NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Jeśli siodło posiada wady o których zgodnie z rozmowami czy zdjęciami nie wiedziałaś, jak najbardziej masz prawo do zwrotu towaru lub otrzymania zwrotu części środków.
Bacik90, a jak się nazywa ta pani, jaki ma login na revolcie? Może ktoś ją zna z tutaj obecnych
Dziekuje  :kwiatek: licze na polubowne załatwienie sprawy... Ale jakie to przykre że takie wydarzenia mają miejsce.. Na początku Pani zapewniała że zwróci gotówkę, ale cały czas twierdziła że przelew nie dotarł ( kurier dhl ). Chciałam żeby pokryła koszt wysyłki i o to w sumie była sprzeczka.. I non stop powtarzała, że to jej tylko dobra wola, bo znajomi twierdzą że nie musi przyjąć zwrotu. Ogłoszenia usunięte ale mam screeny na szczęście. Mam jej dane - na szczęście wysłała mi smsem zdjęcie nadania. Ta Pani jest z Warszawy, nick na re volcie " Beatap70"  🙁
[s]Słuchajcie  🤣 ta sytuacja nie mieści mi się w głowie. Wczoraj na Facebooku dziewczyna wystawiła siodło Daw-Mag Msciwoj Kiecoń za 1400zl już z kw.  Umówiliśmy się na wysyłkę za pobraniem. Za jakiś czas patrzę, że w komentarzu inna osoba napisała, że sprzedane. Myślę okej, pewnie zapytała babeczke i ta powiedziała jej, że sprzedane i dziewczyna poinformowała innych. Sprzedawca miał mi wysłać zdjęcia przystuł siodła i od wczoraj zwleka, więc coś mnie tknelo i napisałam do tej dziewczyny od komentarza "Sprzedane". Ona też "kupiła" to samo siodło i też za pobraniem co z resztą zaproponowała sprzedawczyni. Uważajcie na Agrypine Walaszek - nie mam pojecia jak chciała nas oszukać, ale uczciwa nie jest skoro sprzedała jedno siodło dwóm osobom  🤔[/s]
Edit: wyjaśnione 🙂
Pewnie ziemniaki byłyby w środku 😉
Obie zarzadalysmy z opcją sprawdzenia zawartości. Palcem robione nie jesteśmy i po akcjach z Panią Pasoń nie kupię siodła bez sprawdzenia go wcześniej  🤣
Wogóle od czasu zmiany systemu ogłoszeń jest coraz więcej jakiś dziwnych kupujących. Mam wystawione kilka drobnych rzeczy i ciągle ktoś te rzeczy kupuje, rezerwuje, a potem nawet się nie odzywa. Wszyscy chcą tylko za pobraniem, jak się zgadzam, ale proszę o wpłatę podwójnej przesyłki ( na wypadek gdyby ktoś jednak nie odebrał tej za pobraniem) to kontakt się urywa oczywiście.
Szczerze mam tego dość, bo jestem za stara na marnowanie czasu na takie nic nie wnoszące korespondencje .
Mam od kilku dni wystawione siodło ( prawie nowe) i w zasadzie się boję czy ten kto się odezwie będzie normalnym kupującym czy bajkopisarzem, bo nie mam zamiaru drogiego siodła wysyłać, a ktoś nie będzie odbierał  itp.
amanda666 też widziałam tego Daw Maga ale akurat Agrypinę mam w granicach 30km od domu, chciałam pisać że odbiorę osobiście ale po ilości komentarzy stwierdziłam że pewnie już poszło... a tu taka niespodzianka  😵
Perlica ja też nie wyślę za pobraniem bez wcześniejszej wpłaty za wysyłkę 😉 też mnie to denerwuje, ale nic na to nie poradzę. Dlatego nie rezerwuje, nie wysyłam za pobraniem bez wcześniejszego przelewu za wysyłkę x2, nie rozmawiam z dziećmi... może to trochę chamskie, ale nie mam ochoty tłumaczyć malolatom dlaczego taka cena a nie inna i dlaczego nie jest już do negocjacji...
a ta Pani Agrypina to bardzo dziwny człowiek... niby kobieta dorosła, ludzie mówią, że porządna a tu taki cyrk...
amanda666, jasne masz rację, tylko kiedyś jakoś nie dostawałam tyle wiadomości od dziwnych ludzi czy dzieci  😜
A już jak wystawiłam raz czaprak za 20 czy 30 pln to pytanie czy można za 10 pln ( nowy czaprak !) to opadło mi wszystko i czy nie można wysłać paczkomatem bo jest 6pln taniej niż kurierem  😵
Sprawa siodła rozwiązana  😂 Pani prowadziła jednocześnie dwie transakcję i żadnej z nas o tym nie poinformowała. Napisałam do niej kilka wiadomości i widziałam, że jest aktywna, wcale ich nie odczytała. Dopiero po moim komentarzu pod ogłoszeniem odpisała mi rozwscieczona, że ona ze mną się na nic nie umawiala. Ustalilysmy, że biorę siodło na 100% a ona wysyła je za pobraniem. Po tym jak napisałam że jestem zdecydowana ustawiła status jako sprzedane, więc myślałam,  że jestesmy dogadane. Nie mam w zwyczaju podawać obcym ludziom w internecie swoich danych zanim się nie upewnię, że faktycznie posiadają ten przedmiot dlatego miałam dostać zdjęcia przystuł. Na koniec Pani mi napisała, że ja jej danych do wysyłki nie napisałam tylko tamta druga dziewczyna dlatego ona sprzeda jej  🤔 no cóż... ja aktualnie nie miałam takiej kwoty więc wzięłam mały kredyt na siodło i na przerobienie go u rymarza. Całe szczęście udało mi się to odkręcić w banku po powiedzeniu całej historii.
desire   Druhu nieoceniony...
24 października 2018 22:16
Troche dziwne, bo ta pani u nas jest znana (śląsk) jako zawodniczka i nigdy nie slyszalam, zeby w czymkolwiek byla nieuczciwa.
normalne podejście sprzedającego który zapewne juz nieraz zostawał z towarem, bo ktoś kupował tylko ,,zapomniał,, podać danych , wpłacić kasy itp... ty sie zadeklarowałaś , danych nie podałaś , chciałaś zdjecia , następna chętna sie zadeklarowała , dane podała wiec ona kupiła.
ja tam żadnej nieuczciwości nie widzę.
desire   Druhu nieoceniony...
25 października 2018 08:45
dobra, ja już wszystko wiem i z drugiej strony, amanda, sory ale ja takich klientów jak Ty, że "biore", a potem proszą sie o zdjęcia też mam. i też sprzedaje zawsze pierwszej naprawde zdecydowanej i nieraz jest to 5 minut po tym jak ktoś poprosi  o zdjęcia.
blucha, w punkt.
Napisałam, że sprawa wyjaśniona 🙂 nie mam w zwyczaju podawać obcej osobie danych. Skąd mam wiedzieć kto to jest?   Chciałam dodatkowe zdjęcia, bo jaka też miałam pewność,  że ta Pani to siodło posiada? No wlasnie żadna.  Sprawa się wyjaśniła, nie widzę powodu by nazywać Panią nieuczciwa 🙂 niemniej jednak dziwne zachowanie jak na dorosła kobietę, conajmniej 3 razy napisałam że na pewno je biorę i przypominałam się o tych zdjęciach więc też nie widzę powodu dlaczego miałabym nagle zapomnieć podać dane. Pani Agrypina nawet słowem mi nie wspomniała,  że w tym samym czasie co ze mną prowadziła druga transakcję. Sprawa z mojej strony jest skończona 🙂
Rozumiem dziewczyny, że to wasza znajoma i jej bronicie, ale postawcie się na moim miejscu. Poczułam się oszukana. A w dodatku ze spłata kredytu, który na szczęście udało się odkręcić po opowiedzeniu całej historii. Zapłaciłam tylko niewielka prowizję. Mi niesmak do tej Pani pozostał, wiem, że wysłała siodło tej drugiej dziewczynie więc nieuczciwa w sensie wysyłki nie jest 🙂

... nie mam pojecia jak chciała nas oszukać, ale uczciwa nie jest skoro sprzedała jedno siodło dwóm osobom  🤔

Nie rozumiem, jak w opisanej sytuacji można mówić, że sprzedała siodło dwóm osobom. Po pierwszym poście amandy666 zrozumialam, że obie zainteresowane wplaciły. Tymczasem okazuje się, że amanda tylko zgłosiła, że jest zdecydowana, mimo że prośba o zdjęcie przystuł sugeruje, że jednak ostatecznej decyzji nie podjęła. 


niemniej jednak dziwne zachowanie jak na dorosła kobietę, conajmniej 3 razy napisałam że na pewno je biorę i przypominałam się o tych zdjęciach więc też nie widzę powodu dlaczego miałabym nagle zapomnieć podać dane. Pani Agrypina nawet słowem mi nie wspomniała,  że w tym samym czasie co ze mną prowadziła druga transakcję.

Dopóki nie dostała pieniędzy, mogła prowadzić ile chce transakcji i nie musi nikogo o tym informować.  I nie jest to powód, żeby kogoś obsmarować. Wcale się nie dziwię, że sprzedająca się wściekła.



Napisałam, że sprawa wyjaśniona 🙂 nie mam w zwyczaju podawać obcej osobie danych. Rozumiem dziewczyny, że to wasza znajoma i jej bronicie, ale postawcie się na moim miejscu. Poczułam się oszukana.

Wyjaśniona, ale nadal czujesz się oszukana. W którym momencie ta kobieta cię oszukała?  Jak chcesz kupować, jeśli nie podasz danych obcej osobie?  Jak dla mnie to z całej sytuacji wynika wniosek, że lepiej wystrzegać się transakcji z amandą666, bo jej interpretacje i zachowanie są nieprzewidywalne.

Dodam, że pani Agrypina nie jest moją znajomą. W ogóle nie wiem, kto to jest, ale wkurza mnie niemiłosiernie takie podejście.
desire   Druhu nieoceniony...
25 października 2018 09:11
amanda666, Do mnie Twoje pokrętne tłumaczenie nie trafia. Twój kredyt nikogo nie obchodzi, przykro mi. Skoro przesyłka za pobraniem miała być z sprawdzeniem zawartości to zawsze możesz nie przyjąć, ryzyko żadne.  Blucha na pewno nie zna tej Pani, nie ten rejon 😉 ja tylko z widzenia - z zawodów, nie jest to moja znajoma, pudło..  😵  Nikt nikomu nie musi sie tłumaczyć, że z kimś jeszcze gada w sprawie sprzedaży tej samej rzeczy. Ktoś sie prędzej zdecydował niż Ty, prędzej podał dane. Widziałam screeny zresztą. Jak dla mnie nieuczciwie to zachowujesz sie tu Ty obrabiając komuś tyłek, kto Ci nie odpowie bo tu nie pisze ani nie czyta. To, że to Ty sie czujesz oszukana nie znaczy, że Cie oszukano, bo jasno wynika że Ty sie tak tylko czujesz.  😜
trusia czuję się oszukana dlatego, że zadeklarowalam się je kupić i napisałam to mnóstwo razy 🙂 nie podałam danych dlatego, że nie miałam pewności czy ta Pani siodło posiada. Mam przydomowa stajnie i kilka koni, tesciowie mają gospodarstwo i zwierzęta, pomyślcie same. Podalabym dane gdybym dostała te zdjęcia a do ostatniej chwili Pani Agrypina pisała, że nie miała kiedy ich zrobić. Dobrze okej, wtedy jeszcze więcej podejrzeń nabralam. Gdyby siodło było w "normalnej" cenie takich podejrzeń pewnie bym nie miała 😉 Pani Pasoń wszystkich nas nauczyła rozumu i rozwaznych transakcji.  trusia siodło miało iść za pobraniem, więc jak miałaby dostać pieniądze od nas dwóch?   🤔
desire czy ja napisałam, że ta Pani mnie oszukała? Nie. Napisałam, że CZUJĘ SIĘ OSZUKANA.
amanda666, możesz być rozczarowana, ale nie oszukana. Z drugiej strony sprzedająca wg mnie jeśli umówiła się z kimś innym, bardziej zdecydowanym/znajomym/mającym fajniejsze fotki na FB powinna napisać "przepraszam nieaktualne". Tłumaczyć się nie musi, ale jednak wypada poinformować.

Kilka razy pisałam do kogoś, że jestem zdecydowana na zakup i poproszę koszty przesyłki  itp. Po kilku dniach milczenia rezygnowałam z zakupu i szukałam u innych sprzedających interesującego mnie produktu. Szkoda, że ludzie nie szanują wzajemnie swojego czasu.
bera7 to właśnie chciałam ująć w wypowiedzi. Wystarczyło napisać że już nieaktualne, a nie do ostatniej chwili pisać, że zdjęcia wysle, kiedy siodło było już nieaktualne. Po co w takim razie miałabym dostać te zdjęcia? I powtórzę to po raz kolejny, gdyby ktoś nie zrozumiał PANI AGRYPINA MNIE NIE OSZUKAŁA NA MIŁOŚĆ BOSKĄ! Czuć się oszukanym a być oszukanym to dwie różne sprawy.
Dziękuję  :kwiatek:
trusia siodło miało iść za pobraniem, więc jak miałaby dostać pieniądze od nas dwóch?   🤔

Nie wiem, przecież sama napisałaś, że sprzedała jedno siodło dwóm osobom.


nie podałam danych dlatego, że nie miałam pewności czy ta Pani siodło posiada – skoro miała to być przesyłka ze sprawdzeniem zawartości, gdzie było ryzyko, że siodła ta pani nie ma? I w jaki sposób akurat zdjęcie przystuł miało te wątpliwości rozwiać?

Sama miałam podobny przypadek. Ktoś zdeklarował się, że kupuje tylko poprosił o więcej zdjęć popręgu (w ogłoszeniu było po jednym z każdej strony). Obfotografowałam kawałek po kawalku, z obu z stron. „Zainteresowana” ucieszyła się, że popręg jest jaki jest i na tym się skończyło.  Idąc twoim tokiem rozumowania - skoro zadeklarowala, znaczy że kupiła, tylko zapomniała pieniądze przelać  😂

I przepraszam bardzo, ale to, że powinna napisać, że nieaktualne, ale nie napisała, w żaden sposób nie daje podstaw do wpisywania w wątku o nieuczciwych. Osobiście odczucia nie mają nic do rzeczy.
amanda666, ale to jest wątek o nieuczciwych i ten wpis nie powinien się tu znaleźć.
Dziewczyny  😵 napisałam w tym wątku zanim Pani Agrypina raczyła mi odpisać na wiadomosci - widziałam,  że st dostępna a mimo to nie odpisała. Tej drugiej dziewczynie też nie... napisałam wyjaśnienie, że Pani sprzedała siodło innej osobie co tym samym wykluczyło ją z bycia nieuczciwa  🙇
Ręce opadają, jak nic nie rozumiesz. Co z tego, że nie odpowiadała? Nieodpowiadanie nie jest nieuczciwością. Za nieodpowiadanie wpisałaś kobietę do wątku o nieuczciwych, przy okazji twierdząc, że sprzedala siodło dwóm osobom (co potem sprostowałaś, ale pierwszy przekaz był oszczerczy).
Kupowałam mnóstwo siodeł, w tamtym roku kupiłam siodło od forumowej echo napisałam do niej jako pierwsza i mimo, że pisało do niej o to siodło jeszcze parę osób to mnie zapytała jako pierwsza czy je kupuje, bo ma kilka chętnych osob, które chcą wysyłki już dziś.  Byłam pewna, że posiada oferowany przedmiot, wysłała mi je za pobraniem a innych poinformowała,  ogłoszenie jest nieaktualne. Tutaj taka sytuacja nie miała miejsca. trusia jeżeli nie rozumiesz to cóż... ja nic na to nie poradzę.  Wyjasnilam, napisałam więc po co dalej ciągnąć temat? Muszę podać dane żebyś zrozumiała? Zaczyna się z tego robić cyrk, mimo że już kilkakrotnie napisałam, że Pani Agrypina mnie nie oszukała. 🙄
już kilkakrotnie napisałam, że Pani Agrypina mnie nie oszukała. 🙄

to dlaczego ta rozmowa w ogóle ma miejsce w tym wątku?
ed
koniczkpwaaa zgadzam się 🙂 danych nie podałam dlatego, że mam już nauczkę- też kupowałam siodło w okazyjnej cenie, też miało iść za pobraniem z możliwością sprawdzenia zawartości,  dałam dane i ślad po paczce zaginął za to moje mieszkanie zostało splądrowane i przewrócone do góry nogami. Dlatego nie podaje danych zanim nie upewnie sie, że dana osoba przedmiot posiada. Nie chciałam miliona zdjęć, chciałam jedno konkretne zdjęcie,  tego którego nie bylo w ogłoszeniu- dla pewności czy zdjęcia nie są kradzione z innych stron 🙂 i jeżeli ktoś się zastanawia czy wlamywaczem była osoba "sprzedajaca" to odpowiedź brzmi TAK. Teraz mieszkam z treściami i nie wyobrażam sobie, że ktoś miałby zrobić przeszukanie tutaj. Spaliłabym się ze wstydu, że kolejny raz byłam taka nieostrozna.
Też sprzedaje mnóstwo sprzętu i nie wyobrażam sobie nie powiadomić zainteresowanych, że ogłoszenie już nieaktualne  🙄
koniczkowaaa, a ja nie rozumiem tych wszystkich rezerwacji. Kto pierwszy zrobi przelew albo poda dane do wysyłki ten lepszy. To Twoja dobra wola i chęci, że jesteś taka miła i rezerwujesz.
Ja kiedyś kupiłam zarezerwowaną dla kogoś innego komodę.  Napisałam w pw że dam za nią więcej niż w ogłoszeniu i zrobiłam przelew w minutę, komoda jest moja, rezerwacja okazała się nieaktualna 😉 Po co się bawić w rezerwację, odpisywanie jak można sprzedać tej pierwszej osobie, która po prostu zapłaci czy poda dane do przesyłki pobraniowej.
Witam, czytając te gówno burze pragnę zauważyć, że nikogo nie oszukałam- na co mam screeny z rozmow- gdzie mówiłam że siodło zostało poszerzone do rozmiaru L dlatego też zmierze je w cm oraz wyślę Zdjęcia przystoi, aby pozniej ktoś nie wpisywal mi że siodło jest za małe bądz za duże a te L to nie L daw maga.
Miałam wykonać zdjęcia lecz nie miałam na to czasu dlatego też sprzedałam siodło osobie, która zadecydowała że bierze je takie jakie jest.

O siodło pytała cała masa ludzi. Cena dość konkurencyjna i stąd pewnie rozzalenie owej Pani.
Malo tego pisała, że wzięła kredyt w banku... Później jednak ze to była chwilówka. A przed momentem dowiedziałam się że kupiła siodło na raty- ale to jej sprawa, niech jej służy.

Z owa Panią skontaktowalam się po publikacji jej wpisów i poinformowałam ja, po wczesniejszym kontakcie ze swoim radca prawnym, że jest to pomówienie, które swój finał znajdzie na drodze postępowania sądowego.
Na co odpowiedziała że clbardzo chętnie.
No cóż...
Przykre jest tylko to, że trzeba tak postępować bo sądy maja ważniejsze sprawy na głowie.

Pozdrawiam
AW
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się