Wrocławianie :))

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 września 2018 07:52
Jedyne co to nie wiem na jakim osiedlu mieszkam wysmiewa w ogłoszeniu było, że to Krzyki, natomiast z mapy wychodzi mi pogranicze Partynic i Kleciny...


Partynice i Klecina to nadal Krzyki, tylko nie osiedle, a dzielnica 😉
Dzięki za odzew, co prawda smutno mi widząc ceny, no ale wiem, by nastawić się na srogi drenaż portfela  😜.
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 września 2018 09:24
Dzięki. Kompletnie nie ogarniam Wrocławia póki co 😂

Plus jakby ktoś potrzebował technika elektroradiologa do pracy to jestem :kwiatek: mam straszny problem ze znalezieniem czegoś w zawodzie 🙁
Dokładnie, są Krzyki-osiedle i Krzyki-dzielnica. Kiedyś był szał, że absolutnie najlepiej mieszkać na Krzykach, ale to było chyba zanim "Krzyki!!!" w ogłoszeniu zaczęło często oznaczać "technicznie dzielnica Krzyki, ale to osiedle na peryferiach, skąd wszędzie jest daleko, a jedyna droga jeszcze niedawno była gruntowa" 😁 Do dzielnicy łapią się i Dworzec Główny, czyli właściwie centrum, i Lamowice na samym skraju miasta, i dużo rzeczy pomiędzy. Okolice Kleciny są całkiem miłe, mieszkałabym 🙂
Facella, szkoda, że nie pisałaś 🙁 Mam do wynajęcia prześliczne mieszkanie z ogródkiem na parterze i fortepian by się zmieścił. Na super osiedlu 😉 No i Krzyki.
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 września 2018 14:00
Olson, no trudno. Trafiło nam się naprawdę przyjemne mieszkanie w dobrej lokalizacji i spełniające nasze dziwne wymagania plus w akceptowalnej cenie.
efeemeryda   no fate but what we make.
28 września 2018 12:41
Wrocławskie ceny obecnie to jakaś masakra, sama mieszkam obecnie w trzypokojowej "perełce" cenowej.

Natomiast z ciekawości przeglądałam ogłoszenia i wynająć kawalerke poniżej 2tys z opłatami jest obecnie nieralne, od 2tys w góre wszystko.
Poodobno wynika to z napływu Ukraińców i przerabianiu mieszkań na pracownicze, nie wiem ile w tym prawdy.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 września 2018 13:20
Czy ktoś z revoltowiczów udziela korepetycji lub uczy angielskiego w domu?
Koleżanka z pracy szuka kogoś 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 września 2018 13:38
Na jakim poziomie i w której okolicy? Ja planuję zacząć dawać korki z angielskiego 🙂 będę pisać do szkoły która się zajmuje zrzeszaniem korepetytorów i szukaniem im uczniów, ale tak poza tym to mogę kogoś przyjąć.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 września 2018 17:06
Do nauki jest dziecko, 9 latka, więc raczej głębokie podstawy. Gaj, bardzo bliskie okolice szpitala na Borowskiej 😉
Z racji, że synek zaskoczył mnie pomysłem zaproszenia kolegów i koleżanek na swoje urodziny szukam pomysłu gdzie TANIO zorganizować takie spotkabie dla 5 siedmiolatków?
Wstępnie rozważam exit roomy itp.

WROCŁAW  kwiatek kwiatek kwiatek pomożcie
efeemeryda   no fate but what we make.
13 października 2018 11:44
Wrocławianie !
Gdzie na kurs tańca ? Taniec towarzyski, klasyczny, od podstawowych podstaw dla pary, najlepiej po wschodniej stronie miasta.  :kwiatek:
Z racji, że synek zaskoczył mnie pomysłem zaproszenia kolegów i koleżanek na swoje urodziny szukam pomysłu gdzie TANIO zorganizować takie spotkabie dla 5 siedmiolatków?
Wstępnie rozważam exit roomy itp.

WROCŁAW  kwiatek kwiatek kwiatek pomożcie


A nie lepiej w domu? Ja do dziś pamiętam moje urodziny organizowane przez rodziców, moje przyjaciólki też je do dzisiaj wspominają :P - robiliśmy różne gry i zabawy, jak wyciąganie jabłka zębami z miski z wodą czy karmienie drugiej osoby bitą śmietaną mając samemu zawiązane oczy. I zawsze robiłam drobny upominek dla każdego gościa. Mama piekła torta, piliśmy szampana dla dzieci, jej no super to było 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 października 2018 13:06
Jak jesteśmy w temacie urodzin... Gdzie zabrać chłopaka na urodzinową kolację? Najlepiej w takie miejsce, w którym można dostać do stolika torcik 😉
Wrocławianie !
Gdzie na kurs tańca ? Taniec towarzyski, klasyczny, od podstawowych podstaw dla pary, najlepiej po wschodniej stronie miasta.  :kwiatek:


Nas przed ślubem uczył znajomy mojego D. Prowadzi kursy dla par, jego firma nazywa się Gawenda Dance. Prowadzi zajęci przy Metalowców. Polecam, super się bawiliśmy!
A nie lepiej w domu?


Lepiej i taniej oraz niepowtarzalnie  😉
Niestety w kawalerce nie mam warunków aby zaprosić większą ilość gości.

Ale już zamówiłam exit room czy jak to się tam zwie oraz stolik w pizzeri blisko dużego placu zabaw.
Dziewczyny, mozecie polecić jakąś fajną i solidną firmę do zrobienia szafy w zabudowie? Zależy mi na jakości wykonania i terminowości. Nie będzie to nic skomplikowanego - duża szafa + polki na książki.
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 listopada 2018 20:17
Szukam przychodni dla mnie i mojego M., okolicy ul. Partynickiej, Przyjaźni - polecicie coś? Tylko musi być to POZ z umową NFZ.
noraka ja Ci mogę polecić brodziakmeble - solidnie, terminowo, dobry kontakt, ale nie tanio. Jakbyś dostała jakieś namiary to podziel się proszę - też potrzebuję takiej szafy, ale cena gra rolę😉
Szukam przychodni dla mnie i mojego M., okolicy ul. Partynickiej, Przyjaźni - polecicie coś? Tylko musi być to POZ z umową NFZ.


Nzoz Wysoka, Konna 4E.
Chyba jedna z najbliższych.
jakiś fajny lumpeks w centrum? mój ukochany się zamknął, a muszę wybrać się na łowy 😵
efeemeryda   no fate but what we make.
14 listopada 2018 07:38
a ten nad hebe koło Renomy ?  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 listopada 2018 08:11
O, ten w Podwalu to mój ulubiony, chociaż mają tam coraz wyższe ceny.
efeemeryda   no fate but what we make.
14 listopada 2018 08:19
to fakt, szczerze 8zł za bluzke bez rękawów taki t-shirt to taka mało lumpeksowa cena...

ps. ja jestem Grażyna i Janusz biznesu i łowca promocji, więc często w takich cenach kupuje "normalnie"  😂
byłam tam nad hebe, ale tam jest na wagę - więc jak wybrałam sobie sweter, to wyszłoby mnie prawie 40 zł, najlepiej jakby była wycena na sztuki 👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 listopada 2018 13:35
borkowa., bo do tego lumpeksu na Podwalu najlepiej chodzić piątek-poniedziałek.
We wtorki jest nowa dostawa i wysokie ceny. Z każdym dniem cena spada.



edit:


Gdzie we Wrocławiu jakiś sprawdzony spec od twardego wosku (woskowanie samochodu)?
Dzień dobry, takie pytanie mam wrocławskie... Gdyby chcieć się zapisać do jakiejś sensownej przychodni (najchętniej okolice Ostrowa Tumskiego, ale to tak optymistycznie), to coś byście podpowiedziały? Żeby się nie wdać w jakieś molochy, zapisy o świcie i samym marnych lekarzy pierwszego kontaktu?

Ja się nie przeprowadzam 😉
Miałam kiedyś pakiet w CM Lim, nie wiem czy to istnieje jeszcze? W ramach pakietu luxmedu mi to działało, a było w Galerii Dominikańskiej 🙂
W Green2Day otworzyli jakieś przychodnie, a to rzut beretem do Ostrowa
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 grudnia 2018 05:56
My się zapisaliśmy na Gepperta. Ale teraz mamy pakiet Luxmed i to ma więcej sensu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się