M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Częściowo wiem, co chcę mieć. Np sypialnia w miarę ogarnięta - łóżko wybrane, szafa w zabudowie, ściana o taka. Teraz muszę powybierać wszystko co będzie ekipa remontowa potrzebować, czyli panele (czas się doszkolić z klas ścieralności, jakichś pseudofug itd itp), kafle (tysiące wzorów... chciałabym betnopodobne, ale jakiś kolor w łazience by się przydał żeby ożywić), farby (w salonie jakiś kolor? nie mam koncepcji!). Wanien, zlewów, kranów itd też są tysiące i weź wybierz mądrze... Plus wszystko do siebie musi pasować bo jak kupię zlew a szafka będzie za szeroka czy za wąska to będzie klops. Teraz też zastanawiam się jak zakryć rury pod zlewem, bo nie są w ścianie. Już się zdecydowałam na szafkę wiszącą a tu mi te rury wyszkoczyły  😵 Pewnie można zabudowę zrobić, tylko to kolejne koszty :/
Projektantkę wnętrz mam wśród znajomych. Nie zaprojektuje mi mieszkania, ale daje rady typu kup zabudowę a meble na koniec w zależności od budżetu - cokolwiek, najtańsze, bo to zmienisz, a jak zrobisz kiepską zabudowę albo coś pominiesz to trudniej zmienić. W związku z tym łóżko mam wybrane, ale kto wie czy nie będę szukać na olx czegoś po taniości. Z zamawianiem przez net się też nieco obawiam dostaw - na starym mieszkaniu mam jeden niewielki pokój, więc np same panele zmieszczę, ale wanny+kafli+paneli już nie. Dostawy na nowe mieszkanie wydają mi się ryzykowne - nie będę brać co chwilę wolnego by odebrać coś od kuriera...
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 listopada 2018 10:04
Ascaia, ja sobie teraz farbowalam posciele i przescieradla Simplicolem, świetna sprawa! Była biala posciel w granatowe liniowe kwiatki i zielone przescieradlo - jest szmaragdowa posciel i czarne przescieradlo 😉
Nie jest to najtanszy barwnik (25zl za ilosc na pofarbowanie ok 600g materialu) ale nadal jest to znacznie tansze niz chowanie do szafy poprzedniej poscieli i kupowanie nowej tylko dlatego, ze kolor juz nie pasuje 😉
magda, ale jak to potem przetransportujesz ze starego na nowe? Dochodzi kolejny koszt transportu, a np. kafle są ciężkie  w cholerę. Najlepiej zamawiać etapami, tak jak wykonawca robi. Zwykle zaczyna od brudnej roboty, łazienki, kafli w kuchni- jeśli są.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 listopada 2018 11:32
Dostawy sprzętu to koniecznie do docelowego mieszkania.
Oszczedzac nie warto na tym, co ciezko potem wymienic. Podloga, plytki, geberit - wymiana to koszty, syf itp.
Za to kolor scian mozna domalowac, dostawic witryne, drzwi do PAXa kupic pozniej. Warto sledzic Ikea Family i sezonowe promki czy raty 0%.
Jeśli lubi się taki styl, to stare meble odnowione przez siebie to swietna sprawa (ma mam sporo :P)
No i istotnych rzeczy nie kupujesz w oderwaniu ld rzeczywistosci i procesu - umywalke z szafka, wanne z kranami. I trzeba sobie całość podzielic na etapy - nie kupujesz kuchni zanim poprzesuwasz rury, nie kupujesz duzych mebli przed polozeniem podlogi (bo gdzie je postawisz?)
Ascaia nie stresuje mnie to, po prostu nie umiem sie zdecydowac - mam prawie wszystkie sciany biale, bo tak chcialam, myslalam ze bedzie mi sie podobalo, ze latwo sie da zrobic przytulnie ale nie do konca. Tzn podoba mi sie, ale jednak bardziej podobaja mi sie wnetrza z kolorem, ale z drugiej strony kocham jasnosc i nie wiem jak to pogodzic. U mnie powierzchnia scian jest ogromna wiec to nie jest tak chop siup, ze pomaluje sobie na jakis kolor a jak mi sie nie spodoba to przemaluje. Nie mam tez na to czasu, sily i "zdrowia".
Nie chce juz dluzej mieszkac jak student, chcialabym podjac decyzje, zrobic i miec spokoj na x czasu. I tak wszystko robimy w totalnym miedzyczasie, a zaraz pojawi sie drugie dziecko - z dziecmi ciezej jest w ogole cos zrobic, a o czestych zmianach nie chce nawet myslec 🙂
A mialo byc lekko i przyjemnie  😁

magda rury poziome czy pionowe? jak one ida?
A mialo byc lekko i przyjemnie  😁


A kto Cię tak okłamał? 😉

No jasne, że malowanie całego mieszkania na nowo to nie jest takie nic. Ale jakby co to nie jest niewykonalne, można pomalować jeden pokój jak się dojdzie do wniosku, że "nie nic z tych rzeczy, ten kolor nie pasuje".
Nie chcę Cię dobijać, ale u mnie po 4 latach nadal jeszcze jakieś drobnostki są zaplanowane do pełnego "urządzenia się". Trzeba by mieć kupę kasy i mnóstwo wolnego czasu, żeby za jednym podejściem temat zamknąć.
to prawda, zawsze coś będzie do zrobienia... ech  😕  🤣
Z malowaniem sypialni tragedii by nie było, ale salon już trochę straszny - 32m2, wysokie na 3,3m. Nieee... na samą myśl mnie trzęsie  😁 
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 listopada 2018 20:35
nerechta, to zostaw biało, daj ew. jedną ścianę jakimś fajnym ciemnym kolorem dla kontrastu a biel wypelnij galerią plakatow i zdjęć czy półkami z książkami 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
05 listopada 2018 05:58
nerechta, e tam, to wcale jeszcze nie taki gigant i nie aż taki wysoki, także chill, jak będziesz chciała to sobie pomalujesz, serio. Ja akurat malowanie uwielbiam, zawsze robię to sama i bardzo mnie odpręża. 😜 Smartini ma rację, zrób sobie ścianę akcentową, reszta może zostać biała. Przytulność baaaardzo zależy od dodatków, kolorów mebli, tkanin (!). Powodzenia, będzie super! Ja to się nie mogę doczekać kiedy my coś kupimy i wreszcie będzie jakiś większy projekt...ale to nieprędko.  🙁
tak chyba zrobię, i na pewno dodatki robią robotę więc trzeba będzie zainwestować w tekstylia i zobaczymy co z tego wyjdzie. Może wrzucę później fotkę sypialni i coś mi podpowiecie?
Cały czas marudze, to może dla odmiany się pochwalę że po 11 miesiącach zmywarka doczekała się frontu..  😀

czy materiał tapicerski na zaslony to bardzo głupi pomysł? Wiem że od wewnątrz nie będzie taki ładny, ale jest gruby i ma fajna teksture, cena też dużo bardziej przyjemna. Co myślicie?
magda rury poziome czy pionowe? jak one ida?


Takie o:


W środę się widzę z panem majstrem, porozmawiam z nim co zaproponuje na to. Może zamiast budować szafkę nad pralką, zrobię schowek pod i za wanną (krótsza wanna mi wystarczy przecież), a pod zlewem zabudowę jednak jeśli nie znajdę szafki do ziemi.
a jakie masz tutaj wymiary? Ja mam też jakieś tam rurki z tyłu, z reguły w szafkach jest wycięcie na to a jeśli nie to ja mam odsunięta szafkę od ściany i do tego dorabiamy blat który zakryje przerwę z tyłu. Może to jest jakiś pomysł?
Albo może stolarz nie będzie najdroższy?
Po prawej stronie będzie toaleta czy wanna?
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 listopada 2018 09:10
magda, takie rury 'zakrywasz' szafką 😉
Po prawej jest wanna, jeszcze nie wiem czy wpasuję tam szafkę ładnie czy zabudowa będzie lepszą opcją.
Taką szafką jak niżej nie zakryję rur:


Generalnie wkurza mnie trochę fakt że większość mebli ma przerwy nad podłogą. Przecież tam cały syf się zbiera i nie sposób tego doczyścić... Teraz mam pod umywalką w łazience szafkę, pod krórą jest jakieś 5 cm przerwy. Okrutny syf tam jest bo nie idzie tego nijak wyciągnąć. Z tego co przeglądam, to meble do pokoi też często takie przerwy mają 🙁 Więc albo ta przerwa będzie duża albo wcale.
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 listopada 2018 09:30
magda, do takiej szafki musiałabyś mieć rury w ścianie. W zaleźności do tego jakie to ściany to albo można albo nie można tych rur ukryć. Fachmen powinien być Ci w stanie powiedzieć czy ukryje te rury w ścianie
U nas jest tak 😉 (albo było, teraz jest lustro jeszcze :P )
O, parkiet w łazience! Jak się sprawuje?
Zastanawiam się czy panele w łazience też dadzą radę. Tylko że chciałabym też jakieś pseudo drewno na stelaż podtynkowy dać a to już chyba nie miejsce na panele, więc pewnie i tak jakieś kafle wybiorę.
winylowe! Sa rewelacyjne w lazience, cieple, latwo sie myja, nie trzeba szczegolnie o nie dbac 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 listopada 2018 12:24
magda, parkiet mam w calutkim mieszkaniu (ani pół płytki nigdzie <3) i jestem bardzo zadowolona 😀
Magda, ja też tak miałam rury, wkuwali mi je w ścianę.
magda, tak jak dziewczyny pisały - najlepiej prowadzić excela. Jest to spore ułatwienie przy mocno ograniczonym budżecie. My jesteśmy teraz w trakcie urządzania mieszkania i dzięki temu udało się sporo przyoszczędzić. Dodatkowo np. w Leroy opłaca się założyć kartę DOM i zbierać na nią punkty za zakupy, które później możesz wymienić na 10% rabat. Zrobiliśmy tak z panelami i to zawsze kilka stówek do przodu.

A przy okazji wpadam z pytaniem. Poszukuję narożnika w stylu skandynawskim. Osobiście bardzo podoba mi się taki model: https://meblem4.pl/naroznik-skandynawski-sven,id9168.html. Problem w tym, że docelowo poza funkcją dzienną, będzie nam też służył do spania. No i tutaj pojawia się pytanie czy poza ładnym designem byłby wygodny. Może macie jakieś sprawdzone modele do 2500 zł? Albo sklepy stacjonarne, które warto odwiedzić? Z tego co kojarzę, ktoś chyba pisał, że po zakupie w Agata nie był zbyt zadowolony z wyboru.
Ja przy generalnym remoncie kupionego mieszkania (zerwalismy wszystko do golego betonu i wymienialismy wszystkie instalacje) korzystalam z kalkulatoea z tej str: https://kb.pl mozna sobie wprowadzic bardzo szczegulowe dane per każde pomieszczenie + sama formatka ma punkty tak skonstruowane zeby o niczym nie zapomniec i latwo ja modyfikowac + mozna z gory okreslic czy wariant ma byc ekonomiczny, sredni czy luksusowy. Wtedy program sam proponuje mniej wiecej cene za poszczegolne elementy. Wiec jest pomocny jak sie nie ma pojecia ile moze kosztowac np. Zrobienie wylewki na podloge🙂
azzawa, dzięki za link, przyjrzę się

W excelu notatki mam, ale nieco chaotycznie mi to idzie. Do końca tygodnia chciałabym nakreślić budżet. Wczoraj miałam wstępny odbiór, ściany i podłogi proste, natomiast mam szparę między parapetem a oknem. Oczywiście zostało to zgłoszone, ale wątpię by poprawili. Rzekomo okno jest mocowane po bokach a na środku nie i dlatego nie jest dociągnięte do parapetu. Poza tym jakieś drobne zabrudzenia i tyle. No i przede wszystkim podoba mi się budynek i to, że będę mieć przestrzeń za oknem  😀


Rury w łazience w końcu schowam, koszt okazuje się że niewielki 🙂 Natomiast winyl fachowiec raczej odradza ze względu na to że jak się pod spód woda dostanie to nie ma ujścia. Trwały jest, ale też niższy niż panele np, więc trzeba by było poziom w łazience podnieść by nie było różnicy między przedpokojem a łazienką. Teraz pozostaje rozplanować wszystko i kupować materiały.

Szukam ciekawych obrazów, grafik nad łóżko. Może wpadło Wam coś w oczy? Chetnie tematyka jeździecka 😉
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
10 listopada 2018 13:12
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 listopada 2018 14:16
rtk, jak grafika konia to ja bym próbowała zamówić jakiś tusz u Gosi Mąkosy, ma takie piękne, proste grafiki. Idealne w ramę!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 listopada 2018 16:17
Poza Ambition jaka firma robi dobre, ale jednocześnie nie strasznie drogie garnki?
JARA, ja jestem zadowolona z firmy Starke.
Cześć, witam się w wątku 🙂 Z racji tego,że czeka mnie niedługo wyposażenie kuchni,mam pytanie czy ktoś korzysta ze zlewu ceramicznego?Jakie marki są godne polecenia?Jakieś uwagi? :kwiatek: Chodzi mi po głowie coś takiego (obrazek wybrany z sieci jako przykład ).
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
11 listopada 2018 18:26
Z Ikei sie szybko rysuje. No i widac szybko brud wiec wiecznie szorowałam. po paru latach mi sie rozbił, ale to moja wina bo wyleciała mi z rak misa szklana na ten zlew jak myłam. Teraz mam z nierdzewki 😉

Ogolnie to ładne sa, ale nie zawsze do konca praktyczne
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się