Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Moon   #kulistyzajebisty
27 października 2018 19:43
Robaczek M., wiesz, są zakupy i zakupy 😉 Ale jak najbardziej - zmieszczą Ci się siaty (pamiętam, że nawet przewoziłam jakieś większe zamówienie z hurtowni do sklepu i domowe zakupy z Ikei w ichnich niebieskich siatkach - dwie pełne weszły 8-) ) i pasażer z boku. A jak się uprzesz to i z przodu na desce rozdzielczej siatkę/torebkę położysz. (z przodu jest taka jakby wnęka-schowek. Oczywiście w zależności od wersji i rocznika)
Z jakim silnikiem ten Hyundai?
1.4 w benzynie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 października 2018 20:54
To się nie wypowiem niestety.
Ja bym jednak celowała w coś większego, niż Smart. Jakaś corsa 3-drzwiowa czy inne trzydrzwiowe.
Smart to pomyłka . Ani to zwrotne ani wygodne ani bezpieczne ani ekonomiczne , jeździ się tym jak taczkami, a silnik jak byśmy o niego nie dbali trzeba po 100 tyś . remontować  Każdy samochód jest lepszy .  🙄
Orientuje się ktoś czy jak mam inne dane (adres) w polisie i w dowodzie rejestracyjnym to jest szansa na wypłatę odszkodowania czy będę musiała zabulić. Niedawno miałam stłuczkę z mojej winy i jak pismo dotarło do mnie okrężną drogą to zdałam sobie sprawę, że dowód zmieniłam jakiś czas temu a w polisie przez to, że to kontynuacja dane nie były zminiane...
Pocieszcie mnie, że to się da załatwić, bo inaczej to nie wiem skąd kasę wytrzasnę.
SzalonaBibi, spokojnie, TU nie ma podstaw do odmowy wypłaty odszkodowania w takim przypadku.
Dzięki  :kwiatek: Jak sobie uprzytomniłam sytuację to się mocno zdenerwowałam... Dobrze, że listonosz ze starego domu mnie kojarzy i pismo w końcu dotarło.
Swoją drogą po co im kopia polisy jak mają wszystko, bo mnie ścignęli??? Nawet nie wiem gdzie ją wetknęłam, mam tylko ten odcięty kawałek co go wożę w samochodzie. Mam nadzieję, że wystarczy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 listopada 2018 16:26
Do jazdy po mieście lepiej wziąć Seata Ibizę, Forda Focusa czy Forda Fiestę? Wszystkie nowe, 5-drzwiowe hatchbacki. Danych na temat wersji silnika brak, aczkolwiek spalanie zupełnie mnie nie interesuje. Chodzi mi przede wszystkim o wygodę, skrętność i łatwość prowadzenia.
Skłaniam się ku foczce, ale wydaje mi się być za dużą kobyłą do jazdy po Wrocławiu  😵 (przypominam ze jeżdżę 3-drzwiowym golfem mk3).
Skoro to nowe, nie możesz się wybrać na jazdę próbną? Wielkość auta nie jest najważniejsza dla komfortu jazdy po mieście, czasem się okazuje, że mniejszym paradoksalnie gorzej się manewruje.
Foczka i Fiesta to fajne opcje, tylko rozmiar musisz sobie dobrać, najlepiej porównując 🙂

Z małych aut jechałam kilka razy Twingo (fajne) i Yarisem I (koszmar do parkowania). Mimo rozmiarów, wolałam parkować lub zawracać prawie 5-metrową Insignią niż małą Toyką 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 listopada 2018 18:03
Nie bardzo - jadę po auto służbowe i spodziewam się tych trzech jako propozycji do wyboru. Yariski z kursu wspominam tak sobie, ale były bardziej skrętne niż mój golf 😂
Imo wszystkie spoko, a jak sluzbowe to w ogole 😉 Ja bym foczke brala :P

Ej, ale w Polsce to tirem chyba trzeba jezdzic, zeby bylo ciasno 😉 Jak mi sie ze dwa razy zdazylo prowadzic w PL to sie nie moglam nadziwic, ile jest miejsca na miescie :O i jakie miejsca parkingowe duze! :O
Zabawia sie zaczyna, jak miejsce jest wezsze niz twoj generyczny sedan, polecam 😂 Na obecnej osce akurat mam wszystkie miejsca po 190cm szerokosci to cale 14cm zapasu na obie strony - i lewy pas na autostradzie rowne 200cm, fun, fun, fun 😜 A dlugosciowo najkrotsze miejsca sa po 4,5, no pare cm brakuje, takze tak :P
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 listopada 2018 20:34
Focusa bierz 😉
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
09 listopada 2018 10:23
Mam Focusa tylko, że kombi, oprócz tego, że dużo pali, to jest super i bardzo je kocham 🙂 Szybko się zbiera, jest bardzo "skrętne" i ogólnie bardzo dobrze mi się nim jeździ po Wrocku 🙂 Przerzuciłam, się z Clio i też myślałam, że będzie za duże, ale jakoś tego nie zauważyłam  😁
A jaka wersja I jaki silnik? Nocno sie przymierzam I sie zastanawiam czy the male silniczki benzynowe sprawdzaja sie w kombiaku 😉
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
09 listopada 2018 11:21
Mój ma silnik 1.5 ecoboost, z tym że eco to złudna nazwa :-D
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 listopada 2018 12:38
Napaliłam się na tego Focusa jak szczerbaty na suchary a tu wychodzi, że prawdopodobnie będzie to jednak Ibiza bez możliwości wyboru  😵 jeździłam z poprzednim szefem Focusem w kombi, nie miałam okazji prowadzić, ale skrętny to był  😍
bajaderka-zorro, jak to to pali wiec? 🙂
może ktoś z doświadczenia mógłby coś polecić? małe autko do jazdy tylko po mieście, do 10 tys?
ma może ktoś chevrolet aveo?
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
09 listopada 2018 20:04
honey producent twierdzi, że powinien 8l w mieście, a pali 10.5l, na trasie najmniej palił 10. W zimie myślę, że spokojnie spalanie wzrośnie do 11l.
bajaderka-zorro,  ło matko, 10l to kosmos 😀 Jaką ma moc?
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
09 listopada 2018 20:34
bajaderka-zorro,  ło matko, 10l to kosmos 😀 Jaką ma moc?


150 koni.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 listopada 2018 20:55
espérer, nie szlabym w Chevroleta. Obecnie Chevrolet wstrzymał sprzedaż aut, wycofuje się z Polski i coraz trudniej będzie o części. Poza tym wiesz, Chevrolet to Daewoo, to nie pożyje 😉
Moon   #kulistyzajebisty
09 listopada 2018 21:56
espérer, w tym budżecie sama szukałam ze dwie strony temu 😉 da się znaleźć fajne autko w tych pieniądzach, wszystko zależy od preferencji, osobiście celowałam w auta niemieckie/japońce z długowiecznymi silnikami, które nie mają śladów rdzy i mają przejechane poniżej 200tys km.
Finalnie kupiłam od znajomego, ale ze "zwykłego" OtoMoto też powinnaś coś niegłupiego znaleźć.
Ja tam jeżdżę samochodem marki Mazda (...)

SPAM BAN

DodoMod
A kysz, spamerze  🤬
Renualt Clio IV - jeździ ktoś, jak wrażenia ?

Kocham to auto miłością wielką, ale w sumie jeździłam tylko raz i to z wypożyczalni 😀 bardzo mi się wizualnie podoba, co też jest zaletą  😍

Ewentualnie coś małego i miejskiego do 30tys ?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
31 stycznia 2019 09:29
bajaderka-zorro, a ile Ci pali ten 1.5? My właśnie kupiliśmy S-Maxa, ale w dieslu. Chcieliśmy benzynę, ale przy spokojnej jeździe próbnej w galaxy z tym silnikiem komputer pokazał nam 11 l  🙄 Fakt, że zimno było, ale to jednak przesada.

Facella, ja mam Ibizę kombiaka i wg mnie to super miejskie auto. Polecam!
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
31 stycznia 2019 10:23
bajaderka-zorro, a ile Ci pali ten 1.5? My właśnie kupiliśmy S-Maxa, ale w dieslu. Chcieliśmy benzynę, ale przy spokojnej jeździe próbnej w galaxy z tym silnikiem komputer pokazał nam 11 l  🙄 Fakt, że zimno było, ale to jednak przesada.


Aktualnie 12l :/
Renualt Clio IV - jeździ ktoś, jak wrażenia ?



Ja mam Renie od 1,5 roku - kocham 😍 Na moje potrzeby - zakupy itp., raz na ruski rok jakaś dalsza trasa jest ideolo. Sprawne, wygodne, typowe miejskie autko. Do tego ładne 😉 I kompletnie bezawaryjne, przynajmniej w moim przypadku, od dnia zakupu nie miałam ani razu problemu, jedyne co zrobiłam w międzyczasie to zmieniłam olej i inne płyny 😁
Niestety czas się żegnać i właśnie swoje teraz sprzedaję 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się