dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

ajstaf, używam tych:
http://techlandlab.pl/sklep/cytrynian-magnezu/

https://www.doz.pl/apteka/p132679-Gym_Food_Magnez_proszek_500_g_200_porcji

oba działają, sprawdzone tez na sobie. W porcji jest więcej magnezu - jak dobrze porównuję

a producentem tego ostatniego jest Pharmovit, może można o nich bezposrednio kupić? jeszcze nie dowiadywałam się:
https://www.doz.pl/apteka/p132681-Pharmovit_Magnez_Cytrynian_magnezu_proszek_250_g_100_porcji
megi007, dziękuję, myślałam że u Podkowy są tylko tlenki magnezu  :kwiatek:.
Grace, a koniowi w jakiej ilości dawałaś ten magnez ? Jak on w ogóle smakuje ?  :kwiatek:
Btw - potwierdzam zajebistosc Aminoralu Eggersmana, kon spuchl po zjedzeniu 1 wiaderka jak glupi.
Jak tylko ogarne tematy zdrowotne - kupuje worek 20kg.
ajstaf, daje czubatą łyżkę, jak mi sie sypnie więcej, nie było problemów. Cytrynian jest lekko granulkowaty, jak drobny piasek, bez smaku. Podaje sie do wieczornego posiłku.
Grace, dziękuję  :kwiatek:.
Jak bez smaku, to może jest szansa, że mój koń to zje  🙂.
Btw - potwierdzam zajebistosc Aminoralu Eggersmana, kon spuchl po zjedzeniu 1 wiaderka jak glupi.
Jak tylko ogarne tematy zdrowotne - kupuje worek 20kg.


O, dobrze wiedzieć, bo się już od jakiegoś czasu nad nim zastanawiałam.
afstaf, jak dodasz łyżeczkę miodu to jeszcze wyliże. Niezawodny sposób  🙂
faith, prawda? 😀 ciesze się
Moon   #kulistyzajebisty
23 października 2018 09:35
faith, piszesz o tym: https://sklep.bergo.pl/Aminoral-Eggersman ?:>
Lusia 722 - zapomniałam o nich na śmierć. Cena też nie powala ale jak będę tak wybrzydzać to zostanę z niczym. Na przeczekanie do połowy listopada będą jak znalazł. Dziękuję  :kwiatek:
Burza serio serio, on jest teraz po kolce, a ruszam go na lonzy od ilku dni i wygląda jak schab, dziekuje za polecenie!

Moon dokładnie. sprobuje obfocic go dziś z boku to ci pokaze. 2 miesiące chyba podawalam i naprawdę jest efekt albo mi się w oczach mieni.
Moon   #kulistyzajebisty
23 października 2018 17:34
faith, hmm a chyba nawet zamówię, akurat coś szukam na sezon zimowy, zobaczymy 8-)
Co polecacie,probiotyk,witaminy,po dośćc długiej antybiotykoterapii 👀 👀 może jeszcze coś ,wszytskie rady mile widziane.
Alicja a aktualne wyniki krwi masz?
Probiotyk to podstawa podczas i po anybiotykoterapii. Tylko dawkowanie z etykiety warto zwiększyć (przynajnie w przypadku Biogenu K, który stosuje u swoich futrzaków i szczerze polecam :lol🙂.
Zastosowanie witamin i mikroelementów to raczej nei jest kwestia związana z antybiotykami a z obecna dietą i stanem zdrowia zwierzęcia.

Po chorobie warto podawać siemię lniane - kwasy omega-3 działają przeciwzapalnie i przyspieszą regenerację.
A czy po kuracjach lekami przeciw zapalnymi również powinniśmy stosować probiotyk i siemie lniane?

Przy okazji stosowaliście Wit. E + selen oraz Magnez z Sukcesu? Są efekty, warto kupić czy to pic na wodę?
Ka2rola, już w którymś z wątków, pytałam o podawanie sieminia ale nikt nie odpowiedział.
Chcę podawać siemię parzone dla źrebnej klaczy w wadze ok 600 kg. Może ktoś też podaje?
Wigorrr, - magnez jest na prawdę dobrej jakości i warto. Z wit. E+selenem nie wiem, ale sama się zastanawiałam nad nimi.
A czy po kuracjach lekami przeciw zapalnymi również powinniśmy stosować probiotyk i siemie lniane?


Probiotyk tak. Szczególnie jeśli jakieś leki są podawane doustnie.
Siemię lniane ma działanie przeciwzapalne więc w sytuacjach gdzie występuje stan zapalny będzie wspomagać leczenie.
Ja jestem zdania, ze siemię warto podawać przez cały okres pozapastwiskowy.

nokia6002 a jakie jest pytanie? Ja moim źrebnym podawałam. Przeczytaj może mój ostatni artykuł na temat siemienia - jest tam sporo informacji - może znajdziesz odpowiedzi 🙂


Czy ktoś stosuje suplement na bazie magnezu Easy Ride?
Evson, masz na myśli to z hippovetu ? Ja stosowałam na rekonwalescenta, różnica była ogromna. Po zachowaniu konia z łatwością można było odczytać, że bawię się w modyfikacje dawki.
Btw - potwierdzam zajebistosc Aminoralu Eggersmana, kon spuchl po zjedzeniu 1 wiaderka jak glupi.
Jak tylko ogarne tematy zdrowotne - kupuje worek 20kg.


A efekt potem zostaje jakiś czas czy trzeba go dawać stale?
Klami tak. Dzieki za opinie  🙂 A w jaki sposób sie to podaje? Strzykawka czy do paszy? I jaka dawke stosowałaś?
somebody ciezko mi powiedziec, bo skonczyl sie ze 3 tyg temu. No ale mysle, ze jak kon jest w robocie ciagle to nie powinno byc jakiegos super efektu na minus.
Evson, strzykawką bezpośrednio do pyska. To są tak niewielkie ilości, że podawanie tego na czymś to za duże ryzyko, że nie trafi gdzie trzeba. Dawkuje się różnie. Mój koń np. na dawkę raz dziennie po 1 ml nie reagował w ogóle i wciąż bywało mało bezpiecznie. Za to jak dostał 2 razy po 2 ml to ogiera na rozruchu mogłam zostawić luzem na środku placu i stał tam jak taka przysłowiowa "krowa" niezainteresowana niczym, próby rozruchu w takiej opcji były bez sensu, bo ruszyć go z miejsca nie szło. Optymalna dawka u nas była dwa razy po 1 ml. Raz 1 ml i raz 2 ml było nadal trochę za dużo, za bardzo konia powalało. Za to u konia koleżanki jakakolwiek rekcja nastąpiła dopiero przy dwa razy po 2 ml. Zależy od konkretnego konia, trzeba testować.
Hej, czy coś nowego weszło na rynek w zakresie witamin i supli ogólnych, czy dalej horse vital eggersmanna najlepszy?
nokia6002 Ja podawlałam siemię wielokrotnie, czasami przez długi okres i zawsze z dobrymi rezultatami. Teraz w sumie też wypadałoby w okresie przejściowym, ale z lenistwa przerzuciłam się na makuch lniany, który tylko dodaje do jedzenia i nie muszę parzyć. Efekty mniejsze niż siemię, które przy okazji mocno niwelowało ból przy atakach wrzodów.

Co do antybiotykoterapii - u ludzi działa cuda Colostrum, zatem kiedy mój koń miał z 2 m-ce luźne kupy po ATB + przeciwzapalnej kuracji i probiotyki od Podkowy sprawę tylko pogorszyli (do biegunki dołączyli na kupach dziwne grzyby rozwijające się po parę dniach), to stwierdziłam, że machnę Colostrum też koniu. Tyle że dla źrebiąt kosztuje bardzo dużo - kupiłam dla cieląt, jedną turbostrzykawkę za bodajże 35 zł. Od tego czasu nie ma koń z kupami żaden problem nawet na samej trawie, zatem Colostrum zawsze będę polecać.
Klami po jakim czasie było widać efekty podawania?
A czy po kuracjach lekami przeciw zapalnymi również powinniśmy stosować probiotyk i siemie lniane?

Przy okazji stosowaliście Wit. E + selen oraz Magnez z Sukcesu? Są efekty, warto kupić czy to pic na wodę?

Jeśli chodzi o magnez to nie warto, to tylko tlenek magnezu, a więc wchłanianie niewielkie. Jak zwiększysz dawkę to koń może dostać biegunkę,  moim zdaniem nie warto. Natomiast nad selenem z wit. E sama sie zastanawiam.. jeśli ktoś ma doświadczenie,  to niechaj się podzieli.. 👀
Ja caly czas slysze/czytam 'magnez od podkowy' - ze niby skuteczny i wchlanialny, ale na boga, ktory? 😉 na stronie jest kilka wersji i nic a nic nie ogarniam...
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
04 listopada 2018 18:38
Jaką substancję warto podać przy problemach z międzykostnym? Najchętniej z dromy (są dostępne na miejscu) lub innej firmy gdzie kuracja zamknie się w 150 zł (chętniej 100 zł) miesięcznie.
https://www.dromy.pl/APARAT-RUCHU,c,5
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się