kącik skoków

Pięknie Simone Blum ze złotem indywidualnym i brązem zespołowym, przez całe Mistrzostwa bez zrzutki! Fajnie, że kobieta wygrała 💘 😅
Steve Guerdat też świetnie-brąz indywidualnie, 4 zespołowo i wygrany konkurs pierwszego dnia.

EDIT: Mistrzowski przejazd
Siomne Blum to w ogóle rewelacja. Ze 142 miejsca w rankingu! (145 jest Wojciech Wojcianiec)
Ale Konie!
Konie są Niesamowite.
No i nastąpiła zmiana pokoleń.
W zasadzie "ze starych" trzyma się tylko Guerdat.
Niesamowity był Kolumbijczyk, a raczej oboje z klaczą 🙂
2 medale dla Szwajcarii, pierwsze w historii podobno.
Potem Ward (też Super) - no i Kolumbijczyk.

Co do reprezentanta Polski, to na mur wyszło mu na arkadę?pustkę, nie na filar.
Tu faktycznie, chyba głowa zawiodła, bo przeciez nie brak doświadczenia.
A ten przejazd na 25 pkt. wcale nie był taki zły jak wskazuje wynik.
Np. dobrze pokonana najtrudniejsza linia.
3 zrzutki "w komplecie"- bo wpadła pierwsza (sporo koni tam tak reagowało: mnożyło zrzutki po pierwszej) i rów 🙁
Ta piąta to nie wiedzieć czemu, koń mało się postarał.

W ogóle niesamowity poziom na tych Mistrzostwach, we wszystkich dyscyplinach (oprócz rajdów, rzecz jasna).
No i tym razem: Dziewczyny Górą!!!
W dyscyplinach olimpijskich mamy 3 mistrzynie. Panowie w tle.
Wie ktoś gdzie finałowy konkurs można obejrzeć z odtworzenia?
branka, dziś ma być w TVP sport, FEI TV - pewnie płatne, no i zapewne link, który pojawił się na poprzedniej stronie.

Jeszcze co do Kolumbijczyka: dzięki "double clear" awansował z ostatniego 25. miejsca w finale na piąte.
Wychodzi na to, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Mozecie mi powiedziec jak powinna wygladac jazda na rozprezalni? Czemu czesc ludzi skacze sryliard i razy na dokladke wyzej niz konkurs, a czesc oddaje tylko kilka skokow?
Gillian   four letter word
30 września 2018 15:49
Bo każdy koń ma inne wymagania 🙂 jednym trzeba poskakać więcej, drugiemu wystarczy kilka skoków, jeszcze inny potrzebuje dużo pogalopować.
Ja nie ogarniam ludzi którzy skaczą sryliard razy.
Wg mnie najlepiej zrobić kilka skoków, tyle żeby rozgrzać konia i na parkur, ewentualnie małą przeszkodę sobie skoczyć więcej razy jak koń potrzebuje.
KaNie, my od lat rozprężamy się krótko. Jeśli jest czas to sporo stępa, chwila kłusa i galopu (dodania i skrócenia), kilka niższych skoków na kopertach i potem niewielka ilość na stacjonacie i okserze. Jak jest ok, to jest to b szybkie rozprężenie. Wtedy skaczemy jeszcze przed samym wjazdem na parkur taką przeszkodę, od której zaczyna się parkur. Na rozprężalni nie trenujemy, tylko się rozgrzewamy 🙂
Ja mam ostatnio wrazenie ze 90% ludzi robi przed przejazdem dodatkowy trening i tam jeszcze stara sie naprawiac bledy. Wiec sie zastanawiam, po co tam orac konia 20 razy. I czasem czuje sie tam jak alien, bo oddaje moze z 5-6 skokow i wjezdzam na parkur z nie spoconym nawet koniem  🤔

A w piatek bylam na zawodach w stajni , ktorej wlascicielem jest bardzo znany jezdziec. Startowal w moim konkursie i z rozprezalni wywalil 90% ludzi. Startowalam 8, on 20 . Wywalil ludzi bo on ma ogiera i jak ktos nie skacze duzo to wypad. Na chama sie wcisnelam i przed przejazdem skoczylam krzyzaka i okser po jednym razie, bo do stacjonaty sie nawet nie dopchalam . A on te wszystkie przejazdy skakal, az nadeszla jego kolej i wystartowal na spienionym koniu.
Te rozprezalnie mnie dobijaja ostatnio. I nie rozumiem tego co sie tam dzieje :/
KaNie, ty robisz dobrze 🙂 rozprężalnia to ciężki temat. Dla mnie to nie miejsce na trening, różne rzeczy już widziałam, ale to co opisujesz to zwykle chamstwo.
Anai
To byla 1 taka sytacja w sumie. Wczesniej bylo w miare.  W sumie na tyle mnie zestresowala ta rozprezalnia, ze balam sie w sobote startowac na 11letnim koniu :/ bo tam byl konkurs 120, wiec na rozprezalni tez nie to co w 105 na mlodych koniach  🤔wirek:
Moj luzak sie boi podejsc do przeszkod na rozprezalniach  😁
KaNie, rozprężania to temat rzeka. Czasem rzeczywiście wygląda jakby ludzie przyjeżdżali na trening przed parkurem i wtedy nawet jak jest Twoja kolej to ciężko cię dopchać. Drugi rodzaj oszołomów to nieprzytomni jeźdźcy. Ostatnio widziałam jak ktoś pojechał oxer pod włos przed LL.

Niestety najlepszy sposób na to to doproszenie się u organizatora zawodów, żeby Cię wpisał ostatnią na liście startowej.
Dance Girl
Ja nie mam tak latwo z tym ktora jestem na liscie. Bo zwykle ze mna startuja osoby ktore w tym samym konkursie pokazuja 2 albo 3 konie. Wiec te osoby sa na poczatku i na koncu listy zawsze. Ja jestem gdzies po srodku. Zazwyczaj 8 albo około 20. Poza tym konkurs mlodych koni to pokazywanie parkuru. Wiec jesli konkurs zaczyna sie o 9, to na 15minut przed konkursem, wszyscy sa juz na koniach, jezdza po parkurze, a potem wchodza na rozprezalnie. Chcac nie chcac cala stawka koni jest od poczatku na tej rozprezalni z toba. I czasami Ci startujacy na koncu, orzą te konie juz od pierwszych chwilm do samego konca. Ja moze jestem malo bezczelna i sie troche boje o siebie i o koniam wiec sie na te skoki nie pcham szczegolnie...
Scott Brush wypowiedział się kiedyś na ten temat krótko i zwięźle: "rozprężalnia jest do rozgrzania, a nie do treningu". Ot, cała filozofia.

Moj luzak sie boi podejsc do przeszkod na rozprezalniach  😁


Kto nie rozprężał się z Abdullahem ten nic nie wie o walce o przeszkody na rozprężalni 🤣,
bo z jego ziomkami to się na prawdę nie da nic zrobić i nikt inny nie może nic sobie ustawić, a on żadnej przeszkody nie skacze ustawionej normalnie.
Nic dziwnego, że go już nigdzie nie chcą przyjmować na zawody.
A tak ogólnie to też nienawidzę rozprężalni czy to z pozycji zawodnika czy luzaka, szczególnie w sezonie halowym  😵
somebody, o, jak startowałam  w młodych koniach jeździł ktoś od niego (zaraz po naszych startach były parkury otwarte przed zawodami) i było wesoło na rozprężalni 🙂
somebody, o tak ... ten to wariat jest jakiś ....

W moich rejonach to jednak sędzia na rozprężalni pilnuje żeby było max 10 koni i zazwyczaj się to udaje, więc nie ma opcji żeby ktoś skakał cały czas będąc na końcu listy startowej.
U nas też się pilnuje.... W sumie, jak jeżdżę na zawody, tak jakichś straszliwych tragedii nie widuję... okej, niektórzy nie ogarniają mijania się (i swoich koni 😎 ) co mnie czasem doprowadza do nerwów, ale żeby ktoś non stop na rozprężalni siedział i oddawał "pińśet" skoków od początku, z przodu/z tyłu, a jest na liście ostatni to chyba niee....
Sankaritarina, ja też nie widziałam ani na zo czy zr czy np
Silesia.
A rozprężenie zależne od konia i tego co potrzebuje dany koń.
To ja się pochwalę,że wczoraj wygrałam 110 cm w  Machnicach  😍
Moon   #kulistyzajebisty
01 października 2018 06:57
Lata temu na CSI/O w Sopocie było pięknie te różnice widać - nasi rozprężali się przysłowiowymi godzinami, orając te konie, a "zachód" 3, 4 skoki w tym po jednym pełnowymiarowym skoku i na parkur. Także, tego.  😉
Teraz, na szczęście coraz mniej się takich kwiatków widuje, ale to pewnie też zależy od regionu.

KaNie, na samą myśl o rozprężalni jakiejkolwiek pocą mi się ręce, mam skoki ciśnienia i blednę :P Jako luzak i jako zawodnik - no trauma. X.x W sezonie halowym - jeszcze bardziej.
Scenka sprzed P w zeszłym sezonie (na szczęście występowałam jako luzak, uff...) - koni milion, wszyscy skaczą wręcz w zastępie, a panna po swoim przejeździe sobie poszła po derkę ze stojaka. Za skakany okser. I tamże ją zakładała. Chyba tylko cud boski spowodował, że tam się żadna tragedia nie stała.
Ja rozumiem, że niektóre konie potrzebują więcej przestrzeni czy galopu. Ale szczerze nienawidzę ameb umysłowych, które swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych ludzi czy koni.  😫 👿
Ciekawi mnie bardzo , dlaczego na stronie Narodowej Federacji ( PZJ ) nie ma najmniejszej wzmianki o wielkim sukcesie zawodnika z Polski ( J. Skrzyczyńskiego ) na 5 * zawodach w Waregem Belgia 😲 😲 😲 Jest to bez wątpienia największy sukces Polaka w LR AA w historii  '. 3 miejsce w Grand Prix 160 cm  5* oraz 1 miejsce w konkursie 145 cm .  🙄  Nasz najlepszy zawodnik odnosi ogromny sukces , wchodzi z buta do światowej czołówki a w PZJ - cie , cisza  🙁

http://www.swiatkoni.pl/doskonale-zakonczenie-

Wyniki

https://online.equipe.com/en/class_sections/354898

Czyżby sukces Polskiego zawodnika był dla PZJ - tu kłopotem ???  😲
Ciekawi mnie bardzo , dlaczego na stronie Narodowej Federacji ( PZJ ) nie ma najmniejszej wzmianki o wielkim sukcesie zawodnika z Polski ( J. Skrzyczyńskiego ) na 5 * zawodach w Waregem Belgia


Skrzyczka nie jest w kadrze, wiec nie jest wart uwagi PZJ. Proste i logiczne 😉
Mnie bardziej zazenowal fakt, ze na MPS w Jakubowicach prezes nie pofatygowal sie pogratulowac medalistom. Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle, ale ja nie widzialem go przy dekoracji zadnej grupy wiekowej. Akurat podium seniorow to oczywiste ze mu bylo sola w oku, ale dzieci ? mlodziezowcy ?
Ciekawe czy jak za jego wyniki dostaną dotacje z Ministerstwa Sportu to też nie będą nimi zainteresowani ???  😲
Martita   Martita & Orestes Company
17 października 2018 20:49
Czytaliście list otwarty p.Ludwiczaka i odpowiedź PZJ? Co sądzicie?
I jeśli mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym, że inni zawodnicy nie z KN startowali w konkursach podobnych rangą w niedalekich terminach ma związek ze startami KN? Nie za bardzo rozumiem  :kwiatek:

Edit: Doczytałam, że PZJ zabolało, że p.Jarosław Skrzyczyński nie wystartował w PN?
[code][/code]Czytaliście list otwarty p.Ludwiczaka i odpowiedź PZJ? Co sądzicie?
I jeśli mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym, że inni zawodnicy nie z KN startowali w konkursach podobnych rangą w niedalekich terminach ma związek ze startami KN? Nie za bardzo rozumiem  :kwiatek:

Edit: Doczytałam, że PZJ zabolało, że p.Jarosław Skrzyczyński nie wystartował w PN?


Zawodnicy oleli PZJ i ich umowy trójstronne i kadrę narodową a tym bardziej sportowe plany główne które narzucały starty na konkretnych zawodach. Startowali wg własnych planów i realizowali własne cele odmienne od tych PZJ- owskich. PZJ mścił się na zawodnikach nie dopuszczając np. Grzegorzewskiego do Mistrzostw Europy po to żeby jak określili zdyscyplinować zawodnika a w innym przypadku odmówili Skrzyczyńskiemu dzikiej karty na zawodu 5*. Tyle że jak widać zawodnicy mają ich w tyle i dalej robią swoją robotę , świetnie sobie radząc.Ton oraz forma w jakiej odpowiedziano właścicielowi najlepszego klubu w Polsce oraz wielkiemu sponsorowi jeździectwa sugerują że on także się na nich wypnie.
Martita   Martita & Orestes Company
18 października 2018 09:39
Dzięki Smok10. Serio jestem ciekawa czy po takiej nie okłamujmy się ale spektakularnej porażce PZJ coś zmieni czy są już tak oderwani od rzeczywistości, że nie ma co liczyć na poprawę. Czy wszyscy zawodnicy muszą się od tego PZJ  odwrócić czy co trzeba zrobić? Przykre.
W sumie to można powiedzieć, że kadry seniorów w tym roku nie było.
Wygląda na to, że naszemu zarządowi to wcale nie przeszkadzało więc wątpię żeby planowali coś zmienić w przyszłym roku, chyba liczą na to, że złamią zawodników i zaczną podpisywać umowy bez zmian.
Zawodnicy mają ich daleko  z tyłu. A i oni wcale do sportu się nie garną. Widać to doskonale po ich działaniach. 🙄
Zmieniając troszeczkę temat jednak pozostając w kategorii skoków, puchnąc z dumy wrzucam Wam nasze drugie w życiu C
🏇
naovika, al szkoda tej ostatniej 😉 fajny parkur  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się