM Arctic, bo są ciepłe i wytrzymują kilka sezonów.
[quote author=_Gaga link=topic=66.msg2820777#msg2820777 date=1541054866]
DJka, one są zdecydowanie dla długonogich, ale trochę siadają
Nawet dla mnie - a nogi mam do samej ziemi - nowe są odrobinę przydługie.
[/quote]

To ja chyba na jakieś nietypowe trafiłam. Nie tylko ten sam co innych butów rozmiar pasuje, to nie są za długie, mimo że jestem krótkonoga.
No moje termobuty  Aktea się powoli sypią... choć mam nadzieję że ten sezon jeszcze wytrzymają powoli rozglądam się za nowymi. Nie powiem żeby długo mi służyły no ale cóż...
Czy rozmiarowka w HKM Arctic wypada standardowo?
i pytanko drugie... czy dostępny jest już jedynie nowszy ich model - pytam bo z racji tego że wszystkie buty są na mnie za krótkie dobrze by było gdybym trafiła na te dłuższe😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się