Pensjonaty we Wrocławiu

Frans i Maea dzięki dziewczyny 😉
Hej,
rozglądam się za sensowną stajnią w okolicy Wrocławia ,
hala, pastwiska, dobrze karmione najlepiej gdyby jeszcze dawali wedle zaleceń albo przygotowane pudełka😉
najchętniej w okolicy Krzyżanowic, (stałam w WKS - szukam alternatywy na tym poziomie lub w górę)
ewentualnie w okolicy  autostradowej obwodnicy , grunt żeby nie stać długo w korkach...[centrum wyjazdowe z okolicy szpitala na kamieńskiego]
HELP HELP HELP ;P
Szewce, Ozorowice, "trochę" dalej, ale warto- Rościsławice

Edit, z innej beczki:
Które stajnie przyjmą ogiera  ❗ z możliwością padokowania (są takie 👀 ?)? Hala lub chociaż warunki do jazdy zimą. Północ Wrocławia.
Hej, piszę w tym wątku, bo w końcu Wrocław i okolice - kogo polecicie do masażu koni? Marysia Soroko wyjechała i zanim wróci potrzebuję kilku wizyt kogoś innego. Paulina Puchała z tego co wiem obecnie nie masuje, Katarzyna Hetmaniuk odpada. Help!
Szafirka wysłałam PW
Bywa u nas Magdalena Saracyn  🙂
Katarzyna Łukaszewicz
http://fizjokon.pl/

Usunęłam znaczniki, bo wyglądało jak pusty post.
Dzięki wszystkim!  :kwiatek: :kwiatek:
Drogie Panie! We wrocławiu jest Pani doktor, która zajmuje się fizjoterapią, m.in. ma shockwave. Czy ktoś może mi pomóc w ustaleniu namiarów na panią?
Czy chodzi o Katarzynę Hetmaniuk?
Horse Rehab Institute Katarzyna Hetmaniuk > http://www.hri24.pl
Nie właśnie...
A lek.wet Paulina Zielińska ?
Taaaaak!!! dziękuję  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 października 2018 10:11
Jaki jest dokładny adres Hanny ?
A to nie ten tutaj?
http://re-volta.pl/stajnie/info/jks_hanna

Stanków 1
Janików
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 października 2018 10:26
O dzięki, szukałam w internetach, ale co strona to albo brak albo Oława 1. 😉
Hej, w niedalekiej przyszłości będę się przeprowadzać prawdopodobnie do Wrocławia, poszukuję zatem stajni  do 900 zł, fajnie by było max. 25km w jedną stronę. Najlepiej karmienie 3x dziennie, ale nie jest to warunek konieczny, padokowanie!!!, nie kopny plac do jazdy, hala. O dobrej opiece, normalnym i dbającym stajennym, dobrej jakości pasz itp. chyba nie musze wspominać.  😉 
Może wiecie czy gdzieś nie poszukują instruktora z doświadczeniem nawet na kilka jazd w tyg? Fajnie byłoby czasami robić to co się lubi  🤣
Cerise, Będzie ciężko. Raczej większość z tymi wymaganiami to 1000+ (ten plus coraz większy)

Amazonka w Chwałowicach to chyba 850 ale nie wiem czy to nie za daleko już. Hala jest i nie ma problemów z padokowaniem.

Przemyśl sobie jednak z której strony Wro będziesz mieszkać. W poprzednich latach przez Wro jakoś się jeździło - obecnie to jest masakra. Sugeruję stajnię po tej stronie, gdzie mieszkasz chyba, że masz dużo czasu. Mnie właśnie pokonały dojazdy do mojej stajni. Zawsze jeździłam ok. 45 min, maks godzinę - obecnie praktycznie codziennie grubo powyżej godziny. W tym roku w wakacje pierwszy raz nie odnotowałam jakiegoś wielkiego luzu na ulicach a po wakacjach miasto się zablokowało kompletnie.
No właśnie o co chodzi z tymi korkami, nigdy aż tak nie było :O Mówiąc o chrząstawie, przecież ja tam cały rok do pracy jeździłam i jechałam pól godziny, czasem troche dłużej, obecnie w dokładnie tych samych godzinach co rok temu  - jadę dwa razy dłużej :O jakiś koszmar i nie wiem czemu tak?
branka, nie wiem ale jeśli wyjeżdżając o 6 rano dojeżdżam na 7-7.10 to jest coś grubo nie halo. Zawsze jak tak jeździłam to byłam o 6.40 w stajni bo przez Wro się przelatywało. Ja przestałam mieć do tego siłę i czas.
O dobrej opiece, normalnym i dbającym stajennym, dobrej jakości pasz itp. chyba nie musze wspominać.  😉 


Od razu widać, że nie jesteś z Wrocławia :P

Niestety stajnia jakiej szukasz nie istnieje. Musisz szukać albo z większym budżetem, albo zrezygnować z hali itp. Nie wiem do jakich standardów jesteś przyzwyczajona, ale nie zakładaj z góry, że stajnia za 1200 zł z założenia spełnia Twoje wymagania, bo uwierz mi, że w takiej cenie Twój koń może stać głodny.
Cześć!mam nadzieję że w końcu uda mi się czegoś dowiedzieć.Szukam informacji co się stało z końmi ze stadniny na grobli.Gdzie przebywają?
Jakoś niedawno z racji zbyt dużej ilości wolnego czasu nałogowo przeglądałam OLX 😉, widziałam wystawione ogłoszenia koni z grobli, bukmanki i nawet możliwość poddzierżawienia 10 boksów. Dość prawdopodobną wersją jest to, że będzie w końcu budowana droga na Biskupin. Do likwidacji miały pójść zabudowania.
tu masz wizualizację z netu jak będzie wyglądać grobla po budowie drogi:

Część koni na pewno już sprzedana bo ceny nie były wysokie 😉

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 listopada 2018 21:02
Niestety rozkopana Hubska oraz wiadukt kolejowy na Pułaskiego okazały się dosyć strategicznym punktem we Wrocławiu, że korkują wszystko. Od Opolskiej poprzez Grota Roweckiego kończąc na ścisłym centrum. Generalnie ostatnio wszędzie ciasno, a końca remontów nie widać, terminy znów przesunięte o kilka miesięcy. Nie ma komu pracować i firmy budowlane nie dotrzymują terminów. Do pracy mam 2,7km, które pokonuje autem w 20 minut  🙄


Edit


Właścicielka/dzierzawca Grobli wyjechala poza granice kraju.
Witam,
Jestem tu całkiem nowa i dopiero zapoznaję się z strukturą forum więc jak zamieszczam zapytanie nie w tym miejscu to proszę o wskazówkę gdzie.
Moje pytanie dotyczy stajni w okolicy Wrocławia.
Dość sporo czytałam i miałam też okazję zwiedzić kilka stajni w okolicach i na chwilę obecną najbardziej przypadła mi stajnia w Chrząstawie.
Jednak zanim zacznę planować przeprowadzkę i dogadywanie się z właścicielami Chrząstawy( wiem że jest kolejka) to chcę Was prosić o opinię na temat kilku istotnych elementów w tej stajni :
jak wygląda użytkowanie hali zimą przy takiej ilości koni? ( czy jest ciasno na hali)
czy jest tam jakaś rekreacja dla ludzi z zewnątrz?( widziałam na jakiś stronkach że coś takiego tam jest natomiast jak dzwoniłam to okazało się że to już nie aktualne)
jak często jest robiony plac (wałowany, nawilżany) zewnętrzny w sezonie letnim( mam informacje z piątej ręki że jest tam mocno grząsko i kilka koni przez to ma problemy z ścięgnami)
czy jest opcja z dopłatę usług dodatkowych?( więcej siana, więcej słomy, 4 razy karminie, derkowanie)
martaxyx,
- użytkowanie w miarę ok poza godzinami 17 i 18 - wtedy jest tłok taki, że potrafi być i 10/11 koni na hali. Jak omijasz te godziny to jest ok
- 2 razy w tygodniu są skoki z trenerem z zewnątrz - wtorki i piątki (od 15 chyba do 20). Polecam inny termin jazdy aczkolwiek są tacy co jeżdżą w tym terminie.
- jest grafik gdzie ludzie wpisują treningi skokowe i lonże (w zimie często z lonżownika zewnętrznego korzystać się nie da) - generalnie jakoś to działa.
- rekreacji jako takiej nie ma ale część "starych" rekreantów wydzierżawiła konie, które chodziły w rekreacji i mają jazdy z instruktorami , czasem w mini zastępie, z tym, że już nie mają pierwszeństwa na hali. To akurat nie jest problem.
- za zakładanie / zmianę derek, zakładanie ochraniaczy, zakładanie masek na głowę płaci się dodatkowo, za osobną kwaterkę jeśli koń ma chodzić sam także
- konie są na padokach w godzinach 7-19 (w lecie) i 7-14 (zima)
- nie ma opcji karmienia 4 razy dziennie. W lecie nie ma opcji karmienia treściwym nawet 3 razy dziennie (jest tylko śniadanie treściwe i kolacja). Możliwe, że jak koń stoi na kwaterce to się dogadasz ale jeszcze chwilę temu nie było takiej opcji.
- siana jest dużo i słomy też - nie ma potrzeby dodawać. W zimie konie mają siano na padokach (nie wiem jak z kwaterkami, wcześniej nosiliśmy sobie na kwaterki sami), słomy jest tyle ile powiesz stajennemu żeby dawał.
Uff, chyba tyle - jak coś chcesz więcej to pisz pw.
ja też się przychylam do opinii
W tym sezonie plac w Chrząstawie był wałowany i podlewany regularnie (około dwa razy w tygodniu), ale mimo to jest grząski. Szybko wysycha, nie trzyma wilgoci, a samego piachu jest dość dużo i przez to podłoże staje się kopne.

Moja opinia jest sprzed miesiąca bo obecnie stoję w innej stajni, także może się coś zmieniło 😉

Posiadam 2 konie, zajeżdżonego AQH i 2,5latka APH. Ze względu na brak czasu i już nie to zdrowie,
na częste jazdy, miałem zamiar je sprzedać, ale jednak bardzo mi szkoda. Pomyslałem, że może
znajdzie się jakiś miłośnik koni, który chciałby zupełnie za darmo, spędzać wolne chwile z końmi.
Oczywiście ktoś, kto nie jest zupełnym laikiem, a posiada już podstawowe umiejętności jezdzieckie.
Miejscowość leży wokół lasów, 30 km od korony w kierunku Twardogóry. Piękne tereny do jazdy.
Kontakt poprzez priv.
Pozdrawiam
 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się