ciąża, wyźrebienie, źrebak

Moje 2 młode, gniady już odsadzony i w zasadzie od dawna nie mój  😉


I ujeżdzeniowy patyczak





A plan na przyszły rok ambitny - 4 w drodze  😍
Ojacie, ale piękny ten skary! 🙂
Masz filmik tego po Millennium? Śliczny wyrósł 🙂 A teraz na korungu wszystkie po nim się ruszały od bardzo przyzwoicie do super, aż mi żal d***e ściska że nie będę mieć własnego malucha po nim na wiosnę  😉
Monia i jak tam? Masz coś nowego na stanie 😁??
Monia i jak tam? Masz coś nowego na stanie 😁??


Teściową   😂  

Edit. oglądaliśmy, Ja dalej na tak, mąż też ale cena nam nie odpowiada, więc będziemy negocjować.
monia... Ale cukiereczek. Jak na bezrobotną to umięśnienie całkiem przynajmniej na pierwszy rzut oka. Negocjuj i bierej 😁
[quote author=karolina_ link=topic=57.msg2819429#msg2819429 date=1540504950]
Masz filmik tego po Millennium? Śliczny wyrósł 🙂 A teraz na korungu wszystkie po nim się ruszały od bardzo przyzwoicie do super, aż mi żal d***e ściska że nie będę mieć własnego malucha po nim na wiosnę  😉
[/quote]

Będziesz jeszcze próbować? jeżeli tak w przyszłym roku na pewno się uda!

Coś mam ale nagrać tą dwójkę graniczy z cudem... Albo totalna głupawka i latanie bez ładu i składu albo młody wybiegany i szura nogami  😉 Za mało ludzi mam do porządnych filników źrebaków. Potem jest już łatwiej jak dzieciaki odsadzone i nie mają się za kim schować.

Edit. monia wygląda ekstra, masz coś gdzie ją całą widać?
Nic mi nie mów o nagrywaniu, ja po 5 czy 6 próbach mam zmontowany 20-paro sekundowy filmik, a młody przestaje kłusować jak wyciągam telefon  😵

W tym roku Millennium miał być do 15 sierpnia, potem zmienili że do 12go, ale nic nie napisali nigdzie, a ja miałam kobyłę do zalania na 14go. Przenieśli mi stanówkę na 2019, ale i tak jestem kupę kasy w plecy (200 euro u nich muszę dopłacić, plus 3x kurier za miliony monet), więc mam nadzieję że będzie ogierek z tego i na siebie zarobi. A kobyła może pójdzie pod Millennium więcej niż raz, podoba mi się to że dużo potomstwa bardzo fajnie się rusza i mało jest po nim śrupów.
monia... Ale cukiereczek. Jak na bezrobotną to umięśnienie całkiem przynajmniej na pierwszy rzut oka. Negocjuj i bierej 😁

Niektóre chyba tak mają. Moja czarna kobyła 4 latka też ma szyję jakby przynajmniej parę sezonów przepracowała. Już nie wspomnę o źrebaku, który się takim pakerem urodził.




E:
Mam pytanie odnośnie derki dla źrebaka. Z uwagi na to, że moje konie padokowane są całe dnie, starszym zakładam derki padokowe bez wypełnienia i chciałabym coś takiego zafundować źrebakowi.
W internecie są derki dla źrebaków. Różnią się czymś one od tych dla kuców?  Potrzebuję 115stki. Ciekawa też jestem czy jej nie zeżre.

tajnaaHaru też jest padokowany cały dzień. Derka mu niepotrzebna. Dlaczego uważasz, że rudemu potrzebna?
Mieszkamy nad morzem, tu jest wilgoć, wypiździejewo jakich mało, a do tego deszcz. Jak już zacznie - leje pół roku.
Często wyjeżdżam z chłopem, a konie zostawiam na dworze. W zeszłym roku jak lał deszcz ze śniegiem i wiało to mi sie pozałatwiały wszystkie. W sensie poprzeziębiały.
Teraz wolałabym uniknąć tego.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
31 października 2018 07:43
Dziś startujemy z odsadzaniem  😵 start o 20😲0.
Trzymać kciuki  😉
Trzymam, trzymam 🙂 Tylko nie panikuj 🙂 Bo widzę, że troszeczkę przeżywasz 🙂 (nie piszę tego złośliwie) Będzie dobrze i szybko 🙂 Wytrwałości!! 😅
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
31 października 2018 11:03
Dzięki  :kwiatek:
Przeżywam strasznie, spać po nocy nie mogę. Zżyłam się z nim totalnie i ciężko mi będzie patrzeć na jego panikę i tęsknotę 🙁 dzisiaj jeszcze wrzucimy słomę w boksy i gotowe Halloween spędzam w stajni  😜
poradzi sobie chłopak i pewnie się zdziwisz jak gładko idzie  😉 powodzenia
zabeczka trzymaj się! U Nas w sobotę wielki dzień!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
31 października 2018 18:44
Dzięki za miłe słowa  :kwiatek: ehh czas zaczynać zabawę 😵
Jak masz możliwość to wypuszczaj je osobno, jedno do południa a drugie po południu. Masz jeszcze plus, że masz kucyka co może chodzić z małym, więc będzie dobrze  😉

edit. Jak na razie zrezygnowaliśmy z kupna następnej klaczy, jak się coś trafi to kupimy.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 listopada 2018 10:40
Zamierzam wypuszczać je na zmianę.
A kucyk od zawsze miał ustaloną rolę niani i świetnie się w niej sprawdza.
Nic no mam nadzieję że te 2 tygodnie jakoś przebolejemy. To będzie najdłuższe 14 dni  🙄


PS. Jak mleko jej leci przy każdym kroku to zdoić teraz czy wieczorem?
zabeczka17 lepiej jak najpóźnej i też nie do zera. Ręcznie będziesz doić? czy dopuścisz młodego??Jak jego to przypilnuj, żeby wziął z dwa łyki po cycku i zabierz kobyłę.
monia, jak zrezygnowaliście to faktycznie musiała sporo kosztować... może jeszcze będzie okazja. Jak ma być Wasza to będzie...
Nic no mam nadzieję że te 2 tygodnie jakoś przebolejemy. To będzie najdłuższe 14 dni  🙄


PS. Jak mleko jej leci przy każdym kroku to zdoić teraz czy wieczorem?


Jak leci, to dobrze, nie należy doić. A czemu akurat 14 dni ? Później któreś wyjeżdża ? Bo jeśli nie, to u nas 14 dni było stanowczo za krótko, żeby źrebak nie próbował, a klacz się nie dała namówic, jeśli stale sie słyszą.
14 dni jeśli jedno wyjedzie ze stajni, to miałoby szanse, w przeciwnym razie nie odnotowałam nigdy sukcesu w takim okresie czasu.
Louisa a ta malowana kasztanka mamuśka to jaki ma papier? :>
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 listopada 2018 16:28
montana za 14 dni jest u nas wet na szczepienie - oceni sytuacje.  Jeśli trzeba będzie dłużej, no trudno, ehhh... Biedny Brego 🙁
saganek myślałam o ręcznym dojeniu po 24 h. A młodego jednak nie dopuszczę nawet na krok. Skonsultowałam temat i dam spokój, zobaczę jak się sytuacja rozwinie.

To odsadzanie to koszmar. Jak nie jedno drze mordę, tak drugie. Po akcji z Kliniką jestem przewrażliwiona i zbyt miekka na takie akcje.
Siedzimy z Mężem z nimi a to na łące,  a to przed domem, a to w boksie. Przy okazji drapanie, czesanie, podnoszenie kopyt.
Natomiast po cichu dziękuję losowi za cudownego kochanego i cierpliwego kucyka, który jest nianią idealną- nasz cichy bohater.  Moment kiedy Brego próbował go zdoić uważam za  hit sezonu 😂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
01 listopada 2018 17:44
Louisa a nie masz przypadkiem aktualnych fotek Misiowego syneczka :kwiatek:
amazonka* tu masz cały rodowód rudej http://www.stajniaelganowo.pl/klacze/ruda/

Zairka może jutro uda mi się coś zrobić. Postaram się bo niedługo już nie będzie okazji.

Oj z tym odsadzeniem to różnie bywa, ja najczęściej nie puszczam już razem aż do wiosny. Tylko że źrebaki mają zawsze swoje źrebakowe stadko.
U znajomego kilkukrotnie miesiąc nie wystarczył, a kobyły były wywożone...

saganek  Dużo może nie kosztuje ale popłynęłam w tym sezonie w ciul kasy, a jeszcze mi dwie klacze nie zaszły. Nie mam pojęcia ile się urodzi na drugi rok, no i stajnia w trakcie budowy i wiecznie mi coś wypada więcej poczekam a później jak zwykle będę żałować  😁  Uroki hodowli .
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
01 listopada 2018 20:29
Zairka może jutro uda mi się coś zrobić. Postaram się bo niedługo już nie będzie okazji.

wiem właśnie dlatego będę wdzięczna za fotki małego i mamusi chętnie też :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 listopada 2018 22:00
Wasze tez takie numery walą?  😁
Z nerwów przekopał mi już pół boksu- w sumie dobrze, łatwiej sie go będzie sprzątało 😂 Jaki on jest zły, jak matka wychodzi na łąkę.  🍴
No dosłownie momentami  aż przeuroczy 💘  😁
Tak, to normalne że będzie szukał. Ale pewnie szybko dał sobie spokój 🙂
zabeczka17 Jak tam odsadzanie? Wszystko w porządku?
tajnaa Ale z niego klocek, będzie konkretne konisko  😉

Nie wiem czy ktoś pamięta, jak prosiłam o kciuki. Pomogły, mały zajął 1. miejsce w klasie źrebiąt  :kwiatek:

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się