Stajnie w Warszawie i okolicach

Mój jest taką mendą. W stadzie trzy-osobowym dawałam trzy lub nawet cztery kupki siana. Nie jadł, tylko chodził i przedstawiał konie, z kupki do kupki. Bo tak 🙂
Czy jakaś godna polecenia stajnia z halą z dobrym dojazdem ZTM z Ursynowa (Stokłosy) ewentualnie Woli  :kwiatek:

Podbijam  :kwiatek:
Latissimus ja mieszkam na Ursynowie, w większości nie mam auta i stoję od miesiąca w Jeziórku u Złotowskich. Jeśli chodzi o warunki dla konia to jestem na chwilę obecną meeega zadowolona. Świetne karmienie (wg systemu, który opisana Megane), siana chyba nawet nie przejada, codziennie sprzątane w boksach. Stajnia jest tak czysta że aż się nadziwić nie mogę. Są plusy i minusy ale jeśli chodzi o warunki dla konia to jedna z lepszych stajni, w których stałam. Jest plac, hala, lozownik, karuzela.
[quote author=EchelonMaja link=topic=46.msg2817322#msg2817322 date=1539871501]
Dobra to znowu ja. Co prawda dopiero na czerwiec, ale. Szukam godnej polecenia stajni dla 3 latka. Okolica Legionowo, Nasielsk, Radzymin, Wołomin i tak dalej. Północny wschód Warszawy.
Obowiązek PADOK z puszczaniem w ręku i bezpieczne ogrodzenia. Plac do jazdy. Hala. Dojazd to tam ciul. Mam auto XD cena... I tu jest zagadka, ale na razie dajmy na to koło... 1000zl... Ważne żeby naprawdę było warte ceny i nie będę musiała się bać o konia i jego zdrowie.


Brak takich stajni....bez hali (podobno ma być w przyszłym roku) Groteska Arabians,ale jak wybudują halę to cena będzie wyższa niż ta którą podałaś....Poza tym NIC 🙁
[/quote]

Fc-Dabrowica. Niedaleko Wołomina
Latissimus ja mieszkam na Ursynowie, w większości nie mam auta i stoję od miesiąca w Jeziórku u Złotowskich. Jeśli chodzi o warunki dla konia to jestem na chwilę obecną meeega zadowolona. Świetne karmienie (wg systemu, który opisana Megane), siana chyba nawet nie przejada, codziennie sprzątane w boksach. Stajnia jest tak czysta że aż się nadziwić nie mogę. Są plusy i minusy ale jeśli chodzi o warunki dla konia to jedna z lepszych stajni, w których stałam. Jest plac, hala, lozownik, karuzela.

Dziękuję bardzo  :kwiatek:
Szukam czegoś pod kątem jazd bardziej niż wstawiania swojego ale zawsze to jakiś kierunek  😉
Właściciele stajni mają jakiegoś konia do dzierżawy ale prawdę mówiąc nawet nie wiem który to.  😉
Właściciele stajni mają jakiegoś konia do dzierżawy ale prawdę mówiąc nawet nie wiem który to.  😉

Ooo zainteresuje się  😉 Dziękuję za info!

W ogóle powinnam zadać moje pytanie w wątku o rekreacji raczej  🤔wirek: bo ten chyba bardziej pod poszukiwania pensjonatów itp
Poszukuję stajni na południe od Warszawy w odległości około 30 min jazdy samochodem od Nadarzyna. Interesuje mnie właściwie wszystko po trasie katowickiej oraz krakowskiej: okolice Piaseczna, Grodziska, Pruszkowa, Tarczyna.

Cena do 1200

Czyste boksy
Duże padoki, chętnie zielone
Siano na padokach jeśli nie ma trawy
Całodzienne padokowanie
Siano dobrej jakości w boksach i bez wydzielania jak dla chomika, pakowanie w siatki - mogę pakować sama byle wieszali
Ośwetlony plac co do jazdy
Kryty lonżownik wystarczy, miło jak będzie hala, ale musi być jakiś dach, żeby konia ruszyć przy złej pogodzie
Możliwość wyjazdu w teren
Ogólnie dobra opieka

Póki co odwiedziłam Złotkowskich, Lisówek, Quickstepa i Przyleśną.

Gdzie jeszcze mogę się wybrać?
Halo,halo 🙂 wydawało mi się ,że wiem ,ale może jednak coś się urodzi: Stajnia z dobrą opieką ,dobrej jakości jedzeniem i KARUZELĄ w okolicach Marek 🙂 Ktokolwiek widział,ktokolwiek wie??? 🙂
nagana kilka postów wyżej napisałam o Złotowskich.
ash   Sukces jest koloru blond....
27 października 2018 21:33
Halo,halo 🙂 wydawało mi się ,że wiem ,ale może jednak coś się urodzi: Stajnia z dobrą opieką ,dobrej jakości jedzeniem i KARUZELĄ w okolicach Marek 🙂 Ktokolwiek widział,ktokolwiek wie??? 🙂


Istnieje coś takiego???
Jakoś wierzyć mi się nie chce.
[quote author=RatinaZ link=topic=46.msg2819710#msg2819710 date=1540625455]
Halo,halo 🙂 wydawało mi się ,że wiem ,ale może jednak coś się urodzi: Stajnia z dobrą opieką ,dobrej jakości jedzeniem i KARUZELĄ w okolicach Marek 🙂 Ktokolwiek widział,ktokolwiek wie??? 🙂


Istnieje coś takiego???
Jakoś wierzyć mi się nie chce.
[/quote]

Nadzieja umiera ostatnia  🤣 🤣 
Dawno się nie interesowałam tematem, a może się coś zmieniło...
Czy obecnie znajdę stajnię spełniająca poniższe warunki?
- wschodnia strona Warszawy ( powiedzmy do 25 kilometrów od Warszawy, z dobrym dojazdem z Białołęki/Pragi/Targówka)
-hala
-dobra opieka, możliwość moczenia siana
- czysto w boksach
-padok
-cena powiedzmy do 1400 zł
Fajnie, jakby też ogólnie było czysto i schludnie w "obejściu" 😉 żadnych luksusow nie potrzebujemy, tylko żeby były zapewnione podstawy (co, jak wiemy, nie jest takie proste).
ktoś coś kojarzy?

Dawno się nie interesowałam tematem, a może się coś zmieniło...
Czy obecnie znajdę stajnię spełniająca poniższe warunki?
- wschodnia strona Warszawy ( powiedzmy do 25 kilometrów od Warszawy, z dobrym dojazdem z Białołęki/Pragi/Targówka)
-hala
-dobra opieka, możliwość moczenia siana
- czysto w boksach
-padok
-cena powiedzmy do 1400 zł
Fajnie, jakby też ogólnie było czysto i schludnie w "obejściu" 😉 żadnych luksusow nie potrzebujemy, tylko żeby były zapewnione podstawy (co, jak wiemy, nie jest takie proste).
ktoś coś kojarzy?





Trzciany!
Pialotta dzięki. Trzciany patrząc po mapie trochę daleko, z domu miałabym 40 km... 🙁
Pialotta jest tam mozliwosc padokowania konia pojedynczo lub ewentualnie z 1 kumplem? I czy usługi typu zdejmowanie ocieplaczy i założenie ochraniaczy na padok jest dodatkowo płatne?
Sonkowa, u nich nie ma siana na padokach.
Mo B. są kwaterki na których stoja konie osobno a co do łąki to zależy czy walach czy kobyła. Kobyłki aktualnie chodzą w „stadzie” gdzie sa 4ry a wałki w 2 mniejszych grupkach.

Edit: ochraniacze i derki w cenie 🙂
Pialotta jest tam mozliwosc padokowania konia pojedynczo lub ewentualnie z 1 kumplem? I czy usługi typu zdejmowanie ocieplaczy i założenie ochraniaczy na padok jest dodatkowo płatne?


Z tego co się orientuje to jest możliwość, a jeśli chodzi o ochraniacze, derki i inne tego typu to wszystko jest w cenie 😉 stajenni cudowni, niezmienni od wielu lat  :kwiatek:
To absolutnie najlepsza stajnia w jakiej miałam okazje stać, a było ich wiele.

edit
Dopiero jak napisałam tego posta to zauważyłam, że koleżanka wyżej się już wypowiedziała 🙂
Witam,

Byłabym wdzięczna za sugestie w sprawie pensjonatu w okolicach Piaseczna z wolnymi boksami 🙂

Poszukuje oczywiście stajni godnej polecenia z dobrą opieką.

Tak do 1100 zł z halą. Jeżeli byłoby coś fajnego bez hali ale z oświetlonym placem także byłabym zadowolona 🙂

Oczywiście padkowowanie, dobre jedzenie, czysto w boksach  i jakieś w miare miłe warunki do jazdy bez złotych klamek :P

Z góry dziękuje za jakieś propozycje i opinie  :kwiatek:
AlGabi w tym przedziale cenowym to stajnia u Złotkowskich, śmiało mogę polecić

Reszta w tych okolicach to chyba już ceny powyżej 1200 ale może komuś cos jeszcze przyjdzie do głowy
Hekate bardzo dziękuje za odpowiedź.

U Złotkowskich nie ma wolnych boksów 🙁
W okolicach Piaseczna będzie ciężko o taką stajnię - albo drożej, albo nie spełniają warunków dobrej opieki i karmienia  😤
Czy ktoś orientuje się czy na terenie toru na Służewcu jest jakiś pensjonat? Mieszkam obok i chcę w końcu sprowadzić konia. Chodzę, pytam, nikt nic nie wie o pensjonacie, a byłam pewna  że jakiś tam jest. Zależy mi żeby było jak najbliżej, raczej z halą i chociaż padoki z  sianem, na pastwiska nawet nie liczę... Ktoś coś doradzi?
A tam nie stacjonuje poland park? Może u nich?
Poza nimi chyba nie ma?
Zgadza się jest Poland Park ale chyba już nie prowadzą pensjonatu..takie mnie kiedyś doszły plotki, trzeba by zweryfikować
🚫Help - gdzie w Warszawie i okolicy kupię stacjonarnie duże 25 kg worki otrąb pszennych?
w animalii możesz zamówić i odebrać pod Wawa
kasska dzięki :kwiatek:
Zgadza się jest Poland Park ale chyba już nie prowadzą pensjonatu..takie mnie kiedyś doszły plotki, trzeba by zweryfikować

Niestety nie mają pensjonatu. A coś innego niedakeko?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się