Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

ja się zdecydowałam na Vigo to kobyła sie grzać nie chce :-)
Też mi się ruchowo bardzo podobał
ja się zdecydowałam na Vigo to kobyła sie grzać nie chce :-)
Też mi się ruchowo bardzo podobał


Moze zastrzyk na wywołanie? Moja po tym zaskoczyła od razu, bylo trochę więcej płynu do wypłukania niz przy normalnej rui ale przynajmniej nie czekałam w nieskonczonosc.
ja się zdecydowałam na Vigo to kobyła sie grzać nie chce :-)
Też mi się ruchowo bardzo podobał

Pod jaką kobyłę go chcesz?
Pod tą wielką?  😀
seczuanowa JOYRIDE ES już sprzedany, Vigo będzie na następny sezon.  Trochę się wkurzyłam, że Joyride już poszedł chciałam pokryć jeszcze jedną klacz  😤
Jestem ciekawa jak się rozwinie jego kariera bo poszedł w bardzo profesjonalne ręce.
Co do krycia w Siedlnicy, to jest tam bardzo dobry wet. ustala terminy krycia do do godziny.


Ja się zdecydowałam pokryć dwie klacze swoim Bajdarem 20letnim małopolakiem, ciekawe co wyjdzie.  😍 
[quote author=Magda Pawlowicz link=topic=5087.msg2802332#msg2802332 date=1534078351]
ja się zdecydowałam na Vigo to kobyła sie grzać nie chce :-)
Też mi się ruchowo bardzo podobał

Pod jaką kobyłę go chcesz?
Pod tą wielką?  😀
[/quote]

na Dzidźkę czyli tą skarogniadą
seczuanowa
Co do krycia w Siedlnicy, to jest tam bardzo dobry wet. ustala terminy krycia do do godziny.


Wiem, wiem, mi Artur też obsługuje 4 kobyły  😍 skąd jesteś?
23 km od głogowa w stronę Żagania.  😉  Teodorów
23 km od głogowa w stronę Żagania.  😉  Teodorów


Jędrzychowice koło Wschowy pozdrawiają  :kwiatek:
seczuanowa To macie blisko do ogierów, a Ja będe kryć jeszcze JOYRIDE ES  😀iabeł:  dogadałam się, teraz wszystko zależy od klaczy czy pojedziemy.
I znowu doszła nerwówka czy kobyła będzie ok.
seczuanowa To macie blisko do ogierów, a Ja będe kryć jeszcze JOYRIDE ES   😀iabeł:  dogadałam się, teraz wszystko zależy od klaczy czy pojedziemy.
I znowu doszła nerwówka czy kobyła będzie ok.


Poprzedni czy obecny właściciel się zgodził?  👀
seczuanowa pw  😉
Czesc. Chciałabym się kogoś doradzić co do doboru ogiera dla mojej klaczy. Czy jest tu ktoś kto się zna na hodowli i mógłby pomóc ? Najchętniej przegadałabym na priv 🙂
Czesc. Chciałabym się kogoś doradzić co do doboru ogiera dla mojej klaczy. Czy jest tu ktoś kto się zna na hodowli i mógłby pomóc ? Najchętniej przegadałabym na priv 🙂


Warto wspomnieć, jakiego ogiera szukasz i co ma być z tego związku. :P Bo raczej nie ma "hodowców od wszystkiego".
Poszukuję miejsca, gdzie 1. nauczą ogiera oddawać nasienie do sztucznej pochwy, najchętniej na fantom, ale i na klacz może być, 2. pobiorą nasienie, zamrożą w słomkach, 3. poprowadzą za rączkę przy załatwianiu wszelkich formalności. Ogier przyjmijmy, że z licencją już. Czy w Polsce jest takie miejsce czy raczej szukać w Niemczech?
Dr Skowron u Makowskiego.
SK Michałów
kiedyś SO Łack, jak teraz- nie wiem
Ania Pińkowska mrozi a czy nauczy konia obsługi fantomu to juz musisz jej pytac na fb
Pilnie potrzebuje veta od rozrodu w województwie łódzkim.
Poproszę o dane kontaktowe.
Jakieś opinie o ogierze małopolskim Awans? Będę bardzo wdzięczna :kwiatek:
Czy ktoś się może orientuje czy Vigo Heywood wrócił do hodowcy czy stacjonuje nadal w Pl i będzie dostępny w sezonie 2019?
Ja widziałam kilka koni po Awansie.Ja bym kryła.Poprawna budowa i bardzo zrównoważone tylko dość duże.Jeśli ktoś chce drobnego to raczej nie nim.
Jest tu ktoś może, kto krył ogierem fryzyjskim małego konia?

Mam klacz 140, w typie fiorda. Myślałam o skrzyżowaniu z nią fryza, tak, żeby wyszło coś co by miało około 150cm. Istnieje coś takiego jak "bezpieczna" różnica wzrostu? Czy na przykład krycie fryzem 170 byłoby przesadą  🏇
Czy ktoś się może orientuje czy Vigo Heywood wrócił do hodowcy czy stacjonuje nadal w Pl i będzie dostępny w sezonie 2019?


Jeszcze nie, ale wieść gminna niesie, że będzie wymiana na inne ogiery.
Jakie propozycje ogiera dla  klaczy po Otill od Luron matka po Maram od Aram. Najlepiej kasztan woj pomorskie lub ościenne.
Colinero Tomka Miśkiewicza. On jest gniady ale z matki kasztanki, więc masz szanse na ksztana po nim. I doda trochę ram może, bo Luronki drobne.
Jakie propozycje ogiera dla  klaczy po Otill od Luron matka po Maram od Aram. Najlepiej kasztan woj pomorskie lub ościenne.


Może Itoulon Marka Lewickiego? Nie wiem czy ma licencję czy będzie dostępny dla hodowców, ale rodowodowo jeden z ciekawszych na północy Polski.

BTW Po ogierze od klaczy 😉
[quote author=karolina_ link=topic=5087.msg2822098#msg2822098 date=1541626005]
Colinero Tomka Miśkiewicza. On jest gniady ale z matki kasztanki, więc masz szanse na ksztana po nim. I doda trochę ram może, bo Luronki drobne.
[/quote]

Colinero sprzedany.
Jakie propozycje ogiera dla  klaczy po Otill od Luron matka po Maram od Aram. Najlepiej kasztan woj pomorskie lub ościenne.


https://www.bazakoni.pl/sandor-talentcharboniere-sumatra
vissenna   Turecki niewolnik
08 listopada 2018 20:42
Jakie propozycje ogiera dla  klaczy po Otill od Luron matka po Maram od Aram. Najlepiej kasztan woj pomorskie lub ościenne.


Jak chcesz inbred na Lurona to może Hiacynt? https://www.bazakoni.pl/anonse,a-22887.html

Jest jeszcze Casat, syn Mariota. Mariota wspominam jako konia o fajnej głowie a to się przyda potomstwu Lurona 😉 http://ogloszenia.re-volta.pl/casat-sp/o/56962/?&strona=3

Bardzo ciekawy jest też Magnum od Pana Dhalke z Sypniewa...
O proszę, nie wiedziałam że Colinero poszedł. Z inbredu na Lurona wychodzą skoczne ale małe koniki z tych co widziałam. Moja kobyła 167 cm urodziła osobiście dwa, wyrosły na 162 i 161.

Edit: i nie potwierdzam tego co Visennapisze o głowie Luronów, wszystkie z lurkiem w rodowodzie były grzeczne, chociaż niektóre dopiero po kastracji
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
09 listopada 2018 06:41
Moja z Luronem też grzeczna miśka ale duża i koścista.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się