Stajnie w Warszawie i okolicach

[quote author=Hekate1 link=topic=46.msg2820604#msg2820604 date=1540984392]
Zgadza się jest Poland Park ale chyba już nie prowadzą pensjonatu..takie mnie kiedyś doszły plotki, trzeba by zweryfikować

Niestety nie mają pensjonatu. A coś innego niedakeko?
[/quote]
Ja też chętnie się dowiem  😉
Tam w okolicach jest też stajnia SGGW.
Libella w Łomiankach Sporthorses ,ale troszke drożej (to jest już stajnia z wysokim lvl i jest tam mega czyściutko i konie są dobrze zaopiekowane)
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
02 listopada 2018 08:29
Kąciku drogi... grzebie i grzebie i w sumie nic aktualnego nie znalazla.
Na cito potrzebny pensjonat dla konia na emeryture. Niesttey zwierzak wymaga naprawde maga mega opieki. Padok staly - bez tasm - kon ślepy, siano do woli.
Okolice zachodniej warszawy - kampinos, grodzisk, nawet jakies okolice tarczyna.
Wazna Opieka . Najchetniej mała stajnia bez rekreacji.. ktos cos ???
dziewczyny sprecyzujcie które okolice dokładnie 🙂 Słuzewiec to jak by nie było środek miasta i tutaj w okolicy nic więcej nie ma, trochę w stronę Piaseczna jadąc Puławka jest np. stajnia Michała i Zosi Mordzelewskich, tz Podloszyn. Jest też Aldragho ale to cena powyżej 1300 i opinie różne..
SGGW to już Ursynów , bliżej do Wilanowa, na SGGW nie ma penjsonatu. Czy Wilanów i okolice też was interesują? tutaj mam pełną wiedzę bo sama szukałam w tych okolicach przez jakiś czas 😉

zduśka stajnia w Wilgolasie wiem że ma niewidome konie w pensjonacie i wiedzą jak się nimi opiekować. Moje 2 znajome trzymają tam właśnie swoje ślepe konie i są bardzo zadowolone
Czy Wilanów i okolice też was interesują? tutaj mam pełną wiedzę bo sama szukałam w tych okolicach przez jakiś czas 😉

Mnie interesują. Każda rada na wagę złota  :kwiatek:
RatinaZ dzięki. Drożej to już może nie przejść... A z ciekawości, wiesz ile drożej? 😉
Cholera, naprawdę jest taki problem z porządnymi stajniami po prawej stronie Wisły? Mam wrażenie, że okolice Marek/Wołomina i ogólnie w kierunku Białegostoku to jest jakaś czarna dziura 🙄
RatinaZ dzięki. Drożej to już może nie przejść... A z ciekawości, wiesz ile drożej? 😉
Cholera, naprawdę jest taki problem z porządnymi stajniami po prawej stronie Wisły? Mam wrażenie, że okolice Marek/Wołomina i ogólnie w kierunku Białegostoku to jest jakaś czarna dziura 🙄


Masz bardzo dobre wrażenie... 😉  Sporthorses chyba 1700 ( ale to nie na 100%)
[quote author=zduśka link=topic=46.msg2820970#msg2820970 date=1541147341]
Kąciku drogi... grzebie i grzebie i w sumie nic aktualnego nie znalazla.
Na cito potrzebny pensjonat dla konia na emeryture. Niesttey zwierzak wymaga naprawde maga mega opieki. Padok staly - bez tasm - kon ślepy, siano do woli.
Okolice zachodniej warszawy - kampinos, grodzisk, nawet jakies okolice tarczyna.
Wazna Opieka . Najchetniej mała stajnia bez rekreacji.. ktos cos ???
[/quote]

Znajoma dała swojego emeryta (ślepego na jedno oko) do stajni pod Sochaczewem, tam każdy koń ma wyjście z boksu na swój prywatny padok ze stałym ogrodzeniem.
Jest nawet ogłoszenie o wolnych boksach:
http://ogloszenia.re-volta.pl/stajnia-pod-sochaczewa--800-zl-hala-super-socjal-i-instruktor-sportu-na-miejscu-tylko-2-wolne-miejsca/o/57053/?lokalizacja=6&sortowanie=0
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
04 listopada 2018 08:32
Libella  w stajni Klucz od listopada mają być 2 wolne boksy. Jeden angielski, jeden w stajni z halą. Co prawda to okolice Legionowa, ale z Targówka też możesz mieć niezły dojazd  😉 Koszt 900zł
Nasturcja-Renata dzięki! Nie znam tej stajni, przyjrzę się.
Myślę cały czas nad okolicami Wołomina/Radzymina/Marek itp.
Wiem, że jest Vega (słyszałam, że błoto jest problemem, coś jeszcze?), Groteska, ale bez hali... Coś jeszcze jest w okolicach z halą?
A Slupno jak teraz funkcjonuje?
ash   Sukces jest koloru blond....
04 listopada 2018 13:07
Libella, błoto niestety w okolicach Radzymina i Wołomina to norma.
Latem jest super bo konie są na padokach trawiastych całe dnie, problem się robi na padokach zimowych.
W Vedze padokowanie jest w stadach klacze i wałachy, siano na padokach i prowadzenie w ręku.
Hala bardzo przyzwoita i fajnie ciepła w zimę a chłodna latem. Solarium tez jest, karmienie wg ustaleń właściciela- system wiaderek działa bardzo dobrze.
Jak coś to pytaj śmiało.
Libella, o Słupnie niedawno pisałam, bywałam tam jakiś czas w tym roku, ale podłoże fatalne na placu przy stajni, na hali ciemno, podłoże krzywe, chociaż lepsze niż to przy stajni, może na tym dalszym placu jest lepiej ale nie wiem bo nie jeździłam. Latem konie chodzą na trawę, ale zima stoją na małych kwaterach z kamieniami, tyle dobrego że siano maja.
W boksach brudno, duża warstwa brudnego i na to położone trochę czystej słomy. Siano ok i całkiem sporo. Mnie dodatkowo przeszkadzało palenie w stajni, dziwna atmosfera, to już szczegóły ale mi przeszkadzały.
A stajnia u Zająca?
Tez syf w boksach jak w Slupnie.
ash   Sukces jest koloru blond....
04 listopada 2018 15:35
Z tego co pamietam to u Zająca sprzątanie boksów jest raz na tydzień! Co całkiem nie mieści mi się w głowie  🤔 🤔wirek:
No raz na tydzień to rzeczywiście trochę rzadko 🤣
Ash, dzięki, pewnie odezwę się na PW, bo mam kilka pytań 🙂
Widzę że już jestem rozpieszczona stajnią Quanty  😍 i powrót do stajni po mojej dawnej stronie Wawy mógłby być traumatyczny...
Szkoda, że Groteska bez hali, bo wygląda na sensowne miejsce.
Widzę że już jestem rozpieszczona stajnią Quanty  😍 i powrót do stajni po mojej dawnej stronie Wawy mógłby być traumatyczny...
Szkoda, że Groteska bez hali, bo wygląda na sensowne miejsce.

Troche sie zmienilo od kad tam stalam (dla mnie na plus: np. Wlasnie sprzatanie w boksach) hala ma byc...jakis miesiac temu rozmaeialam z wlascicielem w troszke innej sprawie i mowil ze stara sie to zalatwic...wiadomo potrwa to jeszcze z sezon lub 2 ale mysle z w koncu stanie..
Nasturcja-Renata dzięki! Nie znam tej stajni, przyjrzę się.
Myślę cały czas nad okolicami Wołomina/Radzymina/Marek itp.



fc-dabrowica niedaleko Wołomina
Czy jest tu ktoś kto stoi w stajni górki (dawna Cabriola)? :kwiatek:
Ja stoję, co potrzeba? 😅
Warszawiacy, wielka prośba - wiecie może jak dojechać do Bobrowego Stawu bez samochodu? Jade tam na szkolenie z Krakowa, a zapowiada sie że niestety auto musze zostawić u mechanika...  :kwiatek:
Raczej się nie da, może dogadaj się z kimś po prostu kto tam stacjonuje. Tam albo w Bajardo, na pewno są revoltowicze i jakoś za dorzucenie do paliwa Cię zgarną 🙂
Co się zadzialo z wyszukiwarką stajni, że mapa tam nie działa?
Obczajam sobie właśnie stronę stajni Ojcowizna i... jestem przerażona! 😵
Imprezy integracyjne dla firm? Zajęcia z wychowania fizycznego w siodle? Restauracja? Imprezy okolicznościowe?

Zapowiada się spoko obiekt, ALE dla mnie to są tak potężne minusy, że nie wiem czy bym się odważyła. Pewnie sobie stajnię obczaję, ale ten cały cyrk brzmi hardcorowo w konteście profesjonalnego ośrodka. Gdzie cisza i spokój do pracy z koniem? Chyba, że ta część rekreacyjno-imprezowa jest mocno oddalona od reszty.
Czy mogę prosić o kontakt na pw kogoś, kto stoi obecnie/stał do niedawna w stajni Equita w Świętochowie?
Mam parę technicznych pytań.
Lillid, ja tam wczoraj byłam 🤣 Ale najlepszym źródłem kontaktu jest chyba Burza, która stoi tam już 2 lata
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
08 listopada 2018 15:02
Obczajam sobie właśnie stronę stajni Ojcowizna i... jestem przerażona! 😵
Imprezy integracyjne dla firm? Zajęcia z wychowania fizycznego w siodle? Restauracja? Imprezy okolicznościowe?

Zapowiada się spoko obiekt, ALE dla mnie to są tak potężne minusy, że nie wiem czy bym się odważyła. Pewnie sobie stajnię obczaję, ale ten cały cyrk brzmi hardcorowo w konteście profesjonalnego ośrodka. Gdzie cisza i spokój do pracy z koniem? Chyba, że ta część rekreacyjno-imprezowa jest mocno oddalona od reszty.


Dlatego, ja powiedziałam, że dla mnie to będzie drugi Pa-Ta-Taj, tylko wersja exclusive.  🤔
majek   zwykle sobie żartuję
08 listopada 2018 15:34
Bo to chyba o to chodzi, ze ciezko sfinansowac duze przedsiewziecie (kredyt na fajny osrodek) liczac tylko na oplaty z pensjonatow.
Jednodniowa impreza moze zarobic tyle co 20 koni przez miesiac w pensjonacie.
Ja tam sie nie dziwie.
ash   Sukces jest koloru blond....
08 listopada 2018 15:54
amnestria, dokładnie takie same mam odczucia co do stajni Ojcowizna. Szkoda bo obiekt zapowiada się super.
Z tych wypasionych to stajnia Quanty i stajnia Jadran w tej chwili IMO są prowadzone z głową i warto o nich myśleć
Centurion jest zaj*** też 😉 🙂 I ta stajnia w Zarębach, gdzie stał wcześniej S.Przedpełski.

Co do Ojcowizny, rozumiem, że jak się nie ma biznesu innego (a często tak jest w przypadku tych wypasionych stajni) to ciężko budować taki ośrodek licząc, że kredyt spłaci się z pensjonatu. Jednak ośrodki sportowe mają albo zupełnie niezależne biznesy, albo nie wiem.. poważne trenowanie/sprzedaż koni sportowych etc.
Niemniej dla mnie to hardcore 😀 I zmarnowany potencjał. Zresztą stajnia na wypasie, która nie ma łącznika hali z budynkami stajennymi? Już się tak nie robi 😉 Ale to jest drobiazg, imprezy integracyjne rozwaliły mnie na łopatki 😀


Słuchajcie, a czy nie miało coś się budować na północy? Jakiś Tłuszcz i okolice?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się