siodło ujeżdżeniowe

Na ebayu nie jest różowo z Butterfly też (szukałam na niemieckim). Fakt, różnią się mocno miedzy modelami - mi w siedzisku półgłębokim źle się jeździło, w głębokim dobrze. Efekt "wow" u konia też był, u mojego młodego to w ogóle szybko widać, które siodło mu lepiej leży, a które gorzej. Najgorszy jest właśnie brak gwarancji, że jednak konisiowi coś się nie odwidzi, po tym jak paniusia wyda tych "parę" grubych tysi  😂.
Kurcze pomóżcie - rozstaw 3 według Kenatur to co to jest?  😡
wruda, jak ja kiedyś szukałam jakiegoś Butterfly to zdecydowanie więcej i w niższych cenach było ich tu:
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-pferde/butterfly/k0c139
Euphorycznie wypada dosyć standardowo 3 Kentaurowe, jak M/L (bardziej M) daw mag'a 🙂
epk - dzięki, faktycznie jest lepiej. Szkoda tylko, że w PL słabo z testowaniem modeli, bo ja np.: znalazłam bardzo fajną ofertę sprzedaży modelu Christine. Ale siedziałam tylko w Claudii, więc cholera wie jak byłoby z tą Christine 😉. Plusem Christine jest, że zaprojektowano ją na konie "barokowe" czyli mogłaby leżeć fajnie na koniu krótkim i szerokim. Tylko, że trzeba by zaryzykować drobne 6 000 zł żeby to sprawdzić 😉. Echh.....
wruda, dla mnie każdy z tych modeli jest inny. Do tego jeszcze dochodzą różne głębokości siedzisk. Nie sugerowałabym się odczuciami po testowaniu jednego modelu. Z drugiej strony jeśli łatwo przyzwyczajasz się do różnych siodeł to jest spora szansa, że się odnajdziesz w każdym z nich.
epk - mi się dobrze jeździ w każdym, które ma głębokie siedzisko i nie zakleszcza. A jeździłaś w Christine? Masz jakieś porównanie od strony jeźdźca do jakiegoś popularnego modelu innej firmy? Dla mnie niestety kluczowe jest dopasowanie do konia, bo jeśli krótki koń pochodzi za długo w niezbyt dobrze dopasowanym siodle to mogiła. Mojego młodego ratuje na razie to, że co chwilę ma jakieś przygody, które go wyłączają spod siodła ;-).
Jeździłam w Claudii, w Uta graff i chyba w Misiael Putz ale głowy nie dam. Dla mnie to one nie są porównywalne do żadnych innych siodeł w których jeździłam, wiec Ci nie pomogę.
Na dwa z nich koń mi się obraził 😉 ale w tak dziwny sposób - w jednym chodził niby luźny ale z uporem z szyją wręcz zwieszoną do dołu i nie dało się go "ustawić" nic wyżej bo był bunt i takie silne parcie w dół 😉. W drugim był po prostu sztywny.

Natomiast ja w czasie poszukiwań tych siodeł używanych odkryłam jedną rzecz. Na rynku jest część tych siodeł w wersji na kuce. One się rozszerzą do bardzo szerokiego łęku ale mają wąski kanał. I w sumie tylko tym się różnią. Wersje na konie standardowe mają dość szeroki kanał. Na kuce stosunkowo wąski. Tak na moje oko ok. 5cm. Długość poduszek taka sama, dopasowują się ładnie ale ten kanał jest wąski. Polecam sprawdzać bo to się nie ma szans sprawdzić w dłuższym użytkowaniu.
epk, dzięki - warto wiedzieć! 🙂
ushia   It's a kind o'magic
21 października 2018 12:16
hmmm, ja mialam Ute i Putza od polskiej przedstawicielki, Magdy Saracyn i wprawdzie mowy o wersjach na kuce nie bylo, ale mowila ze sa z kanalem standard i szerszym (co tez znajduje odbicei w opisach aucji na ebayu 😉 )
Putz w standardzie okazal sie tragedia, Uta troche lepiej, ale tez bylo wasko przy kolczystych i w dodatku tył mi lewitował
powinna miec juz nowy model Kirsten Jung, podobniez lepiej dopasowane do plaskich i szerokich pleców - jak ja sie bawilam to jeszcze sie produkowal
ushia, ja taką odpowiedź dostałam od producenta jak zapytałam czemu jest aż taka różnica - bo ten kanał miał maks 4-5cm. I napisali mi że na kuce robią z takim rozstawem. Od normalnego rozstawu (który i tak jest szeroki dość) jest rozstaw jeszcze szerszy - jego proponują na konie typu andaluzy itp. Także to o czym ja piszę i co widziałam w kilku siodłach to serio bardzo wąski kanał. W PL spotkałam  tylko jedno takie siodło (właśnie Utę) i zrezygnowałam przez to z zakupu. W ogłoszeniach niemieckich widziałam kilka takich.
ushia   It's a kind o'magic
21 października 2018 12:58
To dla mnie ten standardowy juz byl waski 🙂
takie mialam wrazenie jakby to 30letni stubben byl a nie high-tech siodlo  😉
ushia - Magda Saracyn miała ostatnio tylko Claudię z ujeżdżeniówek. Niestety Butterfly ciężko pożyczyć od znajomego na przymiarkę, bo garstka osób je ma 😉.
Ja dalej poszukuję i w sobotę mierzyłam kilka siodeł Prestige dedykowanych krótkim koniom i zarówno mi jak i koniowi najbardziej przypadł do gustu nowy model Lucky Dressage IDOL, dedykowany tez dla dorosłych drobych osób i dla dużych krótikch koni a nie tylko dla kuców. Biję się z myślami bo musiałabym kupić nowe..ale z drugiej strony byłoby to już moje docelowe siodło na docelowego konia z którym nie zamierzam się rozstawać. O dziwo w 16tce czułam sie super i nigdzie sie nie wylewałam 😉 potem przesiadłam się w 17tkę i było dla mnie za duże.. a ja znowu taka mikro nie jestem. Więc nie bardzo wiem o co chodzi teraz z tymi rozmiarami.
Hekate1, jeśli idol to lucky dressage a nie dressage dream. DD to kompletnie inne siodło 😉
epk tak dokładnie to miałam na myśli  🤣 😉
Ktoś ma lub miał styczność zarówno z Euroridingiem Titanem II i Luxorem?  👀
Czym się różnią? Titan trochę za mocno mnie zakleszczał i widzę, że Luxor też jest głęboki ale czy aż tak mocno?
Drogie Panie 😀 Szukam obrazotwórczego porównania trzech starszych modeli stubbena: tristana, scandici i juventusa. Chodzi mi o ustawienie tybinki, kształt sidziska, twistu i klocka. Siedziałam tylko w percivalu, miał mega wygodne siedzenie (które dawało dużą swobodę), drobny klocek kolanowy i kosmicznie długą tybinkę (ok. 45cm). Szukam czegoś podobnego, wśród powyższych modeli. Zależy mi na tej wygodzie siedziska, podobnym klocku (albo lekko masywniejszym) i tybince max. 40 cm. Wzrokowo juventus wydaje mi się idealny, poza tym, że jego maksymalny rozmiar to 17 cali, ale ponoć stubbeny przez niezbyt głębokie siedziska wypadają większe. Dacie radę mi coś polecić?  😡
scandica ma tybinkę mocno do przodu i płaskie siedzisko, mi zupełnie nie pasowała. Jak szukasz czegoś na długą nogę, wygodnego i nie z bananem to czemu nie starszy model euroridinga diamanta (z czerwonym znaczkiem)?
Czy przychodzą komuś do głowy modele siodeł takie w zasadzie bez klocków, takie po prostu z miękka poduszką.
Zainspirowały mnie jeździecko filmy Eli Pe z wątku ujeżdzeniowego.
kotburymi do głowy przychodzą Passier Grand Gilbert i Kiefferr Wien - żadnych klocków, nic nie trzyma
kotbury, tak jak napisała Dziewierz. Passiery. Ale odradzam starsze modele (starsze Grand Gilberty, GT itp), bo mają bardzo wąski kanał. Celuj w jakieś nowsze modele. Jakbyś chciała przetestować to mam 17" Passiera ABS
Czy można odczytać w jakiś sposób rozmiar łęku z siodła Stubben Aramis? Czy któraś cyferka/literka w kodzie seryjnym coś mi powie ❓
Czy ktoś jeździł w Passier ABS lub Corona II? Chodzi mi o nowsze modele. Jak wypada standardowa długość tybinek ? Jakie odczucia z jazdy w porównaniu do innych siodeł?
kotbury ja mam nowego Passiera GG- ma klocek, ale w porównaniu z innymi ujeżdżeniówkami, które miałam (np wielkie bloki w Olympii) daje bardzo dużo swobody. Jest też miękki i świetnie pasowalny na konia (na miejscu w stajni). Można zamówić z króciutką tybinką (ja mam 38 cm). Bardzo, bardzo polecam.
aga2808 w Coronie II tybinka standardowa ma 42 cm.
Mam całkowicie nowego Hubertusa Schmidta II z tybinką 38 cm i jest to najwygodniejsza ujeżdżeniówka, w jakiej siedziałam w życiu.
Siedzisko jest miękkie, poduszki kolanowe mają chyba jakieś wypełnienie żelowe (przynajmniej takie są w dotyku) - są bardzo komfortowe.
Twist jest nieco szerszy niż w Equipe, ma bardziej okrągły kształt. To pierwsze siodło od dawna, która mnie nie obciera nigdzie.
Klocek jest, i to nie mały, ale nie zakleszcza uda od góry. W ogóle siodło wciąga, ale nie zakleszcza.
No i jakoś wykonania i skór powala.
Polecam z czystym sumieniem.
Polecacie siodło Ratomka Germida dokładnie model Piaff ? I gdzie ewentualnie szukać, już nawet nie używanych, bo na razie znalazłam tylko stronę przedstawicieli z Czech i Rosji.
lillid-  czy klocek w twoim siodle był dobierany indywidualnie czy masz standardowy? Jak oceniasz rozmiar siedziska? czy Passer są standardowe czy wypadają trochę większe? I jeszcze jedno pytanko: jak z długścią paneli? Ja potrzebuję krótkie...
vissenna   Turecki niewolnik
05 listopada 2018 17:13
Polecacie siodło Ratomka Germida dokładnie model Piaff ? I gdzie ewentualnie szukać, już nawet nie używanych, bo na razie znalazłam tylko stronę przedstawicieli z Czech i Rosji.


Napisz na FB do Olga Masłowska-Padaprigorova, ona zajmowała się ściąganiem Ratomek.
Czy ma ktoś porównanie Euroridinga Titana i Diamanta? Które jest wygodniejsze, bardziej usadzające, dla osoby długonożnej?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się