żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Hej, czy ktoś ma wiedzę, czy podkładka Winderen ujeżdżeniowa da radę pod siodlem wszechstronnym? Albo może ktoś nawet próbował tak osiodłać? 😉 Aktualnie jeżdżę we wszechstronnym, ale liczę na to, że upoluję w końcu ujezdzeniówkę... A podkładkę potrzebuję już teraz.

Jakby ktoś miał ten sam problem co ja, to podpowiadam - podkładka ujeżdżeniowa nie nadaje się pod siodło wszechstronne o profilu skokowym 😉 A przynajmniej nie 17 pod siodło 17.
Na czym polega problem? To szkoda bardzo bo ja właśnie miałam zamiar zakupić wersję ujeżdżeniową i używać też pod skokowe. Kontaktowałam się w tej sprawie za producentem. Kontakt bardzo miły, ale dostałam informację, że jest to kwestia czysto estetyczna...
Ja też 🙂 Jutro planuję testować.
mx, one różnią się wyłącznie kształtem - skokowe mają "więcej" długości podkładki z przodu, ujeżdzeniowe są ścięte bardziej prosto (nie wiem jak to opisać - bardziej pionowo jak siodła ujeżdżeniowe?). Popatrz na ich stronie na ksztalt.
Jeśli będziesz używać ujeżdżeniówke pod siodło skokowe to będziesz musiała bardziej ją przesunąć do przodu, więc w innym miejscu skończy się wycięcie (a raczej ścienienie) na kłąb.

Libella, szkoda 🙁 A u mnie tak dużo wystaje spod siodła - mam ze 4-5 cm zapasu na długość. Wydawałoby się, że starczy. Wniosek, że trzeba to jednak sprawdzać z konkretnym siodłem.
Mam pytanie odnośnie Winderena skokowego.
Jak siodłacie konia to robicie dzióbek  z tego materiału z napisem winderen łączącego przód podkładki czy on ma leżeć na kłębie bez dziubka po prostu płasko?
Perlica, ja robię, podnoszę wszystko razem z czaprakiem do góry 🙂
Trzeba zrobić mocny dziubek żeby podkładka dobrze leżała w całości pod siodłem, tak jest z resztą w instrukcji która była z podkładką.
somebody, ale jaja, ja nie miałam żadnej instrukcji  😕 Nawet szukałam na stronie czy jest sposób siodłania, ale wszędzie filmiku tylko "od tyłu" albo słabo szukałam  😉

Pumadzięki za info.

Edit. Jednak jestem ślepa, bo bardzo miły Pan z Winderena mi podał link  😉
Czyli zawsze robiłam źle :-)

https://www.winderen.com/pl/page/103?fbclid=IwAR0NJmI2F6tPHb_l_avcZ4tHhmbZkyu1f8hKhyXayuiKtXeynHW4GLQXqdA

Mój poprzedni koń jakoś Winderena nie akceptował, ale obecna klacz chodzi pod nim Topowo. Nie wiem od czwego to zależy !!!
A drugi koń (6 latek) chodzi dobrze czy mattes czy Winderen to nie ma różnicy, zawsze jest jak guma ten koń.
Rude Dwie dziękuję, już wiem o co chodzi.  :kwiatek: Szkoda, ale z drugiej strony może dobrze. Często coś "do wszystkiego" jest do niczego.
Na czym polega problem? To szkoda bardzo bo ja właśnie miałam zamiar zakupić wersję ujeżdżeniową i używać też pod skokowe. Kontaktowałam się w tej sprawie za producentem. Kontakt bardzo miły, ale dostałam informację, że jest to kwestia czysto estetyczna...

Mx przez te, że właśnie podkładka ujeżdżeniowa z przodu się szybciej kończy, to jest lekko za krótka pod siodło wszechstronne o profilu skokowym, przynajmniej u mnie. Może, gdybym wzięła rozmiar 18. to byłoby lepiej.
Dziewczyny, używacie Winderena przy takich temperaturach jak obecnie? Jak jest tak zimno to robi się strasznie sztywny i mało elastyczny i dość długo zajmuje mu nagrzanie się do takiego stopnia, żeby dopasowywał się faktycznie do grzbietu. Zastanawiam się czy w takiej sytuacji ta podkładka spełnia dalej swoją rolę? Jakie są Wasze opinie / doświadczenia? Czy może ktoś pytał producenta o to zjawisko i jakie jest ich stanowisko?
Kottex, Spełnia, bo chwilę pojeżdzisz i jest już plastyczna po prostu.
Wydaje mi się że ona po założeniu na konia szybko robi się elastyczna.
Nie zauważyłam żeby nie spełniała swojej roli.
Ja mam taki patent na nią, że wrzucam przy czyszczeniu bezpośrednio na grzbiet i po chwili staje się miękka. Przy siodłaniu już ją swobodnie mogę ułożyć. Jeżdżę na dworze, ostatnio przy -2 i szybciutko się uplastyczniła  🙂
Dzięki za odzew :kwiatek:. No właśnie ja mam wrażenie że wcale tak szybko sie nie nagrzewa dlatego chciałam zasięgnąć Waszych opinii 🙂 Ja zawsze na początku chodzę z osiodłanym koniem 10 min w ręku i po tym czasie podkładka jest dalej twardawa, dopiero jak wsiądę to pod moim ciężarem robi się plastyczna. No i też na razie jeszcze nie ma takich ogromnych mrozów więc zastanawiam się jak to będzie wyglądało przy -10 / -15... Blondek fajny pomysł z ogrzewaniem - wypróbuję 😀
No to ja właśnie musiałam schować Winderena do szafki w ciepłej siodlarni.
Zimny jest sztywny jak kawał drewna, aż wysadza mi tylny łęk do góry. Koń reaguje mocno i ucieka mi spod tyłka, dopóki podkładka się nie nagrzeje. Aż zaczęliśmy mieć problemy z wsiadaniem z tego powodu...
Dodatkowo słyszałam od koleżanki, która ma tą podkładkę od przeszło roku, że dociążona w niskich temperaturach potrafi nie wracać do swojego pierwotnego kształtu i po jednej zimie zmienia się z naleśnik niezdolny amortyzować absolutnie niczego.
Latem byłam zachwycona, teraz musiałam przesiąść się w Mattesa.
Będę zamawiać Winderena: zamówić chyba lepiej tego correction niż zwykłego?
Nie potrzebuję na tą chwilę nic korygować, ale chyba lepiej mieć opcję niż jej nie mieć?
Różnica w cenie nieznaczna.

Co myślicie?

Minus, że correction ma tylko 2 kolory ;-(
Zamawiałabym z systemem correction. Zawsze to jakieś dodatkowe możliwości, które można potestować.

Ja nabyłam swojego Winderena, jeden koń zareagował fantastycznie, jeździło mi się cudownie. Drugi natomiast, na razie nie pokazał fajerwerków, ale jest zdecydowanie bardziej skora do rozciągania się. To młody koń, jeszcze bardzo niestabilny, więc dam jej czas. Zrobiłam zdjęcia jej grzbietu, zrobię znowu za 3 miesiące i porównam :-)
KonieAMI, a masz correction czy standard?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 grudnia 2018 12:54
Zastanawianie właśnie kwestia temperatur. Upolowałam Winderena na Black Friday, ale jeszcze nie dojechał. Siodlarnię mam w domu, konie siodłam przed 😉 Zastanawiam się, czy jak wyniosę podkladkę z domu tuż przed założeniem jej na koński grzbiet, to zdąży zesztywnieć? Bo trochę by było slabo wypróbować ją dopiero na wiosnę, no i nie mieć nic na zimę :/ Taka reakcja na niskie temperatury to spora wada jednak.
zembria, jak wyniesiesz z ciepłego to będzie ok.
U mnie ona sztywnieje, bo nie mamy ogrzewania w siodlarni, wiadomo nie jest w niej poniżej zera , ale jest zimno.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 grudnia 2018 12:59
No to mam nadzieję, że będzie ok 🙂
zembria ciężko powiedzieć. Moja leżała w stajennej siodlarni niby-ogrzewanej, w stajni też zawsze temperatury na plusie, minimum 5 stopni.
Po osiodłaniu ubieram konia w gruby polar i idę stępować w ręku min. 10 minut - jak mam wsiadać, podkładka jest nadal drewno i koń reaguje, jak reaguje.
U nas hala jest zimna.
Może jak wyniesiesz ją z ciepłego domu, będzie inaczej. Ale to sama poczujesz, bo jednak ona jest zupełnie inna w dotyku na ciepło i na zimno...
lillid, to dziwne, bo moja jak siodłam już w stajni to zaczyna się ocieplać od konia.
W zasadzie nie dotykam jej na hali, więc nie wiem kiedy ona się rozmiękcza, ale jak rozsiodłuje to jest normalna.
Perlica Nie mam bladego pojęcia, w czym rzecz, faktem jest, że obecnie koń "działa" mi lepiej bez jakiejkolwiek podkładki niż z winderenem. W mattesie też różnica na plus.
Może mam jakiś wybitnie wrażliwy koński egzemplarz, który histeryzuje, dopóki podkładka się nie nagrzeje.
Moja kobyłka jest derkowana, ale nie golona - może nie oddaje tak ciepła, jak golony koń 🤔
Tak czy siak żegnamy się z winderenem do wiosny.
lillid, koń to koń, żywe zwierzę, trudno z tym dyskutować.
Ja pierwszego Winderena sprzedałam, bo koń ( 9 latek) na którego kupiłam lepiej chodził pod mattessem i koniec,a było to lato, więc brak związku z temperaurą.
Mój 6 latek chodzi tak samo pod wszystkim.
Za to kobyła ( 13 lat) , którą mam po sprzedaży 9 latka chodzi fantastycznie pod Winderenem, więc znowu kupuje Winderena :-)
No właśnie ja mam podobne wrażenia jak lillid i ostatecznie tydzień temu również schowałam do szafy Winderena na sezon zimowy bo koń mi lepiej pracuje bez niczego niż z taką sztywną podkładką 🙁 W mojej zimnej siodlarni, stajni i hali ta podkładka się po prostu nie nagrzewa dostatecznie szybko i mam wrażenie że  jednak nie spełnia w 100% swojej roli.
Gillian   four letter word
05 grudnia 2018 16:39
Ja mam takie perypetie z siodłem, że Winderen idzie do szafy dopóki nie zmienię paneli :/ muszę mieć grube futro póki co :/
Gillian, jak to? Pisałaś ostatnio, że ci się koń super rozbudował pod Winderenem chyba, z tego co pamiętam?
To czemu teraz nagle grube futro?
Albo coś mieszam  🙄
Gillian   four letter word
05 grudnia 2018 17:22
No właśnie, tak się przebudował że teraz nic nie pasuje :/ kląb się omięśnił, plecy jak stół i przedni łęk leży. Myślałam, że to dziury mi się zmniejszają a to wszystko dookoła rosło. Niestety muszę mieć zupełnie inne panele.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się