Wybory 2015 i to co po wyborach.

dea   primum non nocere
27 października 2018 21:23
Nikt nie wie po co, ale bardzo chcieli, no to kiedy to nastąpi? Zaraz następne wybory, a pomnika nie zrobili. Fajny by był, Duży. Gdzieś w centrum Warszawy go widzę. Nie wiem gdzie dokładnie, bo sama mieszkam w Trójmieście  😎
A ja tam go widzę w trójmieście . W stolicy jest już ich dużo  😉
Nikt nie wie po co, ale bardzo chcieli, no to kiedy to nastąpi? Zaraz następne wybory, a pomnika nie zrobili. Fajny by był, Duży. Gdzieś w centrum Warszawy go widzę. Nie wiem gdzie dokładnie, bo sama mieszkam w Trójmieście  😎


No jak to gdzie??? Toż sprawa oczywista - w miejsce zburzonego pałacu kultury  😁

A swoją drogą zastanawiam się jakie wyniki najbliższych wyborów parlamentarnych byłyby gorsze:
-wygrana PiSu i dalszy r&*@ol do tego stopnia, że ewentualni następcy cudem tylko dadzą radę posprzątać
-wygrana kogokolwiek z opozycji - zbiorą za aktualnych, że się sypie i jest źle, a za PiS, "panie toooo oooo pińset i czysta i wszystko było"... no i po kadencji, niestety aktualnie nam niemiłosiernie panujący mają szansę mieć takie poparcie, że może by nawet mogli konstytucję próbować zmieniać

Mam wrażenie, że sytuacja jest tak patowa, że tylko cud może nas uratować przed bankructwem i ruiną  😵
dea   primum non nocere
28 października 2018 06:32
No, niestety, widzę to podobnie. Szkoda, że większość ludzi nie wychodzi poza horyzont czasowy złotej rybki i nie rozumie związków przyczynowo-skutkowych.
Jarek symbol sexu
To tak na rozluźnienie napięć politycznych  😂
[quote author=dea link=topic=97161.msg2819832#msg2819832 date=1540671806]
Nikt nie wie po co, ale bardzo chcieli, no to kiedy to nastąpi? Zaraz następne wybory, a pomnika nie zrobili. Fajny by był, Duży. Gdzieś w centrum Warszawy go widzę. Nie wiem gdzie dokładnie, bo sama mieszkam w Trójmieście  😎


No jak to gdzie??? Toż sprawa oczywista - w miejsce zburzonego pałacu kultury  😁

[/quote]

Koniecznie co najmniej takich samych rozmiarów jak pałac, bo mniejszy będzie obrazą nawiększego polskiego prezydenta.


Edit:
Wracając do przekopu Mierzei. Chyba nie jest to takie jednoznaczne, że przekop przyniesie same korzyści. Czytałam, że po pierwsze zniszczy to Mierzeję  krajobrazowo i turystycznie, bo znikną plaże. Teraz piasek jest naturalnie nanoszony, a po przekopaniu piasek zniknie (więcej szczegółów z tego artykułu nie pamiętam niestety). Po drugie wykopanie, a przede wszystkim utrzymanie odpowiedniej głębokości przekopu będzie bardzo trudne i bardzo kosztowne, trzeba będzie go stale pogłębiać, żeby nie stał się kanałem dla kajaków. Poza tym Zalew Wislany zamarza, więc to też dodatkowy koszt utrzymania kanału.

Nie ma jeszcze wszystkich pozwoleń, ale prezes łopatę zdążył wbić! 

Pan PodPiS konsekwentnie broni swojego tytułu pierwszego podpisywacza PiS-RP. Przerzucają się ustawą o 12 listopada, dodają, odejmują, zmieniają, ale pan PodPiS już zapowiedzial, że ją podpisze.

Wiadomo, że on nie czyta tego, co podpisuje. Ale mógłby chociaż zachować pozory, że jego stanowisko z nim na tym stanowisku ma jakiś sens. 

Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego święto z 11 listopada mamy godnie obchodzić 12 listopada.  Suweren się wypowiedział, że dodatkowy wolny dzień by chciał mieć w wigilię, ale suwerenem gęby sobie wycierają, a robią to, co akurat któremuś aparatczykowi wpadnie do głowy.

Proponuję, żeby nowy rok obchodzić 2 stycznia, bo pierwszy przychodzi nagle i zbyt szybko, a co nagle to po diable i człowiek nie zdąży wystarczająco godnie uczcić tego istotnego dla każdego prawdziwego Polaka dnia. 


Edit:
Kolejny przedstawiciel dojnej zmiany.


Żeby tylko się nie przemęczyl pracą od wtorku do czwartku!

„Dlaczego Beata Szydło jeździ w kolumnie dwóch samochodów ochronnych?” : "A dlaczego nie?" 

Podpowiem – bo jej się należy.
Szacunek dla wyborców w wersji PiS:

"W Wadowicach będzie normalnie. Brawo Bartosz Kaliński. Wielkie gratulacje!" - Beata Szydło.

"Widać, jak głęboko udało się poprzednim władzom zdemoralizować mieszkańców miast, jakie wzorce zakorzenić.” – Krystyna Pawłowicz

Jestem ciekawa, jak wyborcy PiSu oceniają takie wypowiedzi. Odpowie jakiś wyborca?

Pytam ja, nienormalna i zdemoralizowana.
Hanka zakazała marszu narodowców w Warszawie!!  😅 Jak miło, że w setną rocznicę odzyskania niepodległości obędzie się bez nazistowskich i faszystowskich haseł.
Wzięła przykład z naszych dwóch prezydentów, którzy pogonili Międlara z Robakiem.
Hanka zakazała marszu narodowców w Warszawie!!  😅 Jak miło, że w setną rocznicę odzyskania niepodległości obędzie się bez nazistowskich i faszystowskich haseł.

obawiam się, że będzie siwy dym w Wawce. Piękne święto się szykuje 🙁
lossuperktos, siwy dym był przez ostatnie lata...
lossuperktos, siwy dym był przez ostatnie lata...

wiem, ale obawiam się, że narodowcy nie odpuszczą
Może policjanci, Ci którzy wyzdrowieją  😁 lub ulegną pokusie 1000+, w końcu zareagują właściwie.
Odpuszczą, czy nie odpuszczą - hańbą było jawne przyzwolenie na to. Wreszcie zakazano rasistowskiego marszu w dniu święta narodowego.
Nie żeby w każdym innym dniu takie marsze były w porządku, ale przez datę 11 listopada miały potężniejszy wydźwięk. 
PAD organizuje marsz niepodległosci pod swoim patronatem 😉
Bardzo dobre posunięcie HGW. Pozbyła się kłopotu. Teraz jest to impreza rządowa, więc w momencie, kiedy policjanci chorują masowo, ochronę nad wydarzeniem przejmuje wojsko. Jak kogoś narodowcy zatłuką, to wina nie spadnie na Prezydent Warszawy. To całe święto organizacyjnie to porażka. Wszyscy z rządu, z najważniejszych osób w rozjazdach, do Warszawy mieli wrzucić tylko delegacje. Jak Tusk oznajmił, że przyjedzie do Warszawy na obchody, to PiS się zagotował ... kuźwa! Nie wierzę, że to sie dzieje naprawdę.
Może policjanci, Ci którzy wyzdrowieją  😁 lub ulegną pokusie 1000+, w końcu zareagują właściwie.


Oni zostaną przydzieleni do pilnowania pomnika najlepszego prezydenta w dziejach nie tylko Polski, ale całego świata.

Żadnego umiaru te PiSotwory nie mają. Nie tylko podstępnie zagarnęli Plac Piłsudskiego, to jeszcze pomnik tego małego (nie mam na myśli wzrostu) urzędnika pańswtwoego, bez żadnych zasług dla państwa, które nieudolnie reprezentował, jest wyższy niż pomnik cżłowieka, którego imię ten plac nosi. Ale myślę ze to niedopatrzenie szybko zostanie naprawione.  Nie, nie, nie poprzez nowy, wyższy pomnik Piłsudskiego.  Zmienią nazwę placu na Plac Kaczyńskiego. Albo Kaczyńskich i bliźniaczy pomnik dorzucą.       

Tak właściwie to można się spodziewać, że teraz każdy teren mogą ogłosić terenem wojskowym, który jest wyjęty spod prawa nie-wojskowego.


Organizacja tych obchodów to jedna wielka kompromitacja PiSu. 
[quote author=Cricetidae link=topic=97161.msg2822000#msg2822000 date=1541600681]
lossuperktos, siwy dym był przez ostatnie lata...

wiem, ale obawiam się, że narodowcy nie odpuszczą
[/quote]
Słuszna obowa, powiem więcej, myslę, że sama decyzja HGw to prowokacja
Titina, nie wydaje mi się to prowokacją. Wystraszyła się, że nie będzie miał kto ochraniać. Cały czas trwają negocjacje rządu z policją o podwyżki. (Edit: właśnie się skończyły, ufff..  tylko czy wszyscy teraz wrócą ze zwolnień?) W niektórych miastach 40% funkcjonariuszy jest na L4. Nie tylko w Warszawie będą obchody 100 lecia niepodległości, więc z podkarpacia sobie policji nie pożyczymy. Ponieważ do tej pory główny komendant policji nie jest w stanie potwierdzić ilości funkcjonariuszy a tylko powtarza, że "napewno Warszawa będzie bezpieczna" (info sprzed minuty dosłownie) to troszkę ciężko organizować coś, co może być zagrożeniem dla Warszawiaków/uczestników. Dla mnie idiotyzmem w tej chwili było by dopuszczenie do przemarszu tą samą trasą z rozpiętością godzinną marszu prezydenckiego i "narodowców". W prezydenckim  z chęcią pójdę, ale strach za plecami będzie.
Z resztą o tym samym wspominał dziś w wywiadzie L. Miller. Niezależnie ile teraz marszów się odbędzie, cokolwiek się wydarzy wina nie spadnie na HGW, zrobiła sobie dupochron
W sprawie warszawskiego pomnika to....ja nie wiem kto tam stoi.
Oni są tacy podobni.
W sprawie warszawskiego pomnika to....ja nie wiem kto tam stoi.
Oni są tacy podobni.

Chodzi Ci o tego Pana z brzuszkiem Shreka, za ciasną marynarką, za dlugimi spodenkami i dziwnie falującymi, jakby opierały na fałdkach tłuszczu?  😂
Mi kojarzy się z pomnikiem Lenina.
[quote author=lossuperktos link=topic=97161.msg2822002#msg2822002 date=1541600822]
[quote author=Cricetidae link=topic=97161.msg2822000#msg2822000 date=1541600681]
lossuperktos, siwy dym był przez ostatnie lata...

wiem, ale obawiam się, że narodowcy nie odpuszczą
[/quote]
Słuszna obowa, powiem więcej, myslę, że sama decyzja HGw to prowokacja
[/quote]

Żadna prowokacja. Raczej jedna z ostatnich decyzji ustępującej pani prezydent nie mająca zbyt wiele wspólnego z odwagą. Gdyby miała zostać na kolejną kadencję uważam, że nie podjęłaby takiej decyzji, tak jak nie podjęła jej rok, dwa, trzy lata temu.
Tu chyba jeszcze chodzi o to, ze do tej pory każdy z panów Duda, Morawiecki, Kaczyński miał inne plany na dzień 11 listopada. Duda miał być rano na mszy, przy którymś z pomników i później miał lecieć chyba do Poznania, Kaczyński do Krakowa a trzeci nie wiem dokąd. Teraz raptownie wszyscy trzej będą szli na czele marszu... bo tak powinno być. Chcieli "zrobić babci na złość i odmrozić sobie uszy" ale Hanka rozwaliła im szyki. Na marsz narodowców zezwolili, ale nie chcieli być "twarzami" możliwej rozpierduchy. Z wywiadów sprzed tygodnia jeszcze wynikało, że Prezydent Warszawy nie mogła się dogadać z władzami, wszelkie zapytania były olewane i pozostawiane bez odpowiedzi.
Teraz sytuacja wygląda tak, że Morawiecki daje obstawę marszu żandarmerii wojskowej (niby tak ma być bezpiecznie, ale obstawa wojska będzie, zamiast świętowania)
Warszawa rządzącym jest totalnie nie na rękę, bo tu ich kandydat odpadł z kretesem i tu są najbardziej wysmiewani, dlatego chcieli ją minąć szerokim łukiem, a jakby jeszcze były jakieś rozruby, to dla nich tylko radość.
Wkurzają mnie takie szczenięce zagrania. Totalnie nie pasujące choćby dorosłym ludziom. A tu mamy jeszcze glowy państwa...

Powiem jeszcze, że dłuuuugo chodziłam na marsze, a jak nie na marsze, to choćby pod Grób Nieznanego Żołnierza, zawsze uczestniczyłam w obchodach tego święta. Chodziłam jeszcze za czasów rządów PO dopóki nie zaczęli na marsze popier!@@ć chłopki z racami i transparentami, często z treściami, z którymi nie zgadzałam się nie jako wyborca, ale jako człowiek. Od kilku lat na obchodach nie byłam, po tym jak dostałam na szczęscie nie groznie kostką brukową w ramię. Teraz oglądam ten festyn w tv. W tym roku bardzo mnie korci aby jechać, mam nawet koszulkę z napisem "100 lecie niepodleglej" 😉 na tę okazję, ale chyba nie skorzystam. Odłożyłabym na bok niechęć do Dudy, Morawieckiego i poszła w marszu, tyle, że mam obawy...
Megane a sąd dziś nie uchylił tego zakazu marszu?
Jest wniesiona apelacja... mają kolejne 24 h. Niby uchylił ale prezydencki marsz jest wyższej rangi, więc albo będą dwa marsze albo narodowcy pójdą ze wszystkimi Polakami jak cywilizowani ludzie.
Powiem tak, jeśli PAD chce nadal dzielić Polaków, to zezwoli na drugi marsz, jednak wykazałby się, jakby poprosił wszystkich o jeden wspólny, patriotyczny, pokojowy (bez transparentow z stylu Polska tylko dla bialych, czy Polska bez żydów itp) marsz ku czci tych, którzy o niepodległą walczyli.
tu więcej o czym wcześniej pisałam
rozporządzenie
powrót do przeszlości

Nie wierzę, żeby narodowcy odpuścili.

Edit:

Swoją drogą, czy koniec łańcucha pokarmowego to takie obraźliwe? Chyba prezesowi pomyliło się z końcem przewodu pokarmowego.

To pokazuje tak naprawdę, gdzie go macie. Pokazuje to, jakie jest jego miejsce w łańcuchu pokarmowym. Na końcu. Dajecie mu dwa dni na podpisanie ustawy
tu jeszcze ciekawostka
I jeszcze z teraz:
Ambasada amerykańska i kanadyjska ostrzegaja przed marszem 11 listopada. Ze względu na wrogość do obcych, lepiej jak obcokrajowcy będą unikać trasy marszu niepodległości. Smutne...

No i marsz będzie jeden, według Kryśki Pawlowicz  😂

O koniach, ale wrzucę tutaj hodowla koni finansowana z zakładów konnych
Co myślicie? 😉
Mi kojarzy się z pomnikiem Lenina.


Mnie też. Zaraz pojadą z popiersiami i bedzie powtórka z „głowy Lenina znad pianina” 🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się