strzyżenie / golenie koni

blackstones z tego co widziałam to całą głowicę się wymienia, koszt ok 23 zł 🙂
tylko gdzie można tą głowice dostać, bo kupując maszynke nigdzie nie mogłam znaleźć samej głowicy.
A czy ktoś z was wie coś o wymianie ostrzy / głowicy w tej małej maszynce waldhausen? (konkretnie tej : https://sklep.bergo.pl/p/511/11584/waldhausen-maszynka-do-strzyzenia--maszynki-do-strzyzenia-oporzadzenie-konia.html).  Mam takowy model i już powoli słabnie, więc przydałaby się wymiana...
Po 3h przeglądania wątku i dzięki Waszym radom, próbuję wybrać pomiędzy dwiema maszynkami i tu do Was pytanie;
Czy warto dopłacić i kupić jakże chwalonego Aesculap Econom 2?? Czy zaoszczędzić (różnica około 600zł więc duża) i postawić na (dla mnie pewniaka) Heiniger Progress?? Używałam Heiningera i byłam mega zadowolona, ale w wątku znalazłam mnóstwo info o drogich i cieżko dostępnych ostrzach, a na sklepie róznica w cenie ostrzy to około 40zł.
Czy ostrza Heininger są po prostu do D i szybko się zużywają??
olgen ja mam maszynkę heiniger i użwam jej już 3 sezon, i ostrza spokonie nowe gola 10 koni, potem wysyłam do ostrzenia i gole nimi około 6 koni, wiec dla mnie sa ok.
olgen Już pisałam, że kocham Aesculapy.
Jeśli golisz 2-3 konie w sezonie to bierz Heiningera. Jeśli szukasz czegoś do "przemysłowego" golenia, to Aesculap jest super pancerny. Zdarzało mi się nim codziennie 2 konie przez tydzień golić i żadnych problemów z przegrzewaniem, zacinaniem. Wszystko szybko, cicho i bardzo wygodnie.
I jak, dorwał ktoś ostrza do Bassa? Może u kogoś zalegają niepotrzebne, nawet wymagające naostrzenia - chętnie odkupię... ??
Pamiętacie na jaką długość one goliły? W komplecie były krótsze i dłuższe...

edit:

Bass dla mnie jakieś nieporozumienie - załatwić nawet telefonicznie cokolwiek u nich to istny dramat! Konsultantka która nic nie wie na temat sprzedawanych produktów, jest do szczytu nieprzyjemna i ośmieszająca klienta. Omijać szerokim łukiem  😵
ash   Sukces jest koloru blond....
21 października 2018 18:16
Gdzie w Warszawie od ręki naostrzą mi ostrza lub kupię nowe?
Pytanie skierowane do posiadaczy maszynek Andis 🙂
Czy do golenia 2-3 koni wystarczy Andis AGC 2 Super z ostrzem które jest w komplecie ?
Jest to ostrze szersze niż w camry ?
Mam Adnisa i ostrzem z kompletu ogoliłałm swojego konia w zeszłą zimę 2x i goli dalej. Koleżanka bardzo polecała te ceramiczne ostrza że więcej koni ogolą ale jeszcze nie zakupiłam. Nie mam porównania do wielkości ostrza camry.
A długo Ci zeszło z goleniem? Nie przegrzewa się itd ?
Nie pamiętam dokładnie ile, ja nie mam jakiejśćmega wprawy i chcę żeby było dokładnie 😉  Ale zdecydowanie duzo lepiej gołiło mi się niż Henigerem. Jest mniejsza, poręczna, wygodniejsza w trudnych miejscach. Troszkę mi się grzała ale sądze że to moja wina bo ja w amoku golenia zapominam o smarowaniu...  😵

Czy do golenia 2-3 koni wystarczy Andis AGC 2 Super z ostrzem które jest w komplecie ?



To jest bardzo dobra maszynka i również ostrza są porządne. Oczywiście ostrza starczą, na jak długo, na ile konie - ciężko z góry ocenić, ale mozna je oddać do ostrzenia lub po prostu wymienić. Na pewno kilka razy całego konia można ogolić. Ostrza można też dokupić w kształcie litery T, w tedy są szersze i można golić szybciej, choć osobiście golę na tradycyjnych.
Dziękuję za odpowiedzi 🙇 w tej cenie chyba ciężko o coś lepszego od Andisa
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
22 października 2018 13:14
Gdzie w Warszawie od ręki naostrzą mi ostrza lub kupię nowe?

To Miedziana już nie działa? 🙁
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
22 października 2018 20:50
Czy olej wazelinowy nadaje sie na ostrza do maszynek?
ash   Sukces jest koloru blond....
23 października 2018 14:19
[quote author=ms_konik link=topic=36.msg2818214#msg2818214 date=1540210495]
Gdzie w Warszawie od ręki naostrzą mi ostrza lub kupię nowe?

To Miedziana już nie działa? 🙁

[/quote]

W Wawie jest sporo punktów gdzie ostrzą, ale nikt nie chciał robić od ręki. Sezon w pełni 😉
Naostrzyl mi miły Pan na Targowej 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
28 października 2018 08:50
Ponawiam moje pytanie  góry. Oraz dodaje drugie. W co ubierExie swoje konie świeżo ogolone jak ma być 19 stopni w cieniu? Na dzień rozbierzecie ?
domiwa Ja używam oleju wazelinowego do maszyn od ponad roku i maszynka żyje 🙂
A co do derek to ja zakładałam na noc polar, a na dzień jak było słońce to na padoku chodził bez derki 🙂
W co ubierExie swoje konie świeżo ogolone jak ma być 19 stopni w cieniu? Na dzień rozbierzecie ?


Przy 19 stopniach żadna derka nie jest potrzebna. Jeśli schodzi do 15 to bawełna.
domiwa, moje stoją  w 150 gr. Ma być 19 stopni, ale to będzie pewnie ze 2h , a w nocy to jednak jest 4 stopnie.
Którą maszynkę wybrać ?
Ma być to maszynka która będzie golić 3-4 konie myślę max 3razy przez zimę.
https://www.groomershop.pl/pl/p/Andis-FHC-ShowEdge-maszynka-do-strzyzenia-koni-i-bydla/4626
czy
[[a]]https://www.groomershop.pl/pl/p/Heiniger-Handy-120W-mocna%2C-solidna-i-niezawodna-maszynka-do-strzyzenia-koni-i-bydla/5901[[a]]
czy może ta
[[a]]https://www.groomershop.pl/pl/p/Heiniger-Progress-mocna%2C-profesjonalna-maszynka-do-strzyzenia-koni-i-bydla%2C-80W/3529[[a]]

Zupełnie nie wiem którą wybrać.
ja mam ta trzecia co podałaś w linku. i mi się bardzo dobrze sprawuje. już drugi rok. A gole częsciej i wiecej koni niz podałaś
Przekopalam pół wątku Ale niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania  🤔wirek: :kwiatek:
Co sądzicie o maszynce liscop akku li ion ? Czy jest trwała?  Lepsze są bezprzewodowe czy z kablem? Mam do golenia w sezonie ok 5/6 koni, wcześniej golilam camry Ale miałam dwa i myślę nad czymś większym  :kwiatek:
Golenie jest dla mnie tematem absolutnie egzotycznym póki co, mam parę laickich pytań  👀
Zimą, nawet przy mrozach, moja kobyła wychodzi na 4-5 godzin na padok, stoi w umiarkowanie ciepłej stajni. Myślałam o niecałkowitym ogoleniu, coś w stylu trace clip razem z całą głową.

1. Czy ogolona głowa nie sprawi że będzie jej po prostu zimno w ten wielki łeb? Nie ukrywam że dramatyczne pocenie się łba jest jednym z głównych powodów, dla których w ogóle myślę o goleniu - po każdej jeździe na hali zimą przy zarośniętym koniu muszę myć calusieńkie ogłowie ze spienionego potu, a co zabawne reszta konia zazwyczaj jest tylko lekko wilgotna, bez problemu suszę ją polarem.
2. Jeśli w tą głowę marzłaby jakoś dramatycznie, czy można ją chociaż ogolić z dużą nakładką tak by jakaś sierść została, ale nie była to sierść plejstoceńskiego mamuta?
3. Czy do takiego wzoru golenia będzie musiała mieć kaptury na szyi 24/7 czy tylko na wychodzenie na dwór?
leleiria,
1) zależy od konia, jednak przez głowę i nogi ucieka najwięcej ciepła
2) jasne , że tak, ja golę moje konie 0 praktycznie, ale spokojnie możesz na 2 czy 3mm
3) jak masz ciepłą stajnię a nie golisz całego to spokojnie możesz zakładać kaptur tylko na padok

Musisz kontrolować czy koń nie marznie i tyle , bo jednak konie są różne. Moj jeden się rozbiera jak mu za ciepło, to znak że musze zmienić derke na cieńsza, a kobyłka lubi jak jej ciepło.
leleiria,

2) jasne , że tak, ja golę moje konie 0 praktycznie, ale spokojnie możesz na 2 czy 3mm




Mam wrażenie, że leleiria miała na myśli coś dłuższego niż 3 mm 😉 A jednak na długość chociażby 1 cm się nie goli.
czy ktoś ma porównanie pomiedzy Camry CR2821(czerwona) a CR2823(srebrna)? znalazłam opinie tylko o czerwonej 🙁

edit: czy camry i adler to to samo 🤔
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
16 listopada 2018 18:46
One różnią się tylko kolorem. W obu przypadkach to ta sama maszynka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się