Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Wysłodki z Pro Linen są super, dla mnie najlepsze. Używam już jakiś czas tych Quick i nie dość że nie muszę czekać aż napęcznieją to mają dobrą konsystencję i bardzo smakują 🙂 Bez porównania z wysłodkami z lokalnych hurtowni rolniczych. Ja zostanę przy nich na dłużej 🙂
[quote author=Na_biegunach link=topic=25.msg2820484#msg2820484 date=1540929761]
Skarmiał ktoś trawokulki ardex? Jak długo trzeba namaczać?
https://allegro.pl/trawokulki-susz-z-traw-granulat-25-kg-worek-i7640108563.html


Nie kupuj tego, to shit jakich mało...wg mnie nie wiadomo co to jest dokładnie, no nie wyglądało dla mnie jak trawa...
Ja zamówiłam raz, koń co prawda nawet chciał to jeść, ale ostatecznie wywaliłam, bałam się to dawać koniowi.
Podsyłam fotki:


Producent twierdzi, że tak to wygląda bo zmienia się surowiec podczas suszenia, ale szczerze mówiąc nigdy prze nigdy nie widziałam nie-zielonych trawokulek  😁
[/quote]

Alaska to co wstawiłaś to jest faktycznie nieciekawe, również kupiłam tylko jeden worek tego suszu, skarmiłam ale bez przekonania, koniom smakowało. Natomiast Ardexowe trawokulki (te z linku) to zupełnie inny produkt, większy pellet, są zielone, zalane wodą szybko puchną, pachną przyzwoicie, koniom jednak zdecydowanie nie zasmakowały.
[quote author=Megane link=topic=25.msg2821547#msg2821547 date=1541411581]
Ja z prośbą... jakie drożdże dla konia? Ale takie, które cenowo nie powalą z nóg a będą dobre i wydajne.  :kwiatek:


Ostatnio kupiłam 20 kg tych z prolinena - wychodzą korzystnie cenowo (6,5 zł/kg) i trzymają jakość - czego niestety nie można powiedzieć o prolinenowych wysłodkach :/

Wcześniej kupowałam opakowania po 2 kg, ale wtedy kg wychodził za 16 pln.
[/quote]
A napisz mi proszę, na jaki okres taki worek wystarcza? Gdzieś widziałam 2 kg i się tego po łyźce podawało, stąd pytanie 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
05 listopada 2018 12:47
Megane,
ja daję te:
https://allegro.pl/drozdze-piwne-paszowe-15kg-md-i7570564646.html
Daję po ok. 100 g na szkapę.

Kiedyś kupowałam  BT Leiber, ale coś ich nie ma na rynku 🙁.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Dziewczyny, mam pytanie odnoście otrębów ryżowych z pro linen, czy są wydajne i jak z ceną i jakością w porównaniu do innych firm?
Lepszą relację ceny do jakości masz w Nubie.
Rudaska8), mi się nie podobają ani otręby ryżowe ani wysłodki z Pro linen, a koń ich nie chciał ruszyć.
U mnie zdecydowanie wygrywa Hippolyt pod tym względem. Nuba też jest fajna.
Oooo dzięki wielkie, a lucernę jakąś polecacie?  👀
Ja od kilku dobrych lat podaję lucernę Sukces, nigdy się nie zawiodłam.  Aczkolwiek, innych firm,te które miałam okazję podawać, zawsze były o.k, więc myślę, że jeśli wybierzesz jakakolwiek to nie będziesz rozczarowana.
Czy ktoś używa takiej miarki i może mi powiedzieć jaka ma pojemność?
Koleżanka ma podobną i na stronie produktu jest napisane 2,25 litra.

[[a]]http://www.horsetack.pl/pl/p/Miarka-do-paszy-Equi-Theme-2%2C25-litra/15204[[a]]
Jakieś opinie na temat tej sieczki?
https://sklep.boguslawie.pl/produkt/sieczka-z-lucerny/
somebody - jeśli chodzi dokładnie o tą, to się nie wypowiem, ale mam od nich tą tradycyjną - zwykłe, pylące się siano. Koń jak ma ochotę to zje, jak nie to nie. Musli od nich jadł równo tydzień i się wyparł, wysłodkom nawet nie dał szansy  🙄

edit: i moja sieczka 12.5kg ważyła lekko ponad 11.
KonieAMI, dzięki.  znalazłam też takowe 2.7l 😉
[quote author=carola_a link=topic=25.msg2771259#msg2771259 date=1522610128]
Czy komuś się zdarzyło, że w paszy brakowało ponad 0,5kg?
jeśli to był nowy mesz z agrovitala to tak. Nowy czerwony worek waży <10 kg.
[/quote]

Pamiętacie jeszcze tego posta?
Otóż na drugi dzień rano miałam już telefon od pana z agrovitala (inwigilacja level hard  :ke🙂, który zadawał dziwne pytania, ile dokładnie ważył ten worek, generalnie mocno zdziwiony i niesympatyczny, bez przepraszam i jakiś obietnic na przyszłość, co skutecznie odstręczyło mnie od zakupów w tej firmie. Widocznie ktoś na bieżąco śledzi nasze forum i porównuje emaile podane do rejestracji kont na re-volcie i w agrovitalu.
Ja mam zupełnie inne doświadczenia w kontaktach z ta firmą, zawsze profesjonalnie, miło i z humorem byłam obsłużona 🙂
Serio ważycie worek paszy po zakupie? 😉
Perlica,  - jakby mi wizualnie brakowało to bym ważyła 😉
espana, - oj nieładnie... ale cóż, to nie jedyna firma, która tak robi 🥂
Ja dwa razy robiłam zamówienie z AgroVital, wydawało mi się że będzie ekonomicznie. Pan przez telefon był miły nie mogę nic zarzucić, ale ucięli o pół kg wszystkie pasze do 14,5 kg bez redukcji ceny to mnie osobiście zraziło. Pasze nie są wysokiej jakości, nie pachną, nie wyglądają i nie są zjadliwe, koń po 2 tygodniach przestał jeść, a nie jest na pewno wybredny. Zamawiałam też otręby ryżowe, ale te też w 1/4 był to pył ryżowy i nie pachniały zachęcająco. Miałam próbkę otrębów ryżowych pro linen i bez porównania, kolor i zapach zupełnie inne.
Perlica - ważę zawsze jak zamawiam z nowej firmy. I zawsze, jeśli jest "pomyłka", to na moją niekorzyść ;-)
Serio ważycie worek paszy po zakupie? 😉



Nigdy nie ważyłam, to był pierwszy raz. Zmieniło się opakowanie z papierowego worka na plastikowy czerwony. Wizualnie był mniejszy i lżejszy, pasza jakby w środku bardziej sucha, lekka, pylista. Dlatego zważyliśmy te worki (zamówiłam wtedy dwa lub trzy) i w każdym była niedowaga mimo ważenia z opakowaniem.
Mój kon je zarówno mesz od nich jak i granulat bardzo chętnie. Otreby ryzowe tez jadl, były frakcje drobniejsze ale nie miałam problemu z jedzeniem. Lucerne granulowana tez miałam - tez raczej bez problemu wciąga.
Skladowo te pasze sa bardzo spoko.

Ale no workow nie wazylam, to fakt 🙂
mam pytanie- nie paszowe ale suplementowe. Kolezanka mi wczoraj powiedziała że można podawac koniowi cynk?? żeby zachował ciemny kolor sierści. Ktoś coś więcej wie na ten temat?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
09 listopada 2018 10:28
Cynk ma wpływ na przyswajanie miedzi a niedobory miedzi to m. in. płowienie siersci
Ktos stosuje pasze hilight improver ale w granulacie?
Evson ja stosuję  😉
larabarson Jesteś zadowolona?  Wiesz może czy ona ma dużo cukrów? Bo musli kiedys stosowałam, ale było bardzo melasowane
Ogólnie jestem zadowolona, koń utrzymuje stałą wagę, energii w sumie ma w sam raz jest dość wydajna ale w porównaniu do pasz Mastersa wypada imo gorzej. Kiedyś pytałam producenta o skrobię w tych paszach i dostałam taka odpowiedź: "The starch content of the Hilight High Fibre Cubes is 15%, and in the Improver Conditioning Cubes it is 25%".
Teraz zamówiłam na próbę Dodsona & Horrela ale jeśli nie spełni oczekiwań to wrócę do Highlighta.
DIewczyny, chcę zredukować ilość owsa podawanego Rudemu, tylko wiem, że jeżeli odstawię owies u nie zastąpię go żadną paszą obrazkowej samej wartości odżywczej, to znowu będzie szkieletem  🤔
I stąd moje pytanie, na co warto zamienić owies? Konia próbujemy utyć, a ostatnio mu odwalą po ilości owsa jaką dostaje 🤔wirek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się